Bransoletka EKG kolejną technologią przypominającą chip RFID

Kategorie: 

Nauka stworzyła już tak wiele technologii, które pozwalają na szybką i bezpieczną autentykację, że nie sposób ich wszystkich wymienić. Najbardziej kontrowersyjną jest oczywiście chip RFID, który w przyszłości może być wszczepiany pod skórę a obecnie jest w postaci bransoletek. Wszystkie powstające tego typu wynalazki są jakby przejściowe a z czasem prawdopodobnie zostanie wybrana jedna, uniwersalna technologia.

 

Świat, w którym wszyscy ludzie będą "naznaczeni" jeszcze nie nadszedł. Głównym powodem dla którego promuje się takie technologie jest kontrola społeczeństw. Oczywiście żeby ludzie się na to zgodzili oferuje się im bezpieczeństwo, wygodę a nawet szybkie robienie zakupów. Z czasem takie wynalazki będą zapewniać jeszcze więcej korzyści, jednak to wszystko prowadzi tylko do jednego - ludzie nie będą mogli posługiwać się fizyczną gotówką, tylko elektroniczną. Nie trzeba przecież wyjaśniać, że gdy człowiek posiada pieniądze przy sobie, czuje się bezpieczniejszy o swoją przyszłość, niż w przypadku gdy gotówka jest komuś powierzona.

 

Oglądając powyższy film niejedna osoba powie: "Czego to ludzie nie wymyślą...". Reklama przedstawia specjalną bransoletkę, która zapewnia dostęp do wszystkich urządzeń elektronicznych (logowanie i wpisywanie hasła następuje automatycznie). Technologia zawiera czujnik, który odczytuje elektrokardiogram nosiciela. Najpierw oczywiście dana osoba musi się zarejestrować. To oznacza, że gdy druga osoba założy czyjąś bransoletkę, czujnik nie będzie w stanie potwierdzić EKG obcej osoby i jednocześnie nie będzie można zalogować się do czyjegoś urządzenia. Można powiedzieć, że w tym przypadku bezpieczeństwo jest zapewnione.

 

Wśród wymienianych możliwości użytkowania są kioski lotnicze, drzwi w pokojach hotelowych czy sieci komputerowe. Za pomocą bransoletki można również dokonywać zapłaty w sklepach, natomiast w mieszkaniu wszystkie urządzenia elektroniczne będą reagować na obecność jego nosiciela. Naukowcy wciąż rozwijają technologię elektronicznych samochodów, więc za pomocą bransoletki będzie można otworzyć na przykład drzwi do bagażnika. Możliwości są na prawdę wielkie, podobnie jest w przypadku ceny za ten futurystyczny wynalazek, który można nabyć za 79 dolarów.

 

Karl Martin, dyrektor firmy Bionym oraz twórca bransoletki Nymi powiedział, że urządzenie nie zostało jeszcze ocenione pod względem bezpieczeństwa co oznacza, że nawet on nie wie jak ta technologia jest odporna na działania oszustów. Naukowcy wiedzą jednak jakiego typu ataków mogą się spodziewać. EKG zarejestrowanej osoby jest kluczem, który może zostać użyty przez niewłaściwą osobę w przypadku gdy posiada ona bransoletkę oraz jest w stanie uzyskać unikalny sygnał EKG użytkownika. Hakerzy zapewne są w stanie zdobyć ten klucz swoimi sposobami.

 

Zanim ta technologia wejdzie na rynek, twórcy przeprowadzą jeszcze odpowiednie testy a gdy zajdzie taka potrzeba, dokonają odpowiednich zmian które zwiększą bezpieczeństwo i zachęcą ludzi do kupna.

 

 

 

 

Źródło: http://www.bionym.com/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Ja

Od dawna szuka się powiązań z

Od dawna szuka się powiązań z tekstami bibli dokładniej z tekstami apokalipsy wieszczące koniec. Cóż najlepie rządzi sie przerażonymi obywatelami, a jeszcze lepiej ignorantami których jest coraz mniej a na tych świadomych jedynym wyjściem jest ... wojna podczas której mozna dokonać czystek...
 
P.S. Największym zagrożeniem dla obecnego systemu jest świadomy człowiek.

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika masakalambura

To już wiadomo do czego

To już wiadomo do czego potrzebna jest wojna.
W strachu przed nieznanym wrogiem tylko ci, którzym całkowicie ufa system są godni bycia nazwanymi "obywatelami".
 
"Nie ufasz systemowi - jesteś jego wrogiem"
W świecie pokoju takie hasła to jawna kpina.
W świecie wojny będą dowodem patriotuzmu.
 
Boże miej nas w opiece...

Portret użytkownika greani

i co to zmireni ja juz mam

i co to zmireni ja juz mam dokumenty z tym i co mnie to mam to gdzies jesli ktos ma ubaw w spisywaniu danych nie mam nic przeciwko moze sobie zbierac dane tyle ich .ludzie znani jak aktorzy muzycy i inni sa kontrolowani szpiegowani przez media i co zyja ? zyja wiec o czym wy wogole mowicie no chby a ze sami przestepcy siedza przy kompach .

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Portret użytkownika RobCoInd55

Wiem że ludzie są dość

Wiem że ludzie są dość wrażliwi na tym punkcie. Jestem jedynie zwolennikiem identyfikatorów(coś podobnego do dowodu osobistego, ale rozbudowanego o dodatkowe informacje o danej osobie np. dokumentacja medyczna, kod DNA, dane o popełnionych przestępstwach) dla każdego człowieka na tej planecie. Co do płacenia czymś takim to wolałbym zlikwidować cały system finansowy(kapitalizm) i pieniądze, nie będę się więcej rozpisywać o tym bo to bardziej skomplikowane.

Działajmy razem, bez konfliktów, dla lepszej przyszłości. 
Make love not war.
Po co nam pieniądze? Przecież zasobów wystarczy dla wszystkich.

Portret użytkownika RobCoInd55

Nie po to chcę zniesienia

Nie po to chcę zniesienia kapitalizmu i pieniędzy, by było jeszcze gorzej. By takie zmiany były słuszne potrzeba odpowiedniego rządu który by dążył do równości majątkowej pomiędzy wszystkimi ludźmi na świecie. Także by stawiał potrzeby społeczeństwa ponad własne. Żadna zmiana nie będzie dobra, jeżeli przeprowadzą ją niewłaściwi ludzie.

Działajmy razem, bez konfliktów, dla lepszej przyszłości. 
Make love not war.
Po co nam pieniądze? Przecież zasobów wystarczy dla wszystkich.

Portret użytkownika euklides

Zastanawiam się dlaczego

Zastanawiam się dlaczego wszyscy lewicowcy mają takiego pier...a na punkcie równości i wydaje mi się, że to dlatego, że są zawistni i zazdrośni.
Jak sobie sam wychoduję na moim poletku pomidory to twoim ideałem jest oczywiście by mi te pomidory ukraść, a następnie by jakiś oświecony rząd idealny, który istnieje tylko w twojej głowie, rozdzielił to według swego uznania. Ogólnie to nic do tego nie mam, ale budujcie sobie ten swój absurdalny raj bez użycia środków przymusu. Jak wam się uda wyeliminować pieniądz to powodzenia, bo pieniądzem mogą być każde wymienialne dobra.

Portret użytkownika prawdaoi

dla mnie to już tylko kolejny

dla mnie to już tylko kolejny krok do kontrolowania społeczeństwa będą wszystko wiedzieć o tobie, a wszystko bedzie elektroniczne, ja sie z tego wypisuje, każdy obywatel powinien mieć wybór, korzystania z takiej elektroniki lub pozostania przy standardowych sposobach płatniczych.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem