Bojownicy Państwa Islamskiego niszczą kolejne starożytne miasta

Kategorie: 

Światowa społeczność straciła kolejną perłę dziedzictwa kultury - starożytne miasto Hatra (Al-Khadr), które zlokalizowano było w północnym Iraku 80 km od Mosulu. Miasto, zbudowane w III - II wieku p. n. e., zostało zrównane z ziemią.

 

Miasto Al - Khadr  było centrum religijnym imperium Partów i niegdyś było niszczone. Żołnierze Szapura I, perskiego władcy, usunęli je z powierzchni ziemi w 241 roku. Ruiny Al - Khadr w 1985 wpisano na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.


O zniszczeniach poinformowało irackie ministerstwo turystyki i starożytności. Ponadto, dane te potwierdził Said Mumuzini, działacz Demokratycznej Partii Kurdystanu. Po grabieży repozytorium starożytnych monet, dżihadysci wsiedli na buldożery i rozjechali ruiny w pył.


Dzień wcześniej przed dopuszczeniem się tego aktu wandalizmu, islamiści zniszczyli starożytne miasto Nimrud.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika skori

Wiedza to podstawa jedynie

Wiedza to podstawa jedynie posiadając wiedzę o histori, kulturze, sztuce jesteśmy wstanie wydawać własny osąd. Zgłębianie wiedzy to największy dar człowieczeństwa. Ten kto niema szacunku do wiedzy niema szacunku do innych a wszczegulności dla samego siebie bo i skąd miał by go mieć.

Portret użytkownika skori

To co napisze może zabrzmieć

To co napisze może zabrzmieć jak sci-fi. W starożytnych miastach istnieją dowody na podruże człowieka w czasie. Z punktu widzenia fizyki kwantowej jest to dopuszczalne. Kontrolując czas ma się pełną władzę nad światem. Islamiści działają jedynie na polecenie kogoś z góry ich cele nie są przypadkowe. Niszczą dowody.

Portret użytkownika skori

Cyfryzacja ma najpierw

Cyfryzacja ma najpierw utrwalić całą ludzką wiedzę zapisując ją cyfrowo.Kiedy już nie będzie wiedzy zapisanej w dawny sposób na kamieniu papierze zniszczony tę wiedzę kturą gromadzili cyfrowo. Światowa identyfikacja katalogujw każdego. Niczym inkwizycja. Wystarczy wyniszczyć tylko inteligencję świata i gotowe. Wojna wyniszczyła tych co coś wiedzieli. I nastaną czasy na ich "modłę" totalna władza nad ciemnotom.

Portret użytkownika Rocky

kolejne owoce programu

kolejne owoce programu podzielenia ludzkosci zwanego religia. jezeli ktokolwiek mysli ze ten pomysl jest dzielem samego czlowieka to bardzo sie myli. te religijne debilizmy zostaly zaszczepione ludzkosci w czasach gdy przecietny czlowiek nie potrafil sie nawet podpisac, i nic sie nie zmienilo, latamy na ksiezyc i moze nawet dalej, a wystarczy powiedziec komus ze jego przyjaciel w niebie jest wazniejszy i juz mozna rzucac bomby na domy, okradac gojow, zarzynac niewiernych. 
moja religia mowi ze kazdy ma stac 3 godziny w kazdy piatek na jednej nodze. kto sie nie zgodzi jest automatycznie moim wrogiem. aha, jeden pejs i lyse koko na czubku glowy jest obowiazkowe. 
co za powalony gatunek, kto widzial psa, kota albo szympansa zabijajacego w imieniu jakiegos Boga???
a ponoc czlowiek na najbardziej rozwiniety mozg...bardzo w to watpie.

Portret użytkownika Zenek :)

I tak też zydzi, wysadzając

I tak też zydzi, wysadzając muzea i równając spychaczami stanowiska archeologiczne, ZACIEAJĄ ŚLADY po wszelkich wykopaliskach UDOWADNIAJĄCYCH iż oni jako naród NIGDY NIE ISTNIELI i ze całą biblia to żmyslone żydowskie brednie.
Nie ma wykopalisk = nie ma dowodów i palestynoszwindel można kontynuować dalej w obliczu ich chęci na zawłaszczenie terytorów sąsiadów by zbudować tam 4 rzeszę żydowską.

Portret użytkownika skori

Doprowadziliśmy do zapisu w

Doprowadziliśmy do zapisu w sposób cyfrowy wszelkiej wiedzy. Zapisy w kamieniu i na papierze to przeżytek więc gdy zniszczom już wszelkim wiedzę archeologiczną, antropologiczną, historyczną. Przyjdzie czas na tę cyfrową w wówczas... Wieki ciemne średniowiecze to tylko eksperyment. Tak samo jak wszystkie wojny światowe i ustroje polityczne. Wystarczy wyniszczyć inteligencję świata. Wojna wyniszczyć tych co coś wiedzieli i mogli przekazać tą wiedzę innym.zkatalagowali już tych co mogom być nośnikiem wiedzy zapisanej w pamięci. A poprzednie wojny pokazały w jak prosty sposób można eksterminować wiedzę. Teraz nastaną prawdziwe wieki ciemne. Jeśli macie jakieś słowo pisane które jest świadectwem wiedzy to je chrońcie jak świętości.

Portret użytkownika raqq

Spora część tych zabytków

Spora część tych zabytków dostała się do prywatnych kolekcji po I i II wojnie w zatoce. Teraz ISIS na zlecenie swoich mocodawców zaciera ślady. Jakby kiedyś ktoś nie będzie się mógł doliczyć eksponatów, to wyjaśnienie będzie proste.

Portret użytkownika MKs

To jest najlepszy dowód na

To jest najlepszy dowód na to, że to „państwo Islamskie” to jest tylko i wyłącznie prowokacja pewnych krajów spoza tamtego terenu. Arabowie przez tyle lat nie ruszyli tych zabytków, a teraz najemnicy z zewnątrz dostali zlecenie aby „poruszyć opinię publiczną”. Banda skur***li – zarówno ci, którzy realizują takie zlecenia, jak i ci, którzy coś takiego zlecają.

Portret użytkownika lolo

Właściwie to się tak dzieje

Właściwie to się tak dzieje od czasu jak "demokracja amerykańska w działaniu" robi postępy. Jest tylko jeden szkopuł. Muzułmanie z innych krajów nie wypowiadają się przeciwko takiemu postępowaniu jako czemuś co jest sprzeczne z Koranem, czy to chodzi o zabytki czy o życie ludzkie.

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem