Bilans ofiar trzęsienia ziemi w Turcji rośnie, dodatkowo nadeszły tam mrozy

Kategorie: 

Oficjalne szacunki władz tureckich potwierdzają, że w wyniku trzęsienia ziemi zginęło na pewno, co najmniej 368 osób. Jest kilka tysięcy rannych. Nadal trwa akcja ratunkowa. W ciągu ostatnich godzin trwa gorączkowa walka z czasem przy przeszukiwaniu ruin miast w południowej części Turcji.

 

Od trzęsienia mija już ponad 40 godzin i szanse znalezienia żywych maleją. Mimo to dochodzi do wydobywania żywych ludzi. Dzisiaj udało się wydobyć z gruzów dwutygodniową dziewczynkę. Dziecko żyje, ale poszukiwana jest prawie cała jej rodzina.

 

W miejscowości Ercis zawaliło się ponad 80 budynków wielorodzinnych. Do wczoraj potwierdzono tam 117 ofiar śmiertelnych. W mieście Van zawalił się mur więzienia. Tam doliczono się ponad stu ofiar.

 

Turcja poinformowała społeczność międzynarodową, że jest w stanie poradzić sobie z tragedią i wsparcie z zewnątrz nie jest konieczne. W obrębie epicentrum niedzielnego trzęsienia dochodzi do bardzo wielu wstrząsów wtórnych, co dodatkowo potęguje wrażenie dyskomfortu ocalałych.

 

Co gorsza na obszarze dotkniętym kataklizmem spodziewane są mrozy. Już wczoraj w nocy temperatura spadła do -2, -4 stopni a miejscami nawet do -7 stopni Celsjusza. Według prognoz mrozy mają się utrzymać przez następne 3 dni. Pomijając fatalne skutki dla potencjalnych ocalałych taka aura bardzo źle wpływa na tysiące bezdomnych, koczujących pod gołym niebem.

 

 

Źródła:

http://www.hmn.ru/index.php?index=1&ts=111025094220

http://regina.ctv.ca/servlet/an/local/CTVNews/20111024/turkey-earthquake-aftermath-day-one-111024/20111024/?hub=Regina

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Kiedyś myśleliśmy że ziemia jest płaska,W SZKOLE UCZONO NAS ŻE ATOM JEST NIE PODZIELNY.dziś myśli się że wszechświat ma granice

Rozpoznaj znaki, jakie pozostawiłeś sobie schodząc na ziemię, a zrozumiesz swój sens istnienia i egzystencję na ziemi, oraz ujrzysz i zrozumiesz zamysł Boży

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ