Belgijskie supermarkety odmawiają sprzedaży mięsa z wykastrowanych świń

Kategorie: 

Belgijska Towarzystwo Ochrony Zwierząt Gaia w komunikacie wydanym wspólnie spółką Cora poinformowała w czwartek, że znana sieć supermarketów wstrzyma z końcem roku  sprzedaż mięsa z kastrowanych świń, aby oszczędzić im cierpienia – donosi Interfax.

 

Specjaliści tłumaczą, że kastracja świń mięsnych stosowana jest powszechnie, aby podczas gotowania wieprzowiny nie rozprzestrzeniał  się nieprzyjemny zapach. Według działaczy stowarzyszenia Gaia jest na to „bezpieczna i skuteczna alternatywa”. Dostawcy mogą użyć szczepionki przeciwko tym konkretnym zapachom. Działacze organizacji są zdeterminowani wprowadzać tą szczepionkę na dużą skalę.

 

Zatem Cora dołącza do innych sieci supermarketów w Belgii, które również postanowiły wycofać ze sprzedaży mięso świń kastrowanych tj. Colruyt, Lidl, Carrefour, Delhaize, Makro i Aldi.
 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Ziemia

Świnię jeść, świnię nie jeść,

Świnię jeść, świnię nie jeść, smaczna świnia, niezdrowa świnia itd itd. A może by tak pierwszy raz w życiu zatrzymać się, zastanowić, przestawić i pomyśleć o świni inaczej, a mianowicie: świnia czuje ból, lubi drapanie po grzbiecie, boi się, cierpi, lubi się bawić, chętnie nawiązuje kontakt z innymi istotami, itp. Znaczy się nie jest produktem. Jest żywą istotą. Tylko tyle i aż tyle.

Portret użytkownika Rod

szczepionka z organizmu świni

szczepionka z organizmu świni trafi prosto na stół konsumenta  {oczywiście goja,  żydzi nie jedzą wieprzowiny} pod postacia np. szynki depopulacja jak znalazł . a byki {wołowina } można kastrować tradycyjnie bo one oczywiscie nie cierpia w czasie i po tym zabiegu zresztą tak samo jak nie cierpią w czasie uboju rytualnego uspokaja je błogi głos rabina czytającego tore  a pozatym wołowiną żywi sie  naród wybrany 

Portret użytkownika Roni Tornado

To straszne, że ludzie nadal

To straszne, że ludzie nadal praktykują przemysł śmierci zwierząt. Człowiek dla wszystkiego co żywe jest okrutny i bezduszny. Człowiek jest najgorszym szkodnikiem na tej planecie. Mało tego, że morduje zwierzęta i niszczy Ziemię to jeszcze wyniszcza siebie nawzajem.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem