Belgijscy lekarze chcą prawa do zabijania dzieci

Kategorie: 

Belgijscy lekarze zabijają dzieci, ale nie chcą tego robić w tajemnicy. Szesnastu specjalistów  podpisało petycję, aby wprowadzić eutanazję dla nieuleczalnie chorych dzieci w Belgii, donosi Euronews.

 

Proceder jest praktykowany wśród lekarzy w tym kraju, ale konkretne przypadki utrzymywane są w tajemnicy przez medyków. Dziennikarze dotarli do rodziców, którzy oszczędzili cierpień swoim dzieciom. W Belgii ustawa o eutanazji obejmuje osoby, które ukończyły 18 lat.

 

Prawo to wprowadzono już w 2002 roku. Na razie nie ma jednak przyzwolenia na stosowanie jej wśród ciężko chorych dzieci. Lekarze, którzy podpisali się pod apelem, uważają, że dotknięci trudami choroby młodzi ludzie są w stanie lepiej ocenić i spojrzeć na sytuację niż osoby dorosłe w ich otoczeniu. 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Maciej

Przeciwko euntanazji

Przeciwko euntanazji najwięcej krzyczą ci, co nie mieli nigdy styczności z tematem. Widział ktoś z was w jaki sposób umierają chorzy na raka? Więcej - ktoś z waszych bliskich umierał w taki sposób? Zdajecie sobie sprawę co to jest największy ból w dziesięciostopniowej skali? A do tego nieustanne wymioty przez kilka dni oraz skrajne wychudzenie? Jeżeli nie to z automatu nie macie prawa brać udziału w tej dyskusji. Pozwolenie odchodzenia człowiekowi w tak okrutnych cierpieniach - to jest dopiero niemoralne. W krytycznym okresie chory czeka z upragnieniem na śmierć, bo medycyna paliatywna pomaga, ale niestety w ograniczonym zakresie. Nikt nie powinien przechodzić takich katuszy, a że przechodzą je również dzieci jest to dla mnie niewyobrażalne. Jest zbrodnią dopuszczanie do tak strasznych cierpień. Dlatego wielki obrońco moralności, zanim zaczniesz rzucać frazesami na temat moralności - zgłość się choćby na krótki wolontariat do hospicjum i zobaczacz jak ból wyniszcza człowieka. Dopiero po takich doświadczeniach zapraszam do wydawania osądów. 

Portret użytkownika maro

Prawidłowo. navajo88 mówisz

Prawidłowo. navajo88 mówisz że świat schodzi na psy a co byś zrobił jakbyś piekielnie cierpiał żyłbyś przez kolejne lat w cierpieniu nie do zniesienia? ja będąc ma niejscu takiego człowieka sam bym chciał żeby mnie uspali (jakąś trucizną) najmniej bolesna śmierć. Łatwo sięmówi osobom zdrowym ciekawe czy byłbyś w stanie przyjąć tyle cierpienia i walczyć z nim przez kolejne lata. 

Portret użytkownika navajo88

Co do dorosłych osób to masz

Co do dorosłych osób to masz rację !!! , ale co do dzieci to już nie , a wiesz dla czego ???? to proste bo dzieciak nie ma jeszcze wyrobionego swojego mechanizmu obronnego i to nie mówię o boilogicznym mechaniżmie tylko o psychice , my dorośli podejmujemy swoje decyzje świadomie ,a dzieciak podejmie decyzję pod wplywem emocjonalnym i tutaj jest różnica , ale problem istnieje so do tego nie ma wątpliwości !!!
Ale jesteśmy ludżmi a nie zwierzętami !!!!!!
J.M.H

Portret użytkownika Maciej

A czy przed tym "uspaniem"

A czy przed tym "uspaniem" nie zadal bys sobie pytania dlaczego ty ?
Ogladajac przy okazji wiadomosci z wyciekajaca radioaktywna woda z elektrowni atomowej, reklamami z zupkami chinskimi, a po batoniku mozna zjesc tabletke na odchudzanie, gdy chcesz zaszalec w mlodosci wez tabletke ... antykoncepcyjna ... "ona cie nie zmnieni", a twoja matka palac kolejnego  papierosa, powiedziala by "nie chce zebys cierpial"
 
Zacieranie śladów swojej bezmyślności
Są proste pytania, ale nie ma prostych odpowiedzi. Wydaje mi się, że wprowadzanie takich ustaw jest jak gaszenie światła w pokoju żeby ktoś nie widział ze jest brudno ... zacieranie sladów swojej bezmyślności, ucieczką od odpowiedzialności za swoje własne życie, ale czy to nie jest ta falszywa wolnosc ktora przyszla z zachodu ... "rob co chchesz, to twoje zycie" Ale jak zdegradowany organizm ludzki może wydać na świat zdrowe potomstwo ?
"Czy zbiera się winogrona z ciernia albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. "
(Mt 7,15-18)

Portret użytkownika felix

Eutanazja to naprawdę bardzo

Eutanazja to naprawdę bardzo poważny problem, szczególnie jeżeli dotyczy użycia jej wobec chorych dzieci. Cierpienie chorego dziecka szczególnie takiego, które ma choroby genetyczne czy chorobę nowotworową to bardzo poważny problem. Uważam jednak, że w obecnej dobie przy tak rozwinietej medycynie ból mozna skutecznie uśmierzyć i pozwolić dzieciom cieszyć się każdą chwilą dnia. Zreszta hospicjów dziecięcych jest bardzo mało w Polsce i uważam, że pieniądze powinny znaleźć się na ich budowę. Łatwo brać udział w takiej dyskusji ale trudniej znialeźć się w sytuacji rodziców jak i chorego dziecka, którzy zmagają się z chorobą i cierpieniem. Wprowadzenie w życie takiej możliwości będzie prowadziło do nadużyć tak w postaci uśmiercania dzieci rokujacych na poprawę stanu zdrowia jak i dzieci, które mogą stać się potencjalnymi dawcami organów. Śmierć i cierpienie były nieodłącznym elementem życia ludzi. Czasami ludzie nie mogąc znieść cierpienia bliskiej osoby pomagali jej w odejściu z tego świata, co ma miejsce również i dzisiaj. To są sporadyczne przypadki ale się zdarzają. Mogąc wybierać między życiem a śmiercią, każdy będzie starał się wybrać to pierwsze.  Myślę, że właśnie dlatego nalęży tak zorganizować lecznictwo medyczne ażeby w umiejetny sposób pomagało cierpiącym bez konieczności usmiercania. Zreszta patrząc na obecna sytuację w służbie zdrowia eutanazja w wydaniu polskim jak i juz europejskim trwa od kilkunastu lat a obecna śmiertelność ludzi jest zatrważająca, wystarczy rozejrzeć sie na cmentarzach ile grobów przybyło w ostatnim czasie w różnych sektorach. 

Portret użytkownika sinuke

niech nikomu z nas nigdy nie

niech nikomu z nas nigdy nie będzie dane podejmować takiej decyzji .ZASTANÓWCIE SIĘ w ciszy i skrytości własnego serca co byście zrobili patrząc na cierpienie swojego dziecka .Czy prawo jakie by nie było jest w stanie uleczyc ból w sercu po podjeciu takiej decyzji ?To tylko możliwość a ocena czynu dokonanego i ból po stracie zostanie w rodzicu na całe życie . To tylko możliwość a prawo wyboru mamy my sami .

Portret użytkownika izzo

Najpierw zaczął o zabijaniu a

Najpierw zaczął o zabijaniu a skończył na eutanazji.
Czy dziecko jest czymś innym niż człowiek który kończy 18 lat i może sobie eutanazję zafundować?
Mnie w ogóle bawią te dążenia "wolnościowców". Państwo decydujące o dziecku - NIE, rodzic decydujący o dziecku- NIE, dziecko decydujące o sobie (skandynawia)- NIE, ksiądz i episkopat- NIE ale TAK, z przewagą na TAK.
A jak Korwin dojdzie do władzy to on wszystkich uszczęśliwi- ma patent Smile

Portret użytkownika mateusz

Jestem skrajnie przeciwny

Jestem skrajnie przeciwny aborcji i podobnym praktykom - to tak na marginesie. Ale moim zdaniem Belgowie mają trochę racji, po co to dziecko ma się męczyć przez całe życie z ciężką chorobą? (O ile jest to bardzo ciężka choroba).

Portret użytkownika edmar

Bardzo ciężkich chorób nie

Bardzo ciężkich chorób nie ma. Te bardzo ciężkie choroby zostały "wytworzone" przez splot wielu czynników, a u podstawy tych czynników jest człowiek.
Wszelka eutanazja to wymuszona przez mroczą część ludzkości (a może nie ludzkości lecz innych bytów) forma pozbycia się problemów.
Ci którzy twierdzą że eutanazja jest uzasadniona w pewnych przypadkach to kapitulanci!
LUDZKOŚĆ KAPITULUJE!
We współczesnym świecie mamy dostateczną ilość zasobów naukowych aby opanować każdy problem medyczny bez uciekania się do eutanazji!

Pozdrawiam !STRACH  odbiera  rozum,    STRACH  zabija  duszę !

Portret użytkownika ariel

Im więcej gmo i żywności  z

Im więcej gmo i żywności  z "dodatkami" typu randap tym wiecej problemów z kosztowną opieką medyczną dla tych co nie stać na drogie korporacyjne kliniki. To tylko kwestia czasu. Belgowie są po prostu pierwsi.
Zawsze można sie próbowac podłączyć do jakiegoś układu i może coś skapnie. Szczególnie liczą na to ci co nie mają silnych powiązań rodzinnych i/lub korporacyjnych.

Portret użytkownika Aktywistki

Dr Piotr ma rację. - Nie

Dr Piotr ma rację. - Nie ulepszajmy Matki Natury. Dajmy kobiecie prawo do aborcji, nawet późnej, tak do roku po niechcianym urodzeniu. - PS. Naszym zdaniem Kasia Waśniewska powinna być NATYCHMIAST UNIEWINNONA a męskim szowinistycznym świniom wara od świętych kobiecych praw. - Matka Ziemia i tak jest nadmiernie przeludniona. - Dajmy szansę wojnie i naturalnj selekcji.

Portret użytkownika MCRemek

Coś się pomieszało w głowie ?

Coś się pomieszało w głowie ? Bóg daj życie i Bóg je odbiera ! Nie żyjesz dlatego, żę ktoś posklejał do kupy miliardy komórek wg. schematu z gazety ! Stworzył cię Bóg, stwórca wszystkiego w tym twojego oprogramowania czyli DNA, które skompletowało ciebie do takiej formy jaką jesteś teraz zaledwie z plemnika i jajnika ! DNA ! to instrukcja obsługi komórek wg. której budowało się twoje ciało przetwarzając, wszelkie minerały i składniki odrzywcze jak fabryka ! 
Jesteś w stanie to zrobić co Bóg ? Nie ? to dlaczego masz czelność odbierać Mu chwałę i samemu decydować o tym co stworzył !
On wię, że ktoś się męczy, a ktoś jest kalęką to Jego wielki plan, to On ukrywa dusze w ciałach i on zna cel ich cierpienia i cierpienia ich rodziców, On decyduje kiedy to cierpienie przerwać !

Portret użytkownika maro

Ale Ty bzdury piszesz to aż

Ale Ty bzdury piszesz to aż głowa boli. Jaki Bóg nie ma kogós takiego. Swiat powstał z wielkiego wybuchu. Życie jest przypadkiem. Przypadkiem urodziłeś się w cierpieni przypadkiem urodziłeś się piękny i zdrowy. Bóg który po stworzenia wszystkiego ukarał ludzi zesyłając potop(niwinnych pewnie ludzi i niewinne zwierzęta) a dopiero po potopie dał im przykazania to jest chore. Skąd ludzie mogli wiedzieć co jest złe a co dobre do czasu potopu. Bóg sprawiedliwy jaki sprawidliwy jak nie masz wpływu kim i jaki się urodzisz. Bóg dobry jaki dobry jak pozwala i patrzy na cierpienie. Jak możesz mówić o stwórcy jak nigdy go nie widziałeś nie masz " żadnych dowodów na jego istnienie" . Ludzie też za niedługo będą Bogami będą tworzyć nowe formy życia , starożytna cywilizacja nas storzyła mieszają swoje geny z naszymi. (My pod postacią małpy).                 

Portret użytkownika Maniok

A tyś te swoje cywilizacje

A tyś te swoje cywilizacje widzioł ....
 
"Bóg który po stworzenia wszystkiego ukarał ludzi zesyłając potop(niwinnych pewnie ludzi i niewinne zwierzęta)"
 
pewnie, pewnie .... jeżeli juz masz zamiar coś pisać, to powinieneś się doinformować o czym piszesz.

Portret użytkownika sinuke

nie wiem kim jestes ale

nie wiem kim jestes ale sprowadzasz dyskusje do poziomu szamba .Jakie aktywistki ?podszywając siepod kobietę sam sobie wyrabiasz opinie .Normalna kobieta by tego nie napisała .ps  takie decyzje o których mowa w artykule podejmuje dwoje rodziców .

Portret użytkownika Maly

Dla mnie jest to

Dla mnie jest to przerażające, totalny brak odpowiedzialności ze strony rodziców, dogadzanie sobie, brak odpowiednieo zdrowej diety, alkochol, papierosy, używki, nie szanowanie swojego organizmu, braj jakiejkolwiek świadomosci na poziomie globalnym, nieumiejetność przewidywania skutków swojego aktualnego postepowania, brak normalnego i zdrowego wychowania, pobłażanie sobie ... a potem czyta sie takie slowa jak "rodziców, którzy oszczędzili cierpień swoim dzieciom", niejednokrotnie byłem świadkiem próżności rodzicow, jak to jedna matka z drugą dyskutowała o tym jak głupie i małointeligentne są dzieci w dzisiejszych czasach, a potem przez cała drogę w autobusie taka matka karmiła swoje 6 letnie dziecko chipsami i poiła coca cola, co za obłuda, jaka obłuda jest zastępowanie prawdziwego oraz odpowiedzialnego wychowania ... wychowaniesz szkolnym. Ile ludzi narzeka na duże kolejki w slużbie zdrowia, oraz na drogie leki, a ile ludzi siedzi w takich kolejkach tylko z wlasnej winy i glupoty, ile ludzi woli zapchac swoje małe dziecko batonem gdy ono płacze, ile ludzi woli miec swoj egoistyczny święty spokoj. Totalna próżność.
Myslę, że wielu takim sytuacją można by zapobiec, gdyby zamiast zwalać winę na innych, każdy by wziął odpowiedzialność za swoje czyny.

Portret użytkownika Maly

"czytaj proszę ze

"czytaj proszę ze zrozumieniem"
Vice versa.
 
Mozliwosci ... mamy ich tak wiele, czemu wybieramy te najgorsze. Rak nie jest na darmo zwany choroba cywilizacyjna, a wiesz, ze nawet zwykla depresja moze powodowac raka ... zwykla niematerialna mysli ?. Czy jak bede jadl codziennie kilka hamburgerow i dostane zawalu serca w wieku 30 lat, bede mogl powiedziec ze to jest loteria ? Czy podczas ciazy matka przesyla hormony swojemu dziecku ksztaltujac jego organizm, w takim razie czy hormon stresu rowniez tam dociera? Czy jest temu winne srodowisko w ktorym zyje taka kobieta ... srodowisko ktore postrzega? Czym jest postrzeganie, co je determinuje ... czy dziecko ktore codzienie slyszy od swojego pijanego ojca, ze jest glupie wyrosnie na mentalnie zdrowa osobe ? Czy placac za nowy telewizor zdajesz sobie sprawe, ze po swoim cyklu przydatnosci poplynie on do krajow trzeciego swiata gdzie zostanie wyrzucony jak zwykla organiczna rzecz ? Czy wiesz kto wytwarza te wszystkie luksusowe dobra ? Czy wiesz, ze mozna wyprodukowac rzeczy, ktore beda mialy trwalosc kilkadziesiat razy wieksza niz maja teraz ... czy wiesz ile mniej energii bedzie zuzywane ? Czy wiesz, ze jedzenie miesa jest niezdrowe ? Czy wiesz, ze dzisiaj chleb juz nie jest chlebem, mleko nie jest mlekiem, maslo nie jest maslem, sok nie jest sokiem ... i ze wszyscy pozuja do zdjecia z usmiechem na twarzy ... nie majac sobie nic do zarzucenia. Czy nasze zycie to fake ?

Portret użytkownika Maciej

Masz rację niektórych rzeczy

Masz rację niektórych rzeczy nie da się zatrzymać, ale ja bardziej sięgam po kiełki niz po chipsy, mimo ze mam 30 lat, to od kilkunastu nie wiem "co to jest tabletka" Chyba zdajesz tez sobie sprawę, że nawet złe rzeczy można wykorzystać do dobrych ... bo jaki miało by to sens gdybym to wszystko wyrył na glinianej tabliczce, czy ktoś by go teraz przeczytał, czy ktoś mógłby się nad czymś zastanowić ?

Portret użytkownika Dr Piotr

Sorry, ale maszynki leczącej,

Sorry, ale maszynki leczącej, jak w filmie ELIZJUM jeszcze nie wynaleźliśmy, więc ten pomysł uważam za słuszny. W naturze od zawsze istnieje selekcja naturalna i jednostki chore, słabe i kalekie są eliminowane, dzięki temu pula genowa jest czyszczona i zachowywane są najlepsze i najsilniejsze geny. My w swojej pogoni za człowieczeństwem przestaliśmy to dostrzegać i staramy się wszystkich ratować, co doprowadza tak naprawdę do degeneracji ludzkości (mam tu na myśli aspekt czysto fizyczny). To, że wyniszczamy się na 1000 innych sposobów to już inna para kaloszy.
Jeden z komików amerykańskich dobrze to ujął, porównując edukację amerykańską i chińską. Ameryknie i w sumie Europa też, stara się pomóc najsłabszym często zaniżając ogólny poziom, byle wszyscy dali radę i się cieszyli z takiego "sukcesu", a chiński wzorzec narzuca najwyższe wymagania, promuje i pcha w górę najzdolniejszych, pozbywając się i odsuwając na boczny tor nieuków. Sami wyciągnijcie wniosek, co jest lepsze.
Ludzie starają się być tak bardzo ludzcy, próbóją działać wbrew naturze i ją poprawiać, a przy tym są takimi hipokrytami! Niby leczymy i pomagamy, ale coraz częściej robimy to czysto dla zysku, a nie po to, żeby pomóc i leczyć!
Medycyna coraz częsciej przestaje służyć człowiekowi, ona pomaga zarabiać kasę.
OK, teraz możecie mnie opluć, nie podejme polemiki, po prostu wyraziłem swoje zdanie, póki jeszcze można!

Portret użytkownika b@ron

i wszystko pięknie Dr.

i wszystko pięknie Dr. Piotrze...jednak wyobraź sobie sytuację (czego ci nie życzę) że ktoś na kim ci naprawdę zależy (dziecko ,żona) nagle zostaje kaleką ...oczywiście bez wachania zgodziłbyś się na eutanazję? ...wszystko jest proste i łatwe co nas nie dotyczy ...osobiście uważam że sensu nie ma podtrzymywanie życia u osób nieprzytomnych gdzie nie ma szans na to że chory się obudzi , bądź gdy ciężka choroba np. nowotwór tak wyniszczył organizm że chory cierpi nawet po morfinie ...jednak jeśli chodzi ogólnie o kalekie dzieci, to nigdy w życiu eutanazja ...kalectwo to np. niedorozwój umysłowy ...takie dzieci można kochać i one też kochają ...jedynie mają swój świat który trzeba trochę poznać by im pomóc.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem