BBC: Papież Franciszek przegrał walkę o prawa gejów

Kategorie: 

Papież Franciszek zalecał przyjęcie dokumentu, który radykalnie zmienić miał postawę Kościoła katolickiego do homoseksualistów. Jego inicjatywa zakończyła się fiaskiem, podaje BBC.

 

Aby dokument został przyjęty, potrzeba było aż dwóch trzecich głosów biskupów, biorących udział w ostatnim synodzie. Mówi się, że Kościół katolicki nadal potępia homoseksualizm i nie uznaje małżeństw osób tej samej płci, ale geje „mają talenty i mocne strony, które mogą służyć ogólnemu dobru wspólnoty chrześcijańskiej”.


Argument ten nie zyskał aprobaty większości biskupów. Odrzucono także mniej radykalna wersję tego dokumentu.

 

 


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Kazek12

Czy papież spełnia jakąś rolę

Czy papież spełnia jakąś rolę , wyznaczoną mu przez elity światowe ?
Na to wygląda, ale opór przwed takimi zaleceniami jest zbyt duży, bo te działania zmierzaja do uznania homoseksualizmu za normę, do czego te elioty światlowe dążą, bo to powoduje zmniejszenie przyrostu naturalnego wśród ludności.

Portret użytkownika anonimowy sluchacz

Chciałbym skorzystać z

Chciałbym skorzystać z okoazji i coś napisać. Obserwowałem tego papieża, czytałem co tam mówi, co tam robi. W tym jest coś nie tak. Nie chcę nikogo osądzać, jednak w jego wypowiedziach nie ma czegoś. Mówi o tym, że karze się za swoje grzechy, że ludzie wyrządzają krzywdy, że są konflikty. Nazwałbym to tak, że jego wibracje są nie takie jak by tego od niego oczekiwano, a już na pewno nie takie, jakie głosił Jezus. To coś ulotnego, cieżko to opisać, ale uważałbym na ten kościół. Ludzie wierzący, a nie świadomi tego, co się dzieje, powinni teraz robić to, co podpowiada im serce.  Jako ludzie musimy zauważyć, że być może coś co dotychczas było szlachetne, wcale takie nie jest.  A ci, którzy jawili nam się jako wrogowie, nie są nimi. To nie będzie trudne. To co się teraz tutaj dzieje. Jedni drugich próbują do czegoś przekonać.  Czego tak bronicie? Czy nie mało wysiłku Wam to zabiera? Czy musicie tego bronić? Jedni bronią wiary, drudzy zakazują jej innym. Teatrzyk. Jeśli ktoś chce się uwolnić, staje z boku i patrzy, jeśli ktoś chce walczyć to walczy, nie ważne po której stronie barykady.

Portret użytkownika jj

dlaczego nikt nie poswieci

dlaczego nikt nie poswieci jednego popoludnia i nie poczyta czym sie ten caly kosciol katolicki i watykan i papiez? na czym polega fenomen wiary-na nie zadawaniu zadnych pytan. kto z wierzacych ludzi na tym forum kiedykolwiek poczytal historie KK? historie religi i jej pochodzenie? zaloze sie o ostatnia zlotowke ze nikt. 
nic nie jest juz taka tajemnica jak to bylo setki lat temu, nitk nikogo nie spali na stosie za zadawanie niewygodnych pytan-jednak setki milionow ludzi tepo klania sie najwiekszym przestepcom tego swiata-to jest dopiero numer! 
nie trzeba juz nikogo wieszac, palic albo torturowac-wystarczy dlugo i namietnie prac banie, pokolenie za pokoleniem az wytrzewisz wszystkie zapedy do zadawania pytan-tak jak to jest teraz, pozniej to juz z gorki. 
 
jest sposob zeby sie uwolnic od tego wariactwa-po prostu nie brac w tym udzialu. nie chrzcic dzieci, nie chodzic do kosciola i nie poddawac swojego mozgu przepierce-i jak reka odjal.
 

Portret użytkownika mistrznad

Pejso pederasty mają swoich

Pejso pederasty mają swoich ludzi i w kościele. To trzeba tępić inaczej nasz zniszczą, pozostanie tylko jeden wielki kocioł dewiacji. Tak jak kiedyś żydzi w sodomie współżyli z osłami, tak teraz to całe genderowe coś chce wychowywać Polskie dzieci i zrobić z nich pedo transo les bi. Nie pozwólcie skrzywdzić tak swoich dzieci, to dno człowieka co oni teraz wyprawiają. To nie jest żadne prawo, to nie jest nasz rząd, sąd, to obcy ludzie z innego kraju wrogowie najgorsi Polaków.

Portret użytkownika inka

dla sodomitów pan Bóg miał

dla sodomitów pan Bóg miał deszcz siarki - myślę że raczej nie zmienił zdania - interpretowanie słów Jezusa jako przyzwolenia na zło jest dla niego obrazą - jakos wziął harap i pogonił kupców całkiem nie gołebimi metodami - nie był jakimś nawiedzonym nevage'owcem z uśmiechem polyanny - myślę że do zatwardziałych w grzechu odnosiła się rózniez rada o ręce i oku -  współcześnie z Boga zrobiono jakiegoś stetryczałego starca, z aniołów jakieś zabawki dla dzieci a z Jezusa jakiegoś dziwaka bez charakteru któremu można bezkarnie ciosac kołki na glowie - to herezja i obraza - cały współczesny kościół zamienia sie w jakiś kabaret - wygląda na to że hierarchowie z szefem na czele SĄ PEWNI że Bóg nie istnieje - bo jak można tak wierzyć w swoja bezkarnośc i wymyślać takie bzdury dla kasy i zaszczytów?  Zeby się nie zdziwili...

Portret użytkownika tomasz26

 nasowa sie pewien absurd i

 nasowa sie pewien absurd i paradoks dziejowy... swoisty chichot ..  co ma komu wybaczc koscioł.... od wybacznia  jest tzw. bog..  najzwyczjniej formula kosciola sie juz wyplila ...probuja ja podtrzymac starym sposoben metoda kontrastu dziel i rządz .. ludzie wierzcy juz ich przejrzeli ,wiedza co jest grzechem co nie jest ..sumienie ich o tym powiadamia  co do tzw. pedalow  oni  tez dobrze o tym wiedza  wiec  jeli chca sie nawrócic.. załujac za grzechy .. to koscoil  im w tym nie pomoze... musza zrobic to zgodnie z wlasnym przekonaniemi i wewnetrznym odczuciem ...nic na siłe... pozdrawiam

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem