BBC: Papież Franciszek przegrał walkę o prawa gejów

Kategorie: 

Papież Franciszek zalecał przyjęcie dokumentu, który radykalnie zmienić miał postawę Kościoła katolickiego do homoseksualistów. Jego inicjatywa zakończyła się fiaskiem, podaje BBC.

 

Aby dokument został przyjęty, potrzeba było aż dwóch trzecich głosów biskupów, biorących udział w ostatnim synodzie. Mówi się, że Kościół katolicki nadal potępia homoseksualizm i nie uznaje małżeństw osób tej samej płci, ale geje „mają talenty i mocne strony, które mogą służyć ogólnemu dobru wspólnoty chrześcijańskiej”.


Argument ten nie zyskał aprobaty większości biskupów. Odrzucono także mniej radykalna wersję tego dokumentu.

 

 


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Kazek12

Czy papież spełnia jakąś rolę

Czy papież spełnia jakąś rolę , wyznaczoną mu przez elity światowe ?
Na to wygląda, ale opór przwed takimi zaleceniami jest zbyt duży, bo te działania zmierzaja do uznania homoseksualizmu za normę, do czego te elioty światlowe dążą, bo to powoduje zmniejszenie przyrostu naturalnego wśród ludności.

Portret użytkownika anonimowy sluchacz

Chciałbym skorzystać z

Chciałbym skorzystać z okoazji i coś napisać. Obserwowałem tego papieża, czytałem co tam mówi, co tam robi. W tym jest coś nie tak. Nie chcę nikogo osądzać, jednak w jego wypowiedziach nie ma czegoś. Mówi o tym, że karze się za swoje grzechy, że ludzie wyrządzają krzywdy, że są konflikty. Nazwałbym to tak, że jego wibracje są nie takie jak by tego od niego oczekiwano, a już na pewno nie takie, jakie głosił Jezus. To coś ulotnego, cieżko to opisać, ale uważałbym na ten kościół. Ludzie wierzący, a nie świadomi tego, co się dzieje, powinni teraz robić to, co podpowiada im serce.  Jako ludzie musimy zauważyć, że być może coś co dotychczas było szlachetne, wcale takie nie jest.  A ci, którzy jawili nam się jako wrogowie, nie są nimi. To nie będzie trudne. To co się teraz tutaj dzieje. Jedni drugich próbują do czegoś przekonać.  Czego tak bronicie? Czy nie mało wysiłku Wam to zabiera? Czy musicie tego bronić? Jedni bronią wiary, drudzy zakazują jej innym. Teatrzyk. Jeśli ktoś chce się uwolnić, staje z boku i patrzy, jeśli ktoś chce walczyć to walczy, nie ważne po której stronie barykady.

Portret użytkownika jj

dlaczego nikt nie poswieci

dlaczego nikt nie poswieci jednego popoludnia i nie poczyta czym sie ten caly kosciol katolicki i watykan i papiez? na czym polega fenomen wiary-na nie zadawaniu zadnych pytan. kto z wierzacych ludzi na tym forum kiedykolwiek poczytal historie KK? historie religi i jej pochodzenie? zaloze sie o ostatnia zlotowke ze nikt. 
nic nie jest juz taka tajemnica jak to bylo setki lat temu, nitk nikogo nie spali na stosie za zadawanie niewygodnych pytan-jednak setki milionow ludzi tepo klania sie najwiekszym przestepcom tego swiata-to jest dopiero numer! 
nie trzeba juz nikogo wieszac, palic albo torturowac-wystarczy dlugo i namietnie prac banie, pokolenie za pokoleniem az wytrzewisz wszystkie zapedy do zadawania pytan-tak jak to jest teraz, pozniej to juz z gorki. 
 
jest sposob zeby sie uwolnic od tego wariactwa-po prostu nie brac w tym udzialu. nie chrzcic dzieci, nie chodzic do kosciola i nie poddawac swojego mozgu przepierce-i jak reka odjal.
 

Portret użytkownika mistrznad

Pejso pederasty mają swoich

Pejso pederasty mają swoich ludzi i w kościele. To trzeba tępić inaczej nasz zniszczą, pozostanie tylko jeden wielki kocioł dewiacji. Tak jak kiedyś żydzi w sodomie współżyli z osłami, tak teraz to całe genderowe coś chce wychowywać Polskie dzieci i zrobić z nich pedo transo les bi. Nie pozwólcie skrzywdzić tak swoich dzieci, to dno człowieka co oni teraz wyprawiają. To nie jest żadne prawo, to nie jest nasz rząd, sąd, to obcy ludzie z innego kraju wrogowie najgorsi Polaków.

Portret użytkownika inka

dla sodomitów pan Bóg miał

dla sodomitów pan Bóg miał deszcz siarki - myślę że raczej nie zmienił zdania - interpretowanie słów Jezusa jako przyzwolenia na zło jest dla niego obrazą - jakos wziął harap i pogonił kupców całkiem nie gołebimi metodami - nie był jakimś nawiedzonym nevage'owcem z uśmiechem polyanny - myślę że do zatwardziałych w grzechu odnosiła się rózniez rada o ręce i oku -  współcześnie z Boga zrobiono jakiegoś stetryczałego starca, z aniołów jakieś zabawki dla dzieci a z Jezusa jakiegoś dziwaka bez charakteru któremu można bezkarnie ciosac kołki na glowie - to herezja i obraza - cały współczesny kościół zamienia sie w jakiś kabaret - wygląda na to że hierarchowie z szefem na czele SĄ PEWNI że Bóg nie istnieje - bo jak można tak wierzyć w swoja bezkarnośc i wymyślać takie bzdury dla kasy i zaszczytów?  Zeby się nie zdziwili...

Portret użytkownika tomasz26

 nasowa sie pewien absurd i

 nasowa sie pewien absurd i paradoks dziejowy... swoisty chichot ..  co ma komu wybaczc koscioł.... od wybacznia  jest tzw. bog..  najzwyczjniej formula kosciola sie juz wyplila ...probuja ja podtrzymac starym sposoben metoda kontrastu dziel i rządz .. ludzie wierzcy juz ich przejrzeli ,wiedza co jest grzechem co nie jest ..sumienie ich o tym powiadamia  co do tzw. pedalow  oni  tez dobrze o tym wiedza  wiec  jeli chca sie nawrócic.. załujac za grzechy .. to koscoil  im w tym nie pomoze... musza zrobic to zgodnie z wlasnym przekonaniemi i wewnetrznym odczuciem ...nic na siłe... pozdrawiam

Portret użytkownika głosc

List św. Pawła do

List św. Pawła do Galatów
(Ga1)6 Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. 7 Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. 8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! 9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!

Portret użytkownika tomasz26

zgadza sie  mamona i

zgadza sie  mamona i zboczenia u nich sa za wzor  .. malo jest cierpiacych na swiecie, ktorzy czekaja na pomoc i slowa otuchy ze strony tzw kosciola... oni sie zboczenimi zajmuja  .pisze ze w czasach ostatecznych bedzie falszywy jezus .   widac kopa jest mizerana.. chcecie pomagac.... powiem slowami syna bozego.. rozdajcie wszystko i wyjdzcie miedzy lud nauczc slowmi jego .

Portret użytkownika sokolcezar

@witamina C Lepszy urywek z

@witamina C
Lepszy urywek z biblii o s&g mówi o „gościnności” jedynego z sprawiedliwych w oczach jhwh! Który wolał oddać własną młodą córkę mieszkańcom na całonocne gwałty pod chałupą zakończone śmiercią niż obcego przybysza.

Nawet aniołów którzy chcieli zabrać Lota i jego rodzinę byli napastowani przez pederastów z Sodomy i Gomory.
Mojżesz przekazuje nam (I Mojż.19, 1)bardzo obszerne, szczegółowe i wstrząsające sprawozdanie z katastrofy w Sodomie i Gomorze. Oto kiedy ojciec Lot siedział wieczorem przed bramą miasta, do Sodomy przybyli dwaj aniołowie. Najwidoczniej oczekiwał ich Lot „aniołów”, którzy zresztą okazali się mężczyznami, gdyż poznał ich natychmiast i zaprosił gościnnie na noc do swego domostwa. Lubieżnicy sodomscy- jak opowiada Biblia, zapragnęli tych mężczyzn. Jednak obaj przybysze potrafili jednym jedynym gestem odeprzeć seksualną chuć miejscowych playboyów, pozbywając się intruzów. „Aniołowie” nalegali(I Mojż.19, 12-14), aby Lot jak najszybciej wyprowadził z miasta swoją żonę, synów, córki, zięciów i synowe, gdyż jak ostrzegali miasto zostanie lada moment zniszczone. Rodzina Lota nie bardzo chciała uwierzyć i uważała to wszystko za kiepski dowcip ojca. zacytujemy dosłownie: „A gdy wzeszła zorza, przynagnali aniołowie Lota mówiąc: Wstań, weź żonę swoją i dwie córki, które się tu znajdują, abyś nie zginął w skutek winy tego miasta. Lecz gdy się ociągał, wzieli go owi mężowie za rękę i żonę jego za rękę, i obie córki jego za rękę, bo pan chciał go oszczędzić, i wyprowadzili go, i pozostawili poza miastem. A gdy ich wyprowadzili poza miasto, rzekł jeden: Ratuj się, bo chodzi o życie twoje, nie oglądaj sie za siebie i nie zatrzymuj się w całym tym okręgu; uchodź w góry, abyś nie zginął. Schroń się tam szybko, bo nie mogę nic uczynić, dopóki tam nie wejdziesz!”(I Mojż. 19, 15-17, 22). Z opisu wynika niewątpliwie, że obaj „aniołowie” dysponowali nieznaną mieszkańcom mocą. Zastanawia także pośpiech i naleganie jakim popędzali rodzinę Lota. Kiedy Lot się ociągał, wzieli go za ręce. Każda minuta musiała być droga. Lot jak mu polecili, miał pójść w góry i nie odwracać sie po drodze. Jednak wydaje się że ojciec Lot nie miał bezwzględnego respektu przed aniołami, gdyż odwazał się zgłaszać coraz to nowe zastrzeżenia.”Lecz ja nie mogę ujść w góry, zanim mnie nie dosięgnie nieszczęście i umrę”(I Mojż.19, 19). Zaraz potem aniołowie wyznali, że niczego nie będą mogli dla niego zrobić, jeśli ich nie posłucha.

Co właściwie wydarzyło się w Sodomie? Trudno sobie wyobrazić, aby wszechmocny Bóg uzależniony był od jakiegoś rozkładu zajęć.Skąd zatem pośpiech aniołów? A może zagłada miasta została zaplanowana co do minuty przez jakąś inną siłę? Może rozpoczęto już odliczanie i aniołowie o tym dobrze wiedzieli? W takim przypadku termin zagłady nie można by było rzecz jasna przesunąć.
Czy jednak nie było prostszego sposobu zapewnienia bezpieczenstwa rodzinie Lota? Dlaczego musiał iść w góry? I dlaczego na miłość boską, nie wolno im było ani razu nawet spojrzeć za siebie? Ale od czasu zrzucenia w japoni dwóch bomb atomowych wiemy jakie szkody wyrządza ta broń. Wiemy, że żywe stworzenia narazone na bezpośrednie działanie promieni umierają lub zapadają na nieuleczalną chorobę. Powiedzmy bez ogródek, Sodoma i Gomora zostały zniszczone celowo, według planu, w wyniku eksplozji jądrowej. Byc może aniolowie, chcieli się po prostu pozbyć niebezpiecznego materiału rozszczepialnego, z pewnością przyswiecał im też cel wytępienia niemiłej im ludzkiej rasy. Czas zagłady był dokładnie ustalony. kto miał ujść z zyciem tak jak rodzina Lota, musiał się schronić w górach, kilka kilometrów od centrum ekzplozji. Skalne ściany pochłaniają bowiem groxne, twarde promieniowanie. Zaś żona Lota jak wszyscy wiedzą, odwróciła się i spojrzała w błysk atomowego słonca. nikogo już nie dziwi, że zginęła na miejscu. „Wtedy pan spuścił na Sodomę i Gomorę deszcz siarki i ognia..”(I mojż.19, 24). Sprawozdanie o katastrofie kończy się następująco”
„abraham zaś, wstawszy wcześnie rano, udał się na to miejsce, gdzie stał przed Panem. i spojrzawszy na Sodomę i Gomorę, i na całą okolicę, ujrzał , że dytm wznosił się z ziemi, jak dym z pieca”(I Mojż.19, 27-28). Możemy być tak samo wierzący, jak nasi przodkowie, ale na pewno jestesmy mniej łatwowierni. jak moglibysmy, nawet przy najlepszych chęciach, wyobraźić sobie wszechpotężnego, wszechobecnego i absolutnie dobrego Boga, który nie zna pojęcia czasu i zarazem nie wie co się wydarzy. Bóg stworzył człowieka i był zadowolony ze swego dzieła. Wygląda na to jakby później pożałował jednak swego czynu, gdyż ten sam stwórca postanowił zniszczyć ludzką rasę. Nam cywilizowanym dzieciom naszych czasów z trudem przychodzi wyobrazic sobie arcydobrego ojca, który wsród niezliczonych innych dzieci faworyzuje garstkę ulubieńców(żydów), takich jak rodzina Lota. Stary Testament przedstawia sugestywnie opisy, w których Bóg lub jego aniołowie z wielkim hałasem, w oparach dymu zlatuja na ziemię bezpośrednio z nieba.

Morał z tej histori mamy taki że nawet jak naszymi stwórcami, bogami byli osoby obcej cywilizacji nie popierali tamtejszego genderyzmu i niszczyli go zmieniając ludzi upadłych w słupy soli od żaru ładunku nuklearnego.

Portret użytkownika Moriar

Wygląda na to, że większość

Wygląda na to, że większość biskupów to  geje i dlatego  nic z zapowiedzi Franciszka nie będzie. Ludzie ci zachowują się jak "pies ogrodnika". To oni są przeciwko sobie bo nie mają siły walczyć ze swoimi skłonnościami i próbują  przez to stosować zakazy by we własnym sumieniu być czystym. To są hipokryci. Przecierz mają dekalog i inne nakazy wiary to niech się stosują do nich  w swoim sumieniu jak przystało na ludzi wierzących. Po co więc pisać czarnym węglem w kominie jak można wyłożyć to jasno. 

Portret użytkownika justyska

To co teraz wyprawia kosciol

To co teraz wyprawia kosciol jest po porostu smieszne. Niby glosza slowo Boze ale tak na prawde przeksztalcaja je pod siebie jak im sie zywnie podoba. Jestem osoba wierzaca ale z cala pewnoscia nie wierze w to co glosza ci klamcy i kretacze! Uznac gejostwo dopuscic takich ludzi do komuni?????? A osoby rozwiedzione i zyjace w nowych zwiazkach calkowicie z wykluczyc z zycia kosciola bo zlamali slowo "do smierci cie nie opuszcze"????? Kompletnie tego nie rozumiem... czy to jest wiara ktora chce glosic sama juz nie wiem....

Portret użytkownika charis

"Gdy Jehoszafat, król judzki,

"Gdy Jehoszafat, król judzki, powrócił cało do swego domu do Jeruzalemu, (2) stanął przed nim jasnowidz Jehu, syn Chananiego, i rzekł do króla Jehoszafata: Czy musiałeś pomagać bezbożnemu i okazywać miłość tym, którzy nienawidzą Pana? Przez to ciąży na tobie gniew Pana " - 2 księga Kronik 19:1-2 - król Izraela Achab też miał talenty i mocne strony ale gdy król Judzki Jehoszafat zaczął wspólnie z Achabem dokonywać działań to został zganiony za to.
 
również układy z rzymskim katolicyzmem są grzesznymi układami a propaganda wmawia chrześcijanom ewangelicznym, tzw protestantom, że wierzą w to samo co Rzym tylko trochę inaczej. Rzymska ewangelia to fałszywa ewangelia, rzymski kult przedmiotów, kult maryjny, kult hostii itp to formy bałwochwalstwa a pisze w nowym testamencie żeby nie przestawać i nawet nie jeść z tym który mieni się bratem a jest m.in bałwochwalcą. Jeśli jakieś tak zwany protestant, biblijnie wierzący uznaje rzymski katolicyzm za bratni a jednocześnie uznaje np kult hostii i kult maryjny za bałwochwalcze to sam sobie zaprzecza i zaprzecza biblijnym naukom.
" Napisałem wam w liście, abyście nie przestawali z wszetecznikami; (10) ale nie miałem na myśli wszeteczników tego świata albo chciwców czy grabieżców, czy bałwochwalców, bo inaczej musielibyście wyjść z tego świata. (11) Lecz teraz napisałem wam, abyście nie przestawali z tym, który się mieni bratem, a jest wszetecznikiem lub chciwcem, lub bałwochwalcą, lub oszczercą, lub pijakiem, lub grabieżcą, żebyście z takim nawet nie jadali. (12) Bo czy to moja rzecz sądzić tych, którzy są poza zborem? Czy to nie wasza rzecz sądzić raczej tych, którzy są w zborze? (13) Tych tedy, którzy są poza nami, Bóg sądzić będzie. Usuńcie tego, który jest zły, spośród siebie" - 1 Koryntian 5:9-13 BW
 
http://mieczducha888.blogspot.com/2014/10/caowanie-koranu-popieranie-islamu-przez.html -  Rzymski Kościół nigdy nie był Kościołem Chrystusowym i w przeciwieństwie do chrześcijaństwa nie ma 2000 lat ale około 1600
 
edykt mediolański - 313 rok, edykt tesaloński - 380 r, dekrety teodozjańskie 391-392

, Dekrety teodozjańskie – "seria dekretów antypogańskich wydanych przez cesarza bizantyjskiego Teodozjusza I Wielkiego w latach 391–392. Miały wprowadzić w życie wcześniejszy edykt tesaloński z 380 roku. Cesarz ogłosił w nim chrześcijaństwo religią państwową imperium rzymskiego."

W 4 wieku obok prawdziwych uczniów Jezusa Chrystusa czyli Kościoła Chrystusowego była coraz bardziej odstępcza frakcja i ta frakcja została zalegalizowana i uznana jedyną religia cesarstwa. Po tym ta frakcja jeszcze bardziej odchodziła od Chrystusa i biblijnej nauki - ta frakcja i to jest rzymski katolicyzm - kościół powszechny - powszechny to dobre określenie, bo znalazło się w nim mnóstwa pogaństwa. Dla każdego coś fajnego. Pomieszanie ze światem i religiami a wszystko pod płaszczykiem chrześcijaństwa. Powszechny stał się po dekretach teodozjańskich. Ten fałszywy kościół nie jest od Jezusa Chrystusa. Prawdziwy Kościół to nie organizacje i instytucje
 
"Nie chodźcie w obcym jarzmie z niewiernymi; bo co ma wspólnego sprawiedliwość z nieprawością albo jakaż społeczność między światłością a ciemnością? (15) Albo jaka zgoda między Chrystusem a Belialem, albo co za dział ma wierzący z niewierzącym? (16) Jakiż układ między świątynią Bożą a bałwanami? Myśmy bowiem świątynią Boga żywego, jak powiedział Bóg: Zamieszkam w nich i będę się przechadzał pośród nich, I będę Bogiem ich, a oni będą ludem moim. (17) Dlatego wyjdźcie spośród nich i odłączcie się, mówi Pan,I nieczystego się nie dotykajcie; A ja przyjmę was (18) I będę wam Ojcem, a wy będziecie mi synami i córkami, mówi Pan Wszechmogący;" - 2 Koryntian 6:14-18 BW

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

To potwierdza tylko moje

To potwierdza tylko moje słowa, w którym wyrażam się, że NT jak i ST to spisane ze starozytnych eposów summeryjskich, egipskich oraz weddyjskich historie ludzkosci przez cwanych rabinów, ubrane w barwy "jedynej" religi, czyli kłamstwo z 50%-tową prawdą... Datego przetrwało te 1600 lat...

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Płaszcz kłamstwa okrywa ciało

Płaszcz kłamstwa okrywa ciało prawdy...czyli doskonałe kłamstwo opiera się na prawdzie.
 A celm biblii jest napisany wieki temu scenariusz przyszłych wydarzeń, które realizują zgodnie z nim tajemne stowarzyszenia stojące u władzy...
 I wszystko staje sie prawdopodobne...
 I cwaniak tego nie wymyśli, bo cwaniak to specyficzny głupek, lecz mędrzec niekoniecznie światłości...

Portret użytkownika SurvivorMan

Pomijając na chwilę

Pomijając na chwilę Papieża...
Nie ogarniam lewactwa... Chcą na ulicach gejów, lesbijki, transów, a przy tym jednocześnie multi-kulti... Przecież jedno z drugim wyraźnie się gryzie... Muzułmanie których sprowadzili, gdy tylko się odpowiednio rozrosną (a na tą chwilę udaje im się to znakomicie), wytną w pień przedstawicieli wszelkich dewiacji seksualnych!!! W Berlinie, Paryżu, Londynie czy Sztokholmie, co chwilę będzie urządzane w rynku kamienowanko, dekapitacja, albo publiczne obcinanie narządów na pieńku... Czy oni tego nie rozumieją?

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Wenson

Skałą zawsze jest Jezus !!!

Skałą zawsze jest Jezus !!! Kościół katolicki nie jest kościołem Jezusa Chrystusa ma zbyt wiele odstępstw od Bibli, która jeszcze nigdy nie zawiodła. Wracajmy do Biblii i do jej prawdy i do Jezusa Chrystusa zbawiciela, który łaską nas zbawił a nie z uczynków aby się nikt nie chlublł. (Rz 10 9 - 10, Ef 2 8 ). KRK pewnie będzie brał udział w stworzeniu jednej światowej religii, która bedzie dobra dla wszystkich i nie bdzie miała nic wspólnego z ewangelia Jezusa. Jezus jest jedyną drogą i nie ma innego pośrednika miedzy Bogiem a człowiekiem 2 Tm 2 3.  Pozdrawiam serdecznie i życze powodzenia w odnajdywaniu prawdy.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem