Bankructwo Detroit skutkiem 50 lat władzy socjalistów w tym mieście

Kategorie: 

Miasto Detroit zbankrutowało, to kolejny dowód wskazujący nam, do czego prowadzi socjalizm. Przypadek Detroit pokazuje nam jak w soczewce, do czego prowadzą rządowe subwencje i wszechwładza związków zawodowych. Dwumilionowe miasto z najwyższym w USA średnim dochodem na rodzinę stało się zupełnym bankrutem.

 

Analiza upadku Detroit pozwala nam uzmysłowić sobie, że socjalizm zawsze prowadzi do tego samego, biedy i bankructwa. Od ponad 50 lat miastem tym rządzą socjaliści. Jeszcze za prezydenta Johnsona Detroit nazywano modelowym miastem. Socjaliści i wtórujące im związki zawodowe firm motoryzacyjnych zdołali wyciągnąć od państwa wiele miliardów dolarów. Oficjalnie zostały one spożytkowane na ratowanie przemysłu, ale w rezultacie związki zawodowe zarżnęły swoje firmy horrendalnymi żądaniami. Zamknięcie fabryk było początkiem końca tej amerykańskiej metropolii.

 

Potem dramatycznie zmieniła się tam struktura ludności. Wyjechali biali i obecnie 80% mieszkańców to czarni. Jest tam też sporo Polaków. Podczas gdy z miasta uciekają Amerykanie od ponad 10 lat tłumnie zjeżdżają tam Polacy. Prawdopodobnie głównie, dlatego, że ceny nieruchomości są tam śmiesznie małe. Dom można kupić za kilka tysięcy dolarów, ale i tak chętnych za wielu nie ma, ponieważ Detroit jest miastem o największej w USA ilości zbrodni z bronią w ręku. Na dodatek 7 na 10 morderstw pozostaje tam niewykryta.

 

Kolejne amerykańskie rządy pakowały wielomiliardowe dotacje, uruchamiały specjalne programy pomocowe a zwłaszcza walczyły z bezrobociem i zabiegały o tworzenie miejsc pracy. Socjaliści są stworzeni do takich pozorowanych działań i bardzo chętnie rozdają rozmaitym cwaniakom i nieudacznikom to wszystko, co udaje im się zrabować od tych, którym chce się pracować. Jednak rozdawanie pieniędzy nie rozwiązuje problemów, bo gdyby tak było zamiast utrzymywania armii biurokratów taniej byłoby wynająć kilka śmigłowców i rozrzucać banknoty nad danym obszarem celem wzrostu bogactwa.

 

Bankructwo Detroit to po prostu nieuchronny rezultat rządów socjalistów, dodajmy rezultat całkowicie naturalny. Wielu Polaków pamięta jeszcze gdy bankrutował socjalistyczny PRL, obecnie zupełnie tak jak Detroit bankrutuje socjalistyczny PRLbis zwany też dla niepoznaki III RP. Co więcej bankructwo grozi dużej części socjalistycznej Unii Europejskiej i o dziwo bankrutuje nawet USA. To są po prostu rezultaty socjalizmu i księżycowej gospodarki centralnie planowanej. Skutkiem jest upadek i nie ważne czy socjaliści rządzą miastem czy państwem, zawsze na końcu jest stuprocentowo pewne i bardzo bolesne bankructwo.

 

Tak jak w kontekście niewypłacalnych krajów tak i w kontekście miast duże kontrowersje budzi sama konstrukcja prawna bankructwa tak dużej jednostki terytorialnej. Niektórzy twierdza, że takie bankructwo nie jest możliwe, ale jest zupełnie inaczej, bo ostatnio zbankrutowała na przykład Argentyna czy Islandia. Nie może zbankrutować socjalistyczna Grecja. Po prostu nie mają tam waluty, która mogłaby się zdewaluować, gdyż dewaluacja Euro uderzyłaby w całą Unię Europejską. Dlatego podtrzymuje się trupa i tak od kilkudziesięciu lat utrzymywano też upadające Detroit.  Doszło do tego, że miasto wygląda dzisiaj jak miejsce katastrofy nuklearnej, niczym czarnobylski Prypeć na Ukrainie.

 

Zapewne socjaliści zwykle starają się rozpaczliwie ukrywać, że bankructwo to wynik kompromitacji wdrażania ich utopijnych teorii. Zawsze pojawiają się inni winni i pewnie w przypadku Detroit znowu skończy się to na dodrukowaniu kolejnych miliardów dolarów, lub dodaniu paru zer na końcu rachunku skarbu USA. Lepiej jednak dać bankrutowi powstać z kolan niż pompować w niego kroplówki powodując wyniszczanie organizmu do poziomu, gdy już nie będzie co ratować.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika antysocjalista

Niestety umysł przeciętnego

Niestety umysł przeciętnego lewaka wygląda podobnie do opisywanego miasta i żadne logiczne argumenty do niego nie docierają. Lewacy dalej żyją w błogiej nieświadomości i nadziei, że będą mieć jakieś emerytury, że błogi stan kredytów i rozrostu biurokracji do niespotykanej w historii Polski skali będzie trwał wiecznie, że wreszcie pieniądz bierze się z pracy i wystarczy zwiększac dalej sztucznie zatrudnienie, a Polska stanie się krajem mlekiem i miodem płynącym.  Niestety długi trzeba będzie spłacić, a eutanazja wcześniej czy później rozwiąrze problem roszczeniowy co do emerytur Smile Osobiście, to mam nadzieję, że tego już nie dożyję, a na to że Polacy ockną się i pogonią tą bandę złodziei i bandytów to nie mam co liczyć. A i na koniec jeszcze taka mała uwaga. Islamizacja Europy i USA może szybciej zrewidować głupotę Lewaków.  Oni nie będą siedziec bezczynnie jak biąły człowiek tylko jeśli się poczują silniejszy wyrżną nas w pień. Skończymy jak niektóre plemiona indiańskie jednym słowem. Że wolny rynek działa cuda, a socjalizm niszczy jak rak to nie raz możliśmy się już przekonać obserwując świat. Polecam artykuł o takim wolnorynkowym mieście na jednym z prawicowych blogów.

Portret użytkownika paczemnacie

To kolejny krok ku

To kolejny krok ku zwiększeniu biedy i bandyctwa w tym mieście.
Trochę znany scenariusz, był taki stary film hehe.... czyżby miasto - "królik doświadczalny" dla nowych zdobyczy technologicznych "do pilnowania porządku" :> ?

Portret użytkownika 777

to nie wina amerykanów że im

to nie wina amerykanów że im się państwo finansowo rozpada ale Chin ! to Chiny z Indiami produkują za darmo wszystko co jest na świecie ! i niedługo Chiny i Indie przejmą władzę fiansową ! czyli to co napisano w Apokalipsie Jana ! Wielkia odda władzę innej Wielkiej !
zresztą może wojna wybbuchnie jak przewiduje podróżnik w czasie !
ten film opowiada o tym co może się wydarzyć w przyszłości bo ktoś odwiedził przyszłość !
Podróż w czasie Ala Bieleka do roku 2137 i 2749 [PL] [FULL]
http://www.youtube.com/watch?v=Ls2H5aBfazk

Portret użytkownika euklides

Podzielić Polskę na

Podzielić Polskę na kapitalistyczne i socjalistyczne strefy ekonomiczne. Jak lewica jest taka pewna swoich teorii to nie powinna się obawiać rywalizacji - wszyscy przejdą w końcu na stronę socjalizmu żeby żyć szczęśliwiej.

Portret użytkownika nikt ważny

Dopóki ludzie będą

Dopóki ludzie będą potrzebować mamony itp zamienników ,to taki scenariusz będzie nieunikniony . Kiedy mówię innym że nie potrzebna nam kasa, to patrzą z nie dowierzaniem o co mi chodzi- jak żyć ?Normalnie- tylko czlowiek jako jedyny gatunek na ziemi potrzeuje forsy,niby jesteśmy inteligenti i tacy wspaniali a najbardziej "prymitywne stworzonko"" pieniędzy nie posiada bo i po co? Pieniądze przestały już dawno być srodkiem, a stały się celem teraz to wyznacznik CHCIWOŚCI LUDZKIEJ. System jak każdy inny, musi upaść -tylko dlaczego tak usilnie staramy się  go utrzymać ? Boimy się że nasze znaczenie  legnie w gruzach -praca,wykształcenie, zajmowany status, władza , itd. przestaną  mieć jakiekolwiek znaczenie -jakby miało skoro, wszyscy umieramy.Każdy kto walczy o system w który są wplecione pieniądze, to tak naprawdę dba o swoje interesy.Zamiast strajkować ,lepiej będzie żeby pieniądze znikły raz na zawsze i nigdy nie sięgać po zamienniki -będą to ulepszone metody kontroli i ucisku ludzi. Zyjemy w czasach które są pewnym przełomem przejścia z jednego systemu wierzeń w drugi. To od nas zależy co wybierzemy - odpowiedzialnośc za samego siebie czy znowu pozwolimy innym sobą rządzić . Wszystko jest możliwe -tylko czy starczy każdemu odwagi by stać się prawdziwie wolnym -wolnym od złudzeń. 

Portret użytkownika Ktoś ważny

Żyj sobie dalej w twojej

Żyj sobie dalej w twojej "mydlanej bańce" zwanej socjalizmem, a jak pęknie i przypierdolisz głową o ziemię, to może zaczniesz używać mózgu, a nie kierować się uczuciami. Nikogo nie obchodzą twoje problemy emocjonalne i przemyślenia typu "ludzie nie potrzebuja pieniędzy". Moja propozycja: przestań czytać Karola Marksa, wylecz trądzik, znajdź pracę, poprostu DOROŚNIJ !!!!!!!!!

Portret użytkownika Nostra Damus

Nie wiedziałem że w USraelu

Nie wiedziałem że w USraelu są socjaliści, i to u władzy. To coś całkiem nowego... Na dodatek z wolnymi związkami zawodowymi. Wiadomo że u nas w Polsce związki zawodowe wykończyły socjalizm, nie inaczej. W socjaliźmie wolnych związków nie było. Co do bankructwa, to winne są krwiożercze banki, a nie ustrój polityczny, jak to w obecnym kryzysie widać. Tu nie trzeba być jasnowidzem, żeby zobaczyć że ten świat, ta cywilizacja oparta na wyzysku wszystkiego co da się spieniężyć, zbliża się ku końcowi. Pzdr.

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem