Aż 7 krajów w Europie walczy z powodziami

Kategorie: 

Liczba ofiar powodzi w Europie wzrosła do 10 osób.  Wczoraj czescy ratownicy znaleźli ciało mężczyzny, który znalazł się wcześniej na liście zaginionych.  W sumie, klęska dotknęła już siedem krajów. Najpoważniejsza sytuacja jest nadal w Czechach i w Niemczech, ale teraz może się ona pogorszyć w Austrii.

 

W Pradze, woda zanika, ale Wiedeń, wręcz przeciwnie przygotowuje się na najsilniejszy atak fali powodziowej na Dunaju od kilkudziesięciu lat. Władze austriackie nie są pewne czy wały przeciwpowodziowe wytrzymają napór ogromnej ilości wody. Możliwe, że poziom wody na Dunaju przekroczy stan z 5 czerwca 2002 r., kiedy była najgorsza powódź od 100 lat. 

Powodzie dotknęły również ośrodki narciarskie w regionie Salzburga. Z powodu osunięcia się ziemi wstrzymano ruch pociągów.  Wiele hoteli zostało zalanych. Niektóre alpejskie miejscowości wyglądają na zupełnie spustoszone. Do powodzi szykują się mieszkańcy Bratysławy. Specjalne jednostki zabezpieczają wały. Budowane są też znane z Pragi aluminiowe zapory.

Na szczęście poprawia się sytuacja w Polsce. Stany alarmowe są jeszcze notowane, ale nie ma zagrożenia dla miejscowości na Dolnym Śląsku. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w centrum kraju. W okolicach Łodzi miała miejsce nawałnica, która zalała część obszaru. Opad był tak wielki, że w niektórych miejscach nagle pojawiło się ponad pół metra wody. Podobna lokalna katastrofa miała też miejsce w okolicach Tarnobrzegu. Synoptycy nie mają niestety dobrych informacji, bo spodziewane są następne opady. Na szczęście mają one być dużo mniej intensywne niż w ostatnich dniach.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika niepostepowiec12

HAARP...TO JEST KOMPLETNA I

HAARP...TO JEST KOMPLETNA I WYCZERPUJACA ODPOWIEDZ NA TEMAT KTO I DLACZEGO PODGRZEWA ELEKTROMAGNETYCZNIE JONOSFERE TYM SAMYM MANIPULUJE POGODAMI NA SWIECIE ODPOWIEDZ ..TO ILUMINACI!!! I ICH LICHWIARSKI SYSTEM MONETARNY

Portret użytkownika raf83

Gdzies kiedys czytalem ze

Gdzies kiedys czytalem ze naukowcy
prognozuja ze w przeciagu najblizszych 100lat Niemcy i ta czesc Europy maja znalzc sie pod woda:P  to czytałęm 2 lata temu,a teraz sprawdza sie na oczach klimat sie zmienia niestety i to jest fakt ktory widać gołym okiem.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem