Awaria w Leningradzkiej Elektrowni Atomowej - oficjalnie nie ma ryzyka skażenia

Kategorie: 

W Leningradzkiej Elektrowni Atomowej wstrzymano pracę drugiego bloku. Stało się tak z uwagi na niespodziewane pojawienie się pary w pomieszczeniu z turbiną.

 

Jak donosi Interfax, powołując się na służby prasowe Leningradziej Elektrowni Atomowej, nie odnotowano zmian poziomu promieniowania.

„Reaktor jest wygaszany z uwagi na stan podkrytyczny. Zgodnie z przepisami , musimy teraz wyeliminować usterki. Nie ma powodów do ewakuacji pracowników i okolicznej ludności” - powiedział Władimir Pereguda, dyrektor zakładu.

W zakładzie nadal pracują bloki o numerach 1, 3 i 4. Leningradzka Elektrownia Atomowa, która jest jednym z największych producentów energii elektrycznej w północno-zachodniej Rosji, jest zlokalizowana nad brzegiem  Zatoki Fińskiej, w miejscowości Sosnowy Bór, mniej więcej 80 km od Sankt Petersburga.


 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Xerxes

Niby tak, jednak podobnie

Niby tak, jednak podobnie mówili o czarnobylu swego czasu, że jest tak bezpieczny że mógłby stanąć reaktor na środku placu czerwonego i nikomu by się nic nie stało. W takich sprawach to co mówią różne władze trzeba brać z dystansem, gdyż będą tuszować do póki mogą byle nie wywoływać paniki. Nie twierdze że coś poważnego się stało tylko stwierdzam fakt jak postępują władze w tego typu sytuacjach.

Portret użytkownika tsj

Ja tylko odniosłem się do

Ja tylko odniosłem się do informacji podanej powyżej.Tam napisane było, że nieszczelność jest na turbinie. Znam temat elektrowni "od środka" dlatego napisałem, że turbina to nie reaktor. Ona odbiera parę i napędza generator. Jej awaria nie uszkadza reaktora.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem