Awaria reaktora w Korei Południowej

Kategorie: 

W Korei Południowej, z powodu usterki technicznej, wyłączono jeden z reaktorów w  Seosaeng-myeon. Informacje taką przekazał operator Korea Hydro and Nuclear Power (KHNP).

 

Zdarzenie miało miejsce około 10:50 czasu lokalnego w zakładzie położonym 350 km od stolicy, pisze Korean Times. Przedstawiciele KHNP poinformowali, że zadziałał system automatycznego wyłączenia reaktora. Teraz eksperci będą szukać przyczyn problemu. Wiadomo, że nie ma niebezpieczeństwa wycieku radioaktywnego.


Reaktory w Seosaeng - myeon są w eksploatacji komercyjnej od końca lat osiemdziesiątych. Wydajność instalacji wynosi 950 tys. kilowatów.


Teraz w Korei Południowej nie działa 6 z 23 reaktorów jądrowych. Wszystkie elektrownie jądrowe zapewniają około 30 procent energii elektrycznej w kraju. Praca jednego z rektorów została przerwana ze względu na konieczność odnowienia licencji. Cztery reaktory nie działają w związku ze skandalem związanym z domniemanym naruszeniem bezpieczeństwa. Media koreańskie ujawniły aferę z certyfikatami jakości dla podrabianych części do reaktorów.

 

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Wkurzony Kosmita

Znów te certyfikaty,

Znów te certyfikaty, licencje, pozwolenia i inne pieprzone papierki. Cholerna biurokracja, przez nią na pewno będą takie problemy i wiele innych. W końcu biurokracja to jeden z fundamentów NWO. Bezpieczeństwo to odwieczny pretekst do przejmowania kontroli i do zarobku kosztem innych.

Ave Satan New russian

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem