Automatyka i robotyka spowoduje masowe bezrobocie albo państwo Orwella

Kategorie: 

Gdy czyta się powieści science fiction z lat siedemdziesiątych lub osiemdziesiątych ubiegłego wieku to często opisują one społeczeństwo, w którym większość prac domowych wykonują roboty. Autorom wydawało się to oczywiste, że robotyzacja przyniesie same pozytywy, ale są i mroczne strony. Co zrobić z tymi wszystkimi ludźmi, których zastępują maszyny?

 

Można odnieść wrażenie, że procesy te przebiegają bardzo szybko, ale nikt tego nie zauważa. Dokąd zmierza proces automatyzacji montowni samochodów? W naturalny sposób praca ludzka będzie zastępowana robotami aż dojdzie do tego, że wielka fabryka będzie mogła zatrudniać kilka osób obsługi.

 

Powstaje pytanie, co z resztą pracowników? Każdy z nich a zwłaszcza jego praca to ogromny koszt dla pracodawcy a robot wymaga tylko taniego utrzymania, nie choruje, nie pali papierosów tracąc czas, nie potrzebuje urlopu i przede wszystkim za robota nie płaci się horrendalnego podatku ZUS. Człowiek jest zawodny i drogi a robot wręcz przeciwnie.

 

Niektóre rządy na świecie w tym nasz zdają się podświadomie dostrzegać ten proces, ponieważ przybywa biurokratów, których głównym zajęciem staje się utrudnianie życia tej pozostałej poza władzą większości, która może wkrótce stać się mniejszością. Można się spodziewać nowego prawa, które będzie dodatkowo opodatkowywało prace robotów. Władze z pewnością tego spróbują próbując się ratować.

 

Nie oszukujmy się, o ile nie zmieni się podejście fiskalne do obywateli pracy będzie coraz mniej i o ile wszystkie firmy nie zostaną znacjonalizowane to każdy normalny przedsiębiorca będzie dążył do obniżenia kosztów a największe powodują zawsze ludzie. Jak gdyby w odpowiedzi rośnie biurokracja, która dla ludzi o niewielkich aspiracjach życiowych stanowi wymarzone miejsce pracy.

 

Być może automatyka i robotyka doprowadzi do tego, że znaczna większość społeczeństwa będzie żyła na garnuszku państwa, które będzie ich wynagradzało za nikomu niepotrzebne bzdurne działania polegające głównie na przelewaniu z pustego w próżne. Niestety nasze przywiązanie do fiskalnego ucisku oraz postępy w robotyce mogą wpłynąć na naszą rzeczywistość w sposób negatywny.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika djsolarx

Automatyzacja jest ok. Pod

Automatyzacja jest ok. Pod warunkiem że zniknie pieniądz. To jest możliwe w przypadku gdy każdy będzie miał w domu replikator oraz holograficznego doktora niczym nie odbiegającego od prawdziwego lekarza. Wówczas każdy będzie mógł zająć się tym co potrafi czyli tworzeniem nowych rozwiązań, które będą ulepszać to co istnieje obecnie. Jeżeli tego nie bedzie to w najbliższych latach to co będziemy oglądać w TV to strajki, demonstracje, walki polityczne, wojny, brak pracy, przemoc, walkę o zasoby, zniewolenie. Możemy się spotkać za kilka lat na tym forum i zobaczycie że mam rację teraz i będe miał rację za kilka lat. A kto nie wierzy niech weźmie się do roboty za 2000 tys brutto jako niewolnik nowobogackiego wyzyskiwacza i dalej udaje że wszystko jest ok.

Portret użytkownika terminator

Nawet zwykła koparka

Nawet zwykła koparka zastępuje kilku ludzi,bezrobocie będzie tylko rosnąc nie maleć i to jest normalne ,nie normalne jest tylko to że gospodarkę na świecie mamy XIX wieczną .Normalnie to każdy kraj by się szczycił wysokim bezrobociem bo to świadczy o wysokiej automatyzacji produkcji .Majatek wypracowany przez automaty powinien (będzie ) dzielony między wszystkich obywateli .Nawet dzisiaj w Polsce są projekty narazie niezależnych ekonomistów o wprowadzeniu dywidndy społecznej ,likwidujemy ZUS ,KRUS ,nadmiar urzędników,zostawiamy tylko niezbędne minimum ,z tych pieniędzy wypłacamy od urodzenia do śmierci kazdemu dywidedę społeczną ,według obliczeń ekonomistów na dzisiaj w Polsce wynosiła by ona 2000 zł miesięcznie .Jeśli ktoś sobie znajdzie pracę o którą bedzie coraz trudniej  i  sobie dorobi nie traci dywidendy .Mamy rozwiązany problem emerytur ,nie bedzie składek ZUS więc przedsiębiorcy nie będą płakać że mało płacą bo muszą wysokie składki płacic ,nie będzie ludzi bez środków do zycia jak jest teraz .A chętnych do dorobienia sobie nie zabraknie napewno bo 2000 zł nie jest to zawrotna suma .Brakuje niestety woli politycznej ponieważ armia urzędników jest naturalnym elektoratem będących u władzy obojętnie kto rządzi 

Portret użytkownika MCRemek

To właśnie taki schemat jak

To właśnie taki schemat jak podobnie opisałem wyżej. Całkowicie się z tym zgadzam.
Można to nawet rozwinąć odnośnie tego modelu gospodarki.  Gospodarka jest jak narkotyk każdy demokratyczny kraj podobnie ćpa i bierze od dealera USA wzorce. Jak zatrzęsło w USA w 2008 to chwile puźniej nami też potrzęsło i trzęsie dalej. Są już tacy co drgawek dostali i umarli; Islandia, Grecja a kolejni w kolejce. Może tego nie widać tak dosłownie, ale mamy coś w rodzaju gospodarki centralnie planowanej która niedługo przejdzie facelifting przez nowe consorcium NWO. Tylko może się okazać, że z ledwie pływających łodzi powstanie Titanic.  Poza tym już prawdopodobnie dawno zapuźno na taki mądry schemat o jakim pisaliśmy, chćbyśmy mieli wszyscy super automatyczne produkcje itp, itd. Obecny schemat muszi się ciągnąć ponieważ rząd potrzebuje spłącać zadłużenie i potrzebuje takiego tasiemca jak zus oczywiście już dawno nie pokrywa się to z wypłącalnością emerytur za kilka lat, ale to nie tego rządu problem. Potrzebują sępy tego systemu, czerpać zysk z każdej chwili posiadania pieniądza, z zus, podatków w tym vat oczywiście. Do tego dochodzi inflacja bo wzrost cen to wzrost wartościu podatku w nim, akcyza przedewszystkim no, ale to inflacja do tego inne gadżety jak mandajniki. To taka spirala, z której w tych czasach to prawdopodbnie pokojowo nie ma wyjścia.  To taki pies biegnący za własnym ogonem, chcieli by go uszczpnąć, pomniejszyć dług, ale w efekcie motor tego organizmu czyli ludzie będą tylko zziajani, wygłodzeni i schorowani.

Portret użytkownika 3plabc

Gdyby nie ludzka chciwość i

Gdyby nie ludzka chciwość i pazerność to był by raj... roboty pracują za nas my leżymy brzuchem do góry;P Tak na poważnie to dlaczego nie skrócić czasu pracy w takim wypadku... jeśli robot może robić większośc czynności za nas to z 8 godzin zejdźmy do 3 godzin w pracy nie obniżając zarobków.... Popyt pozostanie zachowany bo ludzie będą nadal mieli pieniądze, ale mają więcej czasu dla siebie, dla rodziny, na samo kształcenie i rozwój, własne hobbi etc. Zapomniałem, że jest jedna przeszkoda na tej drodze... ludzka chciwość by mieć góry pieniędzy(obecnie ilość zer na koncie) z którymi i tak nie mają już co zrobić, więc wymyślają coraz dziwniejsze i wyuzdane zachcianki.... gdy inni umierają w nędzy z głodu.

Portret użytkownika promyk

Taaaak odnośnie tej

Taaaak odnośnie tej chciwości. Ci co maja dużo chcą więcej, wiecej, many, many, many, po trupach ale więcej. Co z tego, ze inni giną z głodu oni chcą więcej. Ludzie umierają, bo nie mają leku, który dawno już jest, ale koncerny trzymaja na tym łapę. Jak nie mają sami patentu to nie dadzą prostemu naukowcowi lub szaremu człowiekowi z czymś genialnym wypłynąć. Poczytajcie sobie o witaminie B17 - odkrył ją prosty człowiek z Australii, ale w całych Stanach jest zabronione się nią leczyć, ludzie jeżdżą więc do Meksyku i przyjeżdzają zdrowi. Bo koncerny framaceutyczne mają chemię i trzeba z tego korzystać. Jeden z argumentów to to, że to niechumanitarne bo B17 wybucha w komurkach rakowych, zabija raka, a chumanitarnie chemią niszczyć ludzi? Jak roślinki są. Taka chemia niszczy również zdrowe komurki. Widzieliście kiedyś człowieka, który leczony jest chemią - taką jak np. taxotere? I na dodatek nie ma gwarancji czy pomoże - może też zaszkodzić a nawet zabić. To tylko mały przykład. A ludzie biedni - też zaczynają być chciwi. Sa biedni, ale w tej biedzie też chcą więcej. Mają niską emeryturę, nie starcza im na ogrzewanie, wegiel, jeżdżą więc od kościoła do kościoła tu jeden obiadek tam drugi, jeszcze po drodze do caritasu. Czasami robale to wszystko jedzą, ale wiecej, więcej - dać mi więcej bo ja nie mam. Śpią już na tych ciuchach bo się w szafach nie mieszczą i mole je gryzą. A więc chciwość i zachłanność zaczyna być zaraźliwa jak pęd na zakupy przed świętami, a potem do śmieci. Tak samo z tymi kopalniami, wykorzystuje się kraje ubogie na niskim poziomie ciągnąc zyski a swoje zasoby chomikują na przyszłość. Jeszcze pozabijają się żeby dostać się do tych zasobów na tym gruzie kosmicznym i jeszcze przy okazji my oberwiemy. Dojdzie do tego, ze wytrącą księżyc z orbity. No niechby wytrącili to załużmy co by się stało, gdyby taki księżyc zbliżył się do słońca, walnął w ziemię albo poleciał w kosmos? Jeżeli chcą przechwycić asteroidy żeby odciągnąć od ziemi w porządku. Ale jak będą chcieli ją zatrzymać, żeby czerpać zyski? A jak im coś nie wyjdzie? A z tymi robotami. Może kiedyś będzie tak, że roboty będą pracować, ludzie będą dostawać wszystko na kartki albo za darmo. Roboty będą pracować a my będziemy odpoczywać. Jeszcze dojdzie do tego, że będziemy mież żywność w tabletkach, a wodę pozyskiwać z własnego moczu tak jak to robią już niektórzy w Afryce.

Portret użytkownika etc

Może to fantastyczne co teraz

Może to fantastyczne co teraz napiszę więc możecie potraktować to jako ciekawostkę.Pewien chłopiec twierdzi,że kiedyś żył na innej planecie i opisał jak zorganizowane jest tam życie.Ludzie nie pracują,bo nie muszą cała pracę wykonują maszyny,niema wojen pieniędzy etc etc.Czyżby świat idealny?Prawdopodobnie tą planetą jest jeden z księżyców Jowisza.

Portret użytkownika ciekawski

"Z innych objawień św. Ojca

"Z innych objawień św. Ojca Pio (nieżyjącego od 1968r) dowiadujemy się, że na jednym z księżyców Jowisza - tam gdzie jest woda (nie mówi konkretnie, który to księżyc), istnieje Życie i Cywilizacja."
 
 
 
Pytanie: - Ojcze, słyszy się, że na innych planetach istnieją inne stworzone przez Boga istoty.
Odpowiedź: - A jakże. Chciałbyś, aby ich nie było, aby wszechmoc Boga ograniczyła się wyłącznie do planety Ziemi? Czy chciałbyś, aby nie istniały inne istoty kochające Boga?
- Pomyślałem - to rozmówca ojca Pio - że Ziemia jest niczym w porównaniu z gwiazdami i wszystkimi innymi planetami.
Odpowiedź: - Tak! My, którzy wychodzimy z Ziemi, również jesteśmy niczym. Pan nie ograniczył z pewnością swej chwały do tej jednej, małej planety. Na innych znajdują się byty, Które nie zgrzeszyły jak my.

Portret użytkownika ciekawski

"Z innych objawień św. Ojca

"Z innych objawień św. Ojca Pio (nieżyjącego od 1968r) dowiadujemy się, że na jednym z księżyców Jowisza - tam gdzie jest woda (nie mówi konkretnie, który to księżyc), istnieje Życie i Cywilizacja."
 
 
 
Pytanie: - Ojcze, słyszy się, że na innych planetach istnieją inne stworzone przez Boga istoty.
Odpowiedź: - A jakże. Chciałbyś, aby ich nie było, aby wszechmoc Boga ograniczyła się wyłącznie do planety Ziemi? Czy chciałbyś, aby nie istniały inne istoty kochające Boga?
- Pomyślałem - to rozmówca ojca Pio - że Ziemia jest niczym w porównaniu z gwiazdami i wszystkimi innymi planetami.
Odpowiedź: - Tak! My, którzy wychodzimy z Ziemi, również jesteśmy niczym. Pan nie ograniczył z pewnością swej chwały do tej jednej, małej planety. Na innych znajdują się byty, Które nie zgrzeszyły jak my.

Portret użytkownika baraneuropejski

........gdy nie było

........gdy nie było komputerów była masa księgowych i kadrowych z masą pomocnków, komputeryzacja wypiera skutecznie rzeszę ludzi,.....
 
Coś ty człowieku wymyslił za teorie przeciez kiedys lata 70-80 w zakładzie wystarczyło jedna pani Zosia i cała kadrowke i finanse prowadziła dzis przez wprowadzanie zusow urzedow skarbowych i innych pomysłow biurokratycznych potrzeba kilka zosiek.
Dobrze ktos napisał wczesniej to rzadżący poprzez wymyslanie prawa i tworzenie biurokratycznej machiny kontrolują MASY.
Jednym z pkt solidarnosci w latach 80 była walka z biurokracją jak to dzis wygląda szkoda gadac.
 
 

Portret użytkownika Ja

Jak zacząłem szkołe średnią

Jak zacząłem szkołe średnią na kierunku automatyka przemysłowa, to nauczyciele zachwalali że jesteśmy przyszłością bo dzięki nam człowiek będzie wspomagany urzadzeniami automatyki które nie dość że ułatwią wiele prac do wzbogacą osoby pracujące z nimi, bo maszyny będą przy naszej wpółpracy wicej produkować i szybciej a więc zmniejszy się czas pracy i zwiekszą zarobki Biggrin Piękne utopijne marzenie, niestety okazało sie kłamstwem.
czego to dowodzi? ano tego jak ktoś juz napisał wcześniej, że znaczna częśc ludzi będzie zbędna -> NWO
Tylko powrót do korzeni i życia w zgodzie z naturą jest rozwiązaniem, ale chyba zmiany poczynione w środowisku są zbyt duże aby to sie udało "infrasteuktura, GMO, etc." zresztą zbyt wiele osób nigdy nie zrezyguje z próżnego życia, cóż pozostaje jedynie czekać na jakiś wstrząs który obudzi ludzi zanim oni obudzą się w rynsztoku lub gorzej...

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika boulibrat

Pamiętaj Twój świat to Twoja

Pamiętaj Twój świat to Twoja rzeczywistość i jeśli ją wykreujesz pozytywnie w takim pozytywie będziesz żył. Nie bójcie się przyszłości! Pamiętacie dekadentyzm w Europie? Ludzie byli tak wy...ni jak Kurt z Nirwany. Masowe samobójstwa aż wreszcie później globalna wojna! Chcecie to przeżyć? Ja nie dlatego propaguje pozytywizm!

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Te i podobne zapytania

Te i podobne zapytania prowadzą nieuchronnie do wniosku, że większość z nas nie jest potrzebna..
I moze niech ta konkluzja wymusi postrzeganie skąd wystąpi realne zagrożenie, czy z Kosmosu, czy z Ziemi.
 O ile rozsądek poda prawidłową odpowiedź, czas na zastanowienie się nad radykalną i brutalną zmianą systemu cywilizacyjnego i powrotem do wartości uniwersalnych...

Portret użytkownika brutal

Zgadzam się z tobą, tylko co

Zgadzam się z tobą, tylko co na to reszta, przecierz jak rozmawiasz z ludzmi to oni wiedzą że jest nie tak,ale gdyby przyszło coś z tym zrobić to łeb w piach, każdy powie że oni i tak zrobią co będą chcieli i nic z tym nie zrobisz,dziwne społeczeństwo mamy jakieś obojętne nikt nie chce się w nic wkręcać to nie to co lata 70-80 .

Portret użytkownika Ja

Ciekawe jakie? Wróżdzkarstwo,

Ciekawe jakie? Wróżdzkarstwo, hejterstwo, itp ?
Jest już dość bezużytecznych zawodów które nie przynoszą żadnego zysku, przynajmniej tego materialnego a o stanowiskach urzedniczych mozna by napisać doktorat Język

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika Pragnący Prawdy

Urzędnik nie jest do końca

Urzędnik nie jest do końca winien biurokracji. Winien jest ten, kto zwiększ liczbę urzędników i kolejnych absurdalnych zakazów i nakazów. Murzyn gwałcący białą kobietę w państwach „zachodu” do końca nie jest winien. Winien jest ten, kto otwiera granicę np. państw europejskich dla czarnych ludzi. Pytanie, kto decyduje o zwiększaniu armii urzędników i wpuszczaniu czarnych ludzi i muzułmanów do państw „zachodu”? Tak sobie pozwolę strzelić: żydomasoneria?

Portret użytkownika JackaL

Jest  to zarowno zagrozenie

Jest  to zarowno zagrozenie jak i szansa dla ludzkosci.Pytanie do nas co z tym zrobimy ?
 
Kapitalizm sam w sobie generuje takie rzezcy i w tym ustroju najszybciej bedzie sie to rozwijac.Gdzie te kilka osob ktore zarzadzaja robotami bedzie mialo do podzialu ogromne pieniadze.
Ludzie z zaitgaistu, za ktorym nie przepadam, powiedzieli by ze dobrze bo to przybliza do ich wizji utopijnego planu zautomatyzowania swiata tak by maszyny pracowaly dla nas.
Dazymy do wyprodukowania androida pokroju Davida 8 generacji z filmy "Prometeusz" ktory bedzie szybszy, silniejszy,opanuje wszystkie jezyki,cale ludzkie prawo,wszystkie ksiazki,cala wiedze ludzka,potem obcej cywilizacji i przyjdzie w kocnu "sadzic zywych i umarłych" Wink
 

Portret użytkownika ozuty

Najpierw niszczy się

Najpierw niszczy się gospodarkę i spędza ludzi do miast, a potem się tłumaczy, że nie ma dla nich pracy przez robotykę. Gdzie jest ta robotyka? Wszystko przeniesione do innych krojów, a u nas zostały same usługi z armią urzędników. Robotyka to jest w mojej kuchni i na dodatek made in China.
 Zaborca nigdy nie będzie dbał o rozwój kraju mu podległego.

Portret użytkownika Aleklawo

Prędzej czy później skończy

Prędzej czy później skończy się na tym,że poprzez rozwój automatyzacji będziemy mogli żyć w świecie dostatku, ale nie będziemy mieli pracy, by zarobić na dostęp do tego dobrobytu. Jest na to rozwiązanie i nazywa się Resource Based Economy ( Gospodarka Oparta Na Zasobach, ew. Gospodarka Zasobowa, ew. Gospodarka Oparta o Prawa Naturalne) i opowiadają o niej filmy takie jak Zeitgeist:Moving Forward, Zeitgeist:Addendum, czy Future by Design.

Portret użytkownika MCRemek

Pisałem już o tym w takim

Pisałem już o tym w takim kontekście jakieś 12 lat temu na jakimś forum, nie pamiętam czy mforum czy mkforum jkieś takie było lata temu, nieznalazłem mojego wpisu po iluś latach no,. ale fakt taki jest, oglądałem nie dawno filmik porównujący linie produkcyjną aut z chyba lat 70 z dzisiejszą. W pierwszym przypdaku człowiek - monter był co jakieś 2m podawali liczby pracownikó nie pamiętam już, a w drugim przypadku było kilku na całą halę w sensie danego etapu produkcji. Oczywiście nie wszyscy producenci jeszcze osiągneli tak zautomatyzowaną linie produkcjną, natomiast jest oczywiste, że to kwestia czasu. Rzeczywiście problem nie w tym, ale w tym co z ludźmi, moim zdaniem będzie za ileś lat pewna opłata odprowadzana do rządu od takich firm, będzie się to wyliczało odpowiednio biorąc pod uwagę wartość produktu, zysk, koszty, itp itd, w taki sposób ażeby wypłacać ludziom coś w rodzaju stałej kurowniówki na poziomie minimalnej krajowej, w każdym razie najniższej wartości tak aby każdy kto będzie wykonywał jakąkolwiek prace miał zawsze nieco większe wynagrodzenie z tego tułu.
Musi tak się stać, wystarczy ruszyć głową i pomyśleć jak dana dziedzina na podstawie obecnego wskaźnika rozoju będzie wyglądała za kilk czy naście lat. Nie tylko monterzy z fabryk znikną, ale też kierowcy autobusów, tramwajów, sprzedawcy w marketach, przedwszystkim kierowcy różnych zawodów, ale należy zwrócić uwagę również na biura, gdy nie było komputerów była masa księgowych i kadrowych z masą pomocnków, komputeryzacja wypiera skutecznie rzeszę ludzi, można przecież pujść do biura rachunkowego jednosobowego obsługującege wiele firm jednocześnie dzięki komputerowi z softem do księgowania, kadr, płac itp itd.
O pracę będzie gorzej właśnie również z tego powodu a nie tylko polityki rządzących.

Portret użytkownika brutal

NIE zgadzm się z tobą ,wina

NIE zgadzm się z tobą ,wina jest przedewszystkim polityków ,wybieramy rządy właśnie poto żeby broniły naszych interesów,i regulowały niektóre takie kwestie ,weżmy taki przykład dlaczego nie regulują ilości robotów do ilości miejsc pracy człowieka ,przeliczając to na konsumcję, co jest podstawą do naszej egzystęcji PRACA,czy jest to aż tak nie istotne? jeśli rząd niema na to wpływu to pytam się po co mi taki rząd ? po cholere mam ytrzymywać darmozjadów ? to dlaczego nie można uprawiwiać marychy .bo te kwestie są regulowane! bo nie mieliby dodatkowych wpływów !!!! narodzie obudz się i zacznij krzyczeć bo pewnego dnia ,nie obudzisz się.

Portret użytkownika Elida

NIestety, ale to juz sie

NIestety, ale to juz sie dawno zaczelo, roboty ktore miały pomagać ludziom przy wykonywaniu pracy, zastapily ich. Ale czy tu nie objawia sie ludzka natura, a chec czynienia dobra jest tak naprawde przykrywka uspokajajaca nasze sumienia? Czy w samym postepie jest cos zlego, czy kamien sam w sobie moze byc zly? To nasze pragnienia ksztaltuja ten swiat, czy ktos pragnie byc dobry ?

Portret użytkownika Art

  Tu chodzi o postęp i

  Tu chodzi o postęp i ekonomię. Technika rozwija się najpierw na potrzeby wojska, po to aby mieć przewagę nad innymi. Potem nowości trafiają do cywilnych zastosowań. Roboty są konstruowane, by sami żołnierze nie ginęli w wojnie a tym samym podnosi się ich morale. Tylko popatrz - drony, skaczące pchły i inne roboty. Druga branża to produkcja przemysłowa, by ekonomicznie produkty były jak najtańsze, a trzecia to medycyna. Każdy bogaty człowiek nie będzie żałował pieniędzy na swoje zdrowie. Konkurencja i ekonomia. Nie ma tu nic o dobrych czy złych ludziach.
   Po za tym to nieprecyzyjne określenie dobrzy lub źli ludzie. Można mówić - pazerny, nieszczery, podstępny. W świecie kapitalizmu takie cechy się wyostrzają niektórym ludziom Smile Dobrzy ludzie dla mnie to ludzie szczerzy a przy najmniej nie oszuści i kłamcy i z odpowiednim charakterem tzn. opanowani, z zasadami, nie agresywni, nie wybuchowi, nie politycy Smile Raz słyszałem jak sobie gadali znajomi: "dobry, to był chłop orzący pole w 60tych latach - wyluzowany, szczery i uczynny. A teraz to i arcybiskup może okazać się pedofilem".

Portret użytkownika ahlet

Owszem, nasze pragnienia

Owszem, nasze pragnienia kszytałtują ten świat. Pytaniem jest kto kształtuje nasze pragnienia? Każdy człowiek na ziemi chce być szczęśliwy. Problem polega na tym że każdy inaczej to szczęście sobie wyobraża ale prawie każdy wierzy że pieniądze pomogą mu to szczęście osiągnąć. Każdy słyszał conajmniej kilka razy że pieniądze szczęścia nie dają ale mało kto w to wierzy. Dobro i zło jako takie nie istnieją. W ludzkiej naturze nie ma więc chęci czynienia ani dobra ani zła, jest natomiast genetycznie zakodowana -(jak w każdych zwierzętach społecznych) chęć pomagania innym. Robotyzacja nie zmieni świata ani na lepsze ani na gorsze jesli my tego nie zrobimy, a nie zrobimy jeśli nie zrozumiemy czym szczęście jest.

Portret użytkownika ksiazepokoju14

o tak to sa zmiany na ziemi

o tak to sa zmiany na ziemi niestety nie na dobre.problem w tym ze ludzie nie chca sie buntowac przeciwko wlasnej wladzy....najpierw media swoje robia tzn otepiaja a potem ludzie ida glosowac na klamcow takich jak w poprzednich wyborach.dla mnie liczy sie dobro polakow pewnie was tez nie za 10 tysi czy 12 nawet..wystarczy srednio krajowa tak zwana.nie ukrywam ze ta planeta schodzi na glebokie nisze.na koncu jest smierc...wiadomo ze roboty sa tanie i dokladniejsze niz czlowiek.z tym ze rzadzacym po czesci o to chodzi.....zeby robotow bylo jak najwiecej.to jeden z elementow depopulacji bo czlowiek bez pracy po kilku miesiach umiera.im jest na reke a nam nie.pracowalem w fabryce samochodow i wiem ze jak wdrozyli robota jakiegos tam to tych ludzi ktorzy cos wykonywali poprostu zwolnilii.przykro mi ale ten ktory twierdzi zE Z  nasza polska oraz planeta jest wszystko dobrze to chyba jeszcze nie spojrzal prawdzie w oczy.prawda bywa niewygodna i bardzo bolesna w tym wypadku...ludzie raczej chca widziec tylko koniec swojego nosa i nic wiecej.pozdro z poznania.pokoj dobre dusze.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem