Australijskie plaże zostały pokryte 3-metrowej grubości warstwą piany

Kategorie: 

Mieszkańców australijskiego miasta Mooloolaba Beach w poniedziałek rano czekała niespodzianka. Plaża oraz ulice pokryły się prawie trzymetrowej grubości warstwą piany. Ze względu na spektakularny charakter zjawisko naturalne zostało uwiecznione na wielu nagraniach, które znalazły się potem w Internecie.

 

Spieniony biały materiał jest dziwacznym efektem ubocznym sztormu tropikalnego Oswald, który spowodował szkody w całym stanie Queensland.  Burzliwe fale powodują powstawanie pęcherzyków powietrza w wodach oceanu i dlatego powstaje dużo piany pokrywającej całą okolice.

Turyści i mieszkańcy korzystają z tej chwilowej anomalii robiąc zdjęcia i taplając się w pianie czasami z wielką przyjemnością. 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika suzej wen

my ludzie jesteśmy jak

my ludzie jesteśmy jak komórki rakowe atakujące organizm. tym organizmem jest ziemia a jej systemem odpornościowym są narastające kataklizmy, które w zauważalny sposób walczą z nami..
nie mamy szacunku dla swej matki a ojciec Bóg patrzy i wymyśla nowe kary by ujażmić niesforne dziecko bawiące się zapałkami...
niebawem go zdenerwujemy i wtedy pozbawi nas atmosfery albo wcześniej  prądu patrząc jak nadal nic nie rozumiemy... 

co ma być to będzie

Portret użytkownika Topek_minimus

Ta piana powstala z powodu

Ta piana powstala z powodu dwoch czynnikow:
1-sztorm
2-duza ilosc bialka rozpuszczonego w wodzie
W akwarystyce morskiej do usuwania bialek z wody uzywa sie odpieniacza, ktory za pomoca pecherzykow powietrza wytwarza piane, tak wlasnie sie usuwa zanieczyszczenia bialkowe powstale z resztek organicznych.
 
Czyzby w oceanie cos w duzych ilosciach umarlo????

Portret użytkownika oczywistePiękno

to wlasnie sa tony szamponow,

to wlasnie sa tony szamponow, plynow i detergentow uzywanych z niewiadomych przyczyn i dozwolonych w domach i pozostalych miejscach, w imie alergii i zanieczyszczonych tzw. lekarstwami siuskow. kiedy wreszcie ludzie pojma, ze, zeby bylo czysto wystarczy szmatka zwilzona woda i ruch posuwisto okrezny raczka? mozna jeszcze do wody dodac kilka kropel cytryn dla zapachu, ale najlepszym aromatyzerem jest zapach uzywanej do gotowania kuchni..
p.s. strasznie dziwny jest ten  edytor tekstu. nie da sie wielkich, ani polskich liter i innych znakow stosowac w telefonie. o edycji tekstu mozna zapomniec, a na taki sam problem natykam sie w gmailu.. czy to  moj smartfon? czy inni tez to maja?
pozdrawiam madre stworki

Portret użytkownika b@ron

spotter ...to zapewne nie

spotter ...to zapewne nie chemtrails ale skoro już tyle razy widziałeś to zjawisko to proszę oświeć mnie i innych "oświeconych " co to za zjawisko ...dawno nie było dyskusji o chemtrails i tego ci brakuje, bo chciałbyś się pochwalić zapewne jakąś nową wiedzą z dziedziny fotografi i lotnictwa pasażerskiego i nie tylko ...to może wyjaśnij nam co to jest ta piana  a potem cię wysłucham co za nowinki masz ze świata obiektów fruwających ...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Czy masz ogórek zamiast

Czy masz ogórek zamiast głowy? Napisz cos od siebie ( a wiem, ze na twój umysł to za duże zadanie) a nie odsyłaj do linków...
A własciwie co ty tu jeszcze robisz? nikt sie z toba nie zgadza, poza toba samym... a więc dawaj sobie plusy dowartościowując tym swoje niedorozwinięte ego

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika pako1205

Juszka,nie o spisek

Juszka,nie o spisek chodzi,ale nie są to zjawiska nie niepokojące.To anomalie,a że coś ryczy z nieba,niebo jest inne,brudne,jakieś piany,dziwne huragany,trąby czy saksofony powietrzne,coś się złego wyrabia,zauważamy to i nie jest to normalne.Piszesz o deszczu w maju,jak spadnie w kolorze różowym,a przed kontaktem z ziemią miał odcień seledynowy to też będę miał bezpodstawne wątpliwości,że coś jest nie tak?Nie ignorujmy tego co się dzieje aż tak do końca.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

tak masz racje, że na Ziemi

tak masz racje, że na Ziemi jest duzo dziwnych i nie zrozumiałych żeczy. J a tylko proszę o niepopadanie w paranoje, bez przesady. Teorie spiskowe były są i bedą ale wiele tego typu zjawisk jest normalnych, już raz mieliśmy nagonkę z 21.12.2012 a wiesz jak to się skonczyło. Optymizm jest najlepszym lekarstwem na zmartwienia i stan ducha.
pozdrawiam Juszka

Portret użytkownika pako1205

@spotter  A czego to ty nie

@spotter  A czego to ty nie widziałeś już,kim to nie byłeś i masz być,jest coś,czego nie jesteś w stanie na biegu wyklarować?Ja rozumiem,że muszą być tacy,ale spójrz krytycznym okiem na swoje wypowiedzi,daj sobie szansę.Skoro aż tyle razy-daj link z czymś podobnym na taką skalę,poproszę.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem