Australijski raport: „Celibat sprawia, że katoliccy księża stają się pedofilami”

Kategorie: 

Przedstawiciel Kościoła katolickiego w Australii powiedział, że celibat jest przyczyną dominacji pedofilii wśród księży katolickich na Zachodzie oraz w Australii. Ponadto, na specjalnym posiedzeniu Rady Katolickiej, która bada przypadki pedofilii w Kościele, skrytykowano lokalnego biskupa za zamykanie oczu na perwersje ich duszpasterzy. 

 

Skandale z udziałem pedofilii stale wstrząsają  społeczeństwami zachodnimi i Australią. Franciszek przyrównał niedawno seks z nieletnimi do satanizmu, pisze The StarPhoenix. Tymczasem w połowie grudnia minionego roku Watykan utworzył komisję do walki z pedofilią. Jej celem ma być ochrona dzieci.

 

W skład zespołu weszło czterech księży, dwie zakonnice i dziesięciu świeckich. Członkowie komisji pochodzą z Argentyny, Australii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec, Polski i Kolumbii. Szef nowego organu został kardynał Sean O`Melli, arcybiskup Bostonu.

 

Niektórzy z członków komisji to psychologowie, prawnicy i nauczyciele, którzy uczestniczyli w badaniu zbrodni pedofilów. Należy przypomnieć, że tworzenie komisji ogłoszono 05 grudnia 2013, ale jej skład ujawniono dopiero w środę 18 grudnia 2014 roku . Oczekuje się, że pierwsze spotkanie tego gremium odbędzie się w 6 – 8 lutego 2015 roku.

 

Przypomnijmy, że w dniu 27 listopada 2014 roku w Watykanie wybuchł kolejny skandal z udziałem kapłanów pedofilów z Granady w hiszpańskiej Andaluzji. Trzech katolickich księży i nauczyciele teologii zostali aresztowani pod zarzutem molestowania chłopców, służących do mszy. Dochodzenie rozpoczęło się po tym, jak jedna z ofiar wysłała list do papieża Franciszka, w którym opisała nadużycia kapłanów sprzed dziesięciu lat. Sąd w Granadzie wystąpił o areszt sprawców tego procederu.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Pola2

Logos Wmówiono ci kłamstwa,

Logos
Wmówiono ci kłamstwa, by zohydzić kościół. Przyjąłeś wszystko bez zastanowienia, bez docierania do prawdy. A statystyki są nieubłagane: 0, 0 4% duchownych skazano prawomocnym wyrokiem za pedofilię. 40% to skazani homoseksualiści, 5% - nauczyciele, spora grupa (niepamiętam proporcji) to politycy. Inni - 32%. Logos, prawdy nie zakrzyczysz. Urbanoidy z Wybiórczą na czele będą wszystko robić, by ta prawda nie przebiła sie do mediów. Mają w swoich łapskach aż 99% tychże. Do tego sędziowie (w Polsce) niezweryfikowani (stalinowcy) zrobia wszystko, by każdemu oskarżanemu księdzu dołożyć.
Wdzisz, dałeś się jak nieuk podejść cwaniakom. Odebrano ci wiarę, pokój ducha, radość życia. Wlano ci w serce nienawiść do Bogu ducha winnych księży. Zapewne wmówiono ci również, że homoseksualizm jest OK. Tym czasem jest to schorzenie natury psychicznej. Dzisiaj leczy się z tej przypadłości bardzo skutecznie http://www.homoseksualizm.edu.pl/index.php/terapia/sukcesy-terapii/swiadectwa-exgejow/365-terapia-homoseksualizmu-dziaa
Ponieważ nienawiść zagościła w twoim sercu, jesteś łatwym celem do manipulacji. Nie masz już zasad (księża pedofile, koścół na szafot), środowisko, w którym się obracasz pewnie również. Można więc z tobą robić, co się chce. Kto wie, może przyjdzie czas, kiedy odpowiedni ludzie namówią cię do zabijania tych wymyślonych pedofilów kościelnych. Kto wie.
Logos, nie wiem czy dla ciebie jest jeszcze czas wyjścia z tego arcy szatańskiego kręgu. Sam musisz odpowiedzieć na to pytanie. Ja na twoim miejscu starałabym sie dotrzec do prawdy. Szukałabym w necie informacji o skazanych prawomocnym wyrokiem duchownych (nie podejrzanych, a skazanych!). To na początek. Dalej szukałabym informacji o homoseksualiźmie. (Czy wiesz o tym, że do końca lat 70-tych był uważany za zboczenie? W latach 80-tych przez głosowanie (silne lobby gejów) a nie badania naukowe, uznano w instytucjach międzynarodowych, że nie jest zboczeniem. Paranoja.)
Logos, ze swoim zyciem zrobisz co chcesz. Zastanów się tylko, czy wiedza, którą posiadasz jest faktem czy mitem. Chociaż na początek tyle.
Pozdrawiam 
 

Portret użytkownika Pola2

Logos Dobrze, że to wkleiłeś.

Logos
Dobrze, że to wkleiłeś. Dałeś przykład klasycznego kłamstwa czynionego przez lewactwo (urbanoidów). Takie przykłady piszę się tak (zmyśla w taki sposób, by oskarżany nie mógł wnieść skargi do sądu): " znany forumowicz o niku Logos niejaki Krzysztof P. zamieszkały w Rudzie Śląskiej został dzisiaj wczesnym rankiem aresztowany we własnym mieszkaniu. Forumowicz podejrzany jest o pedofilię. Funkcjonariusze policji znaleźli na jego twardym dysku wiele plików wskazujących jednoznacznie na zajmowanie sie tym procederem. Krzysztof P. od dłuższego czasu śledzony był przez policję. Grozi mu kara do 20 lat pozbawienia wolności".
Logos, podaj linki na swoje rewelacje.

Portret użytkownika Logos

Jako poplecznik zboczeńców w

Jako poplecznik zboczeńców w sutannach będziesz ich bronić do końca - nawet jeśli któregoś za rękę złapiesz, będziesz twierdzić, że to nie jego!
Nie mam zamiaru polemizować z kimś takim jak ty - prawda i tak w końcu zmiecie tę zboczoną sektę z naszej przestrzeni!

Portret użytkownika wielebny Hektor

p { margin-bottom: 0.25cm;

p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120%; }

Świadomie kłamiesz na temat „piekła”@lolo? A może jesteś po prostu niedoinformowany?
 
Gdy zanika siła życiowa, to człowiek który jest „duszą żyjącą” umiera (podobnie jak po odłączeniu prądu gaśnie żarówka) i nasza śmierć nie różni się pod tym względem od śmierci zwierząt.
 
W księdze Kaznodziei 3:19, 20 czytamy: „Jako umiera ono (zwierzę), tak i ten (człowiek), i ducha jednakiego wszyscy mają, a (w śmierci) nie ma człowiek nic więcej nad bydlę (…). Wszystko jest z prochu, i wszystko się zaś w proch obraca” (Bg)
Człowiek góruje nad zwierzętami tylko (lub aż) tym, że został stworzony na obraz Boży i może (i powinien) odzwierciedlać Jego przymioty.
 
Księga Kaznodziei 9:5-10 wyjaśnia więcej: „ Każdego dzieła, które twa ręka napotka, podejmij się według twych sił! Bo nie ma żadnej czynności ni rozumienia, ani poznania, ani mądrości w grobie, do którego ty zdążasz” (BT)
Skoro umarli nie są świadomi niczego to oczywiste jest, że nie mogą oni już w żaden sposób cierpieć lub oddziaływać na żyjących.
 
Piekło w Biblii oznacza powszechny grób ludzkości z którego dla wielu zmarłych oczywiście istnieje nadzieja powrotu do życia, a wrócą wtedy gdy Bóg tego zechce i „zawoła”.
Jeśli uważasz, że jest inaczej to czy zastanowiłeś się jako ksiądz (pewnie nim jesteś) za jakie grzechy do „piekła” trafił sam Jezus?
 
Skoro sam Bóg potwierdził przy wielu naocznych świadkach: „oto mój Syn umiłowany” a w Biblii czytamy, że żadnego grzechu nie popełnił to za co niby „trafił do piekła” jak bez zastanowienia powtarzasz w modlitwie: „ ...ukrzyżowan, wstąpił do piekieł a trzeciego dnia zmartwychwstał”
Wiele zamieszania i nieporozumień wywołali pierwsi tłumacze Biblii ulegając wpływom i naciskom zaciemniając dokładne znaczenie tego słowa.
Biblia wspomina o „Gehennie” jako „miejscu” bez możliwości powrotu do życia i tym mówił Pan Jezus. Dla bezwzględnych morderców i wszystkich ludzi świadomie grzeszących przeciwko Duchowi świętemu pozostaje takie całkowite unicestwienie.
 

Portret użytkownika Racjonalista

Próbują nam wmówić, że

Próbują nam wmówić, że człowiek, który nie uprawia seksu staje się dewiantem. Cała historia ludzkości mówi natomiast, że wstrzemięźliwość od seksu człowieka uwzniośla. Kłamstwo wyjątkowo perfidne - propaguje się dewiacje seksualne, a jednocześnie oskarża się o ich uprawianie tych, którzy promowaniu dewiacji seksualnych stoją na zawadzie.

Damian trafił w samą dziesiątkę.

Portret użytkownika MS

1. Kościoły sa niczym

1. Kościoły sa niczym Chamtrail:
a) rzekomo wymyślone dla dobra ludzkości
b) widoczne dla wszystkich jednak rozpoznawalne takimi jakie sa jedynie dla nielicznych
c) trujace od wiekow ludzkie serca, ludzkie dusze i ludzkie umysly z absolutna konsekwencja
 
Na ten koscielny odwieczny Bisnes jest tylko jedna rada:
a) rozpoznac go takim jaki jest
b) zabrac mu mienie i majatek ktory od tysiacleci skradl i rozdac obywatelom
c) odebrac tej firmie skradzione ukryte dobra i pieniadze oraz ziemie i oddac obywatelom
d) postawic wszystkich pracownikow tzw "posrednikow z Bogiem" przed sadem za klamstwa, morderstwa, gwalty itd
e) zabrac mu wszylekie prawa i ochrone ktorymi do dnia dzisiejszego zadna inna firma pochwalic sie nie moze
f) zakonczyc ostatecznie Ere bezgranicznej mocy i wladzy tej Firmy i jej pracownikow.
g) wprowadzic wolnosc i sprawiedliwosc jaka nosimy w sercach jeszcze przed zatruciem.
 
2. Celibat nie jest powodem pedofili. Powodem pedowfili jest zezwierzecenie sie ludzkosci w absolutnej formie.
3. Celibat jak i zboczenia wszelkiego rodzaju sa chciane prze Firme tzw. koscila lecz nie w imie Boga, nie w imie milosci lecz w imie tego co za kurtynami tego Swiata w bogactwie i spokoju z innymi kieruje losem tej ludzkosci.
4. Kto nie widzi Chemtreils ktore kazdego dnia od lat widoczne sa na naszym pieknym juz nie niebieskim niebie -  moze zobaczyc to co widocznym nie jest?! jak moze rozpoznac to co tak dokladnie jest ukrywane i tak bezczelnie pokazywane w bardzo subtelny sposob?
Jak ma slepy rozpoznac ciemnosc? JAK MOZE SLEPY ROZPOZNAC CIEMNOSC?
 
Odpowiedzia jest: MUSI ZACZAC WIDZIEC!!!

Portret użytkownika Damian

Jedna wielka bzdura i nie

Jedna wielka bzdura i nie trzeba być psychologiem żeby coś takiego obiektywnie stwierdzić. Idąc tropem wyników tego raportu należy przyjąć, że wszyscy mężczyźni, którzy żyją w celibacie z różnych powodów np. rozwodnicy, porzuceni, single bez stałej partnerki/partnera swoją abstynencją seksualną narażają się na zostanie pedofilami. LUDZIE- TO JEST CHORE! Tak właśnie uczy się nas, że seks jest najważniejszą czynnością życiową, ważniejszą od oddychania, jedzenia i picia. Uczy się nas, że nieuprawianie seksu stawia nas w gorszej pozycji społecznej i prowadzi do dewiacji! Niestety wielu ludzi daje się wkręcić w taki tok myślenia i tym sposobem zamierają normalne relacje międzyludzkie oparte o zdrowy rozsądek a nie rozbuchany instynkt. 

Portret użytkownika Pola2

Wszyscy mówią o pedofilii w

Wszyscy mówią o pedofilii w kościele, tylko nie wszyscy słyszeli o skazanych prawomocnym wyrokiem. Słyszeli natomiast o oskarżanych. A to nie to samo. Czy wiecie, że takich skazanych w kosciele za molestowanie jest zaledwie 0, 04%? Najliczniejszą grupą pedofilską są homoseksualiści. W tej grupie prawomocnym wyrokiem skazano 40% pedofilów. Media chętnie mówią o oskarżanych księżach. Nigdy natomiast o ich uniewinnieniu. Często bywa, że jakiś świr przypomni sobie, że przed 40 laty był molestowany przez księdza X. Leci z tym do mediów, potem do sądu. Urządza piekło duchownemu, potem (w czasie rozprawy) wycofuje zarzuty. Kilka przykładów:
1. We Włoszech Ks. Luigiego Giovanniego w stan oskarżenia postawiła kobieta chora psychicznie, która o rzekomych grzechach kapłana miała dowiedzieć się bezpośrednio od Matki Bożej. Ksiądz ten, kiedy dowiedział się od adwokata o oskarżeniach, dostał zawału. Zmarł w jego gabinecie. Z kolei ks. Giorgia Carlego obciążyły zeznania wydobyte od rzekomej ofiary, kiedy znajdowała się ona w stanie hipnozy (również Włochy).
2. Instytut medycyny sądowej uniwersytetu w Monachium potwierdził, że kard. Franc Rodé nie jest ojcem Petera Stelzera.78-letni obecnie były prefekt Kongregacji ds. Instytutów Życia Zakonnego poddał się testom DNA po nagłośnieniu przez środki przekazu zwierzeń 42-letniego dziś Niemca słoweńskiego pochodzenia, który twierdził, jakoby był synem słoweńskiego purpurata.
3. Polska - ks. Bużan, proboszcz parafii w Bojanie k. Gdyni. 5 grudnia 2009 piętnastoletnia Aleksandra M. w dramatycznym tonie poprosiła księdza o natychmiastową rozmowę. Mówiła, że się zabije. Przyszła pod wpływem alkoholu, jednak po wyjściu z plebanii oznajmiła, że to ksiądz (starszy od niej o 30 lat, znający ją od przedszkola) upił ją i próbował się do niej dobrać. Sprawa trafiła do prokuratury, po śledztwie i skazującym wyroku w poszlakowym procesie (nie uwzględniono wielu rzeczy, np. tego, że dziewczyna frywolnie się prowadziła i miała skłonność do konfabulacji) ksiądz został cywilnie i moralnie zniszczony. Dostał wyrok w zawieszeniu i grzywnę, a biskup usunął go z parafii. Księdza oskarżał mąż pani Senyszyn.Rodzina skarżącej dziewczyny, chciała od księdza i kurii wyłudzić kasę. Cała sprawa ciągnęła sie ponad dwa lata. Księdza wreszcie uniewinniono.
To tylko niektóre przypadki. 

Portret użytkownika Logos

Pedofile w sutannach są

Pedofile w sutannach są poukrywani przez Kościół w parafiach w całej Polsce:
 
 1.Ksiądz Krzysztof był do niedawna proboszczem w Mechowie (archidiecezja gdańska). Sąd Rejonowy w Wejherowie skazał go na 3,5 roku więzienia za seks z 14-letnią dziewczynką. 
 Powinniśmy dostać informację gdy wyjdzie z więzienia na która parafię trafi.
 2. Ksiądz Mirosław B. został skazany prawomocnym wyrokiem za pedofilię i deprawację. Sprawuje posługę w woj. Pomorskim, niedaleko Wejherowa.
 3. Ksiądz Jerzy, będąc proboszczem parafii w Słowinie (diecezja koszalińsko-kołobrzeska), nakłaniał ministranta do chodzenia po plebanii na czworakach i bez majtek, innych onanizował. Skazany został na 2 lata więzienia w zawieszeniu na pięć. 
 Aktualne miejsce sprawowania posługi nieznane.
 4. Ksiądz Roman (zakonnik z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, były wikariusz parafii w Stargardzie Szczecińskim oraz prefekt gimnazjum katolickiego) dostał 4,5 roku więzienia za seks i znęcanie się nad kochanką, z którą zaczął „chodzić”, gdy miała 12 lat. 
 Gdzie jest obecnie nie wiemy.
 5. Ksiądz Piotr, były proboszcz z Dębnicy koło Człuchowa (diecezja pelplińska), skazany został na 4 lata więzienia za molestowanie seksualne 15-letniego ministranta, gwałt, rozpijanie małoletniego oraz jego dwóch kolegów, namawianie nastolatków do samobójstwa i podawanie im narkotyków. Z chłopięcego haremu księdza korzystali również kościelny Waldemar oraz szef ministrantów Tomasz. Najmłodsza ofiara miała 11 lat. 
 6. Ksiądz Roman K., skazany w USA za gwałt na nieletniej, zakotwiczył w macierzystej archidiecezji warmińsko-mazurskiej. 
 Nie wiadomo gdzie sprawuje posługę kapłańską.
 7. Brat Seweryn (w cywilu Krzysztof P.), franciszkanin ze słynnej Kalwarii w Pakości, został skazany na 4,5 roku więzienia za molestowanie i „rozbierane” zdjęcia robione niepełnosprawnemu chłopcu. Dzieciak miał zaledwie 10 lat. 
 8. Marek, wikariusz parafii Miłosierdzia Bożego w Głogowie (diecezja zielonogórsko-gorzowska), upił i wykorzystał seksualnie nieletniego ministranta, za co zainkasował 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. 
 Gdzie jest aktualnie - nie wiemy.
 9. Ksiądz Piotr były proboszcz we wsi Werdun (archidiecezja warszawska), skazany został na 2 lata więzienia za molestowanie seksualne 9-letniego chłopca. 
 Aktualnie gdzie pracuje ksiądz - nie wiemy.
 10. Ksiądz Zbyszek - wyrok 2 lata więzienia za "wielokrotne doprowadzenie pięciu nieletnich uczennic szkoły podstawowej do poddania się czynnościom seksualnym".
 Obecne miejsce wykonywania posługi nieznane.
 11. Ksiądz Władysław, proboszcz z Lututowa (diecezja kaliska), został skazany na 1 rok i 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu za molestowanie seksualne trzech dziewczynek podczas zajęć przygotowujących dzieci do komunii. 
 Po wyroku został schowany w archidiecezji poznańskiej. 
 12. Ksiądz Mirosław jako wikariusz parafii w Trawnikach (diecezja lubelska) molestował seksualnie 10-letnią dziewczynkę.
 Aktualne miejsce wykonywania posługi kapłańskiej nieznane.
 13. Ksiądz Marek jako proboszcz parafii w Przewornie (archidiecezja wrocławska) usiłował w zakrystii kościoła doprowadzić 14-letniego ministranta do „poddania się innej czynności seksualnej” (tak to określiła prokuratura), co polegało na próbie onanizowania chłopca. Podczas przeszukania plebanii w komputerze księdza K. Zabezpieczono ponad 240 filmów i zdjęć pornograficznych, których treść ewidentnie świadczy o upodobaniach do seksu męsko-chłopięcego. Dostał dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć oraz zakaz pracy z dziećmi. 
 14. Ksiądz Zbigniew były proboszcz w Jarnołtówku (diecezja opolska), skazany został przez Sąd Rejonowy w Prudniku na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata za to, że sprowadzał sobie chłopców w wieku 11–13 lat z Domu Dziecka i „całował ich w usta, obmacywał po udach, pośladkach oraz narządach płciowych, a jednego z nich onanizował”. 
 Aktualne miejsce sprawowania posługi nieznane.
 15. Ksiądz Łukasz z archidiecezji krakowskiej (do niedawna wikariusz parafii w Łętowni i nauczyciel religii) zwabiał 12-letnią dziewczynkę na plebanię, całował ją „z języczkiem”, ściągał bluzkę i dotykał w miejscach intymnych. Sąd Rejonowy w Suchej Beskidzkiej wymierzył mu za to dwa lata więzienia w zawieszeniu na cztery i rok zakazu pracy w charakterze katechety. 
 16. Biskup Józef W. -nuncjusz papieski na Dominikanie
 O obrzydliwościach jakie czynił dzieciom nie chcę pisać. 
 W dalszym ciągu jest na wolności
 17. Ksiądz Andrzej, wikariusz parafii św. Wojciecha Biskupa Męczennika w Szczawnicy (diecezja tarnowska) i nauczyciel religii w miejscowym gimnazjum, udzielał „korepetycji” z seksu 13-letniej dziewczynce. Biskup przeniósł go do parafii w G. nieopodal Tarnowa i dał mu tam etat nauczyciela religii w szkole podstawowej oraz opiekę nad grupą małolatek z Dziewczęcej Służby Maryjnej – kościelnej organizacji „kształtującej właściwe postawy w życiu dziewcząt i krzewiącej pracę apostolską o szczególnym charakterze maryjnym”. Skazany na 5 lat więzienia.
 18. Ksiądz Andrzej, niegdysiejszy wikariusz w Skawicy (archidiecezja krakowska), skazany został przez Sąd Rejonowy w Żywcu na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata za robienie pornograficznych zdjęć sześcioletniemu dziecku. Było to podczas obozu oazowego. Fotki przedstawiały śpiącą nagą dziewczynkę z podwiniętą koszulką i rozchylonymi nogami. Intymne części ciała zostały wyraźnie wyeksponowane. 
 Nie wiemy czy jest nadal księdzem i gdzie "pracuje".
 19. Ksiądz Tomasz, były wikariusz w Wysokiej koło Łańcuta (archidiecezja przemyska), został skazany na 4 lata więzienia za „powtarzające się obcowanie płciowe z małoletnią poniżej lat 15”. 
 Aktualnie nie znamy miejsca sprawowania posługi.
 20. Ksiądz Mirosław jako wikariusz parafii w Trawnikach (diecezja lubelska) molestował seksualnie 10-letnią dziewczynkę.
 Aktualne miejsce wykonywania posługi kapłańskiej nieznane.
  21. Ksiądz Waldemar B. został wyprowadzony przez policjantów z prowadzonej przez niego lekcji religii w szkole w Wysokiej. Usłyszał zarzut wykorzystywania seksualnego nieletniego i rejestrowania treści pornograficznych. Chodziło o czyny z lat 2003-2006, gdy był wikarym w parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Bydgoszczy. Ksiądz zaprzyjaźnił się z rodzicami chłopca, który później często u niego bywał, a nawet nocował i jeździł z wikarym na wakacje.
 22. Ksiądz Paweł K. wrocławski duchowny - aresztowany w ubiegłym tygodniu pod zarzutem m.in. posiadania dziecięcej pornografii - odkąd w 2005 r. wyszły na jaw jego pedofilskie upodobania, wciąż sprawował posługę duszpasterską. Księdzem pozostał nawet po prawomocnym wyroku z 2010 roku, skazującym go za posiadanie dziecięcej pornografii. Pracował aż do jesieni 2012 roku.
 23. Ksiądz Roman J., Mała na Podkarpaciu - w 2010 roku aresztowany w związku z molestowaniem seksualnym czterech dziewczynek. Po stronie księdza stanęła wtedy murem miejscowa społeczność, która wystosowała list w obronie księdza. Biskup rzeszowski Kazimierz Górny (przewodniczący Rady ds. Rodziny Konferencji 
Episkopatu Polski) apelował o zbieranie podpisów w obronie księdza. Ksiądz J. został najpierw skazany na karę 2,5 roku bezwzględnego więzienia. Po apelacji sąd złagodził wyrok i wymierzył Romanowi J. karę dwóch lat więzienia w zawieszeniu na cztery lata.
 24. Ksiądz Edward P. 10 lat temu został skazany prawomocnym wyrokiem za wykorzystywanie seksualne dzieci, to do końca ubiegłego tygodnia pełnił funkcję proboszcza parafii św. Jakuba w Brożcu (woj. dolnośląskie). Trafił tam w 2006 roku, gdy wyrok roku więzienia w zawieszeniu na cztery lata uległ zatarciu. 
 25. Ksiądz Zbigniew R. (Zachodniopomorskie) został skazany na dwa lata więzienia (na poczet kary zaliczono mu dwa miesiące aresztu) za to, że ponad dekadę temu molestował dwóch nastolatków. Sąd udowodnił mu 15 czynów pedofilskich. Zbigniew R. został ukarany przez biskupa, ale tylko za złamanie 
celibatu.
 26. Ojciec Ryszard Ś. z krakowskiej prowincji franciszkanów, oddelegowany czasowo do krzewienia katolicyzmu w Boliwii i Paragwaju - miał liczne grono znajomych, z którymi utrzymywał ożywione kontakty za pośrednictwem poczty elektronicznej. Pisali do siebie listy, dzielili się ploteczkami oraz wymieniali 
fotkami. Na tych zdjęciach były rozebrane do naga dzieci. Czasem także ze zwierzętami liżącymi ich narządy płciowe. Pisał do swoich znajomych: „Wysyłam ci trzy lesbijki. Podobają się? Teraz ty mi przyślij. Najmłodsze, jakie masz. Mogą być 8–9-letnie. Czekam na fotki”. Decyzją Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze 8 stycznia 2008 roku o. Ryszarda uwolniono z aresztu za osobistym poręczeniem o. 
Kazimierza Malinowskiego, prowincjała franciszkanów (sprawującego też funkcję Przewodniczącego Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce), oraz kaucją w kwocie 5 tys. zł. Aktualnie jest członkiem załogi klasztoru w Krakowie, gdzie zajmuje się m.in. dziećmi ze wspólnoty neokatechumenatu.
 27. Ksiądz Michał M. z Tylawy - w czerwcu 2004 r. po trzech latach od ujawnienia skandalu w Tylawie, sąd skazał 65-letniego księdza M. na dwa lata więzienia w zawieszeniu za molestowanie sześciu dziewczynek. Ksiądz wkładał ręce pod bluzki dziewczynek i dotykał ich piersi, wkładał ręce do majtek i dotykał krocza, całował, wkładał palec do pochwy. Kiedy sprawa wyszła na jaw, abp Michalik, ówczesny metropolita przemyski, napisał list do parafian:Mam nadzieję, że konfratrzy i parafianie, którzy znają lepiej środowisko niż wrogie Kościołowi i depczące prawdę gazety lub osoby, nie stracą zaufania do swego proboszcza, ale okażą mu bliskość przez gorliwą modlitwę.
itd.itp.......

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem