Aureola nad Jekaterynburgiem

Kategorie: 

Mieszkańcy Jekaterynburga obserwowali niezwykłe zjawisko naturalne - halo. Nad miastem pojawił się świecący pierścień optyczny. Zdjęcia „słonecznej tęczy” zalały portale społecznościowe i fora, pisze News Mail.

 

W nadchodzącym tygodniu w regionie Swierdłowska spodziewane jest nienormalne zimno - 40 stopni poniżej zera. Szczyt mrozów ma przypaść na dzień 29 stycznia. W związku z tym mieszkańcy tego regionu prawdopodobnie będą mogli zobaczyć ponownie niezwykłe zjawisko naturalne.

„To zdarza się każdej zimy, a nie raz na jakiś czas. Halo najczęściej występuje o tej porze roku. Tworzy się na skutek załamania promieni w kryształach. Przezroczyste kryształy lodu, które mogą powodować halo, pojawiają się zazwyczaj podczas mroźnej pogody. Obuwie zimowe w taką aurę jest niezbędne. Z dużym prawdopodobieństwem zjawisko powtórzy się w Swierdłowsku w przyszłym tygodniu, jeśli słońce nie zostanie zakryte przez chmury” – informuje lokalne centrum pogodowe.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Kostek

O Pulsar trafił w samo sedno,

O Pulsar trafił w samo sedno, tylko nie do tej osoby co trzeba.
Dokładnie opisany przypadek pasuje idealnie do AMR'ka :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Histrioniczne_zaburzenie_osobowo%C5%9Bci
 
Histrioniczne zaburzenie osobowości (osobowość histrioniczna, zaburzenie osobowości histrionicznej, łac. histrio - aktor) – zaburzenie osobowości, w którym występuje wzorzec zachowań zdominowany przesadnym wyrazem emocjonalnym, teatralnością zachowań, staraniami o zwrócenie na siebie uwagi i prowokacyjną seksualnością
Do rozpoznania zaburzenia muszą być spełnione co najmniej trzy poniższe kryteria: [3]

 • teatralność
 • sugestywność
 • płytka uczuciowość
 • poszukiwanie docenienia (bycie w centrum)
 • niestosowna uwodzicielskość
 • koncentracja na atrakcyjności fizyczne
 • brak poczucia komfortu w sytuacjach, w których nie jest się w centrum uwagi
 • interakcje z innymi charakteryzujące się często niestosownym kuszeniem erotycznym (inappropriate sexually seductive) lub zachowaniami prowokacyjnymi
 • przejawianie szybko się zmieniających i płytkich emocji
 • konsekwentne wykorzystywanie wyglądu fizycznego do zwracania na siebie uwagi innych
 • styl wypowiedzi nadmiernie impresjonistyczny i pozbawiony szczegółów
 • samokreowanie się (self-dramatization), teatralność, wyolbrzymianie ekspresji emocji
 • podatność na sugestie, czyli łatwe uleganie wpływom innych lub okoliczności
 • uważanie związków za bardziej intymne, niż są one w rzeczywistości

Idealnie pasują do tego opisu brednie które wymyśla AMR, próba zwrócenia na sioebie uwagi zalewając każdy temat swoimi bzdurami.
 

Portret użytkownika Pulsar

@Kostek Oj, Kostek

@Kostek
Oj, Kostek Kostek,...
Naucz Ty się czytać ze zrozumieniem.
To była moja odpowiedź na komentarz  "Nabuchodonozora", gdzie opisywał on działania AMR, - a ja odszukałem tylko klasyfikację tej choroby.
Dlatego więc nie sugeruj się tym co napisał pod tym wpisem AMR, że owa moja wypowiedź tyczyła się Nabuchodonozora, - gdyż w zasadzie tyczy się właśnie AMR i mam nadzieję że Nabuchodonozor to zrozumiał, tyle że Ty i AMR wywnskowaliście ze to wpis na Nabuchodonozora.
Myślałem że jesteś bardziej kumaty  :)

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Wracając do tematu, zobrazuję

Wracając do tematu, zobrazuję zjawisko powstawania halo obecnie wystepujące na wszystkich długościach i szerokosciach geograficznych.
 Ja wszystkim wiadomo w ogrzewanym domu w zimie posiadającemu okna z pojedynczą szybą, na tej szybie wskutek ochłodzenia wykrapla sie para wodna zamrzając w szron. Dzieje sie to z naturalnych przyczyn i w sytuacji, gdy prężność pary wodnej w pomieszczeniu jest odpowiednio duża.
Podobne zjawisko wystepuje w atmosferze. NA obszarach o dużej wilgotności ze skłonnościami do mgieł i skokowych wartości temperatur i ciśnienia atmosferycznego następują adiabatyczne wykroplenia pary wodnej w atmosferze bądź przy ziemi (mgły) bądź w wyższych warstwach atmosfery. Działo się to głównie w ściśle okreslonych rejonach o odpowiednich warunkach klimatycznych i bylo to zjawisko dośc powszechne.
 obecnbie dzieje sie to na całym świecie. Można sobie zadać pytanie: CO JEST TEGO PRZYCZYNĄ?
 Odpowiedź jest następująca:
Na tych obszarach, gdzie takie zjawisko nie wystepowało para wodna ulatywała swobodnie do atmosfery i w zalezności od ciśnienia atmosferycznego tworzyła chmury, lub ich nie tworzyłarozpraszając się w niej. To, że obecnie powstają zamglenia w wysokich partiach atmosfery oznacza, że para wodna nie może się swobodnie rozpraszać w atmosferze. Co jest przyczyną? Otóż, jesli nie możesz wyjść z pokoju gdzie drzwi są zamkniete na klucz... oznacza, że masz przeszkodę.
Logiczny i bez wątpliwości wniosek jest jeden... Para wodna natrafiła na przeszkodę w swobdnym przemieszczaniu się w górne partie atmosfery a dochodząc do średnich jej stref uległa wykropleniu na tej przeszkodzie. Czyli wytworzyła się mgła ale nie przy ziemi, lecz w atmosferze.
Cóż może być tą przeszkodą? Jak myslicie? Ja sądzę, że ośrodek o innym,stałym składzie i właściwościach fizycznych od powietrza atmosferycznego. Powstające na pokazanym filmie kształt halo świadczy że kształt tego ośrodka jest sferyczny. ( okrągły)
 Jakie sily natury mogły taką przeszkode wytworzyć nie wytwarzając jej nigdy wcześniej??
Sami sobie odpowiedzcie...biorąc ostrożnie pod uwagę "teorie spiskowe" podawane na YOU TUBE... i nie tylko tam. Polecam portal "ASTROMARIA"

p.s. Jesli na tym forum są meteorolodzy i specjaliści od zjawisk atmosferycznych niech zaprzeczą temu co mówię. Chętnie poddam się profesjonalnej krytyce...
Ale ci co nie są profesjonalistami niech zamilczą pokornie.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Wszystkim forumowiczom

Wszystkim forumowiczom proponuję zastanowić się nad przyczyną ataku na moją osobę tym wątku, po wykazaniu logicznego wywodu na temat przyczyn halo... Jest tu kilku takich co usilnie starją się zdyskredytować to co mówię...
 Osobiście jak ktoś gada bzdury i wariactwa to się te posty omija i nie komentuje, bo jak tu się spierać z wariatem?
 W tym wypadku jest inaczej. Coś bardzo zależy tym gnojom, by prawdziwy chrakter oprysków nie został poznany. To znaczy, że trafiłem w sedno.
 Niejaki kostek posunął się wręcz do groźby pod moim adresem sugerując, że zakują mnie w kajdany i osadzą w celi .5x.5 bez okien..
 To mało inteligentnie skonstruowana groźba.
Drążcie temat i nie dajcie się ani zniechęcić, ani zastraszyć.

Portret użytkownika borek

Angelus Maximus Rex

Angelus Maximus Rex wrote:

 Niejaki kostek posunął się wręcz do groźby pod moim adresem sugerując, że zakują mnie w kajdany i osadzą w celi .5x.5 bez okien..
 To mało inteligentnie skonstruowana groźba.
Drążcie temat i nie dajcie się ani zniechęcić, ani zastraszyć.

 
1,5 x 1,5 Biggrin za wielką celę chcesz - 5x5 to masz głowę napakowaną teoriami spiskowymi , nie bierz sobie wszystkich wypowiedzi dosłownie a właściwie nie sugeruj że sobie je bierzesz po prostu chęć zwrócenia uwagi na siebie jest u Ciebie większa jak u innych więc piszesz co piszesz Biggrin

kontakt gg 2701808 , e-mail [email protected]

Portret użytkownika Kostek

Nie schlebiaj sobie drogie

Nie schlebiaj sobie drogie dziecko, bo nie jesteś taki ważny dla świata. Ty sam sie dyskredytujesz wypisując banialuki, tworząc swoją fizykę. Popierają cie jedynie podobni tobie (czyt. nieuki).
 
A w dodatku, nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, i nie kłam, bo ja nie napisałem że osadzą cie w celi 5x5.
 
Jedyną osobą która tu atakuje to jesteś ty, w każdym poście obrażasz osoby które mają inne zdanie niż ty.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
 • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
  ____  _____   __  _ 
/___ \ |___ | /__\ / |
// / / / / /_\ | |
/ \_/ / / / //__ | |
\___,_\ /_/ \__/ |_|
Przepisz kod wyrażony w postaci znaków ASCII