Aureola nad Jekaterynburgiem

Kategorie: 

Mieszkańcy Jekaterynburga obserwowali niezwykłe zjawisko naturalne - halo. Nad miastem pojawił się świecący pierścień optyczny. Zdjęcia „słonecznej tęczy” zalały portale społecznościowe i fora, pisze News Mail.

 

W nadchodzącym tygodniu w regionie Swierdłowska spodziewane jest nienormalne zimno - 40 stopni poniżej zera. Szczyt mrozów ma przypaść na dzień 29 stycznia. W związku z tym mieszkańcy tego regionu prawdopodobnie będą mogli zobaczyć ponownie niezwykłe zjawisko naturalne.

„To zdarza się każdej zimy, a nie raz na jakiś czas. Halo najczęściej występuje o tej porze roku. Tworzy się na skutek załamania promieni w kryształach. Przezroczyste kryształy lodu, które mogą powodować halo, pojawiają się zazwyczaj podczas mroźnej pogody. Obuwie zimowe w taką aurę jest niezbędne. Z dużym prawdopodobieństwem zjawisko powtórzy się w Swierdłowsku w przyszłym tygodniu, jeśli słońce nie zostanie zakryte przez chmury” – informuje lokalne centrum pogodowe.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Kostek

O Pulsar trafił w samo sedno,

O Pulsar trafił w samo sedno, tylko nie do tej osoby co trzeba.
Dokładnie opisany przypadek pasuje idealnie do AMR'ka :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Histrioniczne_zaburzenie_osobowo%C5%9Bci
 
Histrioniczne zaburzenie osobowości (osobowość histrioniczna, zaburzenie osobowości histrionicznej, łac. histrio - aktor) – zaburzenie osobowości, w którym występuje wzorzec zachowań zdominowany przesadnym wyrazem emocjonalnym, teatralnością zachowań, staraniami o zwrócenie na siebie uwagi i prowokacyjną seksualnością
Do rozpoznania zaburzenia muszą być spełnione co najmniej trzy poniższe kryteria: [3]

 • teatralność
 • sugestywność
 • płytka uczuciowość
 • poszukiwanie docenienia (bycie w centrum)
 • niestosowna uwodzicielskość
 • koncentracja na atrakcyjności fizyczne
 • brak poczucia komfortu w sytuacjach, w których nie jest się w centrum uwagi
 • interakcje z innymi charakteryzujące się często niestosownym kuszeniem erotycznym (inappropriate sexually seductive) lub zachowaniami prowokacyjnymi
 • przejawianie szybko się zmieniających i płytkich emocji
 • konsekwentne wykorzystywanie wyglądu fizycznego do zwracania na siebie uwagi innych
 • styl wypowiedzi nadmiernie impresjonistyczny i pozbawiony szczegółów
 • samokreowanie się (self-dramatization), teatralność, wyolbrzymianie ekspresji emocji
 • podatność na sugestie, czyli łatwe uleganie wpływom innych lub okoliczności
 • uważanie związków za bardziej intymne, niż są one w rzeczywistości

Idealnie pasują do tego opisu brednie które wymyśla AMR, próba zwrócenia na sioebie uwagi zalewając każdy temat swoimi bzdurami.
 

Portret użytkownika Pulsar

@Kostek Oj, Kostek

@Kostek
Oj, Kostek Kostek,...
Naucz Ty się czytać ze zrozumieniem.
To była moja odpowiedź na komentarz  "Nabuchodonozora", gdzie opisywał on działania AMR, - a ja odszukałem tylko klasyfikację tej choroby.
Dlatego więc nie sugeruj się tym co napisał pod tym wpisem AMR, że owa moja wypowiedź tyczyła się Nabuchodonozora, - gdyż w zasadzie tyczy się właśnie AMR i mam nadzieję że Nabuchodonozor to zrozumiał, tyle że Ty i AMR wywnskowaliście ze to wpis na Nabuchodonozora.
Myślałem że jesteś bardziej kumaty  :)

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Wracając do tematu, zobrazuję

Wracając do tematu, zobrazuję zjawisko powstawania halo obecnie wystepujące na wszystkich długościach i szerokosciach geograficznych.
 Ja wszystkim wiadomo w ogrzewanym domu w zimie posiadającemu okna z pojedynczą szybą, na tej szybie wskutek ochłodzenia wykrapla sie para wodna zamrzając w szron. Dzieje sie to z naturalnych przyczyn i w sytuacji, gdy prężność pary wodnej w pomieszczeniu jest odpowiednio duża.
Podobne zjawisko wystepuje w atmosferze. NA obszarach o dużej wilgotności ze skłonnościami do mgieł i skokowych wartości temperatur i ciśnienia atmosferycznego następują adiabatyczne wykroplenia pary wodnej w atmosferze bądź przy ziemi (mgły) bądź w wyższych warstwach atmosfery. Działo się to głównie w ściśle okreslonych rejonach o odpowiednich warunkach klimatycznych i bylo to zjawisko dośc powszechne.
 obecnbie dzieje sie to na całym świecie. Można sobie zadać pytanie: CO JEST TEGO PRZYCZYNĄ?
 Odpowiedź jest następująca:
Na tych obszarach, gdzie takie zjawisko nie wystepowało para wodna ulatywała swobodnie do atmosfery i w zalezności od ciśnienia atmosferycznego tworzyła chmury, lub ich nie tworzyłarozpraszając się w niej. To, że obecnie powstają zamglenia w wysokich partiach atmosfery oznacza, że para wodna nie może się swobodnie rozpraszać w atmosferze. Co jest przyczyną? Otóż, jesli nie możesz wyjść z pokoju gdzie drzwi są zamkniete na klucz... oznacza, że masz przeszkodę.
Logiczny i bez wątpliwości wniosek jest jeden... Para wodna natrafiła na przeszkodę w swobdnym przemieszczaniu się w górne partie atmosfery a dochodząc do średnich jej stref uległa wykropleniu na tej przeszkodzie. Czyli wytworzyła się mgła ale nie przy ziemi, lecz w atmosferze.
Cóż może być tą przeszkodą? Jak myslicie? Ja sądzę, że ośrodek o innym,stałym składzie i właściwościach fizycznych od powietrza atmosferycznego. Powstające na pokazanym filmie kształt halo świadczy że kształt tego ośrodka jest sferyczny. ( okrągły)
 Jakie sily natury mogły taką przeszkode wytworzyć nie wytwarzając jej nigdy wcześniej??
Sami sobie odpowiedzcie...biorąc ostrożnie pod uwagę "teorie spiskowe" podawane na YOU TUBE... i nie tylko tam. Polecam portal "ASTROMARIA"

p.s. Jesli na tym forum są meteorolodzy i specjaliści od zjawisk atmosferycznych niech zaprzeczą temu co mówię. Chętnie poddam się profesjonalnej krytyce...
Ale ci co nie są profesjonalistami niech zamilczą pokornie.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Wszystkim forumowiczom

Wszystkim forumowiczom proponuję zastanowić się nad przyczyną ataku na moją osobę tym wątku, po wykazaniu logicznego wywodu na temat przyczyn halo... Jest tu kilku takich co usilnie starją się zdyskredytować to co mówię...
 Osobiście jak ktoś gada bzdury i wariactwa to się te posty omija i nie komentuje, bo jak tu się spierać z wariatem?
 W tym wypadku jest inaczej. Coś bardzo zależy tym gnojom, by prawdziwy chrakter oprysków nie został poznany. To znaczy, że trafiłem w sedno.
 Niejaki kostek posunął się wręcz do groźby pod moim adresem sugerując, że zakują mnie w kajdany i osadzą w celi .5x.5 bez okien..
 To mało inteligentnie skonstruowana groźba.
Drążcie temat i nie dajcie się ani zniechęcić, ani zastraszyć.

Portret użytkownika borek

Angelus Maximus Rex

Angelus Maximus Rex wrote:

 Niejaki kostek posunął się wręcz do groźby pod moim adresem sugerując, że zakują mnie w kajdany i osadzą w celi .5x.5 bez okien..
 To mało inteligentnie skonstruowana groźba.
Drążcie temat i nie dajcie się ani zniechęcić, ani zastraszyć.

 
1,5 x 1,5 Biggrin za wielką celę chcesz - 5x5 to masz głowę napakowaną teoriami spiskowymi , nie bierz sobie wszystkich wypowiedzi dosłownie a właściwie nie sugeruj że sobie je bierzesz po prostu chęć zwrócenia uwagi na siebie jest u Ciebie większa jak u innych więc piszesz co piszesz Biggrin

kontakt gg 2701808 , e-mail [email protected]

Portret użytkownika Kostek

Nie schlebiaj sobie drogie

Nie schlebiaj sobie drogie dziecko, bo nie jesteś taki ważny dla świata. Ty sam sie dyskredytujesz wypisując banialuki, tworząc swoją fizykę. Popierają cie jedynie podobni tobie (czyt. nieuki).
 
A w dodatku, nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, i nie kłam, bo ja nie napisałem że osadzą cie w celi 5x5.
 
Jedyną osobą która tu atakuje to jesteś ty, w każdym poście obrażasz osoby które mają inne zdanie niż ty.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

zacznijmy od tego, że parobki

zacznijmy od tego, że parobki syjonistów nie maja swojego zdania, tylko musza (i chętnie to robią) wykonywać rozkazy mocodawców. A te rozkazy każą wyśmiewać, dezinformować i umniejszać zagrożenie od nich wychodzących...
 Mam nadzieję, że okreslenie "parobek" nie jest dla ciebie obraźliwe, gdyż to pożyteczna ludzka praca, która godna jest szacunku..., No chyba, że nie szanujesz swojej pracy...
...acha... dobrze zapamietałeś rozmiary celi 1,5x1,5... Skąd taki biegły w tym jesteś?

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

No oglądnijcie ten film na

No oglądnijcie ten film na dole... Obraz słońca ewidentnie rozprasza sie na kulistej powłoce "czegoś" półprzezroczystego o kształcie sferycznym. Tu właśnie wyraźnie widać jak promienie Słońca odbijają się od tej pwierzchni i załamują dyfrakcyjnie na takim wycinku sfery, w którym kąt padania promieni ulega załamaniu przedzierając się do jej wnętrza. Ta sfera to chemitralowa otoka Ziemi na której osadziła sie para wodna,
Działa optycznie jak zwierciadło wklęsłe, soczewka skupiająca oraz siatka dyfrakcyjna ( siatka dyfrakcyjna podobnie jak pryzmat rozszczepia promienie światła. Stąd te tęczowe zabarwienie brzegów.
 Własnie to jest dowodem, że "coś" wisi nad ziemią w postaci dość jednorodnej sfery o innym współczynniku załamania światła niż para wodna.
 Kto zna się na dziedzinie fizyki zwanej optyką wie, że mam rację.
 reszta dyletantów niech nie zabiera głosu jak się nie zna.
 Ta sfera to sfera chemitralowa. ( ze względu na zawartość nanokoloidów zwana przez zemnie "błoną")
 I jest ona dowodem na realizowany program pod ta nazwą.

Portret użytkownika borek

Angelus Maximus Rex

Angelus Maximus Rex wrote:

 Kto zna się na dziedzinie fizyki zwanej optyką wie, że mam rację.
 reszta dyletantów niech nie zabiera głosu jak się nie zna.
 Ta sfera to sfera chemitralowa. ( ze względu na zawartość nanokoloidów zwana przez zemnie "błoną")
 I jest ona dowodem na realizowany program pod ta nazwą.

 
dziedzina fizyki zwana optyką drogi AMR znana jest Tobie z pewnością ale tylko z wizyt w salonie okulistycznym nie wmawiaj ludziom bajek o chemitral bo to opowieści z krainy fantastyki i to w dodatku nienaukowej :) 

kontakt gg 2701808 , e-mail [email protected]

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

borek napisał: Angelus

borek wrote:

Angelus Maximus Rex wrote:

 Kto zna się na dziedzinie fizyki zwanej optyką wie, że mam rację.
 reszta dyletantów niech nie zabiera głosu jak się nie zna.
 Ta sfera to sfera chemitralowa. ( ze względu na zawartość nanokoloidów zwana przez zemnie "błoną")
 I jest ona dowodem na realizowany program pod ta nazwą.

 
dziedzina fizyki zwana optyką drogi AMR znana jest Tobie z pewnością ale tylko z wizyt w salonie okulistycznym nie wmawiaj ludziom bajek o chemitral bo to opowieści z krainy fantastyki i to w dodatku nienaukowej :) 

 i Ty Brutusie...?

Portret użytkownika borek

:) nie podniecaj się dziadku

Smile nie podniecaj się dziadku nikt banować cię nie będzie za delikatnie mówiąc dziwne poglądy masz prawo do swoich nawet najbardziej fantastycznych teorii po to jest ten portal , ważne żebyś nie bluzgał to mi starcza , doskonale wiesz że jak bym czuł potrzebę pozbycia się twoich wpisów to nawet byś słowa tu nie napisał wg mnie ta odrobina folkloru zawsze jest mile widziana i myślę że każdy się ze mną zgodzi nawet ci którzy cię nie lubią a ja do nich nie należę Biggrin

kontakt gg 2701808 , e-mail [email protected]

Portret użytkownika Kostek

Masz chore spojrzenie na

Masz chore spojrzenie na świat. Pytanie czy to od urodzenia ci sie tak stało czy dopiero  po przez koloidalne opryski nanorobotów z samolotów Smile
To już ci tak zostanie a z czasem będzie się pogarszało. Będziesz te swoje koloidalne opryski, błony, zawiesiny, nanoroboty widział wszędzie, dosłownie w każdej rzeczy jaką spotkasz. I wiesz co będzie dalej ? Albo se strzelisz w łeb, albo zwyczajnie tak ci odpier....i że zakują cie w kajdany i wylądujesz w kwadracie 1.5 x1.5 m bez okna.
Zresztą po wszystkich twoich komentarzach wygląda na to że już jesteś "opętany" przez chemisrailsy i jesteś o krok od końca swojej "wolności".
 
Pozostanie po tobie jedynie AMRŚP Smile

Portret użytkownika Admirał

Kostek napisał: Masz chore

Kostek wrote:

Masz chore spojrzenie na świat. Pytanie czy to od urodzenia ci sie tak stało czy dopiero  po przez koloidalne opryski nanorobotów z samolotów Smile
To już ci tak zostanie a z czasem będzie się pogarszało. Będziesz te swoje koloidalne opryski, błony, zawiesiny, nanoroboty widział wszędzie, dosłownie w każdej rzeczy jaką spotkasz. I wiesz co będzie dalej ? Albo se strzelisz w łeb, albo zwyczajnie tak ci odpier....i że zakują cie w kajdany i wylądujesz w kwadracie 1.5 x1.5 m bez okna.
Zresztą po wszystkich twoich komentarzach wygląda na to że już jesteś "opętany" przez chemisrailsy i jesteś o krok od końca swojej "wolności".
 
Pozostanie po tobie jedynie AMRŚP Smile

Kostek ja nie wiem jak można takie bajki łykać. Małe dzieci wierzą w św.Mikołaja,krasnoludki itp ale z tego wyrastają. A ten "okaz" (zakładam, że dorosły) nie dość, że nie wyrósł to jeszcze tworzy swoje bajki.A jego wyobraźnia jest naprawdę zacna ROFL Co wypowiedź to nowy hicior.

Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów. STANISŁAW LEM

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

...mam kurduplu 192 cm

...mam kurduplu 192 cm wzrostu i patrząc na mnie musiałbyś podstawić zapierdziały stołeczek spod swojego komputerka... Więc wyrosłem. Twój intelektualny rozwój mogę przyrównać do kostka i śp. juszki, który szacuję na najniższy w historii Internetu.
 Z głosowania waszych postów macie godne ostatnie miejsce... buhahahaaa...

Portret użytkownika Nabuchodonozor

Coraz bardziej mnie bawi ten

Coraz bardziej mnie bawi ten cały amr Smile W ciągu kilku miesięcy dowidziałem się że: ma kilka fakultetów a to z fizyki, a to z chemii jakieś doktoraty z budownictwa i astronomii. Do tego niezliczoną ilość patentów, wzorów i wynalazków. No a teraz jest postury niedźwiedzia o nieludzkiej sile, którego boi się sam Chuck Norris :D. A prawda jest taka, że łapie się każdej brzytwy by pokazać się, by być widocznym a co gorsze myśli ze jest najlepszy i najwspanialszy choć zachowuje się jak dziecko któremu zabrano lizaka.

Portret użytkownika Pulsar

@Nabuchodonozor http://pl.wik

@Nabuchodonozor
http://pl.wikipedia.org/wiki/Histrioniczne_zaburzenie_osobowo%C5%9Bci

Quote:
Histrioniczne zaburzenie osobowości – zaburzenie osobowości, w którym występuje wzorzec zachowań zdominowany przesadnym wyrazem emocjonalnym, teatralnością zachowań, staraniami o zwrócenie na siebie uwagi i prowokacyjną seksualnością.
 
Kryteria diagnostyczne ICD-10
 
- sugestywność (wywieranie silnego wpływu na czyjeś myśli i wyobraźnię)
- poszukiwanie docenienia (bycie w centrum)
- koncentracja na atrakcyjności fizycznej
 
Kryteria diagnostyczne DSM-I
 
- brak poczucia komfortu w sytuacjach, w których nie jest się w centrum uwagi
- konsekwentne wykorzystywanie wyglądu fizycznego do zwracania na siebie uwagi innych
- styl wypowiedzi nadmiernie impresjonistyczny i pozbawiony szczegółów
- samokreowanie się (self-dramatization), teatralność
- podatność na sugestie, czyli łatwe uleganie wpływom innych lub okoliczności

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Nabuchodonozor napisał:Coraz

Nabuchodonozor wrote:
Coraz bardziej mnie bawi ten cały amr Smile W ciągu kilku miesięcy dowidziałem się że: ma kilka fakultetów a to z fizyki, a to z chemii jakieś doktoraty z budownictwa i astronomii. Do tego niezliczoną ilość patentów, wzorów i wynalazków. No a teraz jest postury niedźwiedzia o nieludzkiej sile, którego boi się sam Chuck Norris :D. A prawda jest taka, że łapie się każdej brzytwy by pokazać się, by być widocznym a co gorsze myśli ze jest najlepszy i najwspanialszy choć zachowuje się jak dziecko któremu zabrano lizaka.

To, że cie du**ku upokorzyłem intelektem nie oznacza, że będziesz wymyslał rzeczy, których nie oświadczałem publicznie. A więc nie mam tytułów pow. inż. i to tylko z dwóch fakultetów ( chemii i budownictwa) i mam kilka wynalazków a nie "niezliczoną ilość" czyli jesteś kłamcą oszustem i "du**kiem
 Co niektórzy z zarejestrowanych moje wynalazki widzieli.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Kostek napisał: Może i masz

Kostek wrote:

Może i masz normalny wzrost jak na dorosłego człowieka, ale umysł i inteligencję masz na poziomie trzy-latka który przez całe życie oglądał kreskówki Smile A co do głosów +,-... one doskonale pokazują kto tu jest dorosły ciałem i umysłem Smile

 acha... rozumiem, ze dla ciebie dobrym głosem jest (-)... To niestety nie jest tak jak z odczynem na HIV kostuś..
buhahhhahhaaaa...

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
 • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem