Ataki moździerzowe na Wzgórach Golan

Kategorie: 

Wystrzelone pociski eksplodowały w środę rano na otwartych terenach i nie spodowały żadnych zniszczeń ani obrażeń. IDF stara się ustalić, czy pociski zostały wystrzelone celowo. Wojsko zleciło zamknięcie obszarów turystycznych, które następnie zostały ponownie otwarte po kilku godzinach.

 

Obszar ten został zaatakowany po raz pierwszy odkąd Syria zmaga się z wojną domową. IDF złożyło skargę do Sił Rozdzielająco-Obserwacyjnych ONZ (UNDOF), których siły militarne jako jedyne mogą przebywać w strefie, określonej w rezolucji podpisanej w 1974 roku. Góra Hermon, nazywana przez Izrael "oczami państwa" ze względu na rolę jaką odgrywa w ich systemie wczesnego ostrzegania, znajduje się tuż przy granicy z Libanem.

[gmap zoom=8 |center=33.151349385342506,35.7110595703125 |width=440px |height=300px |control=Small |type=Hybrid]

Do wydarzenia dochodzi zaledwie parę dni po tym, jak Baszar al-Assad wraz ze swoimi sojusznikami postanowili przygotować atak, dzięki którym Syria odzyska Wzgórza Golan. Chociaż nie ma żadnych dowodów na to, iż wystrzelone moździerze na górę Hermon mogą być początkiem tej wojny, jeden z żydowskich urzędników zagroził, że jeśli prezydent Syrii odpowie na nalot IDF który miał miejsce na początku tego miesiąca - Izrael zaatakuje jego kraj a Assad może stracić swój rząd. Może się również okazać że jest to zagrywka bojowników z Syrii, którzy w ten sposób chcą sprowokować Izrael do kolejnych nalotów.

 

 

Źródła:

http://www.jpost.com/Breaking-News/If-Assad-reacts-to-alleged-strike-Israel-will-retaliate-313235

http://www.jpost.com/Defense/Syrian-mortars-hit-Mount-Hermon-for-first-time-313247

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Antyleming

Żydzi to tacy sami ludzie jak

Żydzi to tacy sami ludzie jak my, tylko zmanipulowani inaczej.
To z czym walczysz wzmacnia się. Stąd powracająca eskalacja napęć i konfliktów, pomimo pokojowych inicjatyw.
Za tragedię Palestyńczyków i Bliskiego Wchodu, jak też wszyskich innych dramatycznych scen i scenek świata i życia  jesteśmy współwinni. Cały czas śnimy ten koszmarny sen i jak to we śnie przeważnie jesteśmy bezradnymi obserwatorami lub uczestnikami. Jak to przerwać? To prostsze niż mogłoby się wydawać.
Chociaż proste jest często najtrudniejsze.
Jeśli z naszych serc będą wypływały:
współodczuwanie, zrozumienie, przebaczanie, skromność wdzięczność i dzielność wtedy ten świat się zmieni.
Pozdrawiam
P.S. Ja wiem, że wypowiedzi okraszone epitetami są atrakcyjniejsze, nieraz i mnie cisną się na usta, ale, że podobne przyciąga podobne to unikam takowych. Myślę, że znajdą się tacy, do których dotrze moje przesłanie
 
 

Portret użytkownika black.serpent

Tak obserwuje poczynania

Tak obserwuje poczynania faworytów niewidzialnego przyjaciela... kręcą na siebie bata już od dłuższego czasu. Wreszcie komuś kiedyś puszczą nerwy i skończy się gibanie przy ścianie. No chyba, że zwęglone loczki też nienajgorzej tańczą...

Portret użytkownika Zenek

Jeśli 19. maja mają być te

Jeśli 19. maja mają być te obrady knesejmu USA o okradzeniu ich obywateli z kasy to taka zadyma "z bolejącym zydkiem napadnietym przez złego araba" może komus pomóc przepchnąć ustawy poza kontrolą społeczeństwa. Tak jak unas pinokio przepycha przez sejm "pedalskie i pederastyczne" zaslaniajac sie newending stoy z matka madzi.

Portret użytkownika omo1991

Pieprzone Żydki. Uważają, że

Pieprzone Żydki. Uważają, że oni mają prawa do przeprowadzania nalotów na inne państwo, ale kiedy Syria chce odpowiedzieć na te ataki, to grożą jej, że  zniszczą państwo. Mam nadzieję, że w końcu kiedyś ktoś znów im pokaże jak bardzo 'wybranym' są narodem...

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem