Atak zimy w Boliwii, są ofiary śmiertelne

Kategorie: 

Na półkuli południowej trwa obecnie zima. Szczególnie dotkliwie doskwiera ona mieszkańcom Boliwii. W wyniku znacznego ochłodzenia śmierć poniosło już 10 osób.

 

Wiele regionów tego kraju pokrytych jest śniegiem. Szczególnie trudna sytuacja panuje w obszarach górskich. Ze względu na zaspy zamknięte są autostrady. Temperatura nadal spada a sytuacji nie poprawia mgła, która zaczęła dodatkowo utrudniać ruch samochodów. Według meteorologów koniec czerwca i początek lipca będzie jeszcze zimniejszy.

 

Mieszkańcy Boliwii są nieprzyzwyczajeni do aż takich mrozów i opadów śniegu. Prognozy pogody nie są optymistyczne i spodziewane jest jeszcze większe ochłodzenie. W wyniku ataku zimy zaczął się też sezon grypowy. Według lokalnych mediów chorych na przeziębienie lub grypę jest już 10% populacji Boliwii.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika ciociababcia

A może to kara, Boliwia wraz

A może to kara, Boliwia wraz z sąsiednimi państwami buntuje się przeciw globalistom.
Boliwia: Inwestycje Gazpromu

2 kwietnia Izba Deputowanych Boliwii zaakceptowała podpisany w 2010 roku kontrakt pomiędzy rosyjskim koncernem Gazprom a francuskim Total oraz argentyńskim Tecpetrol. Umowa dotyczy przejęcia przez Rosjan 20% udziałów w boliwijskich złożach naftowych Aquio i Ipati. Jej wejście w życie wymagało ratyfikacji przez Ministerstwo ds. Energii i Izbę Deputowanych. W umowie na nowych warunkach Total zachowuje 60% wszystkich udziałów, podczas gdy Tecpetrol i Gazprom posiadać będą po 20%. Umowa jest kolejnym krokiem na rzecz dywersyfikacji gospodarek południowoamerykańskich i uniezależnienia ich w wymiarze kapitałowym i eksportowym od Stanów Zjednoczonych. Jej wejście w życie dowodzi również wzrostu znaczenia ekonomicznego Rosji.

(na podst. „Latin American Herrald Tribune” opr. R.L.)

http://xportal.pl/?p=8340
 
(Obawiam się, że w tym przypadku zamienił stryjek siekierkę na kijek).

Portret użytkownika Nieufny

Pogoda szaleje - w Europie

Pogoda szaleje - w Europie rzadko spotykane w czerwcu upały plus potężne ulewy i grad wielkości pomarańczy, w Ameryce Płd. zimy z szokującymi tamtejszą ludność niskimi temperaturami i sporymi opadami śniegu. Do tego Golfsztrom zmienił kierunek, ziemski północny biegun magnetyczny gna z niemałą prędkością w stronę Syberii, budzi się coraz więcej wulkanów, asteroidy różnej wielkości latają wokół Ziemi jak ćmy koło żarówki, a na jesieni ma być widoczna gołym okiem kometa. Jej dotychczasowe zdjęcia przywodzą na myśl Niebieską Kachinę z przepowiedni Indian Hopi . Czyżby właściwy, słynny  rok 2012 to był jednak ten obecny ? Teoretycznie może tak być, bo w obecnie używanym kalendarzu nie ma roku zerowego, czyli przy zmianie liczenia czasu gdzieś przepadło 365 dni . I właśnie ten brakujący okres przeżywamy obecnie. Oficjalny 2013 = właściwy 2012 ???

Portret użytkownika tybe

Nie szalej , nigdzie nie

Nie szalej , nigdzie nie przepadło . Słynny rok 2012 i info o nim jak wiemy to powiązania z kalendarzem majów , a tam stosowany był inny system liczenia oparty o cykliczny ruch planet i gwiazd , a ten jak dotąd jest bezbłędny , więc według ich wiedzy i przekazów jest ten czas który jest , i wszystko jest ok. Co do zmiany prądu oceanicznego , prawdopodobnie jedną z przyczyn jest zmiana zasolenia po wycieku ropy w zatoce meksykańskiej , co do zmian klimatycznych to fakt coś się dzieje niefajnego , pozdrawiam Smile

Portret użytkownika mada

Może coś jest na rzeczy z tym

Może coś jest na rzeczy z tym 2013 r.Papież Jan PAweł II  wciąż miał do  czynienia z trzynastkami, a cały jego pontyfikat skupiał się pod symbolem liczby 13. Wiemy,że nie ma  \trzynastego miesiąca więc albo o dzień 13 kalendarzowy chodzi lub o rok!!?? tym bardziej , że wszystkie sygnały na ziemi i w niebie wskazują że napewno"coś" w najbliższym czasie może sę wydarzyć czyżby w  2013roku??? Bądźmy dobrej myśli Smile

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem