Atak na szkołę w Nigerii – zginęło 11 osób

Kategorie: 

Agence France - Presse podaje, że w Nigerii znowu giną ludzie na tle waśni religijnych. Zabito siedmiu uczniów i dwóch nauczycieli.

 

Grupa islamistów Boko Haram zaatakowała szkołę i punkt kontrolny w północno - wschodniej Nigerii. Prawdopodobnie w odwecie zastrzelono dwóch bojowników, a trzech innych zostało aresztowanych. W wyniku strzelaniny w punkcie kontrolnym rannych zostało trzech żołnierzy.

Ugrupowanie Boko Haram walczy o stworzenie islamskiego państwa w północnej Nigerii, zamieszkanej głównie przez muzułmanów. Od 2009 roku w wyniku zamachów organizowanych przez tych rebeliantów życie straciło prawie 3600 ludzi.
 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika elfrad

...te miliony

...te miliony wymordowane...to raczej sie komus pomyliło:)chrzescijanie raczej sie bronia przed atakami-chronia swoje rodziny....słowo odpowiednie to KATOLICY WYMORDOWALI miliony...a islam-no cóz -w koranie jest około350 miejsc gdzie napisano-ze smiało moga wyrzynac nie wiernych(czyli wszystkich prócz siebie)czysta miłosc emanuje z tej religii....porownanie raczej z sufitu.

Portret użytkownika figa

 Jest tu wiele osób , która

 Jest tu wiele osób , która atakują chrześcijaństwo .Może nie same wartości , ale kler i jego historię . Ok.  Ja też wyszłam z wszelkich potrzeb religijnych , wierzę w Stwórcę i nie potrzebuję do kontaktu z Nim żadnych pośredników , a religie i dogmaty wszelakie uważam za wymysł ludzki . Ale Kochani , prawda jest taka , że fanatyzm islamski powstrzymują tylko siły chrześcijaństwa . Powiedzcie mi , gdyby teoretycznie chrześcijaństwo zanikło , kto powstrzyma ziejących nienawiścią islamistów , gwałcących prawa czlowieka ? Czy jest inna siła , która zatrzyma tego diabła ? Dla wielu bedzie to wybór niełatwy , ale , no właśnie ale........

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem