Atak moździerzowy na demonstrantów w Libii - zginęło 9 osób, dziesiątki rannych

Kategorie: 

Podczas protestów, które zorganizowano w mieście Bengazi, tłum ludzi został ostrzelany z moździerzy. Demonstranci sprzeciwiali się planom ONZ, które zakładają stworzenie nowego rządu jedności narodowej. W wyniku ataku zginęło co najmniej 9 osób a kilkadziesiąt zostało rannych.

 

Sytuacja w Libii praktycznie nie zmieniła się w ostatnim czasie. Wciąż dochodzi do walk pomiędzy różnymi ugrupowaniami zbrojnymi - działają tam między innymi bojownicy ISIS. W kraju funkcjonują również dwa parlamenty. Jeden znajduje się w Tobruku i jest uznawany przez Zachód, drugi natomiast zlokalizowany jest w Trypolisie i popierają go islamiści.

 

Organizacja Narodów Zjednoczonych zaproponowała utworzenie jednego rządu aby rozwiązać problem dwóch wzajemnie nieuznających się parlamentów, lecz obie strony konfliktu na dzień dzisiejszy odrzucają pomysł. Demonstracja w Bengazi, w której wzięło udział ponad 2 tysiące osób, sprzeciwiała się planom ONZ.

 

Nic obecnie nie wskazuje na to, żeby sytuacja w kraju miała się jakoś poprawić. Libia jest sparaliżowana przez wojnę. Ludzie wiodą normalne życie tylko w niektórych regionach, podczas gdy reszta jest kompletnie zniszczona. Wielu ludzi woli uciekać z kraju i kieruje się prosto do Europy przez Morze Śródziemne.

 

 

Źródło: http://www.reuters.com/article/2015/10/23/us-libya-security-idUSKCN0SH25O20151023

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Z treści wynika że to ONZ

Z treści wynika że to ONZ strzela do ludzi. Wcale się tubylcom nie dziwię że protestują gdy ich rząd jedności narodowej to są same żydki importowane razem z żydkami miejscowymi a ludności tubylczej - brak w tym rządzie. Wygląda to zupełnie jak w wesołym baraku nad Wisłą... 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem