Atak Izraela na Strefę Gazy, w odwecie trwa ostrzał rakietowy Izraela

Kategorie: 

Gdy okazało się, że atak konwencjonalny na irańskie instalacje atomowe jest skazany na nieskuteczność Izrael zaczął oswajać świat z wizją ataku atomowego a w międzyczasie znalazł wojnę zastępczą. Pretekst zawsze się znajdzie a skoro z terenu Palestyny wciąż spadają na Izrael prymitywne rakiety to IDF odpowiedział kilkudziesięcioma nalotami na cele w Strefie Gazy.

 

W jednym z nalotów zginął jeden z liderów organizacji Hamas, która de facto sprawuje władzę w Palestynie. Trudno nie odnieść wrażenia, że nagłe zaostrzenie sytuacji ma jakiś związek z kampanią wyborcza w Izraelu. Bardzo wymownie zabrzmiał jeden z oficjalnych wpisów IDF na Twitterze "Rekomendujemy, aby w ciągu następnych dni mniej i więcej znaczący członkowie Hamas trzymali głowy nisko"

Operacja prowadzona przez Izrael nosi nazwę "Filar Obrony". Nazwa trochę przewrotna, ale faktycznie można powiedzieć, że najlepszą obroną jest atak. Z tym, że poprzednio spadało kilka rakiet dziennie i nikomu nic się w sumie nie działo, ponieważ znaczna część tych prymitywnych rakiet spadała na pustyni. Teraz walka zaczęła się na dobre. Na Izrael spada już nie kilka a kilkaset rakiet dziennie. Od wczoraj spadło ich 270. Jedna z nich zabiła 3 osoby. To pierwsze ofiary po stronie żydowskiej w tej nowej wojnie.

Zmasowany atak rakietowy Palestyńczyków to wszystko, co mogą teraz zrobić. Izrael oczywiście góruje technologią wojskową i siłą ognia a na dodatek dysponuje tarcza antyrakietową, która unieszkodliwiła większość z rakiet. Poniżej znajduje się film pokazujący skuteczność izraelskiej tarczy. Trzeba przyznać, że "Żelazna Kopuła", bo taką nazwę pełni izraelska tarcza jest imponująco skuteczna

Wielu komentatorów obawia się, że właśnie zaczęła się trzecia wojna światowa, ale jest tez całkiem sporo takich, którzy twierdzą, ze ona trwa od 11 września 2001.

W tej chwili kluczowe wydaje się jak zareaguje Egipt. Z pewnością społeczność międzynarodowa raczej ograniczy się do not protestacyjnych. MSZ Rosji stwierdził, że reakcja Izraela jest niewspółmierna. W podobnym tonie wyrażali się szefowie MSZ krajów europejskich na przykład z Niemiec. Jednak sporo sojuszników Izraela przemilczało tak niewygodne fakty jak zabicie 11 miesięcznego dziecka operatora telewizyjnego BBC Arabic.

 

O ile w tą wojnę nie wmiesza się inny kraj to prawdopodobnie ten konflikt skończy się na kilkuset ofiarach, ale niestety istnieje ryzyko, że ta nowa wojna pośrednia stanie się polem bitwy Iranu i Izraela. Istnieje, bowiem duże prawdopodobieństwo, że Iran będzie się starał wspomóc jakoś walczących Palestyńczyków. Wtedy konflikt może wymknąć się spod kontroli.

 

 

Źródła:

http://konflikty.wp.pl/kat,1356,title,Zaostrza-sie-konflikt-na-Bliskim-Wschodzie-Dziecko-kamerzysty-BBC-wsrod-ofiar,wid,15095185,wiadomosc.html

http://konflikty.wp.pl/kat,1020351,title,Izrael-alarm-lotniczy-w-Tel-Awiwie-Mieszkancy-slyszeli-eksplozje,wid,15096967,wiadomosc.html

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika czaszmieniamprzymierza

Izba Reprezentantów Kongresu

Izba Reprezentantów Kongresu USA przyjęła dziś projekt ustawy o wprowadzeniu nowych sankcji wizowych wobec Rosjan i jednoczesnym zniesieniu ograniczającej poprawki handlowej Jacksona-Vanika.
Analogiczny projekt ustawy rozpatrywany jest w senacie i przyjęty zostanie w grudniu, przed świętami Bożego Narodzenia. Prezydent USA może podpisać ustawę przed końcem roku, po czym wejdzie ona w życie.
Rosja oświadczyła, że ostro zareaguje na przyjęcie przez władze USA ustawy o „liście Magnickiego”, a jej wejście w życie negatywnie wpłynie na stosunki pomiędzy Waszyngtonem i Moskwą.
 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika tropheus

:)  bardzo spiety jestes

:)  bardzo spiety jestes ostatnio SurvivorMan  . A co do pocieszania i pozytywnego myslenia zachaczajacego az po fantazje ulanska  :)   Co w tym zlego ? moze dzieki tym cechom dalej trwamy na mapie ? no przecierz nie dzieki kraja z ktorymi graniczymy Smile

Portret użytkownika SurvivorMan

Stresujące życie mam

Stresujące życie mam ostatnio;-) Wracając do tematu: Masz rację, że nic w tym złego... Ale jasna i stanowcza sugestia, że WOJNY NIE BĘDZIE, nie ma żadnego pokrycia w rzeczywistości... Masz jakieś dowody, że wojny nie będzie?

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika normalny?!

W momencie w którym

W momencie w którym stwierdzisz,że SUGESTIA (wiara,Twoje własne przekonania,świadomość własnego jestestwa) ma jednak ogromne pokrycie w RZECZYWISTOŚCI,skończą sie najprawdopodobniej Twoje STRESY !!! :) 
 
 

Portret użytkownika bartolomeusz

Może gdyby Izraelici

Może gdyby Izraelici odbudowali Świątynie Salomona i umiescili w niej Arkę Przymierza, złożyli ofiary całopalne to ten ich bóg wspomógłby ich swoimi zastępami i oddał palestyńczyków w ich ręce jak za starych dobrych czasów, kiedy to na czele Izraela stał Jozue.

Portret użytkownika 777

Niedajcie się nabrać bo to

Niedajcie się nabrać bo to jest dzieło polityków a nie normalnych Żydów, którzy tak jak Polacy muszą ciężko pracować na kawałek chleba ! Oczywiście trzeba mówić o braku człowieczeństwa w czasie działań wojennych ale normalni Żydzi, uczciwi i religijni nie są agresywni w stosunku do innych narodów ! Trzeba pamiętać iż Żydzi są ludzmi a wśród nich są różni, tak jak wśród każdej innej narodowości !

Portret użytkownika Saluto

Nie ma jak drobna

Nie ma jak drobna manipulacyjka - pierwszy ogień otworzył Hamas - tzn ostrzelał Izrael. Atak Izraela jest odwetowy... A z tekstu wynika, że to zły Izrael zaatakował pierwszy. Neładnie Panowie Redaktorzy...

Portret użytkownika veteran

[polecam]     Israel vs

[polecam]
 
 
Israel vs Hamas: Deadly Theater
 
"As difficult as it is to believe, the current government in Israel is purposefully placing the lives of its citizens and soldiers in harm's way to execute an orchestrated geopolitical stunt - aimed at capturing the sort of popular support Hezbollah had gained in defending Lebanon in 2006. Unlike in 2006, where Hezbollah was backed by, according to Western sources, Syria and Iran, today, Hamas is, as it always has been, supported by Saudi Arabia and Qatar, with Israel and the US playing a more covert role of funding, infiltrating, directing and manipulating the organization."
 
http://www.blacklistednews.com/Israel_vs_Hamas%3A_Deadly_Theater/22614/0/38/38/Y/M.html

Portret użytkownika Maniek

Zaczęło się 10 listopada

Zaczęło się 10 listopada 2012r. kiedy to izraelski czołg ostrzelał strefę gazy w odpowiedzi na ostrzał rakietowy. Zadziwiająco zbieżne z przepowiedniami baby vangi... tylko zatem patrzeć jak do konfliktu zostaną wciągnięte kolejne kraje np. sudan, syria, iran, turcja, arabia saudyjska, USA, rosja, chiny... i tym sposobem mamy 3WŚ...

Portret użytkownika asdf

dwa lata pozniej i

dwa lata pozniej i przepowiednia nadal aktualna... takim sposobem to i prognozy Rostowskiego o zielonej Polskiej wyspie moga byc aktualne, bo byc moze tak sie stanie za kilka dekad

Portret użytkownika Maniek

Jakbyś kolego nie zauważył i

Jakbyś kolego nie zauważył i roztkowski i tusk straszyli w tym roku wojną. Sekretarz generalny NATO też sugeruje żeby się zbroić bo tak robi i Rosja i Chiny i cały bliski wschód. Oprócz tego że straszą wojną to się na nią przygotowują - nasz MON zbroji się na zabój - 100 mld złotych na zbrojenia do 2020 roku. Zobacz ile mamy ognnisk zapalnych potencjalnego globalnego konfliktu - cała pólnocna afryka, cały bliski wchód, korea płn-płd, chiny-japonia. Do tego USA za wszelką cenę chce utrzymać petrodolara, ale Rosja i Chiny coraz bardziej się sprzeciwiają. Nie chcę tu dopasowywać na siłę 10 listopada 2012 do przepowiedni od Baby Vangi, ale zobacz jak to wszystko jest zbieżne? Dla mnie jasnowidzenie jest faktem, ale trzeba je traktować z pewnym dystansem. Z własnego doświadczenie wiem że wizje bardzo często są nieprecyzyjne - szczególnie jeżeli chodzi o czas. Ja też miałem takie wizje dot. 3 wojny światowej i to zanim zacząłem się interesować czymś takim jak 3WŚ i jasnowidzenie. Ona przyjdzie bo ludzie nie umieją się tolerować i szanować wzajemnie. Zobaczysz kolego że w ciągu najbliższych 15 lat słowo wojna nabieże dla Ciebie zupełnie nowej wagi i znaczenia.

Guardian Angel
"Prawdziwy wróg ukryje się tam gdzie się go najmniej spodziewasz"

Portret użytkownika milache

Tu chodzi o rope. Iran ostani

Tu chodzi o rope. Iran ostani kraj, który dostarcza rope europie chinom i pewnie wiele jescze innym państwom. Kraje typu niemcy , chiny, rosja  nie pozwolą na przejęcie ostatniego wydobycia w ręce ameryki. Gospodarka światowa, będzie uzależniona tylko od amerykanów. To jest praawda.

Portret użytkownika freeco

Myślę, że się mylisz... Za

Myślę, że się mylisz... Za dwa-trzy lata USA będą samowystarczalne jesli chodzi o zapotrzebowanie na ropę i gaz bo znacznie u nich wzrosło wydobycie ropy i gazu łupkowego. Już teraz ceny na gaz w USA sa mniejsze 9 razy od cen jakie my płacimy Gazpromowi. Poza łupkami, USA ma bardzo duze potwierdzone złoża szelfowe. Takie same złoża odkryto kilka lat temu u wybrzeży Izraela i rosnie gwałtownie ich wydobycie.  Jak dotąd USA były i są największym światowym KONSUMENTEM ropy, więc komu jak komu ale im nie specjalnie zależy na wzroście cen ropy. To tak jakby producentowi słodyczy zależało na wzroście cen cukru... Tym bardziej, że wzrost ceny ropy zwieksza cenę benzyny, a ta koszt transportu, a ten zwiększa koszt biznesu, co w konsekwecji zwieksza ceny detaliczne, a to powoduje inflację...A FED-owi obecnie nie może zalezeć na zrzucaniu dolarów helikopterami wprost pod Walmarty...
Na wzroście cen ropy zależy dotychczasowym  PRODUCENTOM, a tych szukałbym na Wschodzie i Bliskim Wschodzie...Chca zarobic jak najwięcej kasy do momentu aż największy konsument zacznie mieć ich głęboko ...w poważaniu.

Portret użytkownika Czelsi

Iran może jedynie dostarczać

Iran może jedynie dostarczać broń do tych bojówek walczących przeciwko Izraelowi. Nie będzie ryzykował atakiem na Izrael dopóki nie będzie na to gotowy, a na razie nie jest bo unika konfrontacji. Iran przestanie unikać walki i rzuci wyzwanie Izraelowi jak będą mieli atom.

Nie jesteś byle kim. Pewnego dnia będziesz musiał wybrać. Musisz zdecydować na jakiego człowieka chcesz wyrosnąć. Kimkolwiek on będzie, dobrym czy złym,...zmieni świat.

Portret użytkownika konix

autor artykulu to kompletny

autor artykulu to kompletny ignorant. Juz po pierwszych 2 zdaniach nei chce mi sie dalej czytac :
"a skoro z terenu Palestyny wciąż spadają na Izrael prymitywne rakiety to IDF odpowiedział kilkudziesięcioma nalotami na cele w Strefie Gazy."
 
ciekawi mnie jaka bylaby Twoja reakcja gdyby "prymitywne" rakiety spadaly z Bialorusi na POlske ?
No ale tutaj chodzi o Izrael do ktorego nienawisc jest "trendy" w przeciwienstwie do uwielhbienia Palestyny , Iranu i innych dzikusow .
Europa stoi i patrzy i nie wiadomo na co czeka , dobrze ze jest Izrael jako ostatnie zapora przed Islamem na wcshodniej flance. Kiedys mialem podobne zdanie do Twojego i nie sasadze ze Izrael jest cacy, ale jesli ktos zrzuca "prymitywne " jak to okreslasz bomby to musi liczyc sie z odzewem z pelnym impetem.  Ktos sieje wiatr zbiera burze ...

Portret użytkownika barra barra

TA STRONKA ZESZŁA JUŻ NA

TA STRONKA ZESZŁA JUŻ NA PSY!!!!
PRZED CHWILĄ MÓJ WPIS MIAŁ 2 PLUSY A TERAZ 1 Wink SZMIRA I TANDETA
 
HEJ MODRATOR I ADMINIE CHCĘ OD WAS JUŻSIĘODŁĄCZYĆ I PROSZE O USUNIECIE MOJEGO KONTA. BARRA BARRA ZŻYGAŁ SIĘ NA SOJEGO KOMPA. DNO KOMPLETNE. A TAKICH WPISÓW JAK MÓJ W OSTATNICH DNIACH JEST WIECEJ.
NIE CHCE JUŻ UCZESTNICZYĆ W TYM CYRKU!!! ŻENADA I SMIECHU WARTE. JESTEŚCIE JUŻ KONTROLOWANI Wink SPRZEDALIŚCIE SIĘ, SMUTNE. ŻEGNAM

Nadzwyczajne twierdzenia wymagają nadzwyczajnych dowodów

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem