Atak Izraela na Strefę Gazy, w odwecie trwa ostrzał rakietowy Izraela

Kategorie: 

Gdy okazało się, że atak konwencjonalny na irańskie instalacje atomowe jest skazany na nieskuteczność Izrael zaczął oswajać świat z wizją ataku atomowego a w międzyczasie znalazł wojnę zastępczą. Pretekst zawsze się znajdzie a skoro z terenu Palestyny wciąż spadają na Izrael prymitywne rakiety to IDF odpowiedział kilkudziesięcioma nalotami na cele w Strefie Gazy.

 

W jednym z nalotów zginął jeden z liderów organizacji Hamas, która de facto sprawuje władzę w Palestynie. Trudno nie odnieść wrażenia, że nagłe zaostrzenie sytuacji ma jakiś związek z kampanią wyborcza w Izraelu. Bardzo wymownie zabrzmiał jeden z oficjalnych wpisów IDF na Twitterze "Rekomendujemy, aby w ciągu następnych dni mniej i więcej znaczący członkowie Hamas trzymali głowy nisko"

Operacja prowadzona przez Izrael nosi nazwę "Filar Obrony". Nazwa trochę przewrotna, ale faktycznie można powiedzieć, że najlepszą obroną jest atak. Z tym, że poprzednio spadało kilka rakiet dziennie i nikomu nic się w sumie nie działo, ponieważ znaczna część tych prymitywnych rakiet spadała na pustyni. Teraz walka zaczęła się na dobre. Na Izrael spada już nie kilka a kilkaset rakiet dziennie. Od wczoraj spadło ich 270. Jedna z nich zabiła 3 osoby. To pierwsze ofiary po stronie żydowskiej w tej nowej wojnie.

Zmasowany atak rakietowy Palestyńczyków to wszystko, co mogą teraz zrobić. Izrael oczywiście góruje technologią wojskową i siłą ognia a na dodatek dysponuje tarcza antyrakietową, która unieszkodliwiła większość z rakiet. Poniżej znajduje się film pokazujący skuteczność izraelskiej tarczy. Trzeba przyznać, że "Żelazna Kopuła", bo taką nazwę pełni izraelska tarcza jest imponująco skuteczna

Wielu komentatorów obawia się, że właśnie zaczęła się trzecia wojna światowa, ale jest tez całkiem sporo takich, którzy twierdzą, ze ona trwa od 11 września 2001.

W tej chwili kluczowe wydaje się jak zareaguje Egipt. Z pewnością społeczność międzynarodowa raczej ograniczy się do not protestacyjnych. MSZ Rosji stwierdził, że reakcja Izraela jest niewspółmierna. W podobnym tonie wyrażali się szefowie MSZ krajów europejskich na przykład z Niemiec. Jednak sporo sojuszników Izraela przemilczało tak niewygodne fakty jak zabicie 11 miesięcznego dziecka operatora telewizyjnego BBC Arabic.

 

O ile w tą wojnę nie wmiesza się inny kraj to prawdopodobnie ten konflikt skończy się na kilkuset ofiarach, ale niestety istnieje ryzyko, że ta nowa wojna pośrednia stanie się polem bitwy Iranu i Izraela. Istnieje, bowiem duże prawdopodobieństwo, że Iran będzie się starał wspomóc jakoś walczących Palestyńczyków. Wtedy konflikt może wymknąć się spod kontroli.

 

 

Źródła:

http://konflikty.wp.pl/kat,1356,title,Zaostrza-sie-konflikt-na-Bliskim-Wschodzie-Dziecko-kamerzysty-BBC-wsrod-ofiar,wid,15095185,wiadomosc.html

http://konflikty.wp.pl/kat,1020351,title,Izrael-alarm-lotniczy-w-Tel-Awiwie-Mieszkancy-slyszeli-eksplozje,wid,15096967,wiadomosc.html

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika czaszmieniamprzymierza

Izba Reprezentantów Kongresu

Izba Reprezentantów Kongresu USA przyjęła dziś projekt ustawy o wprowadzeniu nowych sankcji wizowych wobec Rosjan i jednoczesnym zniesieniu ograniczającej poprawki handlowej Jacksona-Vanika.
Analogiczny projekt ustawy rozpatrywany jest w senacie i przyjęty zostanie w grudniu, przed świętami Bożego Narodzenia. Prezydent USA może podpisać ustawę przed końcem roku, po czym wejdzie ona w życie.
Rosja oświadczyła, że ostro zareaguje na przyjęcie przez władze USA ustawy o „liście Magnickiego”, a jej wejście w życie negatywnie wpłynie na stosunki pomiędzy Waszyngtonem i Moskwą.
 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika tropheus

:)  bardzo spiety jestes

:)  bardzo spiety jestes ostatnio SurvivorMan  . A co do pocieszania i pozytywnego myslenia zachaczajacego az po fantazje ulanska  :)   Co w tym zlego ? moze dzieki tym cechom dalej trwamy na mapie ? no przecierz nie dzieki kraja z ktorymi graniczymy Smile

Portret użytkownika SurvivorMan

Stresujące życie mam

Stresujące życie mam ostatnio;-) Wracając do tematu: Masz rację, że nic w tym złego... Ale jasna i stanowcza sugestia, że WOJNY NIE BĘDZIE, nie ma żadnego pokrycia w rzeczywistości... Masz jakieś dowody, że wojny nie będzie?

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika normalny?!

W momencie w którym

W momencie w którym stwierdzisz,że SUGESTIA (wiara,Twoje własne przekonania,świadomość własnego jestestwa) ma jednak ogromne pokrycie w RZECZYWISTOŚCI,skończą sie najprawdopodobniej Twoje STRESY !!! :) 
 
 

Portret użytkownika bartolomeusz

Może gdyby Izraelici

Może gdyby Izraelici odbudowali Świątynie Salomona i umiescili w niej Arkę Przymierza, złożyli ofiary całopalne to ten ich bóg wspomógłby ich swoimi zastępami i oddał palestyńczyków w ich ręce jak za starych dobrych czasów, kiedy to na czele Izraela stał Jozue.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem