Asteroida 2012 DA14 minęła Ziemię, towarzyszące jej obiekty wpadały do ziemskiej atmosfery na całym świecie

Kategorie: 

Od ponad roku oczekiwaliśmy przelotu asteroidy 2012 DA14. Początkowo sądzono, że obiekt może być na kursie kolizyjnym z Ziemią, ale potem zweryfikowano prognozy i okazało się, że jednak przejdzie w odległości 27 tysięcy kilometrów. To minięcie praktycznie o włos. Naukowcy jednak albo o tym nie wiedzieli, albo zataili, że oprócz DA14 leci jeszcze wiele innych obiektów, których orbita nie jest aż tak szczęśliwa. To właśnie skutkiem tego praktycznie na całym świecie doszło do obserwacji spadających fragmentów z kosmosu.

 

Okazuje się, że najwcześniej zdarzyło się to nie w Rosji tylko na Kubie gdzie obiekt podobny do tego, który spadł w Rosji był widziany już w czwartek wieczorem. Scenariusz był podobny do tego, jaki rozegrał się kilkanaście godzin później w Rosji, najpierw widziano obiekt ciągnący smugę ognia potem doszło do błysku i eksplozji. Na szczęście nad środkową Kubą nie spowodowało to żadnych zniszczeń.

 

O zjawisku z Rosji mówi cały świat a ostatni bilans poszkodowanych w wyniku oddziaływania fali uderzeniowej po eksplozji asteroidy to 1200 osób. Naukowcy a wraz z nimi media od początku starali się wygasić panikę operując sformułowaniami w stylu "deszcz meteorytów". To zawsze łagodniejsze niż upadek asteroidy, ale astronomowie w końcu przyznają, że obiekt, który ma 17 metrów średnicy to nie meteoryt tylko właśnie niewielka asteroida.

 

Ale obiekty spadły również w innych miejscach globu z tym, że te upadki były dużo mniej spektakularne. Są doniesienia z Australii oraz z USA gdzie do obserwacji doszło w regionie San Francisco. Gdy popatrzy się na te zjawiska trudno nie widzieć w nich związku. Wszystkie te kosmiczne skały, które spadły na Ziemię musiały pochodzić z jakiegoś wspólnego źródła.

Oczywiste wydaje się powiązanie tych zjawisk z bezpiecznym jak się okazało przejściem asteroidy 2012 DA14. Związek ten przypuszcza chyba każdy, kto potrafi logicznie myśleć. Mimo to astronomowie do dzisiaj przekonują nas, że bezprecedensowe wydarzenia nad Rosją i masowe obserwacje spadających bolidów to zjawiska niezwiązane. Nie wiadomo, na jakich podstawach formułowane są tego typu opinie, być może jest to po prostu wymóg propagandy.

 

 

Źródła

http://news.xinhuanet.com/english/sci/2013-02/16/c_132171646.htm

http://www.mercurynews.com/ci_22602731/meteor-streaks-across-bay-area-skies?source=most_viewed

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Spooky

Zastanawia mnie jedno - skoro

Zastanawia mnie jedno - skoro blisko 50-metrowa asteroida przelatując w poblizu Ziemi 'pogubiła' paru swoich mniejszych towarzyszy, to jakiej wielkości oni będą, gdy za kilkanaście lat w niewiele większej odległości przeleci 270-metrowy Aphosis?

Portret użytkownika stanlej

A mnie wcale nie obchodzą

A mnie wcale nie obchodzą dywagacje czy leciały z jednego kierunku czy też z róznych.Mnie interesuje czy zostało jeszcze coś przywleczone? A moze jeszcze leci w naszym kierunku? Bo jeśli było to "coś" nie samo to mosiała byc "pewna gromada" i to rozciągnięta w czasie na wskutek jakiejś wcześniejszej kolizji.ALE JAK WIDAĆ WIDOCZNIE ZIEMIANIE są "ślepi" na obiekty mniejsze niz 45m srednicy.W ocenie meteorytu z Czelabinska miał srednice około 17m i nie zostal zlokalizowany.Zastanawiają tez usilne zapewnienia NASA że nic nikomu nie grozi ,ale jaka jest rzeczywistość sami widzicie

Portret użytkownika pako1205

To wszystko ch..,prawdziwe

To wszystko ch..,prawdziwe zagrożenie,wręcz nieproporcjonalne w swej skuteczności do zabijania w porównaniu ze wszystkimi siłami natury do kupy wziętymi jest kto? Już samo to,że głupa rżną nie informując,to nie robi się realnie nic konstruktywnego i skutecznego przez środki zainwestowane,żeby flaki sobie wypruć i zapobiegać kolizjom takich czy siakich ciał mogących coś tu zdewastować.Własne gniazdo...
 

Portret użytkownika devoratus

Prawda jest taka, że od mniej

Prawda jest taka, że od mniej więcej 2009 roku, ilość obiektów wchodzących w atmosferę ziemi, podwaja się (dane dostępne w necie). W 2012 było ich 12 razy więcej niż kilka lat wcześniej. Kilka lat temu USA utajniły dane dotyczące takich obiektów (wcześniej udostępniały naukowcom dane ze swoich satelitów).
 
Nie wiem czy tendencja dalej jest wzrostowa, ale przy takim ich zagęszczeniu, bezpośrednie trafienie jest tylko kwestią czasu...

IB Image
 

Portret użytkownika rita

Nie ma zwiazku, poniewaz

Nie ma zwiazku, poniewaz asteroida 2012 DA14 nadlatywala z przeciwnej strony niz ta ktora wybuchla nad Ukraina. Nie doszukujmy sie, zadnych konspiracji ze strony naukowcow, konca swiata nie bedzie...przynajmniej na razie. 

Portret użytkownika barra barra

Witam, ja tak z innej beczki

Witam, ja tak z innej beczki o meteo w Rosji i meteo, co ominął Ziemię. Uświadomiłem sobie, że obiekt, który przeleciał obok Ziemi na szczęście bez kolizji wielu naukowców widziało/wiedziało, już wiele wiele tygodni, miesięcy wstecz. No super. A dlaczego nie "widzieli"/"wiedzieli", bo nikt nic nie mówił o obiekcie, który uderzył w Ziemię? Przecież zanim zaczął się spalać a naukowcy mówili o jego wielotysięcznej masie i przy wchodzeniu w przestrzeń ziemską, był wiele wiele większy a spadł i wyrządził takie szkody. Reasumując już mój wywód: na pewno wiedzieli o obiekcie, który spadł na terytorium Rosji (skoro był tak duży) i nie powiedzieli ludziom, bo mieli świadomość, że obiekt ma lot kolizyjny z Ziemią. Jak się muszą czuć naukowcy, politycy a na końcu Prezydent, który nie ostrzegł swojego narodu? Niech nikt z nas nie myśli, że jeśli jakiś inny obiekt leci w naszą stronę, to ktoś cokolwiek powie. Nie powie. I to właśnie sobie uświadomiłem. Hm, smutne. Przecież decyzję czy opuścić jakiś obszar czy nie podjąłbym tylko ja. Nikt na siłę by mnie nigdzie nie wywiózł. No ale z drugiej strony, jeśli politycy dbają o naród, to jak ewakuować wielomilionowe obszary? Przypomnę tylko, że miejsce kolizji z Ziemią każdego obiektu można wyliczyć z dokładnością d 1 km.
A jak już sobie to uświadomiłem, to przypomniałem sobie znowu Rosję i Prezydenta, który zwolnił jakiś czas temu wiele niewinnych osób, związanych z ostrzeganiem ludzi zagrożeniami wodnymi. Pamiętacie wydarzenia z wylaną wodą w nocy i śmiercią wielu ludzi. Wiedzieli, tylko nic nie powiedzieli. Poziomy wód dokonywane są w każdym obszarze, w każdym mieście i w ten sposób śledzi się „falę”, prognozując za jaki czas i gdzie się pojawi. Cóż więcej tłumaczyć?
Schemat postępowania ten sam, czyli brak ostrzeżeń. Zresztą wnioski niech każdy podejmie sam.  
 

Nadzwyczajne twierdzenia wymagają nadzwyczajnych dowodów

Portret użytkownika barra barra

niby spadło/uderzyło i

niby spadło/uderzyło i pokazali dziurę jełopie. na razie to fakty, chyba że tam byłeś/widziałeś/sfotografowałeś i masz co do prekaania innego. nie ośmieszaj się bo i nie pajacuj ze swoimi durnotami bo prostoty w przekazie nie kumasz, więc mniej kleju wąchaj bo coś ci się posklejało pod kopułą. dawno tak durnej merytoryki z nikim nie nawiązałem. lolek, obudź się i czytaj ze zrozumieniem albo wracaj do komiksów. A "jak już piszesz swoje dyrdymały" to trzymaj się logiki w myśleniu. lolek, lolek Wink he hehe, aleś zapajacował. Moja 5 letnia córka zaprasza Cię na http://gry-dladzieci.pl/ ;-) bo sama się z Ciebie uśmiała. Córcia mówi, że w przedszkolu opowie o Tobie;-) Jesteś niesamowity! Osobiście dam Ci plusa za rozbawienie dziecka;-)

Nadzwyczajne twierdzenia wymagają nadzwyczajnych dowodów

Portret użytkownika pabloaquarius

barra barra.. Po formie

barra barra..
Po formie stylistycznej jaką prezentujesz w powyższym komentarzu obstawiałem, że  masz z 15 lat. A tu mówisz córe masz 5 letnią..Ho ho.. Prawdziwy tytan umysłu z ciebie Smile  .... że klękajcie narody 

Portret użytkownika barra barra

forma odpowiedzi nawiązuje do

forma odpowiedzi nawiązuje do formy nawiązania dialogu przez kolegę lolka. Nie jestem człowiekiem oceniającym innych, jednak jesli ktoś nie wie o czym pisze/mówi, pozostaje dosadniej ubrać w formę taką a nie inną słowa. nie wiesz ile mam lat, więc nie oceniaj. to niezdrowe, skup się na sensie a nie poszczególnych słowach;-) myślenie nie boli.

Nadzwyczajne twierdzenia wymagają nadzwyczajnych dowodów

Portret użytkownika hetman

  To nie prawda co pisze się

 
To nie prawda co pisze się w tym artykule 
Według : http://www.wprost.pl/ar/388403/Meteoryt-w-Rosji-jak-asteroida-2012-DA14-NASA-dementuje/
 
Według naukowców z NASA, trajektoria meteorytu, który uderzył w Rosję była inna niż ta, po której ma się poruszać asteroida 2012 DA14.
Naukowcy z NASA oświadczyli, że nie można łączyć deszczu meteorytów, który spadł na Rosję z przelotem asteroidy 2012 DA14. Asteroida ma dziś wieczorem przelecieć bardzo blisko - jak na warunki kosmiczne - Ziemi. Według amerykańskiej agencji kosmicznej, rosyjskie meteoryty na tle wschodzącego słońca przemieszczały się w prawo, czyli leciały z północy na południe. Asteroida DA14 porusza się w przeciwnym kierunku.

Portret użytkownika pabloaquarius

Ludzie co za różnica czy

Ludzie co za różnica czy zaobserwowane obiekty były częścią 2012 DA14 czy nie ??!!  A może ilość spadających bolidów wcale nie odbiegała od normy, tyle że miliony ludzi podjaranych zdarzeniem w czelabińsku zgłaszało (nadsyłało zdjęcia i filmy )do mediów ,podczas gdy normalnie zdjęcia i filmiki wylądowałyby  jedynie na You Tube i zainteresowałyby one jednocześnie ułamek procenta społeczeństwa. Każdego dnia na powierzchnie Ziemi spada około tony metorytów i przechodzi to niezauważane ,jednak wczoraj ...wiecie już chyba o co mi chodzi... Tak też mogło powstać złdzenie ,że mamy do czynienia z deszczem obiektów towarzyszących 2012 DA14
  Oczywiście zaraz ktoś powie " no ale co z meteorytem w obwodzie czelabińskim? "   A ja odpowiadam spokojnie, najprawdopodobniej to meteoryt. ale pozostaje także niewielkie prawdopodobieństwo, że ..
No właśnie co z tym Żyrinowskim ?  Mam uwierzyć że jest idiotą i wybiera się do psychiatryka więc wali co mu ślina na język przyniesie ?
A może ..przelot 2012 DA14 RZECZYWIŚCIE DAŁ NIEPOWTARZALNĄ OKAZJĘ DO TESTU JAKIEJŚ BRONI ? Rosja powiedziała światu..że wie o tym , tyle ,że zrobiła to ustami Żyrinowskiego bo ma świadomość ,że globalna społeczność nie uwierzy że Ameryka mogłaby coś takiego zrobić i,że wogóle broń takowa istnieje.. Informacja zwrotna została jednak światu przesłana. To naprawdę wydaje się mało prawdopodobne...ale także  równie mało prawdopodobne jest to, że oto na Ziemie spada skała i wpada akurat nad ląd ( a nie nad ocean -70% szans) i dokładnie nad duże miasto w Rosji, wybucha jednak na takiej wysokości ,że nie czyni wielkich strat( mogły być wielokrotnie większe ale wtedy Rosja potraktowałaby to jako wojne - ocywiście gdyby rewelacje żyrinowskiego okazały się prawdą)
Pomyślcie o tym- ŚWIAT JEST SCENĄ I TO CO MOŻE SIĘ WYDAWAĆ NATURALNE - JAK NP "FUKUSHIMA "W CALE NIE MUSI BYĆ ZJAWISKIEM NATURALNYM. 
Pamiętacie trzęsienie ziemi na Haiti ?..wtedy ,prezydent Wenezueli także powiedział coś większość zgodnie wyśmiałała,  - że została użyta broń geofizyczna... A może wcale nie bredził.. tylko poprostu powiedział prawdę bo jest  jednym z nielicznych na świecie przywódców niezależnych od GLOBALNEJ MAFII...
Czy Żyrinowski fantazjuje ? Myśle,że warto by było chociaż na chwilę założyć ,że nie

Portret użytkownika 2012ad14

jedyna rozsądna wypowiedź.

jedyna rozsądna wypowiedź. Już myślałem, że nie znajdę tu nic innego, jak ślepa wiara w to, że to meteoryty lub asteroida. Nikt nie twierdzi, że rację ma na 100 proc. Żyrinowski, ale mam wrażenie, że ten portal również ma za zadanie wprowadzenie pewnego chaosu informacyjnego pod pozorem demaskowania oficjalnych informacji. Tak wszyscy wyśmiewają ludzi ślepo wierzących oficjalnym mediom, a skąd macie pewność, że wy nie jesteście spychani na inny tor?

Portret użytkownika Ernest

Witam Serdecznie! 30 stycznia

Witam Serdecznie!
30 stycznia 1868 r o godz 7:00 pm przy temp -6R (Dane z 12 maja 1868 r) i cisnieniu barometrycznym 753,52 mm przy niebie czystym od południa i tylko paru obłokach przesuwających się z zachodu na wschód  na horyzoncie Warszawy pojawiła się jasna kula. obok głowy gwiazdozbioru Andromedy ,prędkość wzrastała,kula jaśniała i się powiększała.Światło wraz ze wzrostem średnicy przybrało zielononiebieskawy a potem ciemnokrwistej czerwieni.
W Rawiczu 300 osób zgromadzonych w ewangelicznym kościele słabo oświetlonym wpadło w panike z powodu ferii barw na witrażach.Fioletowy kolor rozświetlił całą świątynie a omdlenie kobiety i pierwsza myśl o pożarze wypłoszyła wiernych do takich rozmiarów że 5 osób odniosło poważne obrażenia a 6 o umiarkowanym stopniu o własnych siłach opuściło budynek wraz z 300 osobowym tłumem.
Najwięcej asteroid,meteoroidów jest z komet krótkookresowych np Enckego,Grigg-Skljellerup,Honda-Mrkos-Pajduskova,Tempel II,Kopf,Schwassmann-Wachmann,,Giacobini-Zinner,Biella,Brooks,Holmes,Faye,Oterma,Wolf I,Comas-Sola,Tutltle.
 
W tym roku mamy 3 wyjątkowe.
 
W założeniu umieszczamy w punktach libracyjnych skały a potem destabilizujemy falą uderzeniową i nadajemy dużą prędkość w kierunku Ziemi-.Umieszczamy w wąskim korytarzu tzw dziurka od klucza skały z dużą prędkością i za parę lat armada żelazo-niklowa spada,lodowa z wody,itp.Czemu tak piszę bo efekt taki sam jak atomowa fala balistyczna a skażenia brak. sugestia Żyrinowskiego
 
Drugi powód jest taki
aby wykryć pliki w uśpieniu to nalezy uzyć słów kluczowych,ewentualnie odwiedzić strony bankowe aby pomóc antywirusowi wykryć szpiega z CHRL. To do artykułu o ataku na portale społecznościowe.Efekt pozytywny.
 

Portret użytkownika DittoDantego

Naukowcy to paradoksalnie

Naukowcy to paradoksalnie mają strasznie zamkniete umysły , uważają się za nieomylnych i brak im elementarnej pokory, biorąc pod uwagę jak jeszcze niezbadany jest kosmos i zjawiska w nim zachodzące.Jest jeszcze wiele rzeczy , o których nie mamy pojęcia , więc byłoby rozsądnie trochę zejść z 'wszechwiedzącego' tonu . Nawet jeśli asteroida/meteor czelabiński leciał innym torem niż osławiona DA14 to i tak przy poziomie ludzkiej wiedzy ,wstrzymałbym się z wygłaszaniem jednoznacznych opinii na ten temat...Zresztą ich wiarygodność jest ostatnio wprost proporcjonalna do 'zaskoczenia', które im coraz częściej towarzyszy ...

Portret użytkownika Rysiek

A o Koperniku słyszał? Ziemia

A o Koperniku słyszał?
Ziemia nie jest płaska-jeśli to to weszło w atmosferę nad Rosją to raczej mało prawdopodobne by było widziane niemalże po drugiej stronie globu.
Ktoś kto dał ci plusa albo przedszkolak albo powinien z automatu dostać pałę z geografii i fizyki.

Portret użytkownika devoratus

Kopernik nie propagował

Kopernik nie propagował teorii kulistej ziemi, tylko teorię heliocentryczną, o tym, że ziemia jest kulą już wiedziano w jego czasach, więc zanim zaczniesz krytykować innych - może warto samemu użyć mózgu...
 
Po drugie z Twojej wypowiedzi wynika, że mamy dwa słońca, bo skoro ziemia jest kulą, to "mało prawdopodobne by było widziane niemalże po drugiej stronie globu"...
 
Nie byłoby niczym nieprawdopodobnym, że obiekt, który wszedł na naszą orbitę lub w naszą atmosferę - byłby widoczny na całym globie, jeśli tylko utrzymałby się na tej orbicie lub w atmosferze dostatecznie długo.
 
P.S. Geografia to nauka zajmująca się opisywaniem powłoki ziemskiej - więc nie wiem jak to miało posiadać związek z tematem...
Podsumowując - chciałeś dosrać komuś innemu, przy okazji popisując się elokwencją - ale nie wyszło...

IB Image
 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem