Aspartam zmienił nazwę na taką, która kojarzy się z naturalnym słodzikiem

Kategorie: 

Sztuczne słodziki zwłaszcza Aspartam posiadają złą reputację głównie przez badania pokazujące, że powodują raka. Prawdopodobnie z tego powodu korporacja Ajinomoto, największy na świecie producent Aspartamu ponad rok temu zmieniła jego nazwę na lepiej brzmiącą AminoSweet.

 

Pomimo zbieranych latami dowodów wskazujących na to, że Aspartam jest niebezpieczną toksyną pozostaje on w użyciu w wielu produktach na całym świecie. Zyskuje nawet nowe zastosowania mimo przypadków pokazujących neurologiczne uszkodzenia mózgu, guzy rakowe, zaburzenia endokrynologiczne i inne przypadłości.

 

Większość konsumentów jest zupełnie nieświadomych tego, że Aspartam został wynaleziony, jako medykament, ale ze względu na swoją słodkość został przetransformowany w dodatek do jedzenia. Teraz ten surowiec jest przemianowany na lepiej brzmiącą nazwę AminoSweet. Czasami w pożywieniu określany bywa również kodem E951.

 

Źródło: http://www.naturalnews.com/028151_aspartame_sweeteners.html

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika grzegorz

ASPARTAM TO SKLAD SLODZIKA

ASPARTAM TO SKLAD SLODZIKA KTOREGO UZYWA MILIONY CUKRZYKOW TO SUBSTANCJA RAKOTWORCZA ,USZKADZAJAC MOZG ,OCZY.CZY SWIADOMIE JESTESMY TRUCI.CO NA TO NAUKOWCY .TO JEST WYROK SMIERCI DLA DIABETYKOW.CO MA W ZAMIAN PRZEMYSL FARMATEUTYCZNY!!!!!CZY NA RYNKU JEST DOSTEPNY INNY SLODZIK??????? TO NIEMORALNE-

Portret użytkownika Kanis

  Aspartam jest szkodliwy dla

 Aspartam jest szkodliwy dla zdrowia i powoduje raka. Aspartam składa się z 3 substancji które nie są całkiem zdrowe dla człowieka: Kwas asparaginowy (40%), Fenyloalanina (50%) i Ester metylowy (10%)Ten sztuczny słodzik jest szczególnie niebezpieczny dla osób chorych na fenylokotenurię  Ester metylowy natychmiast po spożyciu przemienia się w organizmie w metanol a potem w formaldehyd który jest trującyBadania dowiodły że po wprowadzeniu Aspartamu w roku 1983 zachorowanie na raka mózgu wzrosło o 10%. Zachorowania na cukrzycę o 30% a zachorowanie na Chłonniaka wzrosło o 60%. Aspartam może jeszcze inne choroby spowodować np.: stwardnienie rozsiane  Aspartam to neurotoksyna która zaburza syntezę białek i przewodzenie impulsów w synapsach. Aspartam może zmieniać strukturę DNA.Aspartam może wywołać wiele symptomów:Ból głowy, odurzenie, zmiany nastroju, wymioty, bule brzucha, skurcze, zaburzenia widzenia, biegunkę, napady, zanik pamięci, uczucie wyczerpania, inne neurologiczne symptomy, wysypkę, zaburzenia snu, zmiana rytmu serca, świąd, brak czucia, opuchliznę, spadek wydajności, problemy z oddychaniem, zmianę smaku, problemy menstruacyjne, problemy ze słuchem, dezorientację, halucynacje, epilepsję, problemy z koncentracją, zaburzenia ruchu, hiperaktywność, zaburzenia równowagi, chodzenie we śnie, Tinnitus, zaburzenia mowy, odklejenie się siatkówki, krwawienie oka.    Duża dawka Aspartamu w połączeniu z Węglowodorami zmniejsza produkcję L-Tryptofanu który jest budulcem Serotoniny. Serotonina jest ważnym neuro-przekaźnikiem w naszym organizmie.Aspartam rozpada się po pewnym czasie na diketopiperazynę która może powodować rakaNiestety można spotkać Aspartam w wielu produktach i medykamentach. Nawet w tych które zawierają cukier. Niektóre medykamenty zawierają bez powodu Aspartam bo i tak są do połknięcia. Aspartam jest często dodawany bez powodu do produktów spożywczych i medykamentów mimo że te zawierają cukier. To nie jest dopuszczalne by niektórzy ludzie musieli dokładnie studiować każdą etykietę by sprawdzić czy produkt spożywczy czy medykament nie zawiera Aspartamu.W związku z tym że Aspartam jest szkodliwy dla zdrowia i powoduje raka powinno się go przestać stosować.

Portret użytkownika PanFord

Kochani, tyle piszecie o

Kochani, tyle piszecie o szkodliwości cukru, aspartamu i innych substancji słodzących szukając i podając alternatywy dla nich. A nie prościej odrzucic słodycze w ogóle? Ja od 2miesięcy wcale nie spożywam - chyba że pojawia się tort czy inna okazja gdzie przed tym nie ucieknę- nie szukam alternatyw, po prostu odrzucam! tak jak wyżej napisano - w nieco innym kontekście, ale - wmówiono Wam że słodycz w gębie to coś normalnego co być musi pod jakąkolwiek postacią... 

Portret użytkownika ityle

Odrzucenie słodyczny nie

Odrzucenie słodyczny nie wystarczy, aspartam jest  w lekach, napojach, wędlinie, ketchupie, w sosach, jogurtach, serach... praktycznie we wsyztskich. podobnie inna trucizna syrop glukozowy fruktozowy.

Portret użytkownika nihil novi

~reasumując słodzik jest zły!

~reasumując słodzik jest zły! ale i cukier nie jest dobry , a to przez jego skrętność - inną niż przyswajalne od wieków produkty ... spróbujcie buraka cukrowego zjeść.alternatywą jest cukier przetworzony przez drożdże ...ale z umiarem bo spadanie w świadomości jak z grawitacją jest łatwiejszy ..

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem