Argentyńska misja gospodarcza do Rosji rozgniewała urzędników UE

Kategorie: 

Argentyna, jak podaje gazeta Clarin, zorganizowała nielegalną misje handlową do Rosji w celu sprzedaży swoich towarów w miejsce tych m. in. europejskich.

 

Postępowanie Buenos Aires nie zyskuje aprobaty Unii Europejskiej. Przedstawiciele Brukseli „bardzo mocnym językiem” złożyli protest w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Argentyny. Sprzeciw wystosowali urzędnicy Niemiec, Austrii, Belgii, Chorwacji, Hiszpanii, Finlandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Polski i Rumunii.


Rząd Argentyny miał odwagę „bez konsultacji z zainteresowanymi stronami” wysłać do Moskwy misję gospodarczą, w której składzie znaleźli się m.in. Carlos Kasamikelu, minister rolnictwa, i Debora Giorgi, minister przemysłu, a także przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych Argentyny.  Delegacji towarzyszyli również przedsiębiorcy, którzy chcą dostarczać swoje produkty na rynek rosyjski.


Wymiana handlowa między obu krajami szacowana jest na ok. 2 mld dolarów i w 90 % obejmuje eksport argentyńskich produktów rolnych. Bruksela wyraziła zaniepokojenie w związku z „podróżą” argentyńskiej misji gospodarczej:

„My nie prosimy Argentyny, żeby nie sprzedawała nic Rosji … Wydaje nam się, że nie jest to odpowiedni moment do przeprowadzania inicjatyw do wspierania i stymulowania wymiany europejskich produktów, których przywóz został zakazany do Rosji. Wygląda na to, że Argentyńczyków cieszy ta sytuacja”.

 

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika euklides

Ciekawe na co liczyli głupki

Ciekawe na co liczyli głupki z UE. Że ktoś będzie pytał o pozwolenie komisarza Barosso? Tak jak Argentyńczycy powinni postąpić sami Europejczycy jeśli byli by wolnymi ludźmi, a nie własnością pana Barosso uniżnie wykonującą durne polecenia.
Niech mi jakiś niewolnik wytłumaczy dlaczego jakiś państwowy kutafon ma prawo zabraniać mi wymiany z innym człowiekiem? Lubię analizować chore umysły.

Portret użytkownika sternick

Ojojoj niedobra Argentyna ,

Ojojoj niedobra Argentyna , oj niedobra....
Urzędnicy gejropejscy zachowują się jak obrażone panienki. Od kiedy mają monopol na handel?
Front pro rosyjski stake się silnieszy. Idzie nowe a właściwie stare. Nie przyjmowanie nowych zasad moralnych kreowanych przez NWO nie oznacza cofania się w rozwoju. To walka z degeneracją.
Dla mnie : 10 pkt dla Argentyny
 

Portret użytkownika pilip

taki świat-hipokrytów. Polska

taki świat-hipokrytów. Polska też traci w tej całej sytuacji a w tym czasie Niemcy i Francja i tak rolują interesy z Rosją. Z resztą jakim prawem UE mówi krajom z innych kontynentów jak mają postępowac!? Dlatego, że ue się kłóci z panem Pe. to reszta świata tez powinna? Czy jak oni sobie to wyobrażają?

Portret użytkownika ad-vocen

Bruksela/czyt: zgniła

Bruksela/czyt: zgniła zachodnia Europa/ może Argentyńczyków pocałować w cztery litery.Wszystko w Europie zachodniej,nic poza Europą zachodnią i nic przeciw Europie zachodniej.Hmm...ależ to jest klasyczny FASZYZM!Książkowy przykład faszyzmu.Słychać rechot Mussoliniego z grobu!!!

Portret użytkownika Hathor

Roszczenia funduszy

Roszczenia funduszy hedgingowych z NYC -  i brak chęci podjęcia negocjacji z ich strony i wymuszenie bankructwa Argentyny - jak widać argumentacja Zionist US tylko wzmocniła współpracę między Rosją & Argentyną. Teraz do kontrataku włączyła się UE. Chcą zdemolować Argentynę. Karty zostały odkryte. 
Viva! Argentine

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem