Arabskie protesty w Izraelu

Kategorie: 

W północnej części Izraela odbyły się demonstracje. Demonstranci zablokowali główną drogę w proteście przeciwko izraelskiemu programowi uregulowania statusu beduińskich wiosek na pustyni Negew.

 

Setki mieszkańców Wadi Ara i Umm al - Fahem wyszło na ulice i zablokowało autostradę nr 65. Podczas demonstracji protestujący skandowali  hasła: „Oddaj swoje życie za Palestynę", "Izrael  - terrorystyczne państwo”. Przeciwnicy izraelskiej ustawy namawiają do zamykania arabskich sklepów i przedsiębiorstw w Izraelu.

 

Podczas protestu w Beer - Szeba kilku protestujących zostało rannych w starciach z miejscową policją. Czternaście osób zostało aresztowanych. W starciach ucierpiało dwóch izraelskich policjantów. Arabowie uważają, że proponowany projekt ustawy doprowadzi do wypędzenia dziesiątek tysięcy ludzi i eksmisji całych wiosek.

 

Członek Knessetu Ahmad Tibi powiedział: „Rząd zapędza mniejszości arabskie w kozi róg, a nie wysłuchuje ich potrzeb i nie przyczynia się do poprawy ich warunków życia”. Protestujący stoją na stanowisku, że Beduini w Negew stracą ok. 800 tys. hektarów gruntów.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Zenek

Masowe przesiedlenia czy

Masowe przesiedlenia czy rzezie by zwolnić "obiecane" tereny dla Rasy Panów. Czyż nie do tego wybrano żydostwo? Czyż nie do tego nawoływał ich mojrzesz czy inni "prorocy" co opisano a stary testamencie tym swoistym pamiętniku bestialstwa i zwyrodnienia czcicieli demona yahwe? 
 
Człowiek rodzi się czysty jak kartka papieru. To wychowywanie w nazistowskiej ideologii tworzy z niego bestie jak w przytoczonym artykule niszczącej dla mamony brutalnie cudze życie (tu beduinów pozbawianych domów i moźliwości samowyżywienia).
 
 

Portret użytkownika Zenek

Ok choć pewnie to i tak

Ok choć pewnie to i tak bardzo ugładzona wersja tego co w skrytości swych piwnic pilnie wkuwają czekając na tego swojego antychrysta. I ten globalny czas rzezi kiedy będa mogli brocząc we krwii gojów prezentować swoją miłość do "yahwe". Tak jak to chociazny syjoniści zwani UON/UPA czynili rezając Polaków pod Judeopolonie.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ