Arabia Saudyjska mogła użyć w Jemenie taktycznej broni jądrowej

Kategorie: 

Wszystko wskazuje na to, że Arabia Saudyjska używa  taktycznej broni jądrowej (specjalne bomby neutronowe) przeciwko rebeliantom w Jemenie. Niestety, film jest bardzo słabej jakości, ale w końcowej sekwencji można zobaczyć coś w kształcie „grzyba”.

 

Bomba neutronowa jest najsłabszą wersją broni jądrowej o mocy, nie przekraczającej kilku kiloton. Wiadomo, że taką broń na Bliskim Wschodzie stosuje Izrael. Wiadomo także, że w broń tego typu wyposażone są bazy USA na terenie Arabii Saudyjskiej.

 

Od dłuższego czasu pojawiają się też pogłoski, że Saudowie mogli kupić broń jądrową w Pakistanie. Miałoby to być odpowiedzią na prowadzenie programu atomowego przez Iran. Warto nadmienić, że państwo Izrael już od dziesięcioleci posiada bomby atomowe i środki do ich przenoszenia. Arabia Saudyjska podąża tą samą drogą i prawdopodobnie, tak jak Izrael, posiadając taki arsenał będzie oficjalnie temu zaprzeczać.

 

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Maciej345646645

HAHAHAHAHAH :D:D:D:D Gdyby to

HAHAHAHAHAH :D:D:D:D Gdyby to była bomba neutronowa to żaden z operatorów by tego nie przeżył. Z tej odległości otrzymali by taką dawke promieniowania że zmarli by w ciągu kilku sekund. Nie wspominając o dziesiątkach tysięcy ofiar choroby popromiennej w tym mieście.

Portret użytkownika N1KT

Raczej nie była to żadna broń

Raczej nie była to żadna broń tego typu bo osoby które kręciły film nie stały by o tak sobie dalej komentując, tylko zaczęli by sprawdzać odsłonięte fragmenty ciała jak twarz dłonie nogi itd. przez oparzenia które robi krótkim błyskiem taka broń. Tu nic takiego nie wystąpiło a odległość była dobra aby zostali porażeni w ten sposób.

Portret użytkownika Mojeimię44

Jemen, afganistan, Syria,

Jemen, afganistan, Syria, Libia, Ukraina itd. śmierdzi mi to coraz bardziej nieoficjalną III wojną światową. Dlaczego nikt w końcu tego oficjalnie nie powie? My tu spokojnie żyjemy sobie, palimy papieroski a za miedzą codziennie sobie walą artylerią do ludzi jak do szmat. Nie wiem dla mnie to już jest wojna światowa i koniec. Swoją drogą co musi się stać żeby w końcu przyznali że jest to konflikt globalny? Faktycznie ktoś musi urzyć broni atomowej?

Portret użytkownika Arcanum

Kolejny raz z idiotycznymi

Kolejny raz z idiotycznymi dywagacjami wyskakujesz, się ogarnij wreszcie koleś! Nie masz litości dla tych czytelników którzy jeszcze pozostali? Zasilasz portal w brednie rodem z pudelka wymieszane z tematami wojennymi, a użytkowicy nie rzadko podbijają to chorymi teoriami spiskowymi i fanatyzmem religijnym.

Portret użytkownika BartekMel

Brytyjscy komandosi operujący

Brytyjscy komandosi operujący za linia frontu podczas pierwszej wojny w Zatoce, też donosili o użyciu taktycznych ładunków nuklearnych. Były to ciężkie bomby paliwowo-powietrzne zrzucane z B-52. Sporo się wtedy naśmiano z tych komandosów. Autor pisze o "specjalnych bombach neutronowych". Czym się różnią bomby neutronowe specjalne od niespecjalnych? A propos - skąd autor wie, że to bomby neutronowe? Bo osobiście wątpię - gdyby były to bomby neutronowe, to w zasięgu horyzontu dla pułapu eksplozji całe życie by zlikwidowało - owszem, bez wielkich zniszczeń w infrastrukturze, bo taka jest specyfika broni neutronowej. Autorowi doradzam zapoznanie sie z materiałami na poziomie szkoły gimnazjalnej, a adminowi weryfikowania materiałów tj. elementarnej spójności i zgodności z rzeczywistością - PRZED publikacją.

Portret użytkownika X

Tallinin - idź do psychatry

Tallinin - idź do psychatry lub do podstawówki; 
 
A szanowny Właściciel portalu może by pomyślał nad zakończeniem współpracy z tym półgłówkiem, bo to juz śmiech i wstyd tu zaglądać i czytac takie pierdy.

Portret użytkownika Odważniak

A ja tam lubię Tallina. Za

A ja tam lubię Tallina. Za chęci i poziom abstrakcji, który, widać, nie wszyscy ogarniają. Ponadto chłopak się wyrabia pomału, nie wali już tylu błędów i wnosi radość swoimi niusami, człowiek czasem się uśmiechnie.

Sam coś napisz i pokaż wszystkim, jaki jesteś świetny, zamiast krytykować innych, bo krytykować, to każdy głupi potrafi.

Portret użytkownika Reaper

Talinn w swoim żywiole.. Z

Talinn w swoim żywiole.. Z pół roku temu? Zamiesciliscie z Adminem newsa bardzo podobnie brzmiącego " Rosja mogła uzyć w ukrainie taktycznych ładunków jądrowych"
 
No halo, ty i admin zachowujecie się jak redaktorzy wp czy interii, albo co gorsza faktu.. Straszenie ludzi nikomu nie wyjdzie na dobre.. Trzeba być czujnym, ale nie w taki chory sposób.. Kto sieje wiatr zbiera burze.. Takie straszenie jest godne reżymowych mediów.. tvn,polsat, czy wyborcza. Kiedy w końcu Talinn przestanie zamieszczać newsy? Da mu ktoś bana? zasłużył..
 
Talinn dał minusa i nawet nie uzasadnił czemu.. Typowe metody onetowca.. przykre.. ten portal schodzi na psy własnie przez takich jak talinn

Sprawiedliwość bez wyższych celów to zwykła rzeź, ale rzeź w imię wyższych celów - to sprawiedliwość.
 

Portret użytkownika lis

Izrael ma broń to normalne -

Izrael ma broń to normalne - cisza, ale Arabia Saudyjska to szok afera na cały świat. Chociaż nikt nie wie co i jak i na jaką skalę. Żydzi testują "cuda bojowe" na palestyńczykach i nikt tego nie nagłośni - ciekawe dlaczego? Świat tzw cywilizowany siedzi w kieszeniach żydowskiej finansjery i nie może krytykować koryta, z którego się czerpie garściami.

Portret użytkownika Ślązak88

Stawiałbym raczej na broń

Stawiałbym raczej na broń typu FAE - broń paliwowo powietrzna. Zawiera ona w sobie drobinki metali jako katalizator i w pewnym momencie widać spalające się iskierki, które wyglądają jak dopalający się pył aluminiowy.
Warto dodać, że broń paliwowo-powietrzna jest najpotężniejszą bronią konwencjonalną; siłą mogącą dorównywać taktycznym ładunką nuklearnym. Znajduje się też na wyposarzeniu polskich sił powietrznych pod oznaczeniem LBPP-100 Teisy. Największe tego typu bomby posiadaja USA - GBU-43 i Rosja - AWBPM.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem