Animacja NASA ma dowodzić prawdziwości teorii globalnego ocieplenia

Kategorie: 

Wchodzący w skład NASA Goddard Institute przedstawił nową wizualizację globalnego ocieplenia w ostatnich latach. Wideo zamieszczone na oficjalnym kanale NASA na YouTube, przedstawia rzekomo zmiany średniej temperatury na Ziemi od drugiej połowy XX wieku.

 

W opisie nagrania zwrócono uwagę, że od 1880 roku średnia roczna temperatura wzrosła o 0,8 stopni Celsjusza, a w ciągu ostatnich 12 miesięcy wyniosła 14,6 stopni Celsjusza. Liczba ta była wyższa o 0,6 stopni w porównaniu do średniej z połowy XX wieku. Według naukowców z NASA klimat będzie się ocieplać i kierunek ten będzie kontynuowany w 2014 roku.

 

Specjaliści z NASA opierają swoje stwierdzenia na danych gromadzonych przez tysiące stacji meteorologicznych na całym świecie włącznie z Antarktydą. Pomiary temperatury powierzchni oceanu dokonywano za pomocą satelitów znajdujących się na orbicie okołoziemskiej.

 

Warto w tym momencie dodać, że globalne ocieplenie mimo całej propagandy zaprzęgniętej do przekonania ludzkości nie jest czymś oczywistym. Bardzo wielu specjalistów staje w opozycji i stwierdza, że brakuje dowodów na to, że w ciągu ostatnich piętnastu lat średnia temperatura na Ziemi zmieniła się w istotny sposób.

 

Specjaliści z NASA mogą być świadomi istnienia naukowego zdania odrębnego w tej kwestii, ponieważ zauważają asekuracyjnie, że mogą istnieć jakieś wahania klimatu, i nie każdy kolejny rok musi być cieplejszy od poprzedniego. Zaraz jednak dodają, że z pewnością każda następna dekada będzie przynosiła wzrost temperatury. Niewątpliwie naukowcy z NASA wiedzą gdzie leżą konfitury i zdają sobie sprawę, jaki pogląd warto wspierać.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika świadomościowypiotr

Jak półkule będą cieplejsze

Jak półkule będą cieplejsze to wraz ze wzrostem energii (w tym przypadku cieplnej) masa będzie cięższa. Ziemia poprzez ruch obrotowy wyrzuca wolną energię z równika więc materia będzie się przesuwać w strone równika, tarcie w tym przypadku będzie większe ale siła pasatów powinna być mniejsza. Z kolei jak półkule będą zimniejsze to pasaty powinny być silniejsze ale tarcie powinno być mniejsze albo nie wiem, ale myśle że wzrost temperatury spowoduje zmniejszanie się prędkości obrotu wokół własnej osi

Portret użytkownika Wojox

Opryski robią swoje, nie dość

Opryski robią swoje, nie dość że zmieniają ph gleby na neutralne, aluminium "zapycha' życie komurkowe, to cząstki w atmosferze powodują efekt lustra i w sumie ogrzewają Ziemię. Dodatkowo zmienia się elektrostatyka międzie powierzchniowa. Można się spodziewac problemów z dziwnymi burzami, obfitującymi w niekontrolowate wyrzuty wyładowań. Zapewne doświadczymi takrze mnóstwo "naturalnych" efektów wizualnych w atmosferze. Wiadomo że wiekszośc lemingów napisze iż to naturalne...:)

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika ARTUR

Życie na Ziemi może istnieć

Życie na Ziemi może istnieć jedynie wtedy , gdy orbita okołosłoneczna naszej planety jest w widełkach przestrzeni zapewniających optymalną temperaturę , raz niższą a raz wyższą ale nie zagrażającą naszej białkowej postaci .  Pokazywanie takich bajęk lub opowiadanie o ociepleniu jest jedynie oznaką braku wiedzy i nadwyżek czasowych w pracy , pobieranie z tego tytułu pieniędzy i wyciąganie ich poprzez skorumpowanych polityków od społeczeństwa to przestępstwo i ludobójstwo z przyczyn ekonomicznych które zapewne w przyszłości zakończy się wyrokami podobnymi do wyroków z II wojny . Długiego życia można życzyć tym wszystkim przestępcom aby nie uciekli w zaświaty przed ziemską sprawiedliwością .

Portret użytkownika SurvivorMan

Szkoda że ludzkość patrzy na

Szkoda że ludzkość patrzy na anomalie pogodowe tylko przez pryzmat bliżej nie określonej grupy ludzi, która rzekomo zarabia na tak zwanej propagandzie, a nie przez pryzmat zniszczeń, jakie dokonano na tej planecie w imię kawałka papieru zwanego popularnie "pieniądzem"...
Dziś pieniądze robi się na wszystkim, ale jakimś dziwnym sposobem, ludzi najbardziej boli zarabianie pieniądzy na próbach ratowania środowiska...
Nie przeszkadza nikomu, że na co dzień wysysają mu kasę z kieszeni banki, fiskus, ubezpieczyciele, ZUS i inne urzędasy... A do tego przemysł naftowy, energetyczny, wydobywczy czy przetwórczy... Dlaczego? Odpowiedź jest banalnie prosta... Ludzie stali się niewolnikami pieniądza, wygodnictwa i zdobyczy techniki!!! Dlatego pływając w basenie wypełnionym g.wnem, będą ze złością wskazywać palcem stolec leżący obok na trawie...
Powiem krótko: Mateczka Natura już niebawem odwdzięczy się ludziom za ich bezczelność wobec przyrody i wiedzcie wszyscy, że to nie będzie żaden zakichany HAARP, Żydzi, Amerykanie, Słońce, kosmos itp... To będzie efekt tylko i wyłącznie ludzkiej łupoty i pazerności!!!
 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Wojox

Popatrzcie jak oni rozumują :

Popatrzcie jak oni rozumują : wycieli i nadal wycinają miliony drzew, ich brak nie jest uzupełniany. A wmawiają że mają projekt wyłapywania CO2 i bedą go gromadzić pod górami w jakiś magazynach ? No to własnie przykład jak się zarabia na głupocie. Nikt nie sfinansuje zalesiana na Madagaskarze czy w Indonezji, ba ile jest miejsca na Ziemi, gdzie planeta by z otwartymi rękoma przywitała nowe sadzonki drzew...
 
Ale nie!!  tworzy się kolejne pokolenie cybernetycznych idiotów, którzy nie wiedzą skąd się bierze rzodkiewka, a... wiedzą że z marketu...
Jak zachwieją finansami, nikt nie będzie umiał przeżyć jednego roku.. Dawniej ludzie jak mrówki, potrafili sami przezyć bo mysleli, tworzyli zapasy na zimę i planowali na następny rok. Dziś jak to padnie miliardy ludzi zje zapasy z rozszabrowanych supermarketów i po miesiącu będzie masakra na planecie,, ale niektórzy będą wtedy oglądać sytuację siedząc w schronach, a drony będą z góry "obserwowały" dogorewanie pogorzeliska i będą dobijać resztki ludzkiej egzystencji. Ironia to fakt że dziśludzie sami produkują te i inne zabawki i się cieszą że "premia" będzie....

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika SurvivorMan

Jak to się mówi... ZIARNKO DO

Jak to się mówi... ZIARNKO DO ZIARNKA...
Dlatego w żadnym momencie mojej wypowiedzi nie użyłem sformułowania "CO2", lecz ogólnie "ZNISZCZENIE"... Celowo zebrałem to w całość, bo CO2 to tylko % wszystkich czynników powodujących anomalie w przyrodzie... Deforestacja o której wspominasz to kolejny czynnik mający wpływ nie tylko na wymieranie gatunków, ale także na klimat Ziemi... Jedno myślę jest jasne: To człowiek swoją pogonią za pieniądzem i wygodami doprowadza do tego wszystkiego!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Murphy

Jakoś nie widzę, by ci

Jakoś nie widzę, by ci "naukowcy" pochwalili się, że przez lata zbierali dane o temperaturze z satelity który miał uszkodzone czujniki i pokazywał czasem takie wysokie temperatury, które nigdy nie mogły by być obserwowane normalnie na ziemi? Czytałem jakiś czas temu na ten temat krótki artykuł.

Portret użytkownika januszek

 Ja mam rozliczne wątpliwości

 Ja mam rozliczne wątpliwości co do tezy o globalnym ociepleniu.To mogą być po prostu długookresowe wahania temperatury.Ta tendencja po pewnym czasie może ulec diametralnej zmianie.Za mało wiemy o klimacie,zresztą to w pewnej mierze układ chaotyczny,aby móc wyciągać tak daleko idące wnioski.Badanie rdzeni lodowych z Antarktydy dowodzi ze w przeszłości już wielokrotnie dochodziło zarówno do wzrostu jak i spadku temperatur na naszej planecie.

Portret użytkownika Wojox

Klimat jest skalowalny,

Klimat jest skalowalny, pojeli to "nasi naukowcy" i czynią wszystko co mogą by wyplenić nas z tej planety. Zurzywamy ich zasoby i niszczymi ich ekosystemy.
Wszechświat jest elektryczny, coraz więcej jest na to dowodów :
http://www.thunderbolts.info/wp/2011/08/18/10609/
 
Opryski przyniosą naprawdę imponujące efekty, Patrzę w niebo coraz częściej i niestety błękit zmienia się w biel. Jaki skutek to przyniesie zobaczymy niebawem. Podejżewam że coraz więcej ludzi ma problemy ze snem. Generowane są częstotliwości aby w nocy mózg był aktywny i pobudzony co skutkuje tym że nastepnego dnia chodzimy nie wyspani i zmęczeni.
 
Podejżewam także bóle głowy i inne dolegliwości związane z magnetyzmem. Cały system jest systematycznie "dostrajany aby nasz mózg "padł"..
W USA zaczeto stosować liczniki energi które skutecznie zakłócają pracę umysłu. Kontrola umysłu przechodzi w najgorszą fazę i delikwenci będą niestey nieswiadomi że sami uczestniczyli w budowie najgorszego świata jaki istniał na Ziemi.

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika xx

Rozczaruję cię kolego

Rozczaruję cię kolego januszek ... nie ma żadnych dowodów, na to, że na tura kosmosu nie jest elektryczna... absolutnie żadnych.
Wszystko co nałkofffcy posiadają to XVII - XIX wieczne teorie, które w bardzo marnie starają się opisać rzeczywistość.

Portret użytkownika januszek

 Teoria kwantów czy teoria

 Teoria kwantów czy teoria względności pochodzą z wieku 20 kolego ,tak że to nie sa teorie z wieku 17 w którym to dopiero gruntowała się matematyka i fizyka co zaowocowało w latach pózniejszych rozwojem wiedzy.Jeśli twierdzisz że współczesne teorie marnie opisują rzeczywistość to spróbuj ty ją opisać lepiej.Podaj swe teorie i podaj doświadczenia które by były  stanie tą teorie zweryfikować.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem