Amerykańskie miasto terroryzowane przez sfory psów chihuahua

Kategorie: 

Nietypowy problem powstał w stanie Arizona w USA. Dzielnice miasta Phoenix, terroryzują sfory psów chihuahua, podaje telewizja KSAZ.

 

Centrum kontroli zwierząt ogłosiło, że w 2013 roku otrzymało 6 tys. zgłoszeń od mieszkańców z prośbą o interwencje dotycząca tych stworzeń. Dziko biegające czworonogi bywają nachalne i potrafią być agresywne.


Ludzie boją się o swoje dzieci. Nie wypuszczają podopiecznych na ulice, ponieważ grasują tam stada, liczące od 8 do 12 chihuahua. Psy te, choć normalnie hodowane uchodzą za towarzyskie, żyjąc dziko,  stanowią poważne zagrożeni dla najmłodszych mieszkańców Maryvale w Phoenix.

 

Sytuacja jest na tyle poważna, że na ulicach pojawiły się specjalne patrole, organizowane przez mieszkańców Phoenix. Innym problem jest fakt, że na trawnikach i trotuarach zalegają odchody tych zwierząt, donosi z kolei kanał TV KNXV.


 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Pulsar

Tysiące niechcianych zwierząt

Tysiące niechcianych zwierząt corocznie jest porzucanych, a te dziczeją i gryzą kogo się da. W Polsce nie jest inaczej, a dokładnie tak samo. Co roku wzrasta liczba osób pogryzionych przez psy.
Ludzie udają miłośników zwierząt, ale nie są odpowiedzialnymi właścicielami. Nie sterylizują swych zwierzęt, nie sprzątają odchodów po swych pupilach, czy nawet nie odrobaczają, czy szczepią.

Co roku liczba zwierząt w polskich schroniskach rośnie mniej więcej o 15 proc., dlatego organizuje się akcje by rodziny zabierały zwierzęta do siebie, gdyż gminom coraz trudniej utrzymać schroniska. A później te psy im się znudzą i je wyrzucają do lasu, - szczególnie w okresie letnim, - a psy znów wracają do schroniska.
Brakuje instytucji hycla jak było przed wojną. Każdy bezpański pies powinien być uśpiony lub odstrzelony.
Mnie by taka robota pasowała  Smile

Portret użytkownika cogito 9

Kulturę człowieka i narodu

Kulturę człowieka i narodu ocenia się po stosunku do zwierząt.A czyja to wina ,że są bezpańskie psy?Ludzie traktują szczeniaki jak maskotki a kiedy się znudzą to wyrzucają je jak zepsutą zabawkę.A pies to naprawdę najlepszy przyjaciel na dobre i złe ,w dostatku i biedzie.Pies kocha swojego pana bezwarunkowo w przeciwieństwie do wielu ludzi.Trzeba być naprawdę bezdusznym,żeby porzucić zwierze jak stary,zbyteczny mebel.Podłość człowieka przekracza wszelkie granice.

Jeśli nie trzymasz się swoich wartości podczas trudnych czasów, to nie są one wartościami, lecz hobby.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem