Amerykańska sekretarz stanu ostrzega przed bioterroryzmem

Kategorie: 

Przebywająca w Genewie Hillary Clinton oświadczyła, że zdolności terrorystów i innych do rozwijania i stosowania broni biologicznej oraz toksycznej rosną. Położyła nacisk, na że tego typu zagrożenia stają się coraz bardziej prawdopodobne ze względu na postęp technologiczny.

 

"Postępy w dziedzinie nauki i techniki pozwalają zarówno na zapobieganie i leczenie różnych chorób, ale staje się to także łatwiejsze dla państw i podmiotów niepaństwowych, aby rozwijać bronie biologiczne" powiedziała. "Prymitywna, ale skuteczna broń terrorystów może być wykonana za pomocą małej próbki dowolnej liczby powszechnie dostępnych patogenów, taniego sprzętu i poziomu chemii i biologii na poziomie akademickim".

Przemawiając w siedzibie ONZ w Genewie, wytknęła, że broń biologiczna została już wykorzystywana w atakach na ludność cywilną.

 

Były ataki wąglikiem i zamachy z użyciem gazu bojowego sarin w metrze tokijskim w 1995 roku. Od ataków wąglikiem w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku zginęło pięć osób a zachorowało 17 innych. W tym samym roku, według Clinton, siły koalicyjne w Afganistanie znalazły dowody, że Al-Kaida stara się wspierać swoją zdolność do prowadzenia ataków z wykorzystaniem broni biologicznej.

 

Według amerykańskiej Sekretarz Stanu mniej więcej rok temu, Al-Kaida na Półwyspie Arabskim ogłosiła, że poszukiwani są "bracia z wykształceniem w dziedzinie mikrobiologii i chemii do rozwoju broni masowego rażenia "

 

Komentarz ZnZ:

Amerykanie takimi wypowiedziami zdają się wskazywać na nieuchronne wydarzenia w przyszłości. Można wręcz powiedzieć, że wskazują drogę dla terrorystów tak jakby potrzebne było podsycanie atmosfery strachu. Nasilenie takiej retoryki może też mieć na celu uzasadnienie w przyszłości kolejnych operacji militarnych realizowanych pod przewodnim hasłem poszukiwania broni masowej zagłady.

 

Źródło: http://www.globalsecurity.org/security/library/news/2011/12/sec-111207-voa01.htm

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Lem Jaskiniowy

Toksyny bojowe robią te same

Toksyny bojowe robią te same firmy, które produkują szczepionki. Przeczytajcie życiorys np takiego Merck'a. Pozostałe koncerny tak samo.
przykłady:
Wirus HELA - wprowadzony do szczepionek na Polio, raka szyjki macicy, itp.
Wirus HIV - wprowadzony do szczepionek na Polio.

Szkoda nawet rozwijać ten temat, bo to bagno bez dna. W Europie nie lepiej (Kohl, Merkel to np dawni dyrektorzy w BASFie, który m.in. przejął zakłady IG Farben)...

Depopulacja z całą pewnością będzie wprowadzana szczepionkami i toksynami, ale wpierw pojawi się "zagrożenie z zewnątrz", które da pretekst do ukrycia się "wybrańców" na kilka lat pod ziemię. Pozostali zostaną "prewencyjnie" zaszczepieni w trybie ustawy o zagrożeniu państwa ...i pozostawieni na zewnątrz.

Jeśli ktokolwiek przeżyje, to zabunkrowani po wyjściu z bunkrów dobiją go lub skierują do odbudowy w ramach obozów koncentracyjnych - tyle o ICH planie.
Wyobraźmy sobie wszyscy inny obraz i scenariusz. Wyobraźmy sobie, że Ich plan nie wypalił, itp... każdy niech uzywa swej mocy i swych obrazów do rozproszenia wizji, ktorą oni kreują.

Świat budują nasze obrazy i nasze emocje. A NAS jest dużo wiecej niż Ich.

Portret użytkownika adapa

Taaaa ... amerykanie tylko

Taaaa ... amerykanie tylko badaja bron biologiczna, ktora produkowana jest przez terrorystow... To mi przypomina inny tekst... Oni maja satelity szpiegowskie a my badawcze... nasze satelity badaja co tamte szpieguja... Niech ona lepiej pilnuje swojego starego ... sami sieja terror na swiecie ... i wcale nie dziwie sie ze ktos kto stracil wszystko ...rodzine dach nad glowa, dorobek calego zycia i nadzieje chce zemsty... to norma ... malo tego ja mysle ze usa generuje to cale zlo czekajac na odwet tylko po to by wygenerowac jeszcze wiecej zla .... 

Portret użytkownika norbertos

Na Discovery oglądałem

Na Discovery oglądałem kiedyś( 2-3 lata temu?) program odnośnie Pearl Harbor i wykazali tam, że nawet jeżeli wiedzieli o tym ataku ( a podkreślili w tym programie że wiedzieli na pewno) to prawidłowo zrobili nie podejmując żadnych kroków. Wg strategii z których wtedy korzystali straty mogłyby być 2, 3 razy większe gdyby cokolwiek zrobiono.  A teraz odnośnie tematu:Czy teraz możemy się spodziewać ataku "bioterrorystów z Iranu" na USA? Kolejna "prowokacja Gliwicka" taka sama jak zamachy na WTC? Ciekawe co wymyślą żeby ludzie sami błagali rząd o zniszczenie Iranu. Oby tylko Iran nie zaatakował prewencyjnie, bo to może być dla nich zguba... Mam nadzieję że wygrają wojnę z USraelem i zniszczą ten dziwny twór.  

Portret użytkownika asuan

Byc może szykują

Byc może szykują wytłumaczenie dla rozpylenia jakiegoś świństwa, w celu redukcji ludności ... a potem powiedzą że to terroryści zrobili.... nie ma większych terrorystów niż tajne układy rządzące światem!!! Tak więc poczekajmy a wkrótce się okaże że "ktoś" coś wypuścił...

...spróbuj zrozumieć świat samemu, zanim ktoś narzuci Ci swoją wizję i chwyci w macki narzuconych wzorców....

Portret użytkownika mjr128

A teraz przetłumaczmy to na

A teraz przetłumaczmy to na polski.Przebywająca w Genewie Hillary Clinton oświadczyła, że zdolności rządu amerykańskiego i innych do rozwijania i stosowania broni biologicznej oraz toksycznej rosną. Położyła nacisk, na że tego typu zagrożenia stają się coraz bardziej prawdopodobne ze względu na postęp technologiczny.Prymitywna, ale skuteczna broń rządu amerykańskiego może być wykonana za pomocą małej próbki dowolnej liczby powszechnie dostępnych patogenów, taniego sprzętu i poziomu chemii i biologii na poziomie akademickim.

Portret użytkownika MilleniumWinter

Ciekawe że wspomniała o

Ciekawe że wspomniała o atakach wąglikiem których dokonała administracja Busha. W wyniku śledztwa FBI (zanim zmieniono dyrektora) wykazały że wąglik użyty do ataku na kongresmenów pochodził z amerykańskiej jednostki zajmującej się (na terenie USA) badaniem broni biologicznej. W jakiś czas potem rzecznik Pentagonu potwierdził że w nieznanych okolicznościach zaginęły tam "pewne ilości" wąglika a baza z powodu naruszeń bezpieczeństwa została zlikwidowana.Interesujące jest także to że przed atakiem większość kongresmenów była przeciwna zmianie ustroju (specjalne prawa prezydenta) USA a po ataku prawie wszyscy byli za.

Portret użytkownika Borowiaczek

@Admin: przeczytawszy sam

@Admin: przeczytawszy sam nagłówek newsa chciałem umieścić komentarz identycznej treści, lecz byłeś szybszy..;-) Gdzieś w jakiejś przepowiedni była mowa o użyciu broni biologicznej. Cóż, po co niszczyć planetę atomówkami, skoro chodzi jeno o pozbycie sie "useless eaters..?"

Portret użytkownika geralt

Szukają zaczepki, prowokują

Szukają zaczepki, prowokują albo jużo czymś wiedzą, albo sami będą atakować  i zwalać na Arabów, a teraz już sobie grunt budują. "A nie ostrzegaliśmy?" powiedzą kiedyś. I znowu będzie chwalebny powód na przejęcie kraju z ropą. 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem