Amerykańscy przedsiębiorcy ukrywają w swoich produktach GMO

Kategorie: 

Jeśli chcesz kupić naturalny produkt w Stanach Zjednoczonych, pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to unikać opakowań z napisem „produkt naturalny”. Organizacja non-profit, która zajmuje się badaniem towarów konsumpcyjnych wykazała, że większość produktów z tą metką, jest faktycznie genetycznie zmodyfikowana, podaje RT.

 

Organizacja Consumer Reports zbadała ponad osiemdziesiąt półwyrobów, zawierających kukurydzę lub soję. Są to dwie najczęstsze uprawy modyfikowane genetycznie w Stanach Zjednoczonych. Eksperci stwierdzili, że niemal wszystkie produkty w opakowaniach, które mają w opisie słowo „naturalny”, zawierają duże ilości składników modyfikowanych genetycznie. Chodzi głównie o płatki kukurydziane, chipsy, a nawet żywność dla niemowląt.

 

Problem występuje z powodu luki prawnej w sprawie etykietowania produktów spożywczych. Inaczej niż w Europie, w Stanach Zjednoczonych nie ma żadnych przepisów, które określają, jakie pokarmy uważane są za naturalne. A więc wszystko pozostaje na barkach sumienia producenta!

„Firmy nie naruszają przepisów, ponieważ nie istnieje prawo definiowania terminu „naturalny” w odniesieniu do żywności. Ale wierzymy, że konsumenci nie dają się oszukiwać. Powinno się wprowadzić obowiązek etykietowania produktów, zawierających genetycznie zmodyfikowane składniki dla wszystkich konsumentów, aby byli świadomi tej ważnej informacji "- powiedział Jean Halloran, pracownik organizacji Consumer Reports.

Obowiązkowego znakowania żywności modyfikowanej genetycznie domaga się ponad 20 stanów. Najaktywniej działają przedstawiciele z Kolorado i Oregonu. Według ostatnich badań, aż 93% Amerykanów chce, aby rząd federalny wprowadził obowiązek znakowania genetycznie zmodyfikowanej żywności lub tej otrzymanej za pomocą produktów biotechnologicznych.

 

Problemem jest ponadnarodowa korporacja Monsanto. Produkuje ona genetycznie modyfikowaną kukurydzę transgeniczną. Firma wydaje miliony dolarów na lobbing w celu zapobiegania znakowania żywności modyfikowanej genetycznie. Dochód brutto Monsanto w  2012 wyniósł 13,5 mld dolarów.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika tubylec

Niestety będzie coraz gorzej,

Niestety będzie coraz gorzej, zobaczcie w ilu produktach teraz znajduje się dodatek skrobii kukurydzianej i lecytyny sojowej. Naturalny produkt to taki który sami sobie wyhodowaliście, bez dodatków modyfikowanych pasz, sztucznych nawozów albo pozyskaliście go ze stanu naturalnego z mniej lub bardziej zanieczyszczonego środowiska, lub macie od kogoś kto naprawdę uprawia żywność bez szkodliwych dodatków, z naciskiem na naprawdę a nie na etykietkę, lepszego naturalnego nie dostaniecie nigdzie w sprzedaży, bo jak ktoś ma to woli zjeść sam niż sprzedać, chyba że ma nadwyżki, rybę to też lepiej samemu złowić niż kupić taką z pod Fukushimy, to samo z produkowanym przemysłowo mięsem, trzeba jeszcze wziąć poprawkę na chemtrails które lecą po równo na uprawy modyfikowane jak i te naturalne, na lasy, pastwiska i zbiorniki wodne .. wychodzi na to że zdrowej żywności jest bardzo mało.

Portret użytkownika achiles

W Europie, także u nas, też

Europie, także u nas, też są sprzedawane pod przykryciem produkty GMO. Dotyczy to głównie, kukurydzy w puszkach, fasoli w puszkach, groszku w puszkach, a na postny piątek można kupić RYBY z okolic FUKUSIMY, zarówno te w puszkach przetworzone, jak i na wagę, oczywiście słonowodne.

Portret użytkownika euklides

A ryby w puszkach to już w

A ryby w puszkach to już w ogóle - genetycznie modyfikowane i z Fukushimy zarazem.
Ale ja bym radził zamiast czytać achilesa, czytać opakowania:
http://effectivepr.pl/Image/biuro_prasowe/Bonduelle/2013-03-12/Bonduelle_kukurydza_2.jpg
Reakcja świadomego konsumenta powinna być taka, że jak nie ma jasno napisane, że produkt nie jest genetycznie modyfikowany to go nie dotyka bo zakłada, że jest GMO. Wtedy wszyscy producenci, którzy nie używają roślin GMO dawali by takie oznaczenia. Niestety ludzie są kształtowani przez państwo na bezwolne bydło i nie rozumieją jak funkcjonuje rynek i że sami mogą go kształtować.

Portret użytkownika igor

jeśli jesz wędliny, to powiem

jeśli jesz wędliny, to powiem tak w polsce niema portu przystosowanego do odbioru zwykłej soii, jest ale do odbioru g.m.o .soja jest podstawą w paszach do karmienia zwierząt. kup wędline, jajko, płatki kukurydziane, nawet mięso zdrowego indyka itp itd . od dawna wszyscy jedzą nie bezpośrednio ale jedzą

Portret użytkownika Medium

No cóż, w sensie

No cóż, w sensie ogólnoludzkim masz rację, z tym zresztą żyłam, ongiś nawet mamę przekonywałam, że nie chodzi o to, żeby jej wnuki jadły zdrowe owoce i warzywa, bo to ma krótkie nogi, myślałam od razu szerzej. 
Jednakże USrael wart jest ograniczenia świadomej wrażliwości, bo tyle zła, co ludziom wyczynił na całym świecie jeszcze się na nich zdrowo zemści!

Portret użytkownika charis

jeśli kupujcie kukurydzę

jeśli kupujcie kukurydzę konserwową i na opakowaniu nic nie pisze, albo nie pisze, że jest naturalna to znaczy że jest to kukurydza GMO. Brak wyraźnego nawiązania do GMO oznacza że jest najprawdopodobniej modyfikowana. Cisza na etykiecie jest wymowna Smile
 
,

Portret użytkownika N1KT

Charis a ja mam spsób na to

Charis a ja mam spsób na to Smile
Całe życie wcinam kukurydzę konserwową jak i taką z pól (czasami nawet i pastewną - też jest dobra ale nie wolno za długo jej gotować)
Otóż jeśli na kukurydzy nic nie pisze to nie koniecznie jest ona GMO ale często jest gmo.
Po czym rozpoznaje czy jest GMO czy nie ?
Wystarczy że zjem i wiem sam po sobie. Po prostu jak jest GMO to mam silną zgagę kwas dosłownie się aż odbija (wcześniej nic nie jem specjalnie żeby wiedzieć czy GMO czy nie.)
Z naszej biedronki kukurydza jest dobra ale jeszcze 2 lata temu była na 100% GMO - teraz jest gitara smaczniutka kukurydza 1 klasa. (ta z żółtą etykietką).  Bonduele odradzam zgagulec jak 150  : //
 

Skomentuj

Filtered HTML

 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
 • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
  ___   _  __  __  
/ _ \ (_) \ \ / _\
| (_) | | | \ \ \ \
\__, | | | /\_/ / _\ \
/_/ _/ | \___/ \__/
|__/
Przepisz kod wyrażony w postaci znaków ASCII