Amerykanie zastanawiają się co się dzieje w Yellowstone?

Kategorie: 

Ostatnio jak grzyby po deszczu pojawiają się kolejne nagrania przedstawiające uciekające w popłochu, lub jak określają to inni, migrujące zwierzęta, które uciekają w kierunku odwrotnym do usytuowania kaldery wulkanu Yellowstone. Władze twierdzą, że to wszystko zupełnie nie odbiega od normy. 

 

Kilkanaście dni temu w sieci pojawiły się nagrania przedstawiające biegnące przed siebie bizony. Szefowie parku narodowego Yellowstone twierdzili wtedy, że uciekające bizony to wynik normalnej migracji spowodowanej przez ciężką zimę i zwykłe niedobory pożywienia. 

 
Takie oczekiwania często bywają nazywane myśleniem życzeniowym. Ostatnie nieoczekiwane wstrząsy sejsmiczne od Kalifornii po Alaskę powodują, że zwykli Amerykanie zaczynają się zastanawiać, czy nie należy się spodziewać aktywności wulkanicznej w obrębie potężnej kaldery Yellowstone. 
 
W serwisach społecznościowych pojawiają się tymczasem kolejne filmy przedstawiające uciekające z Yellowstone jelenie, łosie i sarny. Wygląda na to, że ten sam czynnik, który pobudził do migracji bizony oddziałuje również na inne gatunki zwierząt zamieszkujących park narodowy. 
 
Eksperci twierdzą, że superwulkan z pewnością wybuchnie któregoś dnia, ale nie będzie to raczej w najbliższym czasie. Tego typu opiniom przeczą inne ustalenia takie jak wzrastająca temperatura wody jeziora Yellowstone oraz przede wszystkim zauważalny wzrost aktywności sejsmicznej w obrębie kaldery. 

 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Bobby

Nie spij nad woda. Opary

Nie spij nad woda. Opary trujace. Ustaw sie w przeciwna strone niz wiatr. Zreszta dostaniesz instrukcje przy wjezdzie. Przygotuj sie na wszelki wypadek. Uwaga na zwierzeta. To szlona przygoda, ale polecam:)))

Portret użytkownika nina

Sorry, ale czym się różni

Sorry, ale czym się różni (oprócz dramatycznego podkładu muzycznego) ten bieg od codziennych wędrówek, które uprawiają stada wszystkich gatunków po Yellowstone (niektóre nawet po kilkadziesiąt kilometrów)? 

Portret użytkownika shin.shimoyet

Pamiętam taki odcinek SG

Pamiętam taki odcinek SG Atlantis pt "Inferno", był tam super wulkan z ktorego źródłem połączone były urządzenia Lantian.Kiedy wybuchnął zasnuł planetę na 500 lat pyłem uniemożliwiając tam życie.Ten tytułowy obrazek przypomina mi dokładnie tamto.I na pewno wybuchnie, bo wg apokalipsy USA ma zostać zniszczone.Smutne dla USA, ale zaplanowane już dawno   temu przez konstruktora świata.:) Niezmienne i będzie wykonane.
 

Portret użytkownika przemek7666

kilka lat temu w Puszczy

kilka lat temu w Puszczy Piskiej zwierzęta tak samo uciekały najpierw owady ,ptaki, potem drobne ssaki potem duże ssaki,  a następnie w Puszczę uderzył huragan, powalając tysiące drzew.
dlaczego tak się dzieje?  prostę : zwierzęta w popłochu wytwarzają hormony-feromony informując tym samym inne gatunki zwierząt o niebezpieczeństwie.
Jeżeli stamtąd uciekają duże zwierzęta tzn. że niedługo będzie uciekał także człowiek.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem