Amerykanie zastanawiają się co się dzieje w Yellowstone?

Kategorie: 

Ostatnio jak grzyby po deszczu pojawiają się kolejne nagrania przedstawiające uciekające w popłochu, lub jak określają to inni, migrujące zwierzęta, które uciekają w kierunku odwrotnym do usytuowania kaldery wulkanu Yellowstone. Władze twierdzą, że to wszystko zupełnie nie odbiega od normy. 

 

Kilkanaście dni temu w sieci pojawiły się nagrania przedstawiające biegnące przed siebie bizony. Szefowie parku narodowego Yellowstone twierdzili wtedy, że uciekające bizony to wynik normalnej migracji spowodowanej przez ciężką zimę i zwykłe niedobory pożywienia. 

 
Takie oczekiwania często bywają nazywane myśleniem życzeniowym. Ostatnie nieoczekiwane wstrząsy sejsmiczne od Kalifornii po Alaskę powodują, że zwykli Amerykanie zaczynają się zastanawiać, czy nie należy się spodziewać aktywności wulkanicznej w obrębie potężnej kaldery Yellowstone. 
 
W serwisach społecznościowych pojawiają się tymczasem kolejne filmy przedstawiające uciekające z Yellowstone jelenie, łosie i sarny. Wygląda na to, że ten sam czynnik, który pobudził do migracji bizony oddziałuje również na inne gatunki zwierząt zamieszkujących park narodowy. 
 
Eksperci twierdzą, że superwulkan z pewnością wybuchnie któregoś dnia, ale nie będzie to raczej w najbliższym czasie. Tego typu opiniom przeczą inne ustalenia takie jak wzrastająca temperatura wody jeziora Yellowstone oraz przede wszystkim zauważalny wzrost aktywności sejsmicznej w obrębie kaldery. 

 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Bobby

Nie spij nad woda. Opary

Nie spij nad woda. Opary trujace. Ustaw sie w przeciwna strone niz wiatr. Zreszta dostaniesz instrukcje przy wjezdzie. Przygotuj sie na wszelki wypadek. Uwaga na zwierzeta. To szlona przygoda, ale polecam:)))

Portret użytkownika nina

Sorry, ale czym się różni

Sorry, ale czym się różni (oprócz dramatycznego podkładu muzycznego) ten bieg od codziennych wędrówek, które uprawiają stada wszystkich gatunków po Yellowstone (niektóre nawet po kilkadziesiąt kilometrów)? 

Portret użytkownika shin.shimoyet

Pamiętam taki odcinek SG

Pamiętam taki odcinek SG Atlantis pt "Inferno", był tam super wulkan z ktorego źródłem połączone były urządzenia Lantian.Kiedy wybuchnął zasnuł planetę na 500 lat pyłem uniemożliwiając tam życie.Ten tytułowy obrazek przypomina mi dokładnie tamto.I na pewno wybuchnie, bo wg apokalipsy USA ma zostać zniszczone.Smutne dla USA, ale zaplanowane już dawno   temu przez konstruktora świata.:) Niezmienne i będzie wykonane.
 

Portret użytkownika przemek7666

kilka lat temu w Puszczy

kilka lat temu w Puszczy Piskiej zwierzęta tak samo uciekały najpierw owady ,ptaki, potem drobne ssaki potem duże ssaki,  a następnie w Puszczę uderzył huragan, powalając tysiące drzew.
dlaczego tak się dzieje?  prostę : zwierzęta w popłochu wytwarzają hormony-feromony informując tym samym inne gatunki zwierząt o niebezpieczeństwie.
Jeżeli stamtąd uciekają duże zwierzęta tzn. że niedługo będzie uciekał także człowiek.

Portret użytkownika zibi

A ultra tak się ze mną kłócił

A ultra tak się ze mną kłócił na temat wulkanu Yellowstone i innych  wulkanów,to jeszcze nic co nas czeka jak stopnieją lodowce na Grenlandii,nie wszyscy wiedzą że mają już koniec świata jak to mówią,a to nie koniec świata bo świat to galaktyki,jedynie koniec ludzkości,jak na razie wysadziły 419 wulkanów w trzy lata to trochę dużo jak na taki krótki czas a co za tym idzie choroby takie jak rak i tym podobne a jak tu ktoś pisał sztuczny śnieg,a może ktoś wytłumaczy jak to możliwe że było plus 3 a samochody miały oszronione szyby?to co się dzieje na ziemi wszędzie powodzie,lawiny błotne,leje krasowe,osunięcia ziemi wygląda że matka ziemia wyrzuca nas z jej ziemi i tyle w temacie

Portret użytkownika ks

To przez ten internet ZnZ

To przez ten internet ZnZ inne stronki media gdyby nie one to tylko czasami widzialbym jak sie blyska latem a tak to swiat sie konczy masakra konce swiata co 2 lata. Ci co sie boja powinni po prostu wyciagnac bezpieczniki i wyjsc z domu i pooddychac swiezym powietrzem. Smile

Portret użytkownika 543210

Jak zwykle Zibi jesteś w

Jak zwykle Zibi jesteś w błędzie, szron przy temperaturze POWIETRZA 3+ to nic nadzwyczajnego, a wiedza potrzeba do rozwikłania tej zgadaki znajduje się w podręczniku do geofrafii dla szkół podstawowych. Kiedy powietrze się schładza, wytrąca z siebie wilgoć, obserwujesz ją np. w postaci opadającej rosy, kiedy wcześniej wymieniona rosa opadnie, wtrąca się do tego wiatr, który z koleji przyspiesza odparowywanie wody z powierzchni na której się znajduje, a kiedy zachodzi proces odparowania, temperatura powierzchni schładza się do temperatury niższej od temperatury powietrza, natomiast szkło, lakier etc. utrzymują tą temperaturę, bo są słabymi przewodnikami ciepła, więc im większa wilgoć, tym więcej rosy na szybie i tym więcej odparuje i tym bardziej powierzchnia się schłodzi do zamarzania włącznie. 
 
Jakbyś chciał zgłebić temat na bardziej zaawansowanym poziomie proponuje zapoznać się z temtem: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kondensacja_powierzchniowa_pary_wodnej

Wszystko jest względne...

Portret użytkownika zibi

Ciężko nam się dogadać i  z

Ciężko nam się dogadać i  z tą twoją fizyką powinieneś wyrzucić ten rozdział do kosza,mam świadków sąsiadów odnośnie śniegu co pod  zapalniczką nie dało rady stopić,albo jak ten niby śnieg topił się kilka dni a dochodziło do 12 stopni w dzień w słońcu,jak widzę nie zrozumiesz i tak tego a bo fizyka,a słyszałeś kiedyś żeby w tak krótkim czasie 3 lat wysadziło 419 wulkanów,nie mówili ci twoi naukowcy, bo sam nie szukasz,wiesz do czego może to doprowadzić chaos pogodowy i wytwarzać anomalie takie jak z tym śniegiem i temperaturami ,nie będę z tobą dyskutował jak nie przeczytasz od początku zmiany na ziemi i komentarze bo tam nie jeden więcej wie niż nie jeden twój fizyk,bo twoi fizycy i inni niby uczeni pachołki rządasów to kołomenty biorą kasę za nic np globalne ocieplenie klimatu i się jeszcze unoszą a do tego zacznij myśleć sam,a ta fizyka to o kant,bynajmniej na ten temat i tyle w temacie mamy

Portret użytkownika zuraw

Ja bym nabrał podejrzeń jakby

Ja bym nabrał podejrzeń jakby ten śnieg topił się pod zapalniczką. Nie może się topić bo jest "gąbką" i wchłania to co sie roztopiło. A jak chcesz zbadać sprawe leżacego śniegu w temp. powyżej zera to jedz w góry. Tam takie "dziwne" zjawisko występuje co roku wiosną.  W zeszłym roku łaziłem w śniegu po pas w taki skwar, że w koszulce na ramioczka było gorąco - takie dziwa były Wink

Portret użytkownika Roobaczkowa

Z tymi szybami to nie musi

Z tymi szybami to nie musi być nic nadzwyczajnego. W nocy jest zimniej niż nad ranem. Wnetrze samochodu może dosć długo przechowywać wychłodzone w nocy powietrze. Zimne wnętrze chłodzi blachę i szyby samochodu nawet gdy na zewnątrz już jest kilka stopni. Termometrom też bym ostatnio nie ufała. Prawie wszystkie dostępne w Polsce były wyprodukowane w Chinach. Ja mam w domu 3 i każdy wskazuje inną temperaturę, a ja ,,wycigam sobie średnią". 

Portret użytkownika zibi

 Nie robię sobie

 Nie robię sobie jaj,dwadzieścia lat temu to tak byś  mógł powiedzieć,zrobiłem fotkę nie za bardzo dokładnie widać bo termometr był blisko a auto dobrze zrobiło zobacz że było powyżej zera,fotkę powiększ sobie w paint,zrobiłem nagranie i coś nie bardzo wyszła fotka mała ale fakt jest i nie robię sobie jaj a dzień wcześniej była mowa o tym śniegu dziwnym nawet całą noc było w plusie i w dzień słońce świeciło a z dachu śnieg nie zginął a nawet jak go podpalałem zapalniczką to się nie chciał się topić a jak trochę ruszył to wody w nim nie było i co?

Portret użytkownika TomaszP

Fizykiem nie jestem za

Fizykiem nie jestem za bardzo, więc fachowo nie wytłumaczę, ale nie jest to nic nienaturalnego. Nie od parady np. termometr samochodowy włącza alarm o możliwie oblodzonej nawierzchni przy 3,5 stopnia a nie przy 0. Na kursie na prawko też uczą, że na mostach nawet przy lekkim plusie nawierzchnia może już być poniżej 0 i mieć lód. Wszystko wydaje się zależeć od warunków pogodowych, rodzaju powierzchni (szczególnie jej gładkości), materiału na którym się szron osadza (jak np ten trick z lizaniem różnych rzeczy na mrozie- wszystko gra, dopóki nie poliżesz metalu, co sugeruje, że na styku woda-metal coś działa inaczej niż przy innych substancjach). Generalnie szron to reakcja resublimacji pary wodnej na powierzchni ciała o temp 0 lub poniżej. Po zimnej nocy karoseria i szyba auta wciąż mogą być w okolicy zera podczas gdy powietrze już ma plus. Często auta zaparkowane pomiędzy budynkami nie mają szronu, a te na wolnym terenie są obrośnięte (czynnik chłodzący wiatru?). Znalazłem dwa linki które trochę rozjaśniają sytuację, jeden z nich tłumaczy sytuację gdy punkt rosy (temperatura skraplania pary wodnej) jest różna w zależności od czynników pogodowych, ciśnienia powietrza itd:
http://www.cumulus.nazwa.pl/teoria/laboratorium/l_szron.htm
https://groups.google.com/forum/#!searchin/pl.sci.fizyka/szron%7Csort:relevance%7Cspell:true/pl.sci.fizyka/jKVo49S2LAA/9N0AFeLgOnsJ

Portret użytkownika toxic

I to jest wiosenna normalna

I to jest wiosenna normalna migracja zwierząt. Przechodzą i przeskakują normalnie, bez paniki, jedne czekają na drugie. Gdyby było coś na rzeczy zwierzaki tratowałyby się w popłochu - ogarnijcie się, proszę

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem