Amerykanie i Brytyjczycy szpiegują użytkowników smartfonów za pomocą gry Angry Birds

Kategorie: 

Amerykańska i brytyjska agencja wywiadowcza wspólnie zebrały dane osobowe użytkowników smartfonów przy pomocy aplikacji mobilnych, informuje New York Times, powołując się na dokumenty dostarczone przez Edwarda Snowdena. Pracownicy amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego i Brytyjskiego Centrum Komunikacji mogli określić lokalizację, wiek, płeć, a nawet preferencje polityczne użytkowników.

 

Agencje wywiadowcze są w stanie wydobyć informacje z wielu programów, które media nazywają „aplikacje z przeciekami”. Nauczono się, jak uzyskać dostęp do książki adresowej, do list przyjaciół w serwisach społecznościowych, do danych o połączeniach i znacznikach geograficznych popularnych aplikacji, tj. mobilne wersje serwisów Facebook, Flickr, Linkedin i Twitter, a także Google Maps i popularna gra Angry Birds.

 

Z dokumentów lat 2007 - 2012 wynika, że można przechwytywać dane z programów przeznaczonych dla systemu Android, jak i dla iOS. Informacje z aplikacji podzielone zostały na dwie kategorie: techniczna i osobista. Do pierwszej odnosi się model smartphona i jego identyfikator, do drugiej - wszystkie dane dotyczące osoby i jej miejsca przebywania.


Zebrane bazy danych służby bezpieczeństwa porównywały z listami osób, którymi interesują się służby wywiadowcze. W szczególności, analiza prywatnych baz danych gromadzonych przez brytyjskie służby za okres trzech miesięcy, wydała 24,7 mln ludzi, którzy zostali uznani za potencjalne cele wywiadu. Tymczasem na tle pojawiających się w prasie nowych danych dotyczących działalności amerykańskiego i brytyjskiego wywiadu, władze USA zgodziły się ujawnić więcej informacji dotyczących ich programów nadzoru elektronicznego.

 

Zakłada się, że w najbliższej przyszłości, amerykańskie firmy działające w branży telekomunikacyjnej, będą mogły „ujawniać swoim klientom więcej informacji” w odniesieniu do wniosków, które przychodzą do nich z organów ścigania w USA - podkreślili we wspólnym oświadczeniu, amerykański prokurator Eric Holder i przedstawiciel wywiadu James Klepper.


 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Fin2

Spokojnie nie podsycajcie

Spokojnie nie podsycajcie strachu bo wrócimy do ery kamienia łupanego - kontrola nad kazdą technologią jest wprowadzana na etapie wprowadzania na rynek - ze względów bezpieczeństwa - a jak rządzący to wykorzystują to zupełnie inna kwestja - tak ? czy nie ?
 
nie wycofujmy się z używania noży tylko dlatego że można nim zabić !
 
Zapraszam na wwx.pl/-3e

Portret użytkownika Anioł

Oprócz zatrważającej wizji

Oprócz zatrważającej wizji utraty prywatności a tym samym kontroli nad własnym życiem  na rzecz bliżej nieokreślonego tworu zwanego potocznie Wielkim Bratem w/w artykuł potwierdza coś jeszcze innego. Że to całe rzekome ujawnienie przez bohatera Snowdena to nie jakiś heroiczny czyn a zwykła konieczność ujawnienia tego, czego już dłużej nie da rady trzymać w tajemnicy. Należy oswoić leminngi z nowym porządkiem. A więc ustami Snowdena mówi się lemingom: Tak szpiegujemy na potęge wszystko co się rusza, no może teraz będziemy was więcej informować jak i kiedy was szpiegujemy. I co ??? I nic!  Lemingi z tego powodu nie tylko nie robia rewolucji ale nawet nie widać zbyt wielkiego obużenia wśród nich. Te wycieki to nic innego jak OSWAJANIE.

Portret użytkownika ktoś_bliżej_nieokreślony

A czy z tego powodu

A czy z tego powodu nie-lemingi robią jakąś rewolucję? Nie zauważułem. Jedynym efektem tych wszystkich ostatnich "ważnych" informacji od Snowdena jest tylko ilość mało pochlebnych opinii o NSA i tym podobnych organizacjach, ale to dla nie-lemingów żadna nowość. Teoretycznie wszyscy wiemy jak takie służby działają, szczególnie obecnie, kiedy jest tak duże pole do popisu dzięki technologii. Tak więc obojętne czy leming, czy nie, nikt z tym porządku nie zrobi. Różnica tylko taka, że ten pierwszy przejdzie obojętnie a drugi przegada sprawę z innymi.

Przeszłość paskudna, Przyszłość nie lepsza, a Teraźniejszości nigdy nie ma.

Portret użytkownika Dr Piotr

Najgorsze, że ludzie dzięki

Najgorsze, że ludzie dzięki wszędobylskim technologiom zatracają chęć do tradycyjnej wymiany informacji, poglądów, dyskusji podczas wspólnych spotkań.
Władzy zależy, żebyśmy nie myśleli i się nie nudzili, żebyśmy ciągle byli zajęci swoimi gadżetami: TV, komputery, tablety, smartfony, konsole, MP4, MP3 i żyli w swoim zamkniętym wirtualnym świecie.
Doprowadza się do tego, że normalność przestaje być normalna…jeśli nie masz kont na portalach społecznościowych, to jesteś dziwakiem i ksenofobem.
Jedyne co jeszcze pozostało pozytywnego, to swobodna wymiana i dostęp do informacji w Internecie.
Ludzie indoktrynowani informacjami podawanymi przez oficjalne media są tak zblokowani na alternatywne informacje, że nie sposób do nich dotrzeć.
Liczą się jedynie informacje podane przez ubranych w garnitury ekspertów, naukowców i speakerów w TV.
Próbuję czasem dla testu zagadywać moich znajomych i „budzić” ich… i to jest masakra, mur nie do przebicia.
Praktycznie 90-95% moich znajomych można zakwalifikować jako lemingi bez możliwości uleczenia.
Bardzo brakuje mi mądrych ludzi, z którymi można pogadać w realu, więc pozostaje już tylko internet.

Portret użytkownika kami33

Smutne to ale

Smutne to ale prawdziwe.Ludzie dzis uwazaja ze jak czegos nie ma w tv nie mowia otym w wiadomosciach to tego nie ma.Nic nie da tlumaczenie ze nie wszystko mozna I nie wszystko daje sie do mediow oni wiedza swoje.Zyja, a tak jakby juz nie zyli, maja swoja iluzje ktora wokol siebie stworzyli, I marne zludzenie ze zyja w wolnym swiece, wolnym kraju a ich zycie I przyszlosc zalezy tylko od nich.Moment w ktorym sie przekonaja ze jest inaczej bedzie prawdziwym poczatkiem ich konca.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem