Ameryka Północna odczuwa konsekwencje chińskiej katastrofy ekologicznej

Kategorie: 

Eksperci z Narodowej Akademii Nauk USA uważają, że zanieczyszczenie powietrza w Chinach może pogorszyć sytuację nie tylko u bezpośrednich sąsiadów w Azji (Japonia, Korea), ale także nawet w krajach, które są oddzielone od Chin przestrzenią największego oceanu planety, informuje RT America.

 

Tak więc około 25 % szkodliwych zanieczyszczeń siarkowych na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych można przypisać bezpośrednio do powszechnego stosowania paliw kopalnych w Chinach. Właśnie ich spalanie jest odpowiedzialne za pojawiające się kwaśne deszcze w Ameryce. Dzięki przerażającej jakości powietrza w chińskich miastach z przedsiębiorstwami - gigantami przemysłowymi, w Los Angeles jest o jeden dzień w roku więcej smogu niż zwykle.


Ironia sytuacji powstałej w USA polega na tym, że większość zanieczyszczeń z Chin, a mianowicie, dwutlenek węgla, pyły, ozon itp., wytwarzane są przez przedsiębiorstwa produkujące tanie, ale popularne produkty przeznaczone na eksport do USA i z pozazdroszczenia godną chęcią kupowane przez Amerykanów.


Tylko około 17 - 36 % różnych zanieczyszczeń środowiska, powstających w Chinach, powiązane jest z produkcją towarów, które nie idą na rynek krajowy, a jedynie na eksport (jedna piąta wszystkich zanieczyszczeń związana jest z handlem ze Stanami Zjednoczonymi). Jedna trzecia gazów cieplarnianych, emitowanych przez Chiny, jest również powiązana z procederem eksportowym. Tak, że Chin wraz ze swoimi najczęściej tandetnymi produktami eksportują również substancje, które doprowadzają globalne środowisko ekologiczne do najgłębszego kryzysu.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika ARTUR

Nowa doktryna Chin określa

Nowa doktryna Chin określa proirytet dla produkcji bezodpadowej , cała szkodliwa produkcja ma zostać przeniesiona poza granice kraju aby sprowadzać gotowe wyroby . Całość wykupionej gospodarki świata będzie sfinansowana zasobami obligacji w rezerwami walutowymi największych byłych światowych gospodarek . Gwarancją waluty i wypłacalności Chin są natomiast posiadane zasoby złota i metali ziem rzadkich .

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ