Ameryka Północna odczuwa konsekwencje chińskiej katastrofy ekologicznej

Kategorie: 

Eksperci z Narodowej Akademii Nauk USA uważają, że zanieczyszczenie powietrza w Chinach może pogorszyć sytuację nie tylko u bezpośrednich sąsiadów w Azji (Japonia, Korea), ale także nawet w krajach, które są oddzielone od Chin przestrzenią największego oceanu planety, informuje RT America.

 

Tak więc około 25 % szkodliwych zanieczyszczeń siarkowych na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych można przypisać bezpośrednio do powszechnego stosowania paliw kopalnych w Chinach. Właśnie ich spalanie jest odpowiedzialne za pojawiające się kwaśne deszcze w Ameryce. Dzięki przerażającej jakości powietrza w chińskich miastach z przedsiębiorstwami - gigantami przemysłowymi, w Los Angeles jest o jeden dzień w roku więcej smogu niż zwykle.


Ironia sytuacji powstałej w USA polega na tym, że większość zanieczyszczeń z Chin, a mianowicie, dwutlenek węgla, pyły, ozon itp., wytwarzane są przez przedsiębiorstwa produkujące tanie, ale popularne produkty przeznaczone na eksport do USA i z pozazdroszczenia godną chęcią kupowane przez Amerykanów.


Tylko około 17 - 36 % różnych zanieczyszczeń środowiska, powstających w Chinach, powiązane jest z produkcją towarów, które nie idą na rynek krajowy, a jedynie na eksport (jedna piąta wszystkich zanieczyszczeń związana jest z handlem ze Stanami Zjednoczonymi). Jedna trzecia gazów cieplarnianych, emitowanych przez Chiny, jest również powiązana z procederem eksportowym. Tak, że Chin wraz ze swoimi najczęściej tandetnymi produktami eksportują również substancje, które doprowadzają globalne środowisko ekologiczne do najgłębszego kryzysu.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika ARTUR

Nowa doktryna Chin określa

Nowa doktryna Chin określa proirytet dla produkcji bezodpadowej , cała szkodliwa produkcja ma zostać przeniesiona poza granice kraju aby sprowadzać gotowe wyroby . Całość wykupionej gospodarki świata będzie sfinansowana zasobami obligacji w rezerwami walutowymi największych byłych światowych gospodarek . Gwarancją waluty i wypłacalności Chin są natomiast posiadane zasoby złota i metali ziem rzadkich .

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem