Ameryka nadal w szoku po Huraganie Sandy, nadchodzi nowa burza

Kategorie: 

Siła żywiołu, jaki uderzył we wschodnie wybrzeże USA nie była bardzo duża a wiatr w porywach dochodził do 130 km/h. Takie orkany zdarzają się też w Europie, ale skala tej burzy i fakt, że w rozpiętości miała ponad 1500 kilometrów czyni z tego wydarzenia cos wyjątkowego. Ameryka usiłuje poradzić sobie ze skutkami huraganu Sandy a w międzyczasie formuje się kolejna burza.

 

Oto cała seria zdjęć porównawczych New Jersey pokazujących skalę zniszczeń w wyniku oddziaływania huraganu Sandy.

Zdjęcia te przypominają podobne obrazki, jakie pojawiały się w kilka dni po tsunami w Japonii. Skala zniszczeń w tym wypadku nie jest może bardzo porażająca, ale widać wyraźnie, że linia brzegowa zamieniła się w pobojowisko.

Infrastruktura została uszkodzona na tyle, że ludzie zmuszeni są do poszukiwania jedzenia na śmietnikach. Taki widok w Stanach Zjednoczonych robi wrażenie.

Więcej na ten temat na stronie http://nbcnewyork.com.

 

Gdy zaczyna się głód kończą się konwenanse i nawet w najbogatszym państwie świata dochodzi do dantejskich scen. Takiego właśnie zachowania tłumu (a nawet bardziej agresywnego), należy oczekiwać na wypadek wystąpienia wielkich kataklizmów również w naszej szerokości geograficznej.

Powyższe wideo pokazuje co działo sie na zwykłych ulicach. Jest bardzo dużo powalonych drzew tarasujących przejazd. Zmiażdzeniu uległo wiele tysięcy samochodów.

 

Według najnowszych doniesień wschodnie wybrzeże może oczekiwać kolejnego okresu słabszej pogody, co nie poprawi bynajmniej sytuacji powodzian. Progności ostrzegają, że nowa burza może uderzyć już w przyszłym tygodniu.  Nie będzie tak katastrofalna jak "Sandy", ale przyniesie ze sobą ulewy i spore opady śniegu. W sumie w wyniku huraganu "Sandy" w USA zginęło 88 osób.  W chwili obecnej, większość ofiar huraganu w Stanach Zjednoczonych stanowią mieszkańcy stanu Nowy Jork, 37 ofiar.

 

 

Źródło: http://www.nbcnewyork.com/video/#!/on-air/as-seen-on/Sandy-Starved-New-Yorkers-Dumpster-Dive/176839571

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Oleandra

Kakao w naszych batonikach

Kakao w naszych batonikach takze pochodzi z takich plantacji , zero fair trade,
w jednym produkcie znajduja sie surowce z wielu krajow , gdzie dzieci
produkuja je  za marne jedzenie (nawet nie pieniadze), to samo z ubraniami , Polska wcale nie jest
wolna od "winy", u nas ludzie tez coraz bardziej tyja. W Stanach mogla to byc celowa polityka uzalezniania od jedzenia - w zywnosci znajduja sie substancje
uzalezniajace ( a takze w  papierosach - prosze nie mylic z nikotyna), ktore
dodawana sa w znikomych ilosciach i dlatego nie musza byc podawane w skladzie. Ludzie zajeci nalogiem siedza cicho i nie interesuje ich sytuacja
w innych krajach.O to chyba chodzi ?

Portret użytkownika normalny

Trzymam kciuki za Persów z

Trzymam kciuki za Persów z całego serca. Niech im wirówki wirują całą dobę i niech się zbroją bo z pejsatymi nie można inaczej. Oni się boją tylko wtedy, gdy ktoś z nimi rozmawia z pozycji siły i to mając odpowiednie argumenty. Oficjalny atom w rękach Iranu byłby gwarancją spokoju w tej części świata i troszkę ostudził chazarów w ich hitlerowskich zapędach.

Portret użytkownika normalny

Pisałem parę dni temu, że to

Pisałem parę dni temu, że to nie był zwykły huragan tylko potężna anomalia atmosferyczna, która pociągnie za sobą kolejne na podobnej zasadzie jak po większym trzęsieniu ziemi pojawiają się wtórne. Co do grubasów buszujących w śmietnikach to nic dziwnego - oni są tak uzależnieni od papu, że po dwóch dniach umierają jeśli nie nawtykają się bułek z mięsem, shakeów, chipsów i nie zaleją tego beczką zimnej Coli. Biedny naród roślinek bez celu i sensu w życiu.

Portret użytkownika M'

Twój nick przeczy Twoim

Twój nick przeczy Twoim słowom.Naprawdę,tak bardzo masz w pogardzie innego człowieka???czy ci biedni przerażeni ludzie są winni temu kataklizmowi?? Ciekawe, jak Ty i Twoja rodzina zachowywalibyście się w takim momencie,oraz co byś myślał o kimś,tak piszącym z taką straszliwą pogardą w takich tragicznych i przerażających chwilach - o bracie Twym. Obyś Ty nie musiał przeżywać takich chwil - tego Ci życzę.
M'

Portret użytkownika normalny

Nie martw się o mnie bo wiele

Nie martw się o mnie bo wiele przeżyłem i na wiele jestem gotowy. A ci biedni, przerażeni ludzie swoją biernością akceptują przemoc wytwarzaną na całym świecie przez swój rząd i wybierają kolejnych faszystów na swoich przedstawicieli. Bardziej boli mnie krzywda Palestyńczyków niż amerykańskich rzeźników przez których biedę cierpią miliony na całym świecie. Odkąd zobaczyłem jak produkuje się ziarno kakaowe na ich zasrane batoniki to już mnie nie obchodzi co się z tymi ludźmi stanie. Oni nie żyją jak przeciętni ludzie. Mają wszystkiego wbród. Marnują żywność, ciuchy, środki czystości, pławią się w dostatku wiedząc, że mają to kosztem biednych krajów i ich mieszkańców, których ich rząd notorycznie okrada. Tania ropa w USA to także efekt bandyckiej polityki ich rządu. Ale im to pasuje. Dopóki mają co żreć to jest OK, gdy giną dzieci libijskie i irackie. No bo przecież to nie oni robią. Fantastyczne tłumaczenie. Problem nie w tym czy robią tylko w tym, że nie widzą niczego złego w podbojach pana Bamy i pejsatej spółki.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem