Ambasador Izraela w Federacji Rosyjskiej zaniepokojona rosnącą falą antysemityzmu w Europie

Kategorie: 

Pani Dorit Golender, szef misji dyplomatycznej Izraela w Rosji, powiedziała, że nasilającej się fali antysemityzmu w Europie można się było spodziewać. Pani Ambasador przypomniała, że ta plaga ma niestety głębokie korzenie historyczne. Żydzi od wieków są obiektem ataków i nienawiści nie tylko dla muzułmanów, ale także  wielu środowisk narodowościowych.

 

Obecna eskalacja zjawiska w Europie pod względem ekstremizmu i antysemityzmu jest kontynuacją smutnej wielowiekowej tradycji. Pani Golender zauważyła również, że kryzys podkopuje fundamenty tolerancji i światowego ładu.

 

W sprawie antysemityzmu w Rosji Pani Ambasador wyraziła umiarkowany optymizm. Nie jest wykluczone, że wielu europejskich Żydów stanie się zakładnikami multikulturowej polityki i europejskiego „tygla”.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika czesław brzuchomówca

Mi się osobiście wydaje, że

Mi się osobiście wydaje, że żydzi mają prawo do obawy o swoje bezpieczeństwo. Coraz więcej takich osobników jak wy ich atakuje 'na internecie'. Przez was coraz więcej osób zaczyna się interesować jak żydzi żyją i w co wierzą. Coraz więcej zaczyna głośno mówić wśród znajomych i innych. A żydzi są przecież narodem wybranym! W tvnie widziałem. Ich powinno się ogłosić tymi jedynymi i dać im wszystko czego pragną! Chronić ich i obdarzać złotem pieniędzmi! Goje powinni im wybudować fortecę, taką w koło Izraela Przeogromną kopułę z grubego szkła. Myślę nawet, że państwa w koło Izraela pownny nawet oddać kawałek swojej ziemi żeby wszyskich wybranych tam pomieścić. Powinno starczyć miejsca dla wszystkih wybranych. I ta kopuła była ich ziemią świętą. Powinna być szczelna, żeby żadne Goje się nie mogly tam dostać. W kopule pownien panować specjalnie stworzony mikroklimat żeby dało sie swobodnie żyć i oddychać, chodować magiczne specjalnie wychodowane genetyczne rośliny najelpszej klase i zwierzęta ze wszystkimi szczepieniami. Wszyscy w środku powinni być zaczipowani, żeby mogli się czuć bezpiecznie i swobodnie, by nie musieć nosić nawet portfel. Wiadomo, że to goje mają to wszystko zbudować i sterować tak żeby to działało. I goje musieli by do kopuły dostarczyć wszystkie banknoty i czeki z całego świata. Żeby żydzi mogli tym dysponować. Gojom nie potrzebne były by wtedy banki bo by żarli to co sobie sami zrobią, a nie wkurzać swoich właścicieli o wypłaty, ubezpieczenia, rozliczenia podatkowe. Niech goje sami o siebie zadbają. Tak powinno być, a nie jeszcze pretensje macie... Już dawno powinno się roboty tam zacząć.
 
Sheldon Cooper
 

Portret użytkownika Citris 7

Jakby postawić się na miejscu

Jakby postawić się na miejscu żyda, robi wszystko jak najlepiej dla siebie, a ze wsględu na strukture umysłu i błąd emocji, każdy robi mniej więcej podobnie, różni się miejsce, czas i sposób działania. Także sugeruje jak najszybciej stworzyć nieco przestrzeni.
 
pozdrawiam

Portret użytkownika ewa11

przeciez jej chodzi o

przeciez jej chodzi o semitow,a nie o zydow tych co maja władzę nad swiatem!
bo jakos nie widać aby im sie zle wiodlo,wszytsko im sie pięknie układa,co za planują to doprowadzają do końca,
sterują każdym rządem i krajem,nie zatrzymują sie przed niczym i nie maja żadnych obiekcji,wiedzie  im się we wszystkim!
niema rodu,który by zprzeciwil sie im,
szkoda,ze w nas nie ma takiego zaciecia i takiej silnej woli!nas slowianach!
choć może jest tylko uspiona,właśnie ktos nam walerianki dodaje,
ale mysle i wiem,ze przyjdzie dzień i ,,Król Polski,,będzie Polakiem!
a Lech z zaświatów znowu sie usmiechnie!
 
swoja drogą antypatia do zydow jest taka sama od wielu wiekow i zawsze bedzie,nie darmo u nas mówi się zyd na kogoś nie zyczliwego i skąpego!
 
 

Żyję dla Ciebie panie Cejrowski, składam śluby Maksowi i przyrzekam wierność Januszowi. Boże, broń prawo tak jak i prawice od biczy lewaków.

Portret użytkownika ewa11

nie narod wybrany,bo to nie

nie narod wybrany,bo to nie zydzi nim są!
to nie narod z Pism....
a kogo wlasnie pomgramiają?Czyż nie tą cywilizacje z ,,planety,, Ziemi?
zatrute powietrze,zatruta żywność,szczepienia,gmo,dodatki e,
antykoncepcja,aborcja,eutanazja,in-vitro,
technologia,pedofilia,homoseksualizm,gender itd.itp...
czy to nie pogrom?
czy to nie niewola?
czy to nie najbardziej beznadziejne co może sie dziać?
mózgi wyssane,totalnie era debilizmu......
 

Portret użytkownika ewa11

moze przeczytaj w pierwszej

moze przeczytaj w pierwszej kolejności talmud,potem parę psychopatycznych powiesci pseudo-naukowych,moze tez naszego rodaka brzezina,folwark zwierzęcy,marksa,darwina......
pozniej przypatrz sie co dzieje sie na świecie,co czynia media,farmacja
zgadnij jakiej nacji sa ci ,,medrcy,,zobacz kto zasiada w rządach
całego niemal swiata,dowiedz sie jaka nacja to najbogatsi i najbardziej
wpływowi ludzie,sprawdz jakie instytuty ustalaja wszystko co dla ciebie najlepsze,co masz jesc,czym sie leczyć ....Kto jest na ich szczycie jaka nacja,sprawdziles?
kto wmówil swiatu,ze jest narodem wybranym i to on obejmie w posiadanie świat!
juz dostales odpowiedz na swoje pytanie,czy jeszcze nie?

Portret użytkownika Psycholog

Proszę byś mi to streściła.

Proszę byś mi to streściła. Jeżeli nie możesz nawet tyle zrobić, Jeśli nie potrafisz udowodnić swojego stronnictwa to po cholere mam Ci ufać? Jestem realistą i wiem, że takie abstrakcje jak powyżej na zawsze już pozostaną tylko abstrakcjami.
A jeżeli chodzi o naród wybrany każda ważniejsza nacja przez to przechodzi. My mieliśmy sarmatów, Niemcy Hitlera, a USA uznawało rasę białą za najpotężniejszą i godną zniewolenia 7 kontynentów jeszcze w latach 90 ubiegłego wieku. Żydzi to naprawdę żaden precedens.

Żyję dla Ciebie panie Cejrowski, składam śluby Maksowi i przyrzekam wierność Januszowi. Boże, broń prawo tak jak i prawice od biczy lewaków.

Portret użytkownika Psycholog

Żydzi są najbardziej

Żydzi są najbardziej rasistowskim społeczeństwem nawet jeszcze przed "afroamerykanami". Od czasów II wojny światowej wszędzie czują się piętnowani, zachowują więc się nietolerancyjnie i jeszcze bezczelnie oczekują, że ktoś z zewnątrz im pomoże. W końcu to naród męczenników. Ze względu na historie, która jest naprawdę piękna stali się ksenofobami. Widać również niestety, że Rosjanie wprowadzają politykę na Bliski Wschód. Putinie, Putinie, co z Ciebie wyrośnie?

Żyję dla Ciebie panie Cejrowski, składam śluby Maksowi i przyrzekam wierność Januszowi. Boże, broń prawo tak jak i prawice od biczy lewaków.

Portret użytkownika achiles

Dobre porównanie dwóch LUDZI,

Dobre porównanie dwóch LUDZI, jeden z obozu socjalistycznego i takie głoszący ideały SZCZERZE, a drugi z NARODU WYBRANEGO i jego podejscie do ŻYCIA. 
José Mujica [czytaj:chose muchika] prezydent Urugwaju, niezwykle popularny wśród rodaków, ustąpił ze stanowiska. 80-letni prezydent po pięcioletniej kadencji przekazał władzę swojemu następcy.Tabaré Vázquez, z wykształcenia onkolog, członek lewicowego Szerokiego Frontu (Frente Amplio), oficjalnie jest prezydentem od 2 marca. Pożegnaniu popularnej głowy państwa towarzyszyły wyrazy wdzięczności i łzy smutku, że odchodzi. W stolicy Urugwaju – Montevideo pojawiły się transparenty z podziękowaniami. Urugwajczycy uwielbiali prezydenta - zwanego powszechnie Pepe - m.in. za wyjątkowo skromny tryb życia i wyczulenie na problemy najbiedniejszych. 90% swojej prezydenckiej pensji oddawał organizacji zajmującej się pomocą mieszkaniową dla biednych. "Na życie" zostawiał sobie równowartość 900 euro. Tyle mi wystarcza, nie mam wielkich potrzeb. Są ludzie, którym znacznie gorzej się żyje - powiedział trzy lata temu, kiedy na jego nietypowe podejście do pieniędzy zwróciły uwagę światowe media. Mujica zamiast w prezydenckich pałacach przez cały czas swoich rządów mieszkał z żoną, senatorkąLucią Topolansky na małej farmie pod Montevideo, stolicą Urugwaju. Para nie ma dzieci. Farma należy do żony, a jedynym majątkiem prezydenta jest Volkswagen Beetle wart niespełna 2 tys. dolarów. Mujica nie ma konta w banku ani żadnych długów. Były prezydent znany jest ze swoich żarliwie socjalistycznych przekonań i pragmatycznego podejścia do gospodarki. Popierał utworzenie Mercosuru (południowoamerykańskiej organizacji handlowej) i współpracę gospodarczą z Unią Europejską.  Od 2014 roku w Urugwaju legalna jest marihuana, wpływy z jej sprzedaży zasilają budżet państwa, a nie konta gangów. Gram marihuany kosztuje zaledwie dolara. Wielkim orędownikiem legalizacji był właśnie prezydent. Urugwaj jest jednym z najmniej skorumpowanych państw na świecie. Przez ostatnie lata w kraju utrzymywał się stosunkowo wysoki wzrost gospodarczy. Bardzo mały odsetek obywateli żyje w skrajnej biedzie. W młodości Mujica należał do partyzantki Tupamaros. Po przewrocie wojskowym w Urugwaju w 1973 roku został osadzony w więzieniu wojskowym. Wyszedł na wolność w latach 80. Twierdził, że to doświadczenie uświadomiło mu, jak wielka jest wewnętrzna siła człowieka do znoszenia przeciwności. W latach 2005-08 był ministrem rolnictwa, a później – senatorem. Na stanowisko prezydenta został wybrany w 2010 roku z ramienia lewicowej koalicji Szeroki Front. Były prezydent mówił w wywiadach, że życie uprzyjemnia mu rzecz, której nie da się kupić za pieniądze - towarzystwo suczki Manueli. Żyjemy w odosobnieniu. Potrzebuję niewiele do życia. Doszedłem do tego, bo przez 14 lat siedziałem w więzieniu, gdzie miałem tylko materac do spania, ale byłem szczęśliwy. Szczęście daje od zawsze tylko kilka rzeczy: miłość, rodzina, dzieci, przyjaciele. Biedni są nie ci, którzy mają mało, ale ci, którzy potrzebują wiele - powiedział.
 
 
* Sir Malcolm Rifkind, żydowski szef brytyjskiej komisji parlamentarnej, która nadzoruje służby specjalne i wywiad, ustąpił ze swego stanowiska za 67 000 funtów rocznie po tym, jak media przyłapały go gdy obiecywał fikcyjnej chińskiej firmie, że byłby szczęśliwy gdyby mógł dla niej pracować dodatkowo, bo prowadzi własną działalność i ma dużo wolnego czasu. Oczekiwał wynagrodzenia 5000-8000 funtów dziennie i sugerował, że może ułatwić dostęp do wielu ambasadorów.

Portret użytkownika bogdan4957

I powinni się niepokoić,nawet

I powinni się niepokoić,nawet przez całą wieczność.Za wydanie na śmierć Jezusa.Zawsze byli narodem przeklętym.Tylko papież Jan Paweł II nie wiem dlaczego,starał się przywrócić ich do łask..A poza tym plan z Ukrainą i całym ich podżeganiem,fałszywą propagandą i robienia z siebie ofiar,nie sprawdził się,mimio tak skrupulatnego planu.Przypuszczam że sytuacja na Ukrainie znacznie im skomplikowała swój misterny plan.Obecnie ich działania są chaotyczne i nie przemyślane,czym zaczynają się sami demaskować w swojej żydomasonerskiej polityce władzy nad światem.Przykładem tego jest choćby zamach na Niemcowa,który wg mnie był jednym z najgłubszych planów.Po prostu społeczeństwo nie daje już się tak prędko manipulować i jest coraz bardziej świadome politycznie .To co robią w chwili obecnej,przypomina  miotanie się złowionej ryby na wędkę.Zazwyczaj tylko winny który popełnił zbrodnię,zawsze będzie się bał i oglądał za siebie twierdząc .ze jest niewinny,czy czasem sprawiedliwość nie idzie tuż za nim,w celu wykonania sądu i wyroku.I tego żydzi się panicznie boją.Bo nie wzieli pod uwagę że mogą być narodem wybranym,ale do likwidacji.

Portret użytkownika Rocky

rzygac juz mi sie chce na ten

rzygac juz mi sie chce na ten zydowski syf. zrobili z holokaustu biznes na caly swiat, jest metoda zeby swiat przestal ich nienawidzic-niech przestana robic krzywde ludziom na calej planecie, od palestyny po zydowskie banki, po sprzedajnych politykow w ich kieszeniach.lista jest za dluga zeby tu pisac.

Portret użytkownika Medium

To jest manipulacja! Nie

To jest manipulacja! Nie wiem, czy zamierzona, czy w źle rozumianej "dobrej" wierze...
 
Rozumiem, co ona mówi. A mówi o jedynym w Moskwie teatrze żydowskim, który promuje swoją sztukę także w Izraelu.
Ani słowa o prześladowaniu żydowskiej nacji, ani słowa, by napisać takie bzdury!
 
Do portalu ZnZ:
Nie wkręcajcie Polakom kłamstwa, nie manipulujcie!!!

Portret użytkownika X113

Masz racje, że to prowokacja

Masz racje, że to prowokacja Pani Ambasador cieszy się i jest dumna z tego, ze w Moskwie jest taki teatr żydowski znany w całej Europie i Izraelu i życzy wszystkim w nadchodzącym nowym roku wszystkiego najlepszego.
Ciekawe, że nikt z piszących komentarz nawet nie obejrzał tego filmu i pisze bzdury, dając się manipulować autorowi tekstu.
CZY MYŚLENIE SAMODZIELNE AŻ TAK BOLI?????

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem