Aleksander Łukaszenka: „Jestem gotowy do użycia sił zbrojnych na Ukrainie”

Kategorie: 

Prezydent Białorusi w dniu 01 października udzielił wywiadu stacji Euronews. Pełną wersję, która ukaże się 03 października, upublicznił już kanał belvpo.com.

 

Głównym tematem rozmowy była sytuacja na Ukrainie. Aleksander Łukaszenko powiedział m. in.:

„Jeśli jest nieufność Zachodu do Rosji i Rosji do Zachodu i Ameryki, jestem skłonny użyć sił zbrojnych na Ukrainie, aby rozładować ten konflikt”.

Warto dodać, że Łukaszenko zaproponował, aby jego siły zbrojne pełniły w Donbasie rolę rozjemców. Jego zdaniem taka operacja byłaby czymś strasznym i jest daleki od tego, aby przelewać krew białoruskich żołnierzy, ale czasami dochodzi do sytuacji wyjątkowych i ta z Donbasu, zdaniem białoruskiego dyktatora, zdecydowanie do nich należy. Nie wiadomo jednak czy propozycja ta jest w jakikolwiek sposób uzgodniona z Moskwą.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Pantałyk

Wiecie dlaczego syjoniści

Wiecie dlaczego syjoniści odpuścili na razie Białoruś?
Bo rewolucję chcieli tam wywołać rękami polskiej mniejszości. Tyle tylko że to się NIE UDAŁO. Zatem włączono wariant ukraiński i jak widać na razie jest on realizowany. Poza tym Ukraina już od początku lat 90. przeżarta była na wskroć beznapletkową oligarchią. No i ładnie wykorzystali jeszcze potencjał głupich banderowskich bojówek. Resztę znamy.
A prezydent Łukaszenka wie co robi. Oczywiście zapewne zdaje sobie sprawę, że w przyszłości i tak musi stawić czoła koszernej hudrze, ale to doświadczony polityk i zapewne żmijowe plemię może sobie na nim trochę pokruszyć zęby. Oby...:)

Portret użytkownika euklides

Łukaszenko zobaczył jak

Łukaszenko zobaczył jak rosyjscy sojusznicy traktują Ukrainę i z dwojga złego postanowił jednak przejść na stronę zachodu. Krążyły plotki o lądowaniu amerykańskich wojsk na Białorusi. Teraz potwierdza się, że białoruskie państwo przechodzi na stronę NATO.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Za bardzo wierzysz

Za bardzo wierzysz syjonistycznym mediom... Z pewnością Łukaszenko nie zadrze z Moskwą ryzykując wątpliwy sojusz z NATO.
Troszke wyobraźni i trzeźwości rozumowania proszę...
Ale jak to zwykle bywa nie wiemy co sie dzieje za kulisami zdarzeń i w polityce wszystko jest możliwe. Jednak sądzę, że mam rację...

Portret użytkownika Medium

Angelus Maximus Rex

Angelus Maximus Rex wrote:

Ale jak to zwykle bywa nie wiemy co sie dzieje za kulisami zdarzeń i w polityce wszystko jest możliwe. 
Na Kremlu nie ma jednomyślności, a co dopiero pomiędzy Rosją, Białorusią i Ukrainą. Łukaszenko zawsze wyraża swoją solidarność z Rosją i całym rosyjskim światem, ale porównanie horoskopu Putina i Łukaszenki ma jeden ostry zgrzyt, nazwijmy go produktywnością. Nie jest to jednak wg mnie aspekt zdrady.
 

Portret użytkownika lolo

Zimną wojnę już mieliśmy, tak

Zimną wojnę już mieliśmy, tak circa 40 lat, a III wojna światowa nam się rozwija, wg. H. Pająka od momentu wojny w Jugosławi. Nie użyto jeszcze broni atomowej ale to zapewne kwestia czasu. Pewnie nikt nie chce być tym pierwszym, na którego spadnie odium rozpętania piekła (ale w końcu jakie to będzie miało znaczenie jak już wszystko zostanie zmiecione z powierzchni ziemi - następcy już będą "obrońcami słusznej sprawy") lecz wystarczy ktoś, kto "przełamie lody" jedną bombką i sytuacja rozwinie się "samoistnie", i wszystko się rozjaśni... I wszystko to oczywiście w imię pokoju. A potem "po wyjaśnieniach", jeśli kto będzie miał nosić maczugi, to owszem też będą wojny, tylko w ograniczonej skali zapewne. Jeden na jednego, czasem na dwóch. A może dwie małe watahy będą się wzajemnie dożynać. Ot takie przekomarzanie...

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Portret użytkownika dedal

Zeby wojska łukaszenki

Zeby wojska łukaszenki dorarły do dombasu musza przejsc przez prawie całe terytorium Ukrainy lub przez terytorium Rosji. Czy on myśli że od tak defiladowym krokiem pomaszeruje przez Ukraine ?  To będzie początek III Wojny Światowej.

Portret użytkownika Medium

Przechodziłam dziś koło

Przechodziłam dziś koło koszar i rzucił mi się w oczy wychodzący gdzieś bokiem niski, czarnooki brunet.
Było ciepło, miał na sobie tylko podkoszulkę (bokserkę). Patrzył dość życzliwie, ale dałabym głowę, że to ktoś obcy - południowa uroda. Poczekał, aż przejdę z psami, dopiero wtedy wyszedł na chodnik i ruszył w przeciwną stronę.
Obejrzałam się: jego łopatki pokryte były gęsto tatuażem...
 

Portret użytkownika Arcanum

Jaka 3 WŚ? :) Zwykła potyczka

Jaka 3 WŚ? Smile Zwykła potyczka watażków wojennych, schlebianie im jest zbędne. Trochę powojują, post sowiecki sprzet konsekwentnie zamortyzują i się porozjeżdżają do domów.
Z tej mąki chleba nie będzie, zapomnijcie o wojnie globalnej. W '39 też tak mówiono? Jasne, ale wtedy nie było głowic nuklearnych.

Portret użytkownika euklides

Dla tych których nie

Dla tych których nie reprezentuje to dyktator. Można to powiedzieć o prezydencie każdego państwa w którym prezydent ma szeroko zakrojoną władzę. Demokracja to tyrania większości, a dla represjonowanej mniejszości nie ma znaczenia czy jest tyranizowana przez większość, pojedynczą partię czy przez pojedynczego człowieka.

Portret użytkownika euklides

Nie widzisz różnicy pomiędzy

Nie widzisz różnicy pomiędzy szefem firmy, a dyktatorem? Do firmy nikt nie musi przynależeć od urodzenia i w każdej chwili może się zwolnić. Do państwa wszyscy przynależą od urodzenia i nie mogą z tego zrezygnować. Czy jest jakaś firma, która przejmuje człowieka na własność od chwili jego narodzin i zamiast płacić wynagrodzenie odbiera mu to co sobie wypracuje?
Popierając monopol walutowy macie więcej wspólnego z "syjonistyczną lichwą" niż wam się wydaje. Ja opowiadam się za zgoła odmiennymi rozwiązaniami.

Portret użytkownika Medium

euklides napisał: Do firmy

euklides wrote:

Do firmy nikt nie musi przynależeć od urodzenia i w każdej chwili może się zwolnić. Do państwa wszyscy przynależą od urodzenia i nie mogą z tego zrezygnować. 
Do mamy i taty też! Najpierw bierzemy, potem oddajemy. Normalka. Byleby oddawać SWOIM RODZICOM, a nie przybranym USRAELSKIM gdy swoich z torbami puszczasz!

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem