Afrykański pomór świń za wschodnią granica Polski

Kategorie: 

Śmiertelna choroba zwierzęca tzw. afrykański pomór świń daje się we znaki Białorusinom, Rosjanom i Ukraińcom. Nowe ogniska wykryto w okolicach Biełgoradu, donosi Delfi.ee.

 

W graniczącym z Ukrainą białoruskim regionie biełgoradzkim Białorusini posiadają duże fermy. Rozpoczął się dramat tamtejszych producentów - 20 % produkcji mięsa z tego obszaru trafia do Rosji. Dodatkowo wschodnie media donoszą, że nowe ogniska choroby odkryto także w okolicach Moskwy.

W okolicach Biełgorodu ogniska wirusa wykryto w prywatnych gospodarstwach. Choroba rozprzestrzenia się bardzo szybko. W ostatnim tygodniu pomór świń oficjalnie odnotowano w trzech regionach Rosji. W stan gotowości postawione zostały służby weterynaryjne.

 

Nieoficjalnie mówi się, że zaraza dotknęła już trzynastu regionów w Rosji. W okolicach Moskwy znaleziono kilka martwych dzików, które padły ofiarą wirusa. Następnie choroba przeniosła się na udomowione zwierzęta. Rosjanie podejrzewają, że wirus do Rosji przedostał się przez Gruzję i Osetię za sprawą Amerykanów.


 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Wania

"Rosjanie podejrzewają, że

"Rosjanie podejrzewają, że wirus do Rosji przedostał się przez Gruzję i Osetię za sprawą Amerykanów". Amerykanie orócz wirusa afrka ńskiego pomoru świń sukcesuwnie zrzucają stonkę ziemniaczaną na całe terytorium byłego ZSRR !!!!

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ