50 niedźwiedzi polarnych przyszło do wsi w rejonie czukockim

Kategorie: 

W okolicach miejscowości Billings (ros. Биллингс) w rejonie czukockim pojawiło się pięćdziesiąt niedźwiedzi, w tym samice z małymi. Widziało to dwadzieścia pięć osób, donosi RIA Novosti.

 

Niedźwiedzie polarne widziano także w pobliżu wsi Vankarem (ros. Ванкарем) i w miejscowości Aion, gdzie zdarzenie obserwowało dziesięć osób. Takiego masowego exodusu tych zwierząt nie było od lat. Władze zaapelowały do mieszkańców do zachowania szczególnej ostrożności i nie pozostawiania odpadków.

 

Administracyjnie wydano nakaz ich usuwania, aby uniknąć przyciągania zwierząt. Myśliwi mają monitorować sytuację. Do niedźwiedzi nie wolno strzelać. Jest to surowo zabronione. Niedźwiedź polarny to gatunek zagrożony wyginięciem. Strzelanie do niego  jest przestępstwem. W przypadku zagrożenia intruzów należy odstraszać strzałami w powietrze.

 

Czukocko - apjaskinskaja populacja niedźwiedzi polarnych (Ursus maritimus) liczy 2 tys. / 5 tys. sztuk. Jego naturalne siedliska wyniszczają zanieczyszczenia i zmniejszająca się liczba fok, które stanowią główny składnik jego pożywienia.
 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika felix

Tragedią zaistniałej sytuacji

Tragedią zaistniałej sytuacji jest głupota ludzka, która jest odwrotnie proporcjonalna do mądrości zwierząt, które kierowane naturalnym instynktem przetrwania zbliżyły się do wioski w poszukiwaniu pożywienia. Możliwe, że liczyły na wsparcie ludzkie w postaci pożywienia a wystarczyłaby chociażby sucha karma dla psów. Taką właśnie karmę władze tamtejszego rejonu powinny wysypać w miejscu  oddalonym od osad ludzkich czy nawet tusze wieprzowe co jakiś okres czasu. Naturalna selekcja jest czymś normalnym w przyrodzie ale kiedy zwierzęta nie stadne łączą się w takie stada to znaczy,że albo uciekają przed czymś(trzęsienie ziemi, odstrzał) albo migrują w poszukiwaniu pożywienia. Ktoś wypowiedział się, że Rosjanie prawie wszystko zjedzą. Myślę, że nie tylko oni ale każdy z głodu tak ludzie i zwierzęta będą poszukiwać źródeł pożywienia a w najgorszej sytuacji głód doprowadzi do kanibalizmu. To ostanie zjawisko powszechnie występuje w Korei Północnej i napewno nie chodzi tu o rozrywkę dla chętnych wrażeń ale o kwestię przetrwania. 

Portret użytkownika nahhalny

te niedźwiedzie- w ogóle

te niedźwiedzie- w ogóle niedźwiedzie są samotnikami nie żyjącymi raczej w stadach jak wilki ... czy nie dziwi fakt że przemieszczają się w ten sposób i to w okolicach siedlisk ludzkich ..?? Mam wrażenie że robią coś czego nie rozumiemy gdyż czują coś czego my jeszcze nie czujemy jako ogół ...
Pozdrawiam Wszystkich

Portret użytkownika SurvivorMan

Jedyne co czują, to coś czego

Jedyne co czują, to coś czego nie rozumieją a co daje im się we znaki, czyli skażenie środowiska, oraz związany z tym brak pożywienia. W północnej Kanadzie przypadki opisane powyżej, obserwowano od lat i jakoś do dzisiaj nie wydarzyło się tam nic ciekawego poza topnieniem mas lodu, czyli zjawiska, które także ma wpływ na migrację niedźwiedzi polarnych.

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika MARGO

nahhalny napisał:... Mam

nahhalny wrote:
... Mam wrażenie że robią coś czego nie rozumiemy gdyż czują coś czego my jeszcze nie czujemy jako ogół ...

________________
Dokładnie tak samo było w 2004 roku, kiedy potężne  fale tsunami uderzyły w wybrzeża Indii, Indonezji, Tajlandii i Sri Lanki, czego skutkiem była liczba ofiar śmiertelnych szacowana na co najmniej 225 000...  Ale.. dziwnym trafem żadne zwierzątko nie zginęło...
po Zdrówka

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem