300 najbogatszych ludzi na świecie ma więcej pieniędzy niż 3 miliardy najbiedniejszych

Kategorie: 

Gdy zwykle słyszy się o nierównomiernym rozkładzie bogactwa na świecie można to odbierać, jako socjalistyczną propagandę, ale problem rzeczywiście istnieje. Kłopot w tym, że socjaliści, którzy rzekomo walczą o prawa najbiedniejszych, są przeważnie wykonawcami woli instytucji finansowych, które chętnie pożyczają im pieniądze.

 

Zastanawiają fakty takie jak ten, że czterech najbogatszych Amerykanów ma aktywa i gotówkę równą 50% pozostałych mieszkańców USA. Raporty Global Wealth Equality, o których tutaj mówimy stwierdzają też, że trzystu najbogatszych ludzi na Ziemi posiada więcej bogactwa niż trzy miliardy biednych.

 

Autorzy raportu zwracają uwagę, że jeszcze za czasów kolonialnych zachód był 35 razy bogatszy od swoich kolonii, a obecnie ta dysproporcja sięga 80 razy. Niby nie mamy kolonializmu realnego, ale jest ekonomiczny. Dobrym dowodem na jego postepowanie jest ekspansja sieci supermarketów w Polsce. Od jakiegoś czasu zamykane są kolejne sklepy i otwierane sklepy wielkopowierzchniowe, które pełne są towarów wyprodukowanych w Chinach i na zachodzie naszego kontynentu.

 

Oprócz tego dysproporcja bogactwa nie jest wynikiem błędów kapitalizmu jak chciałoby od razu wielu nawiedzonych lewicowców. To, co widzimy to wynik działania wynaturzeń bankowych. Kreowanie długu, jako środka do zarabiania pieniędzy poprzez zniewolenie dłużnika to schemat stary jak świat. Zwróćmy uwagę, że wszystkie biedne kraje są zadłużone a ich obywatele są biedni, bo muszą spłacać zobowiązania zaciągnięte przez ich przeważnie socjalistyczne rządy.

 

Libia, którą państwa zachodnie zniszczyły przed Syrią, była krajem bez długu i to między innymi zgubiło Kadafiego(oprócz szantażowania Sarkozyego). Zbyt duża niezależność finansowa nie podoba się banksterom. W erze postkolonialnej praktycznie zwiększyła się nierówność ekonomiczna na świecie. Organizacje takie jak Bank Światowy wydają się być instytucjami stojącymi na straży świata opierającego się nie na akumulacji kapitału, tylko na rozprzestrzenianiu się zadłużenia.

 

Wkrótce zostanie zabrana cześć bogactwa Polski, aby spłacić odsetki i kredyty zaciągnięte i zaciągane przez naszego ministra finansów. To po prostu nowoczesne formy niewolnictwa i to takiego nieświadomego. Bo przecież każdy zadłużony uważa, że jest wolnym człowiekiem, a nie własnością banku. Problem w tym, że banki trzeba spłacić i tu koło się zamyka a rachunki 300 najbogatszych ludzi mają jeszcze więcej zer.

 

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika hhhhhhhhhh

Zauważył ktoś że coś nie tak

Zauważył ktoś że coś nie tak jest z mapą?
W Afryce subsaharyjskiej powstało duże państwo.
RPA połączyło się z Namibią.
Sudan nie jest podzielony.
Egipt stracił na rzecz Libii.
Chiny są podzielone.(dodatkowo powstały nadmorskie enklawy znacznie większe od obecnych)
Zjednoczona Korea.
Połączony Wietnam z Laoem.
Indie zjednoczyły się z Pakistanem.
Izrael się znacznie powiększył(na wchód).
Rosja "odzyskała" azje środkową ale utraciła część pierwotnych siedzib Rusów.
Na zachód od Rosji powstał blok zbudowany z Ukrainy powiększonej o jej południowe terytoria, Białorusi i Inflantów.(coś jak bufor, granica, miejsce pozyskiwania taniej siły roboczej dla Europy).
Węgry odzyskaly siedmiogród na czym straciła Rumunia.
Jugosławia została odtworzona ale bez Dalmacji(część dzisiejszej Chorwacji).
I... Polska utraciła dużą część terytorium na rzecz "Niemiec".
I wiele innych mniejszych zmian.

Portret użytkownika RobCoInd55

Jedynym sposobem na zmianę

Jedynym sposobem na zmianę takiego stanu rzeczy na świecie jest zmiana światowego systemu finansowego poprzez zlikwidowanie czegoś takiego jak pieniądze. Tworząc nowy system powinniśmy wzorować się na idealnie funkcjonujących społecznościach pszczół i mrówek, czyli praca dla dobra ogółu i rozdzielanie bogactwa wg. potrzeb i wg. zasady "Wszyscy albo nikt" (Czyli albo wszyscy będą posiadać daną rzecz albo nikt). 
Nierówności ekonomiczne nie są nikomu potrzebne na tym świecie za to potrzebujemy ciągłej edukacji, poprawy świadomości i rozwoju umysłowego byśmy mogli stawać się coraz doskonalszym gatunkiem i byśmy mogli reprezentować wspólną wzorową cywilizację.

Działajmy razem, bez konfliktów, dla lepszej przyszłości. 
Make love not war.
Po co nam pieniądze? Przecież zasobów wystarczy dla wszystkich.

Portret użytkownika xes23

"Oprócz tego dysproporcja

"Oprócz tego dysproporcja bogactwa nie jest wynikiem błędów kapitalizmu jak chciałoby od razu wielu nawiedzonych lewicowców"
W takim razie skąd ten gwałtowny skok w dysproporcji? Jakiś dowód że nie jest oprócz słów.?
ale do rzeczy, winny nie jest kapitalizm ustrój promujący przedsiębiorczość, własny wkłąad i pracę tylko brak odpowiednich regulacji. Zawdzięczamy to tzw. szkole chicagowskiej, polecam wpisać te słowa w wyszukiwarkę. W latach 60-70tych przeciętny uczciwie pracujący obywatel zachodu był w stanie utrzymać żonę z dwójką dzieci. Dysproporcja w zarobkach między menażerem a pracownikiem szeregowym wynosiła mniej więcej 6:1. Po wprowadzeniu nowego modelu (co min. zawdzięczamy wielokrotnie tu wychwalanej pani Tacher, jedną ręką wspierająca solidarność a drugą w tym samym czasie niszczącą związki zawodowe w swoim kraju) dysproporcja ta skoczyłą do 200:1 a przęciętnego obywatela stać na niewiele. Mechanizm zmian po krótce polegał na zniesieniu większosci regulacji ustwowych bez oglądania się na kwestie humanizmu natomiast wprowadzający wolną amerykankę na rynku. Np; jeśli sytuacja wykreowana w gospodarce pozwala zapieprzać za 1500 brutto to tak ma być, natomiast jeśli w przyszłości w/g wolnego rynku będzie trzeba pracować tylko za jedzenia to tak ma być. Ogółnie coś takiego jak najniższa krajowa w/g szkoły chickagowskiej jest zła poniewaz jest regulacją. oops pisałem o zniesieniu regulacji a użyłem słowa wykreowana... bo tak właśnie jest, nie ma czegoś takiego jak samoregulacja, zawsze ktoś ma wpływ i wydaje decyzjie...
Drugą (i o wiele gorszą) gorszą częścią tych "reform" było zniesienie regulacji na rynkach finansowych co w efekcie doprowadziło do powstania MEGAbiznesu opartego na kreacji długu właściwie z niczego, o czym wspamniał autor artykułu. Do czego to doprowadziło odczuwamy obecnie na własnej skórze.
Gdyby w skrócie podsumowac ten model bez regulacji oprócz owszem przedsiąbiorczości promuje po prostu zwykłe ludzkie s.rwy.synstwo.., tacy przedsiębiorcy mają najlepiej im więcej wycisną za mniej z ludzi którzy na nich pracują.
Dodam jeszcze że gorliwymi wyznawcami wspomnianej szkoły są dwoje ostatnich p[rezesów nbp oraz pewien koleś bez peselu.

Portret użytkownika Izzo

Wychodzi na to że

Wychodzi na to że Republikanie i Demokaci w USA to też socjaliści od xx lat.
Tam korporacje finansują kandydatów do senatu, wojnę finansuje przemysł zbrojeniowy. No i wychodzi nam że na całym swiecie rządzą socjaliści bo wszędzie tak jest Wink
Królowie w średniowieczu to też socjaliści bo jest bieda a kró jest bogaty wraz ze szlachtą.
Giełda na Wall Street to też socjaliści, Rockefeller ze swoim przemysłem naftowym to był socjalista...
Natomiast kapitalista to ktoś taki który nie obiecuje, nie jest sponsorowany, chce tylko dobra swoich pracowników. Korwinkowy bełkot.

Portret użytkownika euklides

"Whatever the price of the

"Whatever the price of the Chinese Revolution, it has obviously succeeded not only in producing more efficient and dedicated administration, but also in fostering high morale and community of purpose. The social experiment in China under Chairman Mao's leadership is one of the most important and successful in human history."– David Rockefeller
Przetłumaczyć Ci to? Tak się składa, że nawet twórcy socjalizmu nie należą do bidulek. Engels był synem właścicieli zakładów włókienniczych, Marks pochodził z zamożnej rodziny prawniczej, Róża Luksemburg z bogatej rodziny kupieckiej itd.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem