Żyrafy z Afryce Południowej doświadczyły burzy śnieżnej

Kategorie: 

Źródło: Twitter

W ubiegły weekend kilka regionów Republiki Południowej Afryki znalazło się pod śniegiem. Według brytyjskiej prasy, wysokość pokrywy śnieżnej osiągnęła 25 cm. 

 

Opady śniegu spowodowały powstanie tymczasowej pokrywy śnieżnej. Niezwykła dla Afryki pogoda była wywołana przejściem zimnego frontu atmosferycznego. 

 

Wielu mieszkańców fotografowało zimową aurę traktując ją jako coś niezwykłego. Niektórzy umieszczali w sieciach społecznościowych zdjęcia zwierząt bardziej przyzwyczajonych do gorącej pustyni. 

Internet wypełniają fotografie żyraf, słoni, nosorożców i antylop na tle zasp śniegu. W niektórych częściach RPA lokalne drogi musiały zostać zamknięte z powodu oblodzenia jezdni. 

 

W Afryce Południowej rozpoczęła się już wiosna. W tym okresie opady śniegu nie są tam zbyt częste. Z reguły występują one na koniec sezonu zimowego. 

Poprzednie opady śniegu w Afryce Południowej odnotowano w lipcu tego roku. W ich wyniku niektóre części kraju były pokryte śniegiem przez kilka dni.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj