Żydowski tygodnik oskarża Polskę o próbę zanegowania Holokaustu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Choć minęło już ponad 70 lat od zakończenia drugiej wojny światowej, podczas której nasz kraj został brutalnie napadnięty najpierw przez Niemcy a potem również przez Związek Radziecki, po czym dochodziło do masowej eksterminacji ludności w niemieckich obozach zagłady, wciąż sporo musi się o tamtych wydarzeniach. Niestety prawdziwy obraz wojny został poważnie zniekształcony. Regularnie pojawiają się oskarżenia, że Polacy kolaborowali z niemieckim okupantem a nawet zajmowali się mordowaniem Żydów.

 

W ostatnich latach, na Zachodzie powszechnie mówiło się o "polskich obozach zagłady", a zwłaszcza o "nazistowskiej Polsce" - przykłady użycia: gazeta San Francisco Chronicle oraz Los Angeles Times (link link). Termin ten został użyty nawet w tytule książki Fay Walkera i Leo Rosena - "Siostra i Brat w nazistowskiej Polsce". Sformułowania tego typu powodują, że osoby nie znające historii dochodzą do mylnego przekonania, iż Polska współpracowała z inicjatorem II wojny światowej, była zaangażowana w budowę obozów zagłady i wspierała masowe mordy.

 

Nie zapominajmy, że nie tylko Żydzi, ale także Polacy byli mordowani lub zmuszani do pracy w obozach, zarówno przez Niemcy, jak i Związek Radziecki. Dziś, niektóre "zasługi" Hitlera i Stalina próbuje się przypisać Polsce. Kłamstwami, celowo lub nie, posługują się np. Żydzi oraz niedouczeni amerykańscy dziennikarze. Warto dodać, że wielu mieszkańców Stanów Zjednoczonych nie ma nawet pojęcia gdzie dokładnie leży Polska.

"Wiedzieli, że ci ludzie (Polacy) niczego nie zrobią. Jedna osoba wystarczyłaby do wysadzenia torów kolejowych. Czemu tego nie zrobiono? Bo oni wszyscy mówili "dobrze", uśmiechali się i czekali na to, co mieli zrobić naziści" - powiedział w 2009 roku Rabin Szlomo Awiner.

W ostatnich miesiącach, rząd Polski pracował nad ustawą, która zabroni publicznego używania zwrotu "polskie obozy zagłady", "polski Auschwitz" i innych kłamstw historycznych. Gdy nowe prawo wejdzie w życie, stosowanie takich terminów w odniesieniu do Polski będzie karane. Jednak nie wszyscy są z tego powodu zadowoleni.

 

Niemiecka dziennikarka, Gabriele Lesser, pisze na łamach żydowskiego tygodnika "Jüdische Allgemeine", wydawanego przez Centralną Radę Żydów w Niemczech, że Polska faktycznie została napadnięta przez Niemcy, które następnie zbudowały obozy koncentracyjne i zagłady. Lecz jej zdaniem, nowa ustawa polskiego rządu ma w rzeczywistości ukrywać zbrodnie Polaków na Żydach oraz kolaborację z okupantem. Zacytowała również historyka Yad Vashem Yehudę Bauera, który oskarżył Polskę o "poruszanie się na krawędzi negacji Holokaustu".

 

Jak zatem widać, nagonka na Polskę trwa w najlepsze. Pojawiają się kolejne zarzuty - nie dość, że Polacy podczas II wojny światowej rzekomo współpracowali z niemieckim okupantem i wspólnie rzekomo mordowali Żydów, to jeszcze próbują zataić "prawdę". Walka o dobre imię Polski na arenie międzynarodowej i zwalczanie kłamstwa historycznego zostało potraktowane jako próba zanegowania Holokaustu, czyli mówiąc inaczej - nasz rząd rzekomo wspiera kłamstwo oświęcimskie. Lesser przekonuje, że działania polskiego rządu w tej kwestii są absurdalne i niesprawiedliwe.

 

Skoro mówimy już o sprawiedliwości, czy Polska kiedykolwiek otrzyma reparacje wojenne od Niemiec, które napadły na nasz kraj w 1939 roku? Kiedy dostaniemy odszkodowania za bezprawną działalność ZSRR? Kiedy otrzymamy zadośćuczynienie za okupację, zniszczenia, masowe zabójstwa i odebranie Polsce niepodległości przez naszych sąsiadów?

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika perflej

Cały ten artykuł to jest

Cały ten artykuł to jest JEDNA ... WIELKA olbrzymia odpowiedź na pytanie na to czy tzw. Borubar z Żoliborza to jest debil ? Czy może PiS - co teraz jest akurat  u władzy jes piźnięty w łeb.

Tam ... w Izraelu ... to niech sobie piszą co chcą. Polski rząd nie powiniem się urzerać z jakimś dziennikarzem z Izraela, no ale ... Smile ... można by zmodyfikować tak ustawę, że np. :

1. RP nie będzie karać za używanie tzw. kłamst historycznych ... tylko doprowadzi do tego, że "puści z torbami" każdego debila ze stajni dziennikarskich - a zwłaszcza dziennikarzy niemieckich oraz amerykańskich Smile - którzy używają tzw. kłamstw historycznych.

Natomiast stajni dziennikarskiej z Izraela "niciewo nie sdjeła" Smile ... ponieważ "ani to samyje haroszyje zajćiczki" - or - ... "something like that" Smile

2. Jest zapewnione to, że Izrael "może swobodnie przeżywać na swój sposób" to ... jaką dokładnie wprowadza się legislaturę w RP. Podobno to sami Żydzi przyznali Polakom najwięcej odznaczeń za ratowanie Żydów w czasie II wojny światowej... no ... ale ... Smile ... nikt przecież w XXI w. nie powiniem w Polsce przeżywać przecież szczególnego z tego powodu ... żalu ... lub rozrzalenia za takie artykuły z prasy izraelskiej. Kogo normalnego obchodzi to co sugeruje stajnia dziennikarska z Izraela ? Może by tak w ustawie "dopisać wykluczenia szczególnego rodzaju" etc.

3. Ufff Smile ... Smile ... ustawa koniecznie powinna mieć jakąś NAZWĘ SZCZEGÓLNEGO RODZAJU ...

Proponuję ją nazwać tak :

"USTAWA O PISEMNEJ ODMOWIE KORZYSTANIA Z MOWY NIENAWIŚCI" ... tak żeby jeszcze prasa lewicowa z RP nie mogła się do czegoś przypie*dolić. Natomiast reszcie, a zwłaszcza Niemcom i Amerykanom, na mocy ustawy powinno się współczuć szczególnie - to byłaby taka stuprocentowa skuteczność "pusczenia kogoś z torbami" ...

"I to w samych skarpetkach" - jak to mawiał ten ich NATOwsko - EUnijny debil z wąsem - co to go nazywają "bohaterem wszystkich Polaków, który nigdy przecież nie skakał przez płot na polecenie SB".

Portret użytkownika alternatywny

Wojna to straszna sprawa i

Wojna to straszna sprawa i cierpialo przez nią miliony ludzi. Nie chcę bronić czy to Żydów, ani Niemców, ale to co napisała ta niemiecka prasa nie jest wyssane z palca... Właściwie nikt w Europie nie chciał bronić Żydów, bo wszyscy mieli ich dosyć i myślę że wiele krajów dało takie ciche przyzwolenie na działania Hitlera. Czy w Polsce było inaczej? Według opowieści starszych ludzi raczej nikt nie pałał miłością do Żydów, więc ciche przyzwolenie pewnie działało również w Polsce. Drażni mnie, że strasznie się owe ofiary uparły na Polske i w kółko nas oczerniają... niby wiem z czego ta niechęć wynika i oficjalnie i nieoficjalnie, ale chodzi mi o to, że to strasznie nie fair, że tak dopiekają Polsce, krajowi najbardziej poszkodowanemu w tej wojnie.

Portret użytkownika keri

Wojny światowe sfinansowali i

Wojny światowe sfinansowali i zorganizowali żydzi. Kto niby miał ich bronić, jak to oni byli agresorem? Każde działanie militarne ktoś finansuje i organizuje, to nie jest tak, że kogoś ugryzła mucha więc postanowił postrzelać.

Wojny zorganizowali w celu przejęcia rynków i wzbogacenia się. Są na to dokumenty. Może tym powinna zająć się prasa?

Żadna tajemnica, że amerykańskie bombardowania terenu Niemiec zawsze szczęśliwie omijały fabryki i inne ważne niemieckie obiekty. Strony walczące ze sobą uzgadniały sobie, co wolno, co nie. Nikt nie wziąłby ludzi do obozów, bez zgody organizatorów. To logiczne.

Portret użytkownika krzysiek4

Byłbym przerażony gdybym był

Byłbym przerażony gdybym był Żydem w dzisiejszych czasach. Kiedy świat dowie się, co to plemię łotrów zrobiło ludzkości na przestrzeni dziejów, nie będzie to dla nich dobre.

 Muszą ukrywać prawdę, aby dalej istnieć..

 

John Kaminski

Portret użytkownika Piotrx

Ten tygodnik jest tak

Ten tygodnik jest tak żydowski jak są polskie periodyki różne w niemczarni. A te niby żydzi co go wydają to bardziej na  rodaków Hitlera patrzą niż na pejsatych, albo i dobra robota KGB też tak pachnie z daleka, że to niby takie Żydzi z Niemiec. Nie dawajmy robić ze siebie durniów 

Portret użytkownika MiterMann

https://www.youtube.com/watch

https://www.youtube.com/watch?v=8to1nJpkxw4

dokumentacja ktora przewija sie na darkwebie zdaje sie to potwierdzać.....

swoja drogą.... skoro ich tak masowo wybijali to nie za szybko sie odrestaurowali ? biedny zyd to jak cyganski dyrektor wielkiej korporacji....  wojenka byla wypicowana na korzysci w trakcie i po niej.....  i tu paradygmat, w calej wojnie rosjan zginelo 28mln.... chinczyków 11mln, polaków 7mln, gdzie tu zydzi ? z ich magiczna szóstką ? dopiero na czwartym miejscu.... a polacy biorąc pod uwage procentową zagłade  stają na pierwszym miejscu bo 1/5 ludnosci w skali kraju wybito w pień..... a jak ktoś ma wtyk w onion to dokumentacja wskazuje ze ta zydowska liczba to czysty bajer.... i co tu wiecej dodawac jak kazdy wie doskonale kto pierwszy po hajsy lapy wyciąga..... gdzie nie patrzec tam z kazdej prawdy robi sie klamstwa..... mając pretensje ze ktoś im to inwertuje spowrotem na prawde.... 

Portret użytkownika Kimbur

Mollu, od wojny już ponad 70

Mollu, od wojny już ponad 70 lat minęło. Pora na kolejny rozbiór naszego kraju? Ja Polak narodowości polskiej, patrząc na swoich znajomych Polaków, mam poważne obawy czy Polacy chcą żyć w kraju wolnym, czy woleliby żyć pod niemiecką okupacją. Pozwalamy się kolonizować obcym gospodarczo i obcym poniżać politycznie. 

Strony

Skomentuj