Życie na Ziemi może być pochodzenia pozaziemskiego

Kategorie: 

miriamhakedosha.blogspot.com

Teoria, że życie na Ziemi mogło powstać w wyniku bombardowania Ziemi przez komety potwierdza niedawne odkrycie dokonane przez członków ośrodka badawczego NASA w Moffett Field w Kalifornii. Odtworzyli oni warunki, w których komety ulegają kolizji z Ziemią i wynika z nich, że aminokwasy mogły przetrwać i wysoką temperaturę i falę uderzeniową powodowana wejściem w atmosferę. Potwierdzałoby to pozaziemskie pochodzenie życia na Ziemi.

 

Naukowcy mają nadzieję, że ich odkrycie może wyjaśnić, jak pusta i jałowa planeta mogła nagle posiąść związki organiczne.  Badania wykazały, że aminokwasy, które są budulcem białek, nie tylko przetrwały zderzenia komet, ale także zaczęły współdziałać ze sobą pod wpływem energii powstającej z "bombardowania" Ziemi.

 

Białko jest surowcem, który umożliwia istnienie życia na Ziemi, od mikrobów do ludzi. Teoria komet odpowiedzialnych za powstania białka pozwala nam wyjaśnić, jak w krótkim czasie na Ziemi powstało życie.  Około 3,8 miliardy lat temu Ziemia doświadczyła końca "ciężkiego bombardowania”, kiedy ciągle padały na nasza planetę fragmenty komet i planetoid.

"Komety naprawdę mogą być idealnymi dostawcami komponentów dla ewolucji chemicznej. Zawierają one wszystko, co jest niezbędne do życia. Aminokwasy, wodę i energię" - powiedziała jedna z autorów badania dr Jennifer Blanc.

W połowie marca ogłoszono również, że grupie naukowców niemieckich i włoskich udało się zasymulować proces powstania życia z powodu bombardowania kometami.  Naukowcy stworzyli to wykorzystując metan i inne materiały umieszczone w warunkach niskich temperatur. Po zaledwie dziesięciu dnach eksperci znaleźli "kometarne" aminokwasy.

 

Warto też przypomnieć, że w 2009 r. na asteroidzie 24 Themis odnaleziono lód z cząstkami materii organicznej.  Zazwyczaj asteroidy nie są w stanie utrzymać cząsteczki wody, dlatego to odkrycie było jedyne w swoim rodzaju. Jeszcze nigdy nie widzieliśmy lodu, czyli wody w jej najczystszej formie na asteroidzie. Odkrycia tego typu czynią teorię panspermii znacznie bardziej prawdopodobną od teorii spontanicznego pochodzenia życia na Ziemi.

 

Źródło: http://www.telegraph.co.uk/science/space/9169518/Life-brought-to-Earth-by-comets.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika świadomościowypiotr

Świadomościowy wszechświat

Świadomościowy wszechświat zdaje sobie sprawe  z całej energii we wszechświecie, na prośbe wielkiej wyobrażni uświadamia energie przez co tworzy mase. Życie na ziemi jest oparte na wodzie a więc wszechświat musiał uświadomić energie z niej pochodzącą, na naszej planecie woda ciągle zmienia stan skupienia, jak nie z lodu w ciecz to ciecz w pare itd. więc wyobraznia postanowiła uporządkować te zmiany. Wszechświat uświadomił energie w ten sposób żeby te zmiany były bardziej twórcze, powstała komórka która napęd zawdzięcza fazowym zmianom wody ale wyobrazni to nie wystarczało więc świadomościowy wszechświat postanowił upiększyć rzeczywistość, komórki zaczęły łączyć się ze sobą aż powstały coraz to bardziej skomplikowane postacie aż doszliśmy do terazniejszości a przyszłość należy do wyobrazni wszechświata

Portret użytkownika 666

WoW no to jest dopiero

WoW no to jest dopiero nowinka,żenada,a skąd ma być życie na ziemi jak nie z kosmosu,przecież w żyjemy w kosmosie,to prosta sprawa,że większość składników do powstania życia na ziemi zostały dostarczone w kometach czy asteroidach,które uderzały w ziemie w jej wczesnym etapie formowania się,to już jest wiadome od lat,z resztą pięcio letnie dziecko się domyśla takich pierdołek

Portret użytkownika prince of dust

Dawno dawno temu, za gorami i

Dawno dawno temu, za gorami i za lasami ... Przbyli z innej galaktyki alien live i  zrobiono experyment. polonczono ich dna z dna wielu zwierzat juz wowczas dobrze ukrztaltowanych. Nie byli w stanie jednak przewidziec efektu rozwoju w skali czasu nowego human. kreatywna wyobraznia, swiadomosc oraz logika obrobki faktu to od nich a cala wielka reszta pochodzi od zwierzat. Im dluzej zyjemy tym bardziej odrozniamy sie od zwierzat coraz wyzszom inteligencjom w wyniku coraz bardziej zlozonych tworow naszego muzgu ale i coraz bardziej widac jak bardzo jestesmy tez zwierzetami w samej naszej konstrukcji. budulec pierwotny i same bialko jak wiadro gruzu. experyment sie powiodl bo potrafimy juz sami wystrzelic sie w kosmos by zarazic sobom, kolejnom wodnom planete, jak virus ktory rozprzestrzenia sie infekujac. Byc moze kiedys ktos wykopie w naszej planecie te kilka czaszek troche innych niz nasze z samego poczatku. ale watpie bo zapewne juz dawno zamienily sie w pyl. zycie powstaje tylko juz z istniejacego zycia. trudzom sie w labie nad tym ale nie som w stanie go narodzic., mowiom ci naczelni ze majom juz prawie wszystkie skladniki ale glownym jest samo zycie ktore zyje najkrocej i tylko bezposrednio moze dac poczatek nowemu zyciu.

Portret użytkownika 777

Piłat powiedział do Jezusa:

Piłat powiedział do Jezusa: Czy Ty jesteś Królem żydowskim? Jezus odpowiedział: Czy to mówisz od siebie, czy też inni powiedzieli ci o Mnie? Piłat odparł: Czy ja jestem Żydem? Naród Twój i arcykapłani wydali mi Ciebie. Coś uczynił? Odpowiedział Jezus: Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd. Piłat zatem powiedział do Niego: A więc jesteś królem? / Odpowiedział Jezus: / Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu. (J 18,33b-37) Kiedy słuchamy dialogu pomiędzy Jezusem i Piłatem, dostrzegamy niezwykłą głębię odpowiedzi Jezusa. Piłat i Żydzi nie mogli zrozumieć, że może istnieć królestwo, które nie ma charakteru politycznego, nie opiera się na sile militarnej czy władzy nad ludźmi. Jezus przyznaje, że jest Królem, ale Jego królestwo nie jest stąd. Odpowiada Piłatowi, jako poganinowi, że nie powinien obawiać się Jezusowej władzy. Żydom uświadamia, że nie jest władcą jednego narodu, ale wszystkich ludzi. Królestwo Boże jest oparte na panowaniu Boga w sercach ludzi. To panowanie rozpoczyna się tu na ziemi, ale swoje dopełnienie znajdzie w nowej rzeczywistości, którą Bóg przygotował dla każdego - także dla mnie i dla Ciebie

Portret użytkownika szaman

To związki krzemu są

To związki krzemu są praprzyczyną życia. Krzem i węgiel są wymienne. Oba pierwiastki mają zdolność do tworzenia długich łańcuchów, ale krzem lepiej to robi w środowisku kwaśnym, które na początku dominowało na Ziemi. Rolę krzemu docenił już dawno profesor Sedlak.

Portret użytkownika bol

myslę, że można założyć , że

myslę, że można założyć , że życie  przywlekły na Ziemię komety czy inne kosmiczne smieci.  Może nawet je rozprzestrzeniły na wielu innych planetach. Ale skąd sie ono wzieło na tej pierwszej planecie ? - kwestia życie stworzone czy powstałe samoistnie, pozostaje nadal otwarta.

Portret użytkownika NIKT

Wszechswiat to ZYCIE pod

Wszechswiat to ZYCIE pod roznymi postaciami ! Wszechswiat zyje i pulsuje. Trzeba sobie postawic pytanie : Czym jest zycie ? Ono moze byc rozne. Z pewnoscia sa na roznych planetach a nawet w gwiazdach, takze i w prozni ( Ktora wcale proznia nie jest ). Nie chce pomijac innych wymiarow. Wszeswiat to kwitnacy kwiat o roznych barwach. To KWIAT ktorego nie potrafimy ogarnac, bo jestesmy za mali by to zobaczyc i zrozumiec. Kiedy znajdziemy kanal laczacy nasze cialo z niesmiertelna swiadomoscia, wtedy wszystko zrozumiemy... Pod warunkiem, ze jestesmy juz na ostatnim etapie rozwoju w materii jaka znamy.

Pozdrawiam.

Portret użytkownika Gość

  Dokładnie tak!Trzeba

 Dokładnie tak!Trzeba odróżnić naszą oficjalną "definicję życia" od życia we Wszechświecie.Już dziś wiadomo, że wiele cech obecnie definiowanych jako życie, posiada... pył kosmiczny, plazma, a nawet galaktyki, gwiazdy i planety.Buddyz mówi o istotach czujących "i tych nie czujących jeszcze" oraz wyjaśnia, że tak w praktyce, róznica pomiędzy istotami polega na stopniu ich decyzyjności. O ile galaktyka, gwiazda, czy planeta nie mają decyzyjności (poruszają się tak, jak pozwalają na to warunki np. grawitacja, nie mogą podjąć decyzji, że np. zmienią miejsce pobytu lub zatrzymają swój bieg), podobnie jest z kamieniem czy wodą w oceanie lub w chmurze.. chmura nie może zadecydować, że oto teraz się skrapla i pada jako deszcz.. to zależy od warunków zewnętrznych. Rośliny mają mniejszą decyzyjność niż zwierzęta, a zwierzęta niż cżłowiek, człowiek niż formy wyżej rozwinięte (nazywane u nas bogami, dewami itd.). Niemniej wiele starożytnych kultur stało na stanowisku, że żyje dosłownie wszystko. Jeśli oglądaliście niedawno publikowane fotografie ogromnych obszarów Wszechświata z zaznaczoną siecią połączeń tzw. ciemnej materii to obraz ten przypomina do złudzenia ludzką tkankę nerwową, w korze mózgowej! Słowem.. bardzo mało jeszcze wiemy, a wysnuwamy zabawene hipotezy o pochodzeniu życia (zakładając jego konkrtetny początek, zamiast pojąć, że Wszechświat nie ma konkretnego początku - bo ciagle zapada się i rozszerza i tak w koło - więc dlaczego życie miałoby takowy posiadać, tym bardziej, że cechuje się niezliczoną liczbą form, w tym bezpostaciowych, czysto energetycznych). Co może o tym wiedzieć cżłowiek, postrzegający mniej niż 1/3 otaczającej go rzeczywistości - bo na tyle pozwalają ludzkie, ułomne zmysły?

Portret użytkownika emil

Komety powstaly okolo 5

Komety powstaly okolo 5 miliardów lat temu podczas formowania sie ukladu slonecznego,blizej gwiazdy powstaly planety,zas w dalszej odleglosci kosmiczny gruz,resztki zlepialy sie tworzac komety.Komety w pierwszej kolejnosci dostarczyly wode i inne pierwiastki potrzebne do powstania zycia.Jesli podczas impaktu komety np na marsa[na ktorym moglo pojawic sie zycie najpierw]doszlo do wyrzutu materialu skalnego zawierajacego bakterie to zapewne mogły one dostac sie na ziemie wraz z meteorytem.

Portret użytkownika emil

Skoro stworzyl nas stworca to

Skoro stworzyl nas stworca to byl strasznie cierpliwy,czekał 4,6 miliarda lat aż sie pojawimy.Chyba ze jego rola polega na stworzeniu warunkow umożliwiajacych powstanie życia.Co oznaczałoby że cały wszechświat jest jego dziełem a roznorodność i mnogość form żywych jest ogromna. Sama ziemia pokazuje nam jak roznorodne moze być życie,gdybysmy ogladali ziemie w roznych epokach za kazdym razem mielibyśmy wrazenie że oglądamy rózne planety.Jeśli stworca poprzestal tylko na uruchomieniu fizyki,chemi,ewolucji tak by wszystko idealnie współgralo to znaczy że wszystkie stworzenia otrzymaly wolną wolę,i moga czynic planęty,galaktyki sobie poddane,co napewno robią.

Strony

Skomentuj