Życie mogło powstać pod powierzchnią naszej planety

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Obecnie istnieje wiele teorii na temat jak i gdzie powstało życie a najnowsze odkrycie sugeruje, że pierwsze formy życia pojawiły się pod powierzchnią Ziemi, a nie na jej powierzchni. Naukowcy odkryli mikroby na głębokości kilku kilometrów, które przypominają te sprzed 3.5 miliarda lat.

 

Znalezione bakterie żyły i rozmnażały się w całkowitej izolacji na głębokości pięciu kilometrów a zespół naukowców z Michigan State University, który dokonał odkrycia sugeruje, że mogły one znajdować się tam przez miliardy lat. Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że te pojedyńcze formy życia znaleziono w złamaniach skalnych głęboko pod Ziemią na kontynencie północnoamerykańskim, europejskim i w kopalni w Johannesburgu (RPA) oraz w skalistym dnie morskim na północnozachodnim wybrzeżu Ameryki Północnej i północnowschodnim wybrzeżu Japonii. Bakterie te są bardzo podobne do siebie pod względem genetycznym.

 

Naukowiec Matt Schrenk twierdzi, że mikroby te ewoluowały od wspólnego przodka który żył w czasach kiedy powstawało życie na Ziemi. Odkryte bakterie pozyskują energię z wodoru i metanu, który może być wytwarzany w niektórych rodzajach skał przy wysokich temperaturach i ciśnieniu. Niezwykłe jednak jest to, że mikroby są niemal identyczne mimo tak ogromnych odległości.

 

Matt Schrenk dodał, że odkrycie zaprzecza teorii "pierwotnej zupy", która pojawiła się w 1953 roku. Według niej, życie rozpoczęło się ponad 3 miliardy lat temu w oceanie w wyniku kombinacji chemii z atmosfery a niektóre formy energii utworzyły aminokwasy, które następnie ewoluowały do pierwszych gatunków na naszej planecie. Problem jednak polega na tym, że powierzchnia Ziemi w tamtym okresie była poddawana intensywnemu promieniowanu ultrafioletowemu, co doprowadziłoby do zniszczenia złożonych cząsteczek biologicznych, wystawionych na działanie światła.

 

 

Źródło: Daily Mail

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika biedulka

Drugi etap organizowania

Drugi etap organizowania życia na ziemi to zrzucenie na ziemię zasobników z mikrobami  beztlenowymi które  miały za zadanie przygotowanie odpowiedniej atmosfery dla życia zwierząt i ludzi. Zasobniki wykonane z odpowiedniego metalu w formie kulek znajdowane są na całym świecie na różnych głębokościach i jak dotąt w dzisiejszej nauce  nie ma racjonalnego wytłumaczenia ich pochodzenia.

Portret użytkownika zibi

http://www.youtube.com/watch?

http://www.youtube.com/watch?v=Cayf4YFHU0YPodałem  oprócz tych uchwyconych z filmiku zdięć, film w którym widać ten obiekt w czsie 19:12 ,19 :25 19:27 i 18;47   co nazywają ich na zmianach na ziemi meteorytami ponad któryś tysiąć spadł na ziemie,ten na pierwszym czarnym zdięciu to jest uchwycony któryś z upadku meteor ale narazie nie podam z którego bo kasują mi filmiki, nawet kolor jasno niebieski  pasuje niby tych meteorytów,mam prośbę Cristof weś sobie pigułkę albo kup nawet opakowanie przyda ci się na dłużej,im więcej tych niby meteorytów tym mocniej się rozchorujesz oby z tego więcej ludzi się nie rozchorowało,to poważna sprawa,a tu cały czas nas bajerują,a bym zapomniał dzięki nick pulsar co podał mi filmik układanka została ułożona i wygląda jak to mówił ARTUR desant nas czeka

Portret użytkownika mlodyrob

wszystko jest ladnie

wszystko jest ladnie przedstawione ale co na to np USA i ROSJA myslisz ze takie cos umkneło by internet jest cały czas monitorowany.Po to powstal aby w jednym miejscu miec wiedze całej ludzkosci. Jesli to inwazja to za zgoda ludzi wladzy tym bardziej nic nie zrobisz/zrobimy bo nie wiemy z kim mamy walczyc a moze oni sa zeby nas ochronic?uch az mnie ciarki przesły po mym  małym serduszku

Portret użytkownika MONSTER

Dobra robota ZIBI. Niektórzy

Dobra robota ZIBI. Niektórzy ludzie mają tak zakodowane że UFO nie istnieje że nawet jakby ich spodek przygniótł to powiedzą że to nie prawda. A tak obśmiewali kolegę co te zdjęcie zrobił, ignoranci z zamkniętym umysłem.

Strony

Skomentuj