Zwolennik Islamskiego Państwa zagroził krajom, które walczą z muzułmanami

Kategorie: 

www.alkhabarnow.net
Radykalni islamiści, którzy popierają samozwańcze Państwo Islamskie, są bardzo brutalni i aktywni w wielu krajach świata, również w zachodniej części Europy. Widać to szczególnie w Wielkiej Brytanii, we Francji a ostatnio nawet u naszego zachodniego sąsiada. Islamiści grożą krajom, które angażują się w wojnę na Bliskim Wschodzie.

 

Państwa europejskie są mniej lub bardziej aktywne w zwalczaniu radykalnych islamistów w Syrii i w Iraku. Przykładowo brytyjskie, francuskie i niemieckie myśliwce prowadzą działania na Bliskim Wschodzie. Kraje te w całej rozciągłości popierają wojnę z dżihadystami i dozbrajają Kurdów.

 

Istnieją również kraje, które wyrażają jedynie polityczne poparcie dla operacji zbrojnych i nie chcą uczestniczyć w tej wojnie. Jednym z nich jest właśnie Polska, dlatego władze mogą spać spokojnie i nie otrzymują żadnych pogróżek. Również obywatele naszego kraju nie obserwują większej aktywności islamistów, popierających Państwo Islamskie.

 

Jednak nasi zachodni sąsiedzi mają zdecydowanie większy problem. Ostatnio pojawiło się nagranie, w którym radykalny muzułmanin zagroził kanclerz Angeli Merkel. Twórca przesłania pochodzi z Nadrenii Północnej-Westfalii, gdzie werbuje ochotników do organizacji Państwo Islamskie.

 

Niemiecka gazeta Die Welt zacytowała fragment nagrania, w którym islamista miał powiedzieć: "Czekamy na was! Czekamy na was od 1400 lat". Słowa te były skierowane do Stanów Zjednoczonych, jednak następnie dodał: "To samo dotyczy was, Niemcy! Brudna Merkel! (...) Hollande, Cameron, Putin!".

 

Zwolennik radykalizmu stwierdził, że nawet jeśli kraje połączą siły przeciwko muzułmanom to i tak przegrają. Ostatnio zagrożono również zamachami terrorystycznymi w Europie, Australii i Ameryce Północnej. Polska, jako że nie bierze udziału w tej wojnie, może czuć się nieco bezpieczniejsza.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika syzyf

to zagrozenie juz od dawna

to zagrozenie juz od dawna jest duze i realne,jednak niewielu o tym glosno mowilo a media to chyba mialy wrecz zakaz pokazywania tej "oczywistej oczywistosci".Zmienilo sie to niedawno,i moze nawet nie dlatego ze walcza tam muzulmanie z europejskim obywatelstwem bo to niewielu interesowalo,"robta co chceta"-jak to nawija "nasz"60-cio letni malolat w teczowych okularach i zawsze w orkiestrze,tolerancja(juz daleko poza granice mozliwosci)...po prostu pelnia szczescia w multi-kulturze,prawdziwy alarm i panike wywolaly filmiki w internecie pokazujace wycinanie w pien irackich czy syryjskich wiosek-nie mordowanie sie nawzajem przez "dzikusow"wstrzasnelo przykladowym niemcem-o nie!wstrzas nastapil gdy z maczeta,karabinem czy z odcieta glowa w rekach paraduje 17 letni bialy "aryjczyk" z powiedzmy, normalnego domu.Znam jeden przypadek: tata helmut juz kilka miesiecy temu zauwazyl ze synek zachowuje sie i ubiera jakos dziwacznie,nie chcac a nawet nie mogac wnikac w sfere prywatna "prawie doroslego"potomka-a niech by poprubowal!synek poleci do jugendamtu,nagada funkcjonariuszom ze stary tyran ogranicza jego "frajhajt" i moze sie zdarzyc ze przyleci parka funkcjonariuszy majacych razem tyle lat co ojciec, juz siedza na kanapie i poucza starego ze tak nie wolno!-zgodzil sie zasponsorowac synkowi wieczke po swiecie jak ten sobie zazyczyl(przewietrzy glowe,to mu dobrze zrobi-pomyslal).Szok nastapil gdy w drwiach pojawil sie brodaty pastuch w sukmanie do kostek i oznajmil podnioslym glosem ze ma byc dumny z syna gdyz ten wlasnie oddal zycie w imie Allaha! ich slepa WIARA w zwyciestwo to ich najwiksza przewaga nad zgnilizna europejska.Wyrzekajac sie swojej Chrzescijanskiej tozsamosci pozbawia sie europa moralnej sily.Pierwsi kamienowani na ulicach berlina czy paryza beda juz niedlugo ci kturzy dzis krzycza najglosniej o rownosci i tolerancji dla wszykich,rowniez dla zboczencow i welkiej masci i orientacji zwyrodnialcow...

Portret użytkownika euklides

Jak zwykle zachodnie państwa

Jak zwykle zachodnie państwa potykają się o własne nogi w swoich knowaniach. Historia ma to do siebie, że lubi się powtarzać. Tak jak państwo niemieckie wpierało bolszewików by później przegrać II WŚ z ZSRR i utracić część terytorium, tak jak USA udzielało ZSRR pomocy w czasie II WŚ by później toczyć boje o strefy wpływów, uczestniczyć w wyścigu zbrojeń i ostatecznie ulec socjalizmowi, tak teraz Państwo Islamskie wymyka się spod kontroli by rzucić na kolana zachód.

Portret użytkownika Takitam

To już jest bardzo realne i

To już jest bardzo realne i duże zagrożenie. Należy pamiętać o tym że państwa "opiekuńcze" wychodowały żmije na własnej piersi. Islamiści nie muszą do nich przyjeżdżać - oni już tam są, czekają tylko na rozkaz. A czy nasz kraj jest bezpieczny ?. Obawiam się że nie. To tylko kwestia czasu. Jak słyszę naszych rządzących że Polska jest przygotowana na ewentualne zagrożenie terrorystyczne to chce mi się śmiać. 

Skomentuj