Zwolennicy teorii płaskiej Ziemi znaleźli wytłumaczenie dla zaćmienia Słońca

Kategorie: 

Źródło: NASA/Twitter

A jednak dla małej grupy ludzi całkowite zaćmienie Słońca nie jest zjawiskiem naturalnym, spowodowanym obrotem Ziemi, Słońca i Księżyca. Zwolennicy teorii o płaskiej Ziemi twierdzą, że zaćmienie jest kolejnym dowodem na to, że nasza planeta jest płaska.

 

Portal „Mic” przeprowadził rozmowę z sympatykami tej teorii i zauważył, że ludzie w tym obozie mają dwie teorie, dotyczące zaćmienia. Po pierwsze, zdają się myśleć, że jeśli Ziemia kręci się z zachodu na wschód, zaćmienie powinno przemieszczać się ze wschodu na zachód, prawda? Jednak nie jest tak. Prędkość orbity księżyca jest szybsza niż obroty Ziemi, co oznacza, że ​​cień księżyca padnie na Ziemię z zachodu na wschód.

Oprócz tego, sympatycy teorii o płaskiej Ziemi są pewni, że jeśli księżyc rzeczywiście rzuca cień na Ziemię, to powinien być on o wiele większy. Jest to kolejna teza, którą można obalić prostym doświadczeniem z użyciem punktu świetlnego i dwóch obiektów udających Ziemię i Księżyc.

 

Te same osoby uważają, że zachowanie środków ostrożności podczas patrzenia na Słońce to tylko propaganda NASA, aby ludzie nie dowiedzieli się, że Ziemia tak naprawdę jest płaska.

 

W sieci krążą pseudonaukowe filmy, które pokazują dowody przemawiające za tym, że zaćmienie Słońca nie świadczy o kulistości Ziemi.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika  kuba9131

W 21 wieku jeszcze ktoś

W 21 wieku jeszcze ktoś wierzy w płaską Ziemię, niby dlaczego wszystkie planety widzimy okrągłe czy nawet Słońce i Księżyc a Ziemia ma być płaska, ludzie błagam. Polećcie w kosmos i zobaczycie że Ziemia jest okrągła, która jak potwierdził Kopernik w teorii heliocentrycznej obraca się wokół własnej osi i wokół Słońca.

Portret użytkownika Mcgregor1983

Wierzysz tylko w to co Ci w

Wierzysz tylko w to co Ci w szkole powiedzieli kolego... Hermaszewski powiedział żę ziemia wyglada jak placek a Piccard pierwszy człowiek który dotarł do stratosfery też nie uważał że żyjemy na globie. Więc szukaj przyjacielu odpowiedzi bo być możę musisz zweryfikować swoje informacje... Ps. Kopernik nas oszukał pozdro

Portret użytkownika PIotre

Najwyraźniej nie miałeś

Najwyraźniej nie miałeś jeszcze, Kuba, z płaskoziemcami. Otóż, w kosmos nie da się polecieć, bo nad płaską Ziemią jest kopuła, która to uniemożliwa, a te wszystkie satelity, loty i kosmosy to tylko ściema NASA.

Strony

Skomentuj