Zwolennicy teorii płaskiej Ziemi wyjaśniają dlaczego nie możemy spaść z jej krawędzi

Kategorie: 

Źródło: NASA, pixabay.com

Zwolennicy teorii płaskiej Ziemi wysnuli kolejną dziwaczną teorię. Uważają oni, że na naszej planecie obowiązuje zasada z gier komputerowych – nie możemy spać z krawędzi Ziemi, ponieważ blokuje ją… zakrzywiona czasoprzestrzeń.

W ostatni weekend w Birmingham odbyła się konferencja dotycząca teorii płaskiej Ziemi. Dla zwolenników owej teorii Ziemia jest płaskim dyskiem, otoczonym ścianą lodu. Na konferencji przedstawiono jednak inne koncepcje prawdziwej postaci planety.

Jedna z teorii to idea Darrena Nesbita, który uważa, że Ziemia w rzeczywistości ma kształt diamentu i jest wspierana przez filary. Dalsza część hipotezy mówi o tym, że kiedy znajdziemy się na skraju planety, natychmiast teleportujemy się na jej przeciwległy kraniec. Taka sama zasada występuje w popularnej grze „Pac-Man”.

„Jest to jedno z logicznych rozwiązań – czasoprzestrzeń zakrzywia się, powodując efekt podobny do tego w Pac-Manie.” – powiedział Nesbit.

Kolejne konferencje dotyczące tematu są planowane w Stanach Zjednoczonych jeszcze w tym roku.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (4 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Miki83Kot

Ziemia nie jest ani taka ani

Ziemia nie jest ani taka ani taka Smile postrzeżenia moga się rózńić i wynika to z pecepcji. Zamiast debatowac nad abstrakcjami przyjrzyjcie się samym zmysłom i zachowajcie stabilność uwagi na tym...z czasem odslania się zakrywane...Kiedy dojdzie do zrozumienia źródła poprzez jego doświadczenie wszechświat jak znymy znika jak bańka i stajemy krok dalej wobec czegoś o wiele większego i rozległego Smile tu jest życia kibel, nie warto sortować samego gówna Wink szkoda czasu

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

ZIEMIA NIE JEST PŁASKA, LECZ

ZIEMIA NIE JEST PŁASKA, LECZ JEST DYSKIEM PUSTYM W ŚRODKU. STĄD ZANIKANIE OKRĘTÓW ZA LINIĄ HORYZONU JEST ZBYT ODLEGŁE, NIZ TO WYNIKA Z ŚREDNICY KULISTEJ ZIEMI.

DYSK MA STRAŁKĘ ŁUKU WIELOKROTNIE WIĘKSZĄ OD KRĄGŁOŚCI KULISTEJ ZIEMI. Z TEGO WYNIKAJĄ ROZBIEŻNOŚCI W DOWODACH  PRZECIWNIKÓW.

PO PROSTU: Ziemia nie jest ani płaska, ani kulista... Bo jest dyskiem... Smile

Portret użytkownika keri

Nie da się tej hipotezie

Nie da się tej hipotezie zaprzeczyć Smile

Przynajmniej da się w niej wyjaśnić widoczność obrazów dalekich. W obowiązującej hipotezie piłki, na której zewnątrz mieszkamy, widzimy obrazy, które zasłonięte są przez krzywiznę Ziemi, czyli widzimy obrazy, które są za linią horyzontu Biggrin

Przypominam, że zgodnie z wyliczeniami człowiek widzi na odległość 4,5km obiekty na tym samym poziomie morza. W praktyce widzi obiekty odległe na 10km i więcej co zaprzecza temu, że żyjemy na zewnątrz kuli.

Portret użytkownika Exart

Refrakcja atmosferyczna

Refrakcja atmosferyczna tłumaczy takie przypadki. Gdyby dalekie obiekty były stale widoczne z za tych 6km widoczności (4,5 to jest, ale mili) to by statki nie potrzebowały bocianich gniazd, a z Karkonoszy widziała byś masyw Himalajów.

Portret użytkownika syncoo

a warunki atmosferyczne ?

a warunki atmosferyczne ? pierdol  cie bzdety, tłumaczycie płaskoziemn=ców jakimiś nielogicznymi teoriami. jest talerz, wypukły, lekko , jak odwrócony talerz obiadowy. jest zakrzywienie ? jest ? coś jeszcze ? aaaaa, dlaczego przez tyle tysiącleci, wszyscy nasi przodkowie, rysowali mapy z płaskim talerzem ? i co ? aaaaa, pojawia się SRASA i wszystko jasne, jak te lądowanie na księżycu, gratki, to mi się z was śmiać chce

Strony

Skomentuj