Zwierzęta z jakiegoś powodu w popłochu opuszczają park narodowy Yellowstone

Kategorie: 

Bizony uciekające z Yellowstone - źródło: YouTube

Jak wiadomo superwulkan pod parkiem narodowym Yellowstone stanowi stałe zagrożenie nie tylko dla USA, ale i dla świata. To właśnie dlatego kaldera tam się znajdująca jest pod stałym nadzorem. Naoczni świadkowie są zaskoczeni i zaniepokojeni tym co widzą, zwierzęta zamieszkujące te okolice schodzą z gór i uciekają w popłochu, tak jakby nadchodziło to czego wszyscy się tak bardzo boją.

 

Gdy w obrębie basenu Oceanu Indyjskiego w 2004 roku doszło do wielkiego trzęsienia ziemi i tsunami symptomatyczne było to, że zginęli w nim głównie ludzie. Zwierzęta wyczuwając nadchodzące kłopoty uciekały przed siebie. Efektem tego było to, że większość z nich ocalała ten niesamowity kataklizm, w przeciwieństwie do ludzi. Gdy widzi się teraz zwierzęta uciekające z Yellowstone trudno nie widzieć w tym analogii.

 

O Yellowstone napisano i powiedziano już bardzo wiele, ale zakładając, że ktoś trafił na tę stronę wczoraj warto zauważyć, że jest to bardzo unikalne miejsce. Pod Yellowstone znajduje się ogromny wulkan sięgający swoimi "korzeniami" naprawdę bardzo głęboko. Jest on śmiertelnie niebezpieczny, ponieważ ewentualna erupcja byłaby tożsama z wystąpieniem poważnych zmian na Ziemi.

Superwulkan pod Yellowstone wybucha średnio co 640 tysięcy lat a ostatnia erupcja miała tam miejsce przed 630 tysiącami lat. W najlepszym wypadku czeka nas jeszcze 10 tysięcy lat spokoju, ale w wariancie negatywnym wybuch może wystąpić w każdej chwili. Gdyby do tego doszło większość z powierzchni USA zostałaby zasypana popiołem. Ilość materiału wulkanicznego, który przedostałby się do atmosfery spowodowałaby nieuchronną zmianę klimatu.

Gdy widzi się zwierzęta uciekające stamtąd w popłochu nie jest chyba niczym dziwnym, że budzi to pewien niepokój. Oczywiście może to być nadinterpretacja i być może nic nam nie grozi, ale wyciągając wniosku z tsunami z grudnia 2004 roku, lepiej jednak zwracać uwagę na subtelne sygnały dawane nam przez naturę.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Nathan4477

Myślałem że serio coś się

Myślałem że serio coś się dzieje ale tak patrzę na datę Smile zwierzęta musiały znalealzc jakiś krzaczek o specjalnych właściwościach. Nazarly się i zaczęły biegać jak walnięte. Jest 2018 i nic się nie dzieje. Tzn w końcu rypnie na bank ale uciekać 4 lata wczesniej to dziwne Smile

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Nie w tym rzecz. Zwierzęta

Nie w tym rzecz. Zwierzęta wyposażone  są w o wiele czujniejsze zmysły niż człowiek i wszelkie drżenia ziemi wyczuwają lepiej niż njczulsze sejsmografy . Natura instyktu podpowiada im jak reagować w przypadku zagrożenia erupcjami . I one tak zareagowały . Jest jednak druga strona tego medalu.Naprężenia pozostawione " same sobie " kumlują się do takiego stanu ,że dopiero mechaniczne zerwanie punktu ich sprzężęnia uwalnia nagromadzone moce. Wtedy erupcje wulkanów i trzęsienia ziemi bywają katastrofalne.  Jeśli jednak te zgromadzone naprężenia zanim osiągną apogeum wytrzymałości styku mas przeciwnych zostaną rozładowane w serii małych wstrząsów , wtedy nie dochodzi do większych katastrofalnych skutków w regionie.Takie kaskadowe rozładowanie napreżeń może być samoistne lub prowokowane. Samoistne sa wtedy , gdy nacierające na siebie płyty tektoniczne w obrębie  zwarcia mają naturalne występy lub zaczepy . To powoduje , że płyty po kolei je kruszą i to osłabia skalę wstrząsów . Na powierzchni odczuwa się to jako serię wstrząsów(nie mylić ze wstrząsami wtórnymi). Rozładowanie naprężeń prowokowane ma wtedy miejsce , gdy następuje interwencja mająca na celu nie dopuszczenie do tragicznych skutków katastrofalnych . Są na to dwa sposoby .1). Rozluźnienie zwarcia naprężęń mocami Wszechrzeczy(na IM wytłumaczyłem czym jest wszechrzecz , a czym Wszechrzecz) w Abosolucie . 2) Rozluźnienie zwarcia naprężeń za pomocą ukrytych w nadprzestrzeni ogromnych statków kosmicznych międzywymiarowych - ich napędem marszowym .Statki te mogą go sumować stacjonując jeden nad drugim. Jako ciekawostkę podam fakt ,że tym sposobem sprowadzono planetoidę , która wytrąciła księzyc Wenus (Giloba - wym. Dżilob)z jej orbity , a teraz nazywacie go Merkury. Pierwszym sposobem rozładowano naprężenia w opisanym w artykule przypadku , a oboma te które były ostatnio w Grecji .

Portret użytkownika Slavomir

Ja się zastanawiam dlaczego w

Ja się zastanawiam dlaczego w USA nie powołano jeszcze żadnej parlamentarnej komisji śledczej do zbadanie przyczyn masowych migracji zwierząt oraz domniemanej katastrofy ? W Polsce komisja powstałaby natychmiast, opozycja pożarłaby rząd i całą rządzącą koalicję, a samotne staruszki z dzieckiem na ręku okupowałyby gmach sejmu. Wulkan wyqrwiłby tak, czy siak, ale nie pozostalibyśmy bierni Biggrin Ci Amerykanie to dziwny naród - nic tylko wcinają hamburgery, żują gumę i oglądają NBA Biggrin

Portret użytkownika Agaga

Czy wy ludzie naprawde

Czy wy ludzie naprawde jestescie tacy tepi??? Ptrzeciez w calym tym artykule nie chodzi o to zdjecie czy film, ale o fakt, ze zwierzaki uciekaja i nie koniecznie musi to byc pokazane na filmiku. Ludzie zajmujacy sie tym zjawiskiem to zaobserwowali wy nie musicie!! A dyskusja dotyczyla faktu a nie filmiku... I kiedy ktos zainteresowany czyta wasze komenty to rece opadaja kiedy widzi teksty typu "to fotomontaz" itd. Skupcie sie na temacie i skoro nie macie nic ciekawego do powiedzenia na ten temat, nie zabierajcie glosu w ogole.
Dziekuje
 

Portret użytkownika matik

No to jak chcesz faktów to

No to jak chcesz faktów to najpierw poczytaj coś nt temat i Yellowstone a nie sugeruj się idiotycznymi wiadomościkami. Zwierzęta w obszarze parku są od zawsze niespokojne i odkąd prowadzone są obserwacje czyli od kilku dekad takie zachowania zwierząt tamżę są NORMĄ. To samo tyczy się mikro trzęsień i róznych innych zjawisk. Jak ktoś chce napisać artykuł o niczym to pisze o uciekających zwierzetach i wzroście aktywnosći w YS - sensacja gwarantowana.

Portret użytkownika Tamma

Dziękuję. Nareszcie ktoś

Dziękuję. Nareszcie ktoś logiczny pisze. Przecież wystarczy obserwować zwierzęta a pogodę można przepowiedzieć cóż dopiero takie stadne ucieczki! Przecież one czują i wiedzą w przeciwieństwie do ludzi i ich(naszych) wynalazków! Znowu będzie kataklizm, zginą ludzie a można zapobiec. Teraz!
Pozdrawiam

Portret użytkownika stanlej

Moze mówić i pisać FAKIU czy

Moze mówić i pisać FAKIU czy tam coś jeszcze he he ale mam znajomego który zamieszkuje tamte tereny i sam stwierdził że coś "wisi w powietrzu" bo zwierzyna powaryjowała.Widać to również na całej populacji ptaków które zachowują się dziwnie.Myśli o opuszczeni tamtego terenu przynajmniej na jakiś czas bo jak mowi natura wie lepiej niz człowiek tylko trzeba dobrze obserwować.

Strony

Skomentuj