Zwiastuny trzesienia ziemi - wstęgory królewskie, są znajdowane regularnie na wybrzeżu Filipin

Kategorie: 

Źródło: Internet

Na wybrzeżu Filipin, od 12 stycznia 2017 roku znaleziono aż 11 martwych ryb z rodziny regalecidae, a konkretnie wstęgorów królewskich (Regalecus glesne). Są to stworzenia zamieszkujące głębiny i ich pojawienie się na lądzie interpretowane jest na Filipinach jako "posłaniec z pałacu Boga mórz". Według japońskiego folkloru wstęgory są bardzo wrażliwe na ruchy uskoków tektonicznych i wypływają zdezorientowane gdy zachodzi tam jakaś nietypowa aktywność. 

 

Jeśli wierzyć japońskiemu folklorowi te żyjące w głębinach morskie stwory, pojawiając się na plażach zapowiadają trzęsienie ziemi. Filipiny znajdują się w strefie zwanej pacyficznym pierścieniem ognia. Aktywność sejsmiczna jest tam czymś typowym, ale naprawdę solidne wstrząsy występują okazjonalnie. Pojawienie się tak dużej ilości ryb zwiastujących aktywność sejsmiczną to bardzo silny sygnał ostrzegawczy.

 

Ostatnio wstęgora odnaleziono na brzegu w mieście Cagayan de Oro w sobotę po południu, 18 lutego 2017 roku. Srebrzysta ryba, która miała ponad 4,5 metra długości, została odnaleziona na plaży jeszcze żywa, ale później zdechła. 

 

A 20 lutego dwa kolejne wstęgory z rodziny regalecidae, znaleziono na Filipinach. Stało się to w poniedziałek, około 6 wieczorem. Ponadto, co najmniej 11 ryb tego gatunku znajdowano na brzegu w różnych regionach Filipin.

 

Można się tylko zastanawiać, czy japoński folklor zawiera element prawdy i te regalecidae rzeczywiście są zwiastunami nadchodzących potężnych trzęsień ziemi. Jeśli tak, to w tym roku na FIlipinach znaleziono sporo ryb tego typu.

20 lutego: Barangay Kawayan w Gminie Libagon Southern Leyte (2 regalecidae) 
18 lutego: gusa, Cagayan de Oro City 
15 lutego: Rojales, Carmen, Agusan del Norte 
15 lutego: Bontoc, Southern Leyte 
11 lutego: Bontoc, Southern Leyte 
08 lutego: Buenavista, Agusan del Norte 
05 lutego: Tudela, Misamis Occidental 
31 stycznia: Lumbocan, Butuan City 
19 stycznia: Masao Beach, Butuan City 
12 stycznia: Danao City, Cebu  

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Paulo

Witajcie chciałbym wam duzo

Witajcie chciałbym wam duzo opisac lecz malo czasu i dużo do zrobienia pracuje kregach rządowych moje posty kasuje cos sprytnego nie wierzcie w nic co powiedzą do polowy roku tylko wysoko npm u.d sie przetrwać. ..

Skomentuj