Zupełnie nowy rodzaj ssaka, spokrewnionego ze słoniami, odkryto w Namibii

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Naukowcy poinformowali właśnie, że udało się odkryć zupełnie do tej pory nieznany rodzaj ssaka. Jest to stworzenie wyglądające z pozoru na mysz, ale w istocie jest bardziej spokrewnione ze słoniami niż z gryzoniami.

 

To, co odróżnia nowe stworzenie od myszy czy szczurów to długi nos. Może on prowadzić do skojarzeń idących w stronę mrówkojada. Jednak dr Galen Rathburn twierdzi, że nowy gatunek jest najbliżej spokrewniony ze słoniami.

Źródło: Twitter

Odnajdywanie nowych gatunków ryb, czy owadów jest dosyć częste, ale nowy ssak to zupełna rzadkość. Odkryto go przypadkiem na pustyni w Namibii. Początkowo naukowcy nie wiedzieli z czym mają do czynienia, ale potem dokonano testów DNA i okazało się, że to nowy gatunek, który oficjalnie nazywa się: macroscelides micus.

Źródło: Twitter

Zbadano też, że stworzenia te płodząc się przeważnie mają dwa lub trzy młode, które w chwile po urodzeniu są w stanie normalnie funkcjonować. Naukowcy wybierają się ponownie do Namibii już we wrześniu tego roku i przeprowadzą pogłębione badania tego gatunku. Nowy ssak został oficjalnie ogłoszony we wczorajszej edycji periodyku naukowego Journal of Mammology.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Psycholog

Chodzi o podobieństwo

Chodzi o podobieństwo genetyczne. Jestem psychologiem, więc mogę założyć, że jest to gatunek o którego genetyce nie wiecie nic hultaje. Przestańcie zbijać boki, weźcie się do pracy, sprawdźcie czemu nazwali to słoniem, a nie kolejne poglądy typu antysemickiego tylko, że tutaj w stosunku do naukowców, którzy naprawde wiedzą więcej od was, idioci!
Przepraszam, nie wytrzymałem...

Żyję dla Ciebie panie Cejrowski, składam śluby Maksowi i przyrzekam wierność Januszowi. Boże, broń prawo tak jak i prawice od biczy lewaków.

Żyję dla Ciebie panie Cejrowski, składam śluby Maksowi i przyrzekam wierność Januszowi. Boże, broń prawo tak jak i prawice od biczy lewaków.

Portret użytkownika Sergius

Dlaczego naukowcy nic nie

Dlaczego naukowcy nic nie mówią o uzębieniu tego zwierzaka? Jeśli ten "miniaturowy trąbacz" faktycznie jest spokrewniony ze słoniami to powinien mieć inne uzębienie niż w przypadku zwykłych gryzoni.
Jeszcze się okaże że te maleństwa mają w pokaźne ciosy (kły) ... Smile

Portret użytkownika polakk

ryjówka spod sejmu???

ryjówka spod sejmu???

"Państwo polskie istnieje tylko teoretycznie" - to słowa szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza wypowiedziane do szefa NBP Marka Belki, który dał się podsłuchać rzekomo kelnerom. To jedno zdanie wystarczyłoby by obalić każdy rząd w cywilizowanym państwie. Nie przepraszam! W cywilizowanym państwie taki rząd sam podałby się do dymisji. Ale nie w Polsce anno domini 2014. Tutaj jest inaczej. Tu panują panowie politycy co się piórom nie kłaniają i nikomu nie tłumaczą, nawet jeśli sami przyznają się do łamania prawa. I pal licho sprzedajne k....y w mediach czy pustełby na forach gotowe rozgrzeszyć każde łotrostwo byle łotr był z właściwego rozdania. To ich problem jak z tym żyją i jak się potem przeglądają w lustrze. "Chór z nimi" jak to mówił Jaroszyński zapowiadając Friedmana. Ale, że zwykłych ludzi te wyznania, szczere przecież, bo się nie spodziewali, że się o nich dowiemy, tej gangsterskiej "elyty" nie ruszyły, tego już pojąć nie mogę. Cała reszta wypowiedzi okraszonych przaśnym językiem grypsery ma zresztą równie atomową siłę rażenia. Bo jak nazwać ustawkę na łamanie Ustawy Zasadniczej między Belką a rządem, bo kogo reprezentował szef MSW jak nie rząd? Toż to pocisk burzący zdolny rozwalić znacznie lepszy i silniejszy gabinet niż ta banda nieudaczników "twardziela" Tuska (tak się ostatnio chwalił premierowi Belgii uzasadniając to ty...że lubi Martini wstrząśnięte, nie mieszane). I co? Gabinet Figur Szemranych trwa nieruszony! A inne wyznanie "posłańca" Sienkiewicz, że CBOS okłamuje nas wszystkich jak przysłowiowego chłopa w sądzie swymi wynikami badań i to nie o kilka o kilkanaście procent!? I co? Fajnie wam Polacy z taką świadomością, że rząd ma was za totalnych frajerów, których można dymać jak im przyjdzie ochota? Widać tak, bo jakoś wielkiego oburzenia w narodzie brak. Częściowo można to wytłumaczyć tym bełkotem medialnym spanikowanych umoczeńców...Właśnie! To co wynika z tych "taśm prawdy" i uderza mnie najbardziej to panika i strach przed utratą władzy i przed czymś czego nawet boją się te persony spod ciemnej ikony nazwać. Strach przed odpowiedzialnością! Słychać, go w głosie Don Bartolomeo, słychać go w głosie Don Vincenta, a widać było w oczach capo di tutti capi Tuska zanim jeszcze nie przeszedł obróbki w swoim sztabie kreacji wizerunku. I dobrze, że się boicie nędznicy. Wasz czas prędzej czy później przyjdzie...

Portret użytkownika Ewa

Sssłooń....  hue hue

Sssłooń....  hue hue hue
gdybym była nałukowcem z pewnością zaklaskałabym w łapki z radością nad tym nowym odkryciem,
jednakowoż jestem człowiekiem zaopatrzonym w organ wzroku, który podpowiada mi, że istnieją- chociaż drobne (hue hue hue)- ale jednak istnieją różnice między słoniem a tym rozkosznym futrzaczkiem

Portret użytkownika dzidzia

Oj tam, czepiasz się ;)

Oj tam, czepiasz się Wink Przecież to odkryli "amerykańscy naukowcy", a oni jak wiadomo mylić się nie mogą Acute
Jak mówią, że mrówka to słoń, to tak być musi! Tu nie ma miejsca na wątpliwości Acute
Btw. Też się setnie uśmiałam z tego "njusa" Biggrin

Strony

Skomentuj