Zupa pierwotna do dziś znajduje się w komórkach istot żywych, twierdzą uczeni

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Naukowcy, którzy popierają teorię zupy pierwotnej uważają, że życie powstało dzięki hipotetycznej mieszaninie związków organicznych i nieokreślonego bliżej źródła energii. Teraz uczeni stwierdzili, że ta mieszanina wciąż znajduje się w komórkach roślin, zwierząt i ludzi.

 

Według teorii zupy pierwotnej, życie rozpoczęło się około 4 miliardy lat temu w oceanie w wyniku kombinacji chemii z atmosfery a dostarczona w jakiś sposób energia, przykładowo w formie błyskawicy, doprowadziła do ewolucji i powstania pierwszych gatunków na Ziemi. Oczywiście świat naukowy jest podzielony co do tej teorii.

 

Jak wynika z badań, przeprowadzonych przez naukowców z University of East Anglia (UEA), mitochondria wciąż wykonują reakcje, podobne do tych sprzed kilku miliardów lat. Reakcje te obejmują żelazo, siarkę oraz elektrochemię i są ważne dla funkcji takich jak oddychanie u zwierząt czy fotosynteza u roślin.
 

 

Uczeni twierdzą, że reakcje o których mowa miały ogromne znaczenie dla powstania życia. Przy założeniu, że teoria zupy pierwotnej jest prawdziwa, życie miałoby narodzić się właśnie dzięki niej a część pierwotnej zupy do dziś znajduje się w naszych komórkach i pozwala utrzymać ważne reakcje biologiczne.

 

 

Źródło: Dailymail.co.uk

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika P.WALKER

bzduraaaaa.sa dowody na to ze

bzduraaaaa.sa dowody na to ze zycie niepowstalo od jakis zupy tylko od frytek.ewolucja przyszla od bardziej inteligentnych i nikt niezmieni prawdy jedynie televizja .podczas transportu ziemniakow i oleju statek sie rozbil i trafil na wyspe bezludna.na statku byl kapitan  ktorego zaczarowal czarodziej i za kare mial ciagle gwizdac.ludzie na statku niewiedzac co robic i utrzymac kapitana przy rzyciu pokroili ziemniaki na kawaki cienkie i usmazyli.potem zaczeli wsuwac kapitanowi to ust.tak wlasnie powstala frytka pierwotna.

Portret użytkownika P.WALKER

 ANGELUS MAKSIMUSREX niemasz

 ANGELUS MAKSIMUSREX niemasz pojecia oczym mowisz krowi placek ma wiele zastosowan.jest glownym skladnikiem nawozow naturalnych,w afryce uzywa sie jako paliwa do gotowania,sa uzywane do produkcji srodkow przeciw komarom,w krajach rozwinietych w procesie fermentacji otchodow otrzymuje sie bio gaz i elektrycznosc. niechhce mi sie wymieniac reszty . pomysl zanim napiszesz swoja zlota mysl.

Strony

Skomentuj