Zuckerberg twierdzi, że kopia Twittera -Threads - może być jego kolejną aplikacją dla miliarda użytkowników

Kategorie: 

Źródło: tg

Dyrektor generalny Meta*, Mark Zuckerberg, chwali perspektywy swojej nowej sieci społecznościowej Threads. Jest przekonany, że może stać się ona kolejną siecią społecznościową Meta* z miliardem użytkowników. Pomimo tego, że strona nie osiągnęła jeszcze tego poziomu, Zuckerberg widzi w niej ogromny potencjał, o czym opowiedział inwestorom.

 

Podczas rozmów z inwestorami Zuckerberg wielokrotnie mówił o Threads i jego długoterminowych perspektywach. Uważa za dziwną anomalię, że nie było jeszcze usługi przesyłania wiadomości tekstowych w dziedzinie technologii, która przyciągnęłaby miliard użytkowników. Threads zarejestrowało już 100 milionów użytkowników, ale sieci społecznościowej wciąż daleko do miliarda.

 

Zuckerberg przyznał, że rejestracja użytkowników Threads zwolniła w tej chwili, ale podkreślił, że dziesiątki milionów ludzi nadal codziennie korzysta z usługi. Głównym zadaniem Threads, według szefa Meta*, jest utrzymanie dotychczasowych użytkowników. Jest przekonany, że po zakończeniu tej pracy firma będzie w stanie „dolać tyle benzyny, aby pomóc w rozwoju sieci społecznościowej”. Meta* nie zaczęła jeszcze promować Wątków na Instagramie* lub Facebooku* i nie wydała żadnych pieniędzy na marketing nowego produktu.

 

Podczas gdy Elon Musk forsuje ten pomysł super aplikacją X, Zuckerberg przyznał, że Meta* nie zawsze odnosiła sukcesy z całkowicie niezależnymi produktami programowymi. Porównał to do klasycznej strategii inwestycyjnej venture capital, gdzie spośród wielu prób tylko nieliczne kończą się sukcesem i spłacają wszystkie nieopłacalne inwestycje.

 

Meta* wypracowała lepsze od oczekiwań wyniki finansowe w drugim kwartale, co przełożyło się na wzrost notowań spółki. Przychody firmy wyniosły 32 miliardy dolarów, a zysk netto 7,79 miliarda dolarów (2,98 dolara na akcję). Reality Labs, dział rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej, odnotował w drugim kwartale stratę netto w wysokości 3,7 miliarda dolarów. Mimo to Meta* nie planuje forsować monetyzacji Threads w najbliższej przyszłości.

 

Podczas gdy firma X próbuje odzyskać przychody z reklam utracone od czasu przejęcia władzy przez Muska, Zuckerberg powiedział, że Threads nie wprowadzi reklam, dopóki nie dotrze do setek milionów użytkowników. Podkreślił, że teraz najważniejsze jest wykorzystanie tej wyjątkowej okazji, której nie spodziewali się na taką skalę. „Przed nami długa droga” – podsumował.

 

Ogólnie rzecz biorąc, plany Zuckerberga dotyczące rozwoju Threads wyglądają ambitnie, ale całkiem realistycznie. Jednak jak pokazuje doświadczenie, sukces w świecie IT nie zawsze jest gwarantowany, a nawet największe projekty mogą napotkać nieprzewidziane przeszkody. Ważne jest, aby Zuckerberg i jego zespół to zrozumieli i byli gotowi na dłuższą drogę. Jak dotąd Threads wciąż się rozwija i przyciąga nowych użytkowników, ale kwestia długoterminowej trwałości projektu i jego zdolności do konkurowania z innymi gigantami branży, takimi jak super aplikacja X firmy Musk, pozostaje otwarta.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Matrix

Po co zakladac tam konto

Po co zakladac tam konto skoro jest to po prostu drugi fejsbuk? Czyli, cenzurowane g*wno.

Nie widze najmniejszego sensu.

natomiast Twitter, stal sie mniej cenzurowany po zwolnieniu 80% matolow ktorzy o ta wlasnie cenzure na Twitterze dbali.

 

Elon W

Cukierberg L

Portret użytkownika Endymion

Po okradzeniu i

Po okradzeniu i zindoktrynowaniu całego Świata, teraz kolej na zjednoczenie państw w celu odparcia ataku z "kosmosu", staniemy się jeszcze bardziej biedni, bo kosmici atakują, ale "łaskawe rządy" dadzą na marchewkę w postaci dochodu gwarantowanego, za pełną spolegliwość i bycie dobrym niewolnikiem, bo będą to oceniać. Plan wykonują, ale dziękuję Ci za ten obrazek, ponieważ pokolenie wykształcone na komiksach zamiast książkach przyswoi te realia.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Skomentuj