Zuckerberg chce przekształcić Facebooka w „firmę metaverse”

Kategorie: 

Źródło: facebook.com

Mark Zuckerberg bardzo chce, aby jego największa na świecie platforma społecznościowa, stała się czymś więcej niż tylko czatem oraz silosem zdjęć i lajków. Nadal jednak ma problem z oskarżeniami o praktyki monopolistyczne.

Nadrzędny cel Zuckerberga na najbliższą dekadę, to przekształcenie Facebooka w tzw. „firmę metaverse”.

O co chodzi?

Pomysł pochodzi z science-fiction i prezentowany był chociażby w książce i filmie „Ready Player One”.

Facebook ma się stać wirtualnym światem, w którym ludzie posiadają awatary i wchodzą w interakcje z innymi obiektami cyfrowymi, a nawet materialnymi, dzięki rzeczywistości rozszerzonej.

Zuckerberg chciałby zamknąć użytkowników swoich aplikacji wewnątrz wirtualnej złotej klatki, w której każdy może żyć życiem zastępczym, jeszcze mocniej integrując się z cyfrowymi fasadami rzeczywistości, kreowanej przez inżynierów i programistów Facebooka. Wirtualne spotkania na żywo, w dowolnym miejscu świata, wirtualne biura, całkowicie zastępujące realne oraz w pełni cyfrowa nauka, z wykorzystaniem hologramów i gogli VR, to tylko niektóre z opcji rozważanych w kontekście „metaversu”.

Mark Zuckerberg chce zastosować metodę ucieczki do przodu, bo zdaje sobie sprawę, że toczące się przeciwko jego firmie postępowania antymonopolowe, mogą skutkować podziałem aktywów i w konsekwencji mocno osłabić szansę na zbudowanie trwałej dominacji w świecie biznesu na kolejne dekady.

Jeśli jednak uda się wygrać z BigTech-em, powstanie wiele nowych firm, które zaoferują podobne rozwiązania, zatem nie będziemy zdani wyłącznie na FB.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika px2195

Hah... celem nadrzędnym

Hah... celem nadrzędnym facebooka jest zastraszanie zmianą w inny serwis... . Pranie pięniędzy i wypośrodkowywanie systemu wokół profilowania pozornie centrowego. Zaznaczam że prawica jest dobra pod warunkiem jeśli nie jest nawiedzona. Dobra prawica to np. Biblia, ale czytana „intertestamentalnie” i bez protestanckich uproszczeń w rodzaju gospel kapuchy. A to co robi deep state USA to międzynarodowe przestępstwo. Trump był (i mam nadzieję jest) na tyle dobry że założył jakiś grunt, przynajmniej duchowościowy – myślę przykład mesjańskiego Żyda, akceptowalnego dla Słowian paradoksalnie... . Ja już słowianinem natomiast... byłem. Religie poza jedyną, to roz–bitka dawnego Judaizmu, splugawiona satanizmem. Katyzm, islam, mormoni, scjentologia, „Wiedza Ojca Pio” to zasłony fałszywej flagi po to aby buntownicy, mniejsi i więksi, czarni i biali, konformiści i nonkonformiści, prawdziwi semici i fałszywi semici, leniwi i pracowici, bogaci i biedni... nie dostrzegli Prawdy Trójjedynej Elohim.

Portret użytkownika px2195

Przysłowie: uderz w stół, a

Przysłowie: uderz w stół, a nożyce się odezwą. I pies szczeka, a karawana jedzie dalej. Poza tym jestem przekonany, że lepszy niejeden Żyd od nomen omen awatarowego niszczyciela umysłu. Patrzaj satanista, gdzie kończy demonista – parafraza z mojego własnego wiersza na justpaste.it . Polacy mają to do siebie że zwyczajowo w NIC nie wierzą – ich miejsce zatem, zgodnie z prawidłami rozwoju dziejów i optymalizacji duchowości globalnej – muszą zająć ludy wschodnie, legalni imigranci do Polin. Przemoc arabów jest fizyczna przynajmniej, nie przeszkadza duszy w takim stopniu jak Polacy opętani żądzą taniego i niskofunkcjonalnego, złego NLP. Lepszy konglomerat Arabów ze Żydami niż spijaczony, zahivowany, przykuty mentalnie do przenośnego smartfona... lub jakkolwiek inaczej zdegenerowany (nie mam na myśli wszystkich ale „wycinek wykresu”) polaczyna.

Portret użytkownika px2195

To jaka ma być ta Polska?

To jaka ma być ta Polska? Dużo mówi się o Lehitach, wibracjach, kościele...? Dobrze by było dla Polski na pewno jeśli by zapoznała się z Mesjańskim Judaizmem kulturowym. Jednak znajomość angielskiego... kurczę... wymagana... . Poliniec – nagana. To nie chanuka jest problemem tylko Soros... . Polaki to chyba chazarki, mniejsze bądź większe... ale jednak jakby tak było to by nie były takie bezbronne politycznie... reductio ad / ab absurdum. Więc kim są? Jak można być w połowie dobrym a w połowie złym jednocześnie? Polacy są chyba borderline' ami, niemal na pewno myślę.... potrzebują rządów mocnej ręki, po prostu wychowania... . Krzysztof Jackowski przewidywał 2 ekologiczny/ekosystemowy lockdown w kraju z dykty (albo gorzej...). „Jak nie zaboli to będzie gorzej...” – chyba motto przewodnie narodu. Który nawet nie wie co znaczy przysłowie „od 7 boleści”... że 7 to liczba hebrajska..., & innych kwestii. Że kantem jest katolicka Maria... . Że fizyczna matka Zbawcy jest z „Judy” – Mariam, rzecz to bardzo dla niektórych (też) trudna... .

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Zuckerberg nie ma własnych

Zuckerberg nie ma własnych celów (poza zdobywaniem wszelkimi możliwymi sposobami szekli) czy pomysłów. Zapie..ł całą stronę z kodem źródłowym i danymi od braci Winklevoss. Wykaraskał się z tego dzięki CIA, które akurat potrzebowało takiego serwisu. Winklevossowie dostali odszkodowanie i odpuścili.

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika StrasznaPrawda

Mam nadzieję, że jak wróci

Mam nadzieję, że jak wróci marchewkowy klaun i błazen Donald Trump to wpadnie on z wojskiem do siedzib tego Judebooka i wszystkich pozamyka, a tego żydka Zuckerberga powiesi za jaja jeżeli wogóle je posiada bo to rzeczywiście może być sztuczny genetycznie zmodyfikowany twór z próbóki.

Portret użytkownika baca

sram na cukierberga i jego

sram na cukierberga i jego faceplanta - cukierberg to przeciez nie człowiek ale wyrób ze słoika stworzony in vitro ze zjełczałej spermy rockefellera... on nie ma duszy, nie może się rozmnażać i to on ma "życie" zastępcze...

jego "plany" to degeneracja prawdziwych ludzi więc plany prawdziwych ludzi to sranie na mutanta...

 

Strony

Skomentuj